Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 12

  • 52 704
  • 740
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 24
Много полезна тема

# 121
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 144
Лаборатории  Кандиларов предлагат следния тест:

- инсулин;
- кръвна захар;
- общ холестерол;
- HDL холестерол;
- LDL холестерол;
- триглицериди;
- VLDL холестерол и Homa IR/Index.

Но само един път се взима кръв за кръвна захар и инсулин.
Всъщност това не  е трикратно обременяване с глюкоза и трикратно вземане на кръв за серумен инсулин, и май няма смисъл от него? Ако искам да разбера дали имам ИР.

# 122
  • Мнения: 32 472
Не ти разбрах въпроса.
Не може лаборатория да не предлага ОГТТ тест.
Обади се и попитай. Или на място.
Ако наистина нямат - отиваш в друга лаборатория.

# 123
  • Мнения: 2 052
Дорис, мисля, че получи много полезен съвет за измерване на дневния прием храна - присъединявам се към тази препоръка. Дори смешни наглед количества могат да ти спъват намеренията и усилията. Експериментирай с комбинации докато усетиш, че си на прав път. Щом при сегашното меню не получаваш резултатите, към които се стремиш, може би трябва да помислиш как да внесеш нужната промяна. Ако си наясно какво и колко приемаш на ден ще ти е много по-лесно да го направиш.

# 124
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 144
Не ти разбрах въпроса.
Не може лаборатория да не предлага ОГТТ тест.
Обади се и попитай. Или на място.
Ако наистина нямат - отиваш в друга лаборатория.
Извинявам се,  поста ми е недомислен.
 Исках да напиша, че това изследване е в промо пакет, но е безмислено за мен.
 Иначе, сигурно имат трикратно обременяване и трикратен инсулин, но на по-висока цена.

# 125
  • Мнения: 5 086
В грешка си. Еднократно те обременяват ,  пиеш глюкоза,  и три път ти взимат кръв, за да се проверят показателите преди и 2 пъти след глюкозата

# 126
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 144
В грешка си. Еднократно те обременяват ,  пиеш глюкоза,  и три път ти взимат кръв, за да се проверят показателите преди и 2 пъти след глюкозата
Вероятно греша, гледах това в Цибалаб

и реших, че освен, че се взема три пъти кръв, се пие трикратно глюкоза, и след това се измерва.

# 127
  • Мнения: 13 721
Идеята е да се приеме веднъж глюкоза и да се проследи реакцията във времето каква е след това - как се държи кръвната захар и колко инсулин се отделя. Само едното или само другото не дават достатъчно информация, нито пък само еднократно измерване.

# 128
  • Мнения: 5 086
Съншайн, точно този е пакетът, който ти е нужен. Глюкоза 0, 60, 120 е измерване на кръвната захар в тези моменти, а не че пиеш глюкоза . В описанието погрешно казват преди 10 ч, до колкото ми е известно изследването трябва да започва не по-късно от 8ч сутринта, след 12 ч пауза от вечерята предходния ден.

# 129
  • София
  • Мнения: 17 904
На мен за интервала ми казаха десетина часа. Аз в 11 помня, че пих нещо сладко. Взеха ми кръв в 8.

# 130
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 144
    Съншайн, точно този е пакетът, който ти е нужен. Глюкоза 0, 60, 120 е измерване на кръвната захар в тези моменти, а не че пиеш глюкоза . В описанието погрешно казват преди 10 ч, до колкото ми е известно изследването трябва да започва не по-късно от 8ч сутринта, след 12 ч пауза от вечерята предходния ден.
    [/list]
    Ясно, просто Кандиларов предлагат пакет за 24 лв. , но не ми върши работа, защото в него мерят глюкоза и инсулин еднократно.
     Ще е в Цибалаб, 38 лв. трикратно измерване.
    А кръв от вената три пъти ли се взема?
    Какво количество глюкоза се пие?

    # 131
    • София
    • Мнения: 17 904
    Да, три пъти от вената.
    75г май. В една пластмасова чашка от кафе се събира, като се разтвори. Сладко е, но не е непоносимо. Аз лично смятам за преувеличени възмущенията тук. Има много по- гадни неща : )

    # 132
    • В големите очи на малчо, а географски - София.
    • Мнения: 7 144
    Да, три пъти от вената.
    75г май. В една пластмасова чашка от кафе се събира, като се разтвори. Сладко е, но не е непоносимо. Аз лично смятам за преувеличени възмущенията тук. Има много по- гадни неща : )
    Като мина през това, в края на месеца, ще докладвам какво е усещането.

    # 133
    • Мнения: 32 472
    Съншайн, в първия пост на темата съм обяснила какво е точно този тест.

    Кетчър, а на мен ми казаха, че трябва в 300-400 мл вода да го разтворя. Мъка ми беше докато джурна това количество  Laughing

    # 134

    Общи условия

    Активация на акаунт