Сватба, булките на 2019 тема 3

  • 49 827
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 290
Момичета, ние най-накрая си поръчахме халки от Сара трейд в магазина в Плд. Много съм щастлива. Имаше въпрос дали ние поемаме нощувката на гостите. При нас много малко хора няма да спят м хотела и ние ще платим на всички нощувката в деня на сватбата. А вече, който ще идва по-рано (оказва се, че ще бъдат доста )  ще си поемат нощувката/ките, като сме уредили намаление.  
И нашите ще са от там може ли да покажеш вашите халки Simple Smile

# 61
  • Мнения: 320
Момичета, не се хвърляйте да поемате нощувки на гостите, освен ако нямате финансовата възможност и не ви е проблем. Преди около 1 г. ни бяха поканили на сватба в Благоевград (ние сме в София), като никой не е очаквал да ни се поемат нощувките. Просто булката ни изпрати списък с хотелите, които са в близост и биха били удобни, а по същото време беше и фестивала Франкофоли. Всеки сам си преценява дали може да си позволи нощувка или не. И не се надявайте, че някой ще си каже те ни поеха нощувката и ще им дам повече пари, това са пълни глупости. На повечето поводи, които съм ходила ми прави впечатление, че се подарят подаръци, просто ей така да отбием номера и да минем метър и по-евтино. Не очаквайте повече от по 100 лв. от човек, че някой и по 50 дават. Разбира се, това са лично мои наблюдения.

# 62
  • Мнения: 583
Важно е всеки сам да си прецени какво може да си позволи като разход за празненството и какво не. Били сме на сватба в чужбина, където всичко сме си плащали - хотел, транспорт, всичко, но все пак беше едно от най-готините ни преживявания.
А това кой какво оставял и дали било да се отбие номера е меко казано грозно. Гостите трябва да се канят, защото са близки хора и защото искаш да споделиш празника си с тях, а не защото ще ти върнат финанси в подарък. На всички наши гости като са ни питали за подарък, сме казали, че за нас е най-важно да дойдат и да се забавляват. Ние досега почти винаги сме давали пари (само веднъж е било предметен подарък) и винаги сме ги давали с много любов и според текущите си възможности. Кой бил дал 50, кой бил дал 100 е доста гадно да се съди... Ако си правим сватбата, за да получим нещо в замяна, по-добре да се спестят парите за тържеството направо....

# 63
  • Мнения: 6 362
Да ви кажа, че като похарчите за сватбата по 10 -15 бона и хич няма да ви е безразлично дали и колко са ви подарили.
Какви баби, какви бебегледачки. Който не може да дойде заради малко бебе или дете да не идва или изцяло да си поема нощувките. В крайна сметка каните вашите приятели или близки, а не цялата им рода.
Къде ви искат тези куверти по 80 -100 лв.? Това е пладнешки грабеж. На сватбата на децата ние предложихме да поемем нощувките единствено на фото, оператора, дж и водащата, т.к. само те бяха от други населени места. Те обаче отказаха. Дори аз и ММ си платихме нощувка, за да ни е по-комфортно. Хотелът имаше отстъпка за нощувка на гостите, но от нея се възползвахме само ние.

# 64
  • Мнения: 583
Да ви кажа, че като похарчите за сватбата по 10 -15 бона и хич няма да ви е безразлично дали и колко са ви подарили.

Ами похарчили сме ги. И да - безразлично ни е, защото си каним гостите, за да споделят с нас един от най-важните ни дни, а не за да ни спонсорират празненството...

# 65
  • Мнения: 1 560
Много е грозно и според мен да гледаш кой колко ти е оставил в плика. Определено не гледаме на  гостите си като касички и всеки колкото възможности има, толкова ще остави. Ако си върнем парите - добре дошло, ако не - все пак сватбата не е бизнес, в който да правим тънки сметки кой колко ще даде, да си върнем вложеното, че и отгоре да имаме. Правим сватба за наше удоволствие и каним близките си да споделят този момент с нас. Нощувките няма как да им поемем, но  за подаръците дори някой да няма възможност и 50лв да остави, здраве да е.  Само на кумовете си ще платим хотела.

# 66
  • Враца
  • Мнения: 42
Не искам да обидя някой, но не разбирам как 2 бона за рокля и още толкова за украса са приемливи цени, да не кажа изгодни, но не и за поемане на нощувките на гости, които ще си направят труда да дойдат от далеч, за да уважат празника...

Ние смятаме да поемем нощувките на около 40-50 човека, които са предимно възрастни роднини.

# 67
  • Мнения: 1 131
В крайна сметка всеки сам преценя кое е добре за него и кое не Simple Smile тук сме се събрали да се вълнуваме заедно покрай един от най-хубавите дни в живота. Hug
Хубав уикенд, дами! Аз тези дни ще се видя с агентката, дано най-сетне задвижим и тази част Simple Smile

# 68
  • Мнения: 1 560
Ами моята рокля определено няма да струва 2000, дори и 1000. За мен това са излишни пари. Всеки си има приоритети и нямаме право да съдим никого. Както каза @Peoney, сме се събрали тук да обменяме опит и да се вълнуваме за този ден, а е ясно, че всеки има различни разбирания и както аз държа да кажем на скъпа торта, друг държи на поканите, трети на скъпия куверт; едни смятат за нужно да платят нощувката на гостите, други - не и т.н.

# 69
  • Варна
  • Мнения: 163
Много е грозно и според мен да гледаш кой колко ти е оставил в плика. Определено не гледаме на  гостите си като касички и всеки колкото възможности има, толкова ще остави. Ако си върнем парите - добре дошло, ако не - все пак сватбата не е бизнес, в който да правим тънки сметки кой колко ще даде, да си върнем вложеното, че и отгоре да имаме. Правим сватба за наше удоволствие и каним близките си да споделят този момент с нас. Нощувките няма как да им поемем, но  за подаръците дори някой да няма възможност и 50лв да остави, здраве да е.  Само на кумовете си ще платим хотела.

Напълно споделям мнението ти. Ние също ще платим само на кумовете. Била съм на доста сватби, на които младоженците не са поемали нощувките и ние също не смятаме, че е задължително да го правим.

# 70
  • Мнения: 345
Ние ще поемем нощувки само на роднини, а за приятелите ни ще осигурим нощувка в хотела на преференциални цени. Смятам, че няма нищо лошо в това част от гостите да си поемат нощувката. Миналата година бяхме на сватба, на която изцяло ние си поехме хотела и за нас беше напълно нормално.

# 71
  • Мнения: 811
Каква украса смятате да имате в ресторанта? Този, който сме избрали е доста стилен , отремонтирам с кросими столове и наистина се чудя какво да добавя. Може би балони и украсата на младоженската само ? Какви идеи имате?

# 72
  • Мнения: 4 943
Нямаме кумове, не можем да измислим...не знам какво да правя?!
За цветята много харесвам лалета, ама август месец няма. Всъщност какви цветя има този месец? Трябва да мисля как ще украсим. Кой ще ми помага като приятелите ми са из цялата страна, всички сме разделени...сложно се очертава.

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 5 156
Аз искам да имам люляк в букета, но според майка ми увяхвал много бързо и нямало да изкара деня. Така ли е наистина?

# 74
  • Мнения: 45
Има ли пловдивчанки в темата ? Някой ходи на сватбеното изложение в Пловдив? Аз днес го посетих и останах много приятно очарована от всичко видяно. Замислям се все повече за украса и букет за хвърляне от хартиени цветя.  Видях страхотни красоти днес.

Общи условия

Активация на акаунт