Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 12

  • 52 554
  • 740
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 1 434
Да! Беше така любезна да го направи.

# 106
  • Мнения: 11 427
Да, така са нещата - РН на кръвта е постоянно, а на слюнката и урината варира със склоност да е кисела. РН-то на кожата е силно кисело и това е важно на кожните бактерии.

ОБАЧЕ - за нас е жизненоважно РН-то на кръвта да бъде постоянно. За това организма ни плаща каквато и да е цената, за да го поддържа. Ако всичко което влиза в организма ни е с висока киселинност то се налагат крайни мерки за поддържане на вътрешното РН. Нещо бе с цената на вид калции и магнезии, които организма щедро вади от където може.

Слюнката на практика е филтрирана кръв /така поне пише в една от моите книги/. Да, възможно е при нея да има подкиселяване с цел защита.

Урината обаче няма нужда от допълнително подкиселяване и можем да се доверим на изходния материал като мерител за киселинност.

Та незнам дали става ясна моята логика - това, че РН-то на кръвта ни е постоянно не означава, че няма никакво значение какво приемаме и изхвърляме. Хомеостазата е факт, но тя не е даденост и нейната поддръжка може да разболява, лекува, а вярвам, че и варира в неизмерими за момента граници.
Също така никаде не намерих информация какво е РН-то в лимфната ни система. По принцип смятам, че хората обръщаме по-голямо внимание на кръвоносната система и въобще не се интересуваме от лимфната, а тя е точно толкова важна и показателна за здравето ни.  

Ще се смеете но си направих експеримент и мерих урината и слюнката на кучето си в продължение на няколко дни  Crazy С последното кучето никак не бе съгласно, защото явно лентичките горчат. НО РЕЗУЛТАТА бе много любопитен - всяко измерване и на двете показва възможно най-висока алкалност.

Последна редакция: пт, 01 фев 2019, 22:29 от the Дорис

# 107
  • Мнения: 18 542

Ще се смеете но си направих експеримент и мерих урината и слюнката на кучето си в продължение на няколко дни  Crazy С последното кучето никак не бе съгласно, защото явно лентичките горчат. НО РЕЗУЛТАТА бе много любопитен - всяко измерване и на двете показва възможно най-висока алкалност.

А кучето ти какво яде?

# 108
  • Мнения: 11 427
Всеки ден му варя пуешко с ориз + гранули с агнешко /въпреки, че според цената очаквам да има цяло био агне във всяка гранула, вероятно има само ГМО соя и овкусители/

# 109
  • Мнения: 18 542
Тогава защо не пробвате диета подобна на неговата и да видите какъв ще е резултата? За няколко седмици няма да има опастност от поява на липси от каквито и да е било вещества/витамини. Естествено без гранули Simple Smile

# 110
  • Мнения: 625
Здравейте,отдавна не съм се включвала.. може и да не ме помните, но сега попаднах на интересна публикация във фейсбук и я споделям с вас- за Пловдив е, може да е интересна и за вас..
https://www.facebook.com/448409251911221/posts/2076749825743814/
Аз вече съм в 15та седмица бременна и се опитвам да контролирам  нещата с храната.. е изкушавам се, но поне не като количество.. чакам по-топлото време, за да започна повече разходки вечер след работа.. 😊

# 111
  • София
  • Мнения: 5 293
the Дорис, обмисляли ли сте автоимунен протокол?

# 112
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 60
Здравейте, от скоро се " сдобих" с ИР. Според ендокринолога не са много трагични нещата:
 Глюкоза - серум
5.0mmol/l
3.5-6.1
Инсулин - серум - 0 мин.
13.77mIU/ml
2.6-24.9
ОГТТ с инсулинови нива - 60 мин.
Глюкоза след 60 мин
6.8mmol/l
Инсулин след 60 мин.
55.93
ОГТТ с инсулинови нива - 120 мин.
Глюкоза след 120 мин
5.7mmol/l
Инсулин след 120 мин.
39.05,
 но все пак съм на глюкофаж 2х1 и минах на НВ ВМХ. От 16.01 съм на режима и до сега съм свалила 4,5-5кг, което смятам че е много добре. Спазвам го много стриктно, като 2 дни прехрешавах с въглехидрати, просто нямаше как. Въпроса обаче е, че не мога ( или не искам, не знам точно) да пия кафе без мляко. От всичко друго мога да се лиша, от захар, от пържени картофки, мъж ми си яде всякакви въглехидрати и не ми се дояждат, дори, ама пусто мляко, доставя ми огромно удоволствие, сама сутрин с чаша кафе и цигара и никой не ме притеснява. Та дали по- малкото зло е да започна да пия домашно прясно мляко, защото поне знам, че няма нишестета и всякакви неразрешени за режима мазнини? Не искам бадемово, соево и т.н.

# 113
  • Мнения: X
Замени млякото с пълномаслена животинска сметана.

# 114
  • Мнения: 5 083
Замени млякото с пълномаслена животинска сметана.
Аз друга, освен течна животинска сметана на President, не знам. Дори и на бг био производители няма такъв продукт.

# 115
  • Мнения: 11 427
the Дорис, обмисляли ли сте автоимунен протокол?

Да, пробвали сме - много силно се влошават нещата и започва да е алергична към храните, с които я храним - така загубихме възможността да яде някой храни като морковите, цитрусите и ябълките /защото наблегнахме на тях/. Не разбрах кокоса от тук ли бе отхвърлен или в последствие.

То автоимунния протокол си прилича много на този тук вид хранене.

# 116
  • Paris, France
  • Мнения: 14 181
Също така никаде не намерих информация какво е РН-то в лимфната ни система. По принцип смятам, че хората обръщаме по-голямо внимание на кръвоносната система и въобще не се интересуваме от лимфната, ........  

Ще се смеете но си направих експеримент и мерих урината и слюнката на кучето си в продължение на няколко дни  Crazy С последното кучето никак не бе съгласно, защото явно лентичките горчат. НО РЕЗУЛТАТА бе много любопитен - всяко измерване и на двете показва възможно най-висока алкалност.

Не се смеем. И аз меря киселинността на урината на котарака, защото е склонен към струвит. Не разбирам от кучета, но не мисля, че силно алкална урина е добра за самото куче. Хищниците нормално и ат кисела урина. Оризът е доста вреден за кучетата и абсолютно неприемливо за котки. Кучето може да бъде хранено с киселинообразуваща храна и въпреки това да урината му да е алкална. Някои бактерии в пикочната система отделят алкални отпадъци в урината на хищника. Окислявам урината на котьо с чиста аскорбинова киселина във водата му. Аскорбинова киселина, не свързан витамин Ц. Откакто го храня със сурово пилешко, пилешки вътрешности, жълтъци, Омега 3 е здрав като бик. В готовите храни за животни има царевица, ориз, моркови и други боклуци.

https://www.dogfoodadvisor.com/forums/topic/urinary-issues-and-high-ph/

Лимфната система е богата на витамин Ц и има огромна нужда от него. Не зная каква е нормалната киселинност, но зная, че в алкална среда лимфата се отрича по-бавно и обратното - в киселинна тече по-бързо. Продължителна алкална среда е състояние на обща упойка, например.

# 117
  • Мнения: 11 427
Лимфната система е богата на витамин Ц и има огромна нужда от него. Не зная каква е нормалната киселинност, но зная, че в алкална среда лимфата се отрича по-бавно и обратното - в киселинна тече по-бързо. Продължителна алкална среда е състояние на обща упойка, например.

А, това къде си го чела?
Лимона повишава силно алкалността, а е един от начините за пречистване и раздвижване на лимфата.
За упойката ми стана интересно. Коя киселинност се променя, като в организма е постоянна? Упойката блокира преноса на сигналите по нервите, а дали това влияе на киселиността за пръв път чувам. Ако е така то щяха да го корегират с първите системи след операция, а такова нещо няма.

Последна редакция: пн, 04 фев 2019, 09:36 от the Дорис

# 118
  • Мнения: 1 693
Неви, радвам се че намина в темата. Липсваше ни. Аз толкова се стремя да докарам РН -7 , а то все 5-6 ми седи, Вече няма да му се притрисам толкова.

# 119
  • Paris, France
  • Мнения: 14 181
Лимфната система е богата на витамин Ц и има огромна нужда от него. Не зная каква е нормалната киселинност, но зная, че в алкална среда лимфата се отрича по-бавно и обратното - в киселинна тече по-бързо. Продължителна алкална среда е състояние на обща упойка, например.

А, това къде си го чела?
Лимона повишава силно алкалността, а е един от начините за пречистване и раздвижване на лимфата.
За упойката ми стана интересно. Коя киселинност се променя, като в организма е постоянна? Упойката блокира преноса на сигналите по нервите, а дали това влияе на киселиността за пръв път чувам. Ако е така то щяха да го корегират с първите системи след операция, а такова нещо няма.

В епикриза. После лекуващият ветеринар ни го обясни. Киселинността в телесни течности и тъкани е динамика в не е постоянна. Това се отнася и за хора. Естествено, че като се промени преноса на натриевият йони се променя и киселинността. Никой не чака операцията да свърши за да коригира киселинност. По газов анализ и мониторинг това се коригира веднага чрез венозно вливане на бикарбонат или хлорид. При местните упойки също смесват с буфер, ако трябва, за да не боли при инжекцията, да действа по-бързо Итн.

Лимон не знам дали може да се даде на куче и за какво. Не съм спец

елица, киселата урина не е на добро за нас, хората. 5 е много ниска стойност. Поздрави

Общи условия

Активация на акаунт