В прегръдките на мама ще си най-добре, но почакай още малко МАРТенско дете!

  • 40 364
  • 747
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 501
От тези кошмари толкова много се потя докато спя.. ситрин когато се събудя като след сауна съм!!!  Още малко остана, ще издържим ... Yellow Heart

# 571
  • Мнения: 549
Аз също исках да кажа, че стана много тихо тук. Като затишие пред буря Simple Smile . Мисля, че имаше майчета, на които ми предстоеше цезарово в петък и днес. Дано всичко да е били и да бъде добре, да мине гладко и всичко с бебчовците и майките да е добре. На родилите е нормално да дадем време да се климатизират и тогава да пишат. Ами какво става с тези от нас, които още чакаме? Мен най-накрая ме почнаха подготвителните контракции (всяка вечер). Изобщо не са болезнени и продължителни, но като ги получа всичко ми се свива под лъжичката. Другата седмица вече мисля да почвам великото чистене и пране. Остане мартаче, спален комплект и няколко дреболии от аптеката. Като приключа с всичко, ако иска да идва бебчо Simple Smile .

# 572
  • Мнения: 523
Аз вчера бях на преглед. Постоянно ми повтаря лекаря че ще е малък , вчера беше 2.500 кг. , а термина ми е на 27.03. И сега ми каза че ще е между 3.000 и 3.500 ,ако се задържи до термина. Това си е напълно нормално бебе според мен.  Трябваше са ми дава документите за болницата,  но каза че няма изгледи да излиза и да отида отново на 11.03 за преглед.  Поръчах и количка на chipolino up/ down , чакам я да пристигне да видим дали ще ми хареса наживо ,защото не съм я виждала. Ето това е модела https://www.hippoland.net/chipolino-kombinirana-kolichka-upanddo … perla-kkupd1183sp.  Късно се сетих че не се предлага с чанта, но ще я търся впоследствие.  Това е от мен засега, спокоен ден на всички мами!

# 573
  • Мнения: 287
Аз утре съм на преглед, да видим колко е пораснала бебка Simple Smile Вече така е запълнила пространството, че движенията й ми създават дискомфорт.. Мъжът ми онзи ден ми каза, че като се събудил и се обърнал към мен и все едно до него лежала мечка.. Smile И сега вече съм "Мама Меца".. макар, че всички ми казват, че само корема ми расте. Паренето в дясната бикини линия продължава и на моменти е ужасно непоносимо..много странен симптом... Аз лично нямам кошмари, напротив, даже вече я сънувам, но ме притеснява, че се чувствам все по-изморена и трудно подвижна, усещам се, че вече придобих типичната походка тип "патешка грациозност" Satisfied Някъде бях прочела: "В 9 месец си почиваш и чакаш някой да се прибере, за да вдигне всичко, което е паднало на земята през деня." Grin

# 574
  • Мнения: 1 472
Teia_86, не е малко бебето. Аз също вчера бях на консултации, моето е 2600, термина ми е 1 ден след теб. Докторът каза, че до тогава ще си наддаде, всичко е в нормата в момента.

# 575
  • Враца
  • Мнения: 1 425
Теia_86, това е защото са свикнали всички да са по един калъп, ама всички хора сме разлипни. Не може на всички във групата бебетата ни да са еднакви кг и седмици. Моята беше 2.500 кг на 15.02, но тя върви със седмица 2 напред. И моят термин е 27 март. Дъщеря ми я родих 9 дни след термин и беше 3.500кг. Сега доктора каза, че ще раждам се големи бебета, че и това горе долу ще е толкова, и ако родя бебе 2.800кг няма да го усетя, че раждам. Grinning Да са ни живи и здрави пък като се родят ще ги угояваме Grinning
Учуди ме твоя доктор как не ти си е дал документите, дано всичко е наред и си стои бебето на топличко, ама те не са ли длъжни да ги дадат когато издават и 45 дневния болничен, или само при нас е така.

И аз вече се чувствам много тромава, едвам се завъртам, а преобличането на малката и смяната на памперси вече е предизвикателство Grinning
Почнахте ли да пиете този чай от малинови листа и консултирахте ли се преди това с АГ?

# 576
  • Мнения: 277
Teia_86, моите и двамата при раждане тежаха 3 250. Никой не каза, че са малки. Според мен между 3-3 500 си е съвсем нормално бебе. Не съм специалист де, но е нормално тегло според мен. Аз лично не искам бебо да тежи повече от 3,5 кг. Не се притеснявай за такива дреболии. Важното е да е живо и здвао детето, всичко да мине леко и ти да се въстановиш бързо. След това ще си порасте детето колко трябва.

Аз вече нямам търпение. Терминът ми е 16 март, но нямам нищо против да се роди бебче по-рано Stuck Out Tongue Winking Eye Не съм спала като хорота от месеци наред, боли ме цялото тяло и пак ми е лошо всеки ден. Не, че се надявам след раждане да се наспя, но поне да ми се спи Laughing

# 577
  • Мнения: 523
Благодаря ви за отговорите и за успокоението. Баткото го преносен с 5 дни и се роди 3.350 кг. 53 см и все ме питат колко е бил той и го сравняват сега с бебето. Затова се шашнат.

# 578
  • Мнения: 1 472
Това тегло е нормално за седмицата , в която си

# 579
  • София
  • Мнения: 204
Да се отчета от вчерашния преглед - 39 г.с. Тоновете са добре. Бебето е наддало, но не може да се определи колко точно е. Уж излиза 3.300 гр., а преди показваше към 2.800 гр. 😏 За сега няма индикации за раждане - на бебо явно не му се излиза 😆 Пуснах урина, а в петък трябва да пусна кръвни изследвания, тонове и пак преглед. Тъи като терминът е за 4 март, ако до тогава не родя, почваме прегледи всеки ден.
Днес почнахме и ремонта на стаята и се надявам до края на седмицата да е почти готова. Чакаме и легло, но имаме легълце тип кошарка за първите месеци, когато ще е при нас. Изпрах дрешките и ги прибрах. Трябва само да ги изгладя и прибера Simple Smile

# 580
  • Мнения: 501
И аз вчера бях на преглед, 38+3 съм. Тоновете са супер, нямам контракции, няма разкритие, абе нищо Simple Smile АГто каза малко повече движение малко да го размърдаме бебока и повече полов контакт Simple Smile така че момичета ще прекарам днес деня в мола Joy Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 581
  • Мнения: X
Големи кошмари сънувам и аз и все едни и същи. Няколко акушерки са ме обградили и ми се карат, че не се ражда така и как не съм се научила да раждам Grinning
Момичета, при мен се получи голяма схема, чак като ме питат къде ще раждаш, сменям темата. Имам дата за секцио при моя лекар в Надежда, но не е изключено да започне раждане по-рано предвид размерите на бебето и скъсяването на шийката ми. Ако започне по-рано ще тръгнем към Токуда, където също започнах да се следя. Следя тонове на две места в момента... Причината е, че в Надежда няма избор на екип, освен ако секциото не е планово. Избора за другата болница е, че ако започна да раждам по-рано, ще ме оперира отново по-тесен специалист, тъй като ще ми махат ендометриозни кисти и сраствания... 2в1 Grinning Бях се мотивирала за естествено раждане, но тая плацента така и не се вдигна... Има ли някоя, която все пак ще пробва естествено с ниска плацента?

Вече купихме почти всичко за бебето, най-много на количката се радвам, нямам търпение да я разцъкам из дупките:) Обаче ми изникват хиляди въпроси, може би доста глупави, но ще питам.
Перат/гладят ли се частите на количката, по-точно ще го правите ли ако е нова...? Какво се застила в количката на бебето? чаршафи, одеалца?
Спрях всички добавки по препоръка на лекаря ми, освен чаша вино вечер. Ама тия киселини ме убиват. Добре, че гавискона действа няколко часа, поне заспивам легнала вече.
Честито на всички родили:) Вие сте героини! Разказвайте как е минало и давайте по някой съвет като например какво още да вземем към болницата:)

# 582
  • Мнения: 1 472
 Жаки, аз изпрах това което е като обиколник на бебешкия кош и калъфчето на матрачето на количката.
Кошмари имам и аз, най-вече как всички ми са на главата и ме питат няма ли да раждам вече, кое как да си подредя и кое как да правя. Общо взето е отражение на напрегнатото ми напоследък ежедневие. От вчера съм мутирала телефона и искам да почивам, да спя..
В петък бях на консултация. 3кг измериха бебко. Лекарката подметна да се раждало вече, че много е пораснало и лекарите обичали бебета около 3 кила, че по-малките и по-големите трудно се адаптирали 😩🤪 добре че ми мина през едното ухо и замина през другото, че не ми се напряга и с нея 😃
Чакам резултати от последната микробиология, дано всичко е наред 🤞🏻
Излях си вълненията 😃

# 583
  • Мнения: 46
Да се отчета и аз ...връщам се от тонове и преглед като за последно Grinning. Всичко е ок с бебка около 3кг е в 38+2г.с...

Аз пък да ви кажа, че ме е обзело едно спокойствие чак не мога да повярвам, а секциото ми е съвсем скоро. Спинкам си, почивам си и вече нямам киселини-направо съм пушка Stuck Out Tongue Winking Eye...
като изключим, че се поразболях миналата седмица, но вече съм по-добре.

Чакам утре таткото да се прибере от чужбина та да сглоби креватчето от баткото ( ако става, че е седяло бая време)...ако не става хич не ми пука, да се оправя той, аз отивам да раждам и да му мисли хах

# 584
  • Мнения: 549
Май се оказа, че е трябвало някой да ви побутне Simple Smile . И мен за сега ме плашат с малко бебе, та ще видим. На преглед съм на 28-ми. За  мен бебе около 3-3,5 също е напълно нормално. А и през цялата бременност ми обясняват, че децата нас 3900гр вече били твърде големи и разни други глупости. На количката и аз мисля само да изпера обиколника и матрака. Взела съм чаршафчета с ластик.
С всеки изминал ден усещам все по-голяма тежест и дискомфорт между краката. Иде ми да годя с кръстосани крака. До сега се следях в София. На 5-ти март ми е първия преглед в Бургас, където мисля да раждам. Майка ми се шегува с мен да не тръгна да раждам преди първия преглед там. Имам също от време на време неприятното усещане все едно провира ръчичка през шийката ми е. Ужасно е. Преди две вечери нещо се посуках и нали краката на бебето вече са в ребрата, опряха повече ли не зная, но за миг останах без дъх. От тогава ме наболяват ребрата.
Патешката походка ми е само първите 6-7 крачки като стана. После (поне аз така си мисля) се нормализира. Обаче вече определено започва да тежи бременността. Хубаво е, че й се вижда края. От тук идва и другия проблем. Като се сетя, че остава малко и започвам да се шашкам. Първо дете ми е. Няма къде да ида все ще се справя някак си. Но първите седмици ще са сложни. Особено с непрестанно прейждащите роднини и съвети и мрънкане. Само като се сетя и се напрягам.
От 2 дни пия чая от листа от малини. Мисля да го споделя с гинеколога в Бургас.

Общи условия

Активация на акаунт