Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 12

  • 52 393
  • 740
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 25 647

Дорис, защо не започнеш да претегляш всичко, което ядеш, и да си броиш калориите?
Пробвай за една седмица и виж какво е положението. Някои храни са скрити лимонки откъм калоричност и човек превишава дозата, без да се усети. Може да се наложи да коригираш менюто или количествата.
Ама преди това изчисли колко калории са ти нужни на ден, конкретно на теб, и колко – за да отслабваш.
Другото, което може да прави проблеми, са сирената и сметаните – не се знае колко са чисти и дали няма в тях нишесте, маргарин и кой знае още какво. Освен другото са и доста калорични, та е добре да видиш дали няма превишаване на калориите и в тази насока.

# 91
  • Мнения: 18 542
Скрит текст:
*Stela, благодаря! Аз бях много притеснена за нея, защото от много години е със заболявания и въпреки, че се стараеше, нищо от конвенционалните съвети, които прилагаше, не даваше резултат и макар и бавно, с годините, здравето ѝ се влошаваше все повече.
 
Май, докато човек сам не реши да се промени, няма как да го накараш насила. Тя има няколко приятелки, които всички са дебели и със същите заболявания като нея в една или друга степен и въпреки, че виждат резултатите ѝ, всичките си намират извинения, че те не могат да се хранят режимно.

За жени на възраст е много трудно да се хранят така. Да не говорим, че те са от поколение израсло с ядене на месо веднъж седмично и хич не са били по-болни от нас. За някой е финансово непосилно дори.
За мен главният виновник за лошото здраве е прекомерната употреба на пшеница и захар. Дори и това да променят е добро начало и път към здравето!
В момента чета доста за повишената киселинност и последиците от това. Ами може и това да е причината за толкова много болни хора.
Така е, не е лесно, когато цял живот са ти набивали в главата, че месото животинските мазнини са вредни и трябва да се яде колкото може по-малко мазно, макар че всички знаят, че се дебелее от хляб не от мръвки. Лошото е когато се стигне до момент, в който животът ти зависи от диетата, не само визията.
Майка ми не е млада, нито приятелките ѝ. Сигурно за някои е по-лесно отколкото за други, но едно е да не можеш, друго е да не искаш да промениш начина си на живот. 
На 100% съм зад подчертаното.  Peace

Какво четеш за киселинността?

# 92
  • Мнения: 11 363
За киселинноста не е точно по тази тема. Та който не го интересуват моите лични трактати на тема РН да прескачат поста.
Споделяла съм, че моята дъщеря има автоимунно заболяване, което лекарите не могат не само да овладеят правилно, а и да диагностицират. След като обиколихме страната и половината свят, тя категорично отказва да бъде водена повече по лекари и бодена и изследвана. Все пак ми е трудно да приема, че ще ходи в рани и потънах в самостоятелно търсене КАКВО МОЖЕ ДА И ИМА. Стрелям на посоки и нямам медик с когото да обсъждам всички мои налудничави и не дотам налудничави идеи, но една от версиите ми е, че тя има повишена киселиност. Та купих лентички - измерих я и тя наистина има силно повишена киселиност. Реших да пробвам да я намаля и да видя как ще се повлияе заболяването и.

При нея мога да действам изключително бавно - като начало я карам да пие много филтрирана вода с Зенолит и мин. вода Горна баня /РН 9,7/. Гледам често да яде възможните за нея алкални храни като варени картофи /всички на диетата тук да плюят при прочита на тази дума  Laughing/, узрял банан, киви. Търся и други силно алкализиращи храни. При нея ябълката и лимона създават кожна реакция.

Виждам промяна. Бавна, но има подобрение. Но и не е изключено да е общо подобрение от подобряващото се време, намалелия стрес, наспиването.

Който може нека включи лимон и ябълков оцет, ако консумира плодове - обезателно да ги приема ежедневно.

Ще съм благодарна ако някой знае и има повече идеи за киселиността и нейното нормализиране да сподели. Смятам, че това ще е  полезно за всеки в темата. Един от основните недостатъци на високомазнинното хранене е именно високата киселинност. А може после да поговорим и за остеопорозата, която пак е свързана с режима.  

Как' Сийка, благодаря за идеята и съвета. Малко в повече ми идва готвенето и не съм много прецизна в грамажите - ежедневно готвя 2 хранения на дъщеря ни - на обед яде готвено с въглехидрат, а за вечеря само месно, отделно за нас с мъжа ми, че и за кучето готвя всеки ден!

# 93
  • Мнения: 5 080
Кое и е киселинно?

# 94
  • Мнения: 25 647
Как' Сийка, благодаря за идеята и съвета. Малко в повече ми идва готвенето и не съм много прецизна в грамажите - ежедневно готвя 2 хранения на дъщеря ни - на обед яде готвено с въглехидрат, а за вечеря само месно, отделно за нас с мъжа ми, че и за кучето готвя всеки ден!

Ти следи това, което само ти ядеш. Има калкулатори, където можеш да въвеждаш и ястия, не само продукти. Може да не е прецизно точно, но все пак дава някакъв ориентир и база за корекции.

# 95
  • Мнения: 31 773
Дорис, за содата знам, че алкализира.

# 96
  • Мнения: 7 746
Има на прах ‘алкалурин’ или нещо подобно му е името. Ако следиш урина, пробвай да го пие.
В блога на Камелот има статии, че не се влияе от храната киселинноста. Аз си ям месо и лентичките ме отчитат в нормалната зона към алкална. И алкохол пия. Та не е много ясно какво отчитат от какво се качва киселинността.
И, Дорис, ти си толкова предубедена към това хранене, че не му даваш шанс да проработи при теб. Послушай Кака Сийка, вкарвай всичко в Майфитнеспал или пиши в тетрадка всичко, което изяждаш поне 3 седмици.

Последна редакция: пт, 01 фев 2019, 19:13 от Herzen

# 97
  • Мнения: 7 746
Ей с това се алкализира ММ



# 98
  • Мнения: 5 080
И само с калиев цитрат става, ако се интересувате, прочетете предните теми писаното от Nevena. С каква цел се алкализира урина?

# 99
  • Мнения: 25 647
С каква цел се алкализира урина?

От невежество.

# 100
  • Мнения: 11 363
С каква цел се алкализира урина?

От невежество.

Но защо така говориш?

# 101
  • Мнения: 25 647

Защото съм коментирала въпроса със специалисти, различни от търговците, пробутващи всевъзможни пенкилери.
Алкализиране на урината е нещо много по-различно от алкализиране на организма, което на практика е булшит, ама карай, важното е лапнишараните да се хващат на въдицата и търговията да върви.

# 102
  • Мнения: 5 080
PH на урината показва как функционират бъбреците, какво е ял и пил човека и нормално е леко кисела. Резултатът варира, но не е нужно да е алкален. Така или иначе Pн на кръвта си е постоянно и Рн на слюнка или урина няма връзка с него.  Ако нечий стомах има проблем с усвояването на белтъци,  в резултат на което  (евентуално) да следва автоимунна реакция, то проблемът може да е в недостатъчната или свръхсекреция на солна киселина (най-често), недостиг на ензими и др. Също може да пуснеш изследвания за витамини - напр Д и Б12. Макар че и за тези изследвания има достатъчно литература, че по методите на изследване в Бг, показват концентрацията в плазма, а не в клетките. Все пак с това разполагаме у нас и така се диагностицираме.

# 103
  • София
  • Мнения: 1 434

Защото съм коментирала въпроса със специалисти, различни от търговците, пробутващи всевъзможни пенкилери.
Алкализиране на урината е нещо много по-различно от алкализиране на организма, което на практика е булшит, ама карай, важното е лапнишараните да се хващат на въдицата и търговията да върви.
Можеш да бъдеш полезна за много хора ако уточниш или дадеш референции към адекватни източници за четене.

# 104
  • Мнения: 25 647
Фръц! вече обясни.

Общи условия

Активация на акаунт