Какви хора/черти от характера харесвате и не харесвате

  • 7 258
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Харесвам позитивни хора, весели,
справедливи,добри(общо - взето).
Знаещи какво искат.
Умните, от тях винаги ще научиш нещо, което не знаеш.
Амбициозни, но..
Спокойни, "луди", рискуващи, но в рамките на нормалното. Емпатични, но не крайно.
Разговорливи, приятни.Харесвам искрените хора, но знаещи кога да бъдат такива.
Харесвам възпитаните и не толкова, важно  да носят добро със себе си. Работливи.
Оправни хора.Креативни. Добронамерени.
Искащи да знаят и да се развиват.
Знаещи кога да помогнат и да го правят.
Харесвам борбените хора, борещи се за своето и за справедливото.
Харесвам и рязките хора, но отново знаещи кога да бъдат такива.
Майтапчиите, също.
Оптимистите, реалистите.
Хора разбиращи от майтап.
Смелите хора, но не глупаво смели.
Целенсаочените, също.
Хора, които са упорити и постоянни.
Отговорни за дейстията си хора.


Не мога да дишам хора, които вечно бързат.
Те винаги грешат в бързината си, но и не се учат от грешките си.
Не харесвам хора, които не могат да се поучат от грешките си, правят 100х една и съща грешка, заради еднаквия си подход, но очакват евентуално на 101х да се случи нещо по - различно, това е невъзможно.
Действие =противодействие! Еднакво действие =еднакво противодействие!
Не харесвам нагли хора, това наистина ме изкарва извън кожата ми.
Подлите хора също адски ме дразнят.
Общо взето всичко, което приемам за несправедливо и не правилно ме дразни.
Не харесвам хора, които нищо не знаят, но си вярват, че всичко знаят, а такива дето и се подиграват, че друг не знае нещо, което те знаят направо ми идва да ги удуша. 😊
Не харесвам фалшиво добри хора, казващи "истината" в очите и правещи го за уж добро пред още 10 човека. За мен това е абсолютен фалш и лицемерие!
Не понасям хора виждащи кусурите на всички останали все едно те нямат никакви, а такива, които се подиграват на външния вид на някой.. тц, тц. НЕ!
Не мога и не искам да бъда около хора, които всичко и всеки мразят, и всеки им е виновен за всичко, а те милите вина нямат никога и винаги са милата, невинна жертва.
Мързеливи хора също не харесвам, но не са ми проблем, щом не ми се налага да им върша работата.
Хора говорещи на висок тон😂🔊🔊НЕЕЕ. Просто се изнервям около такива хора, дори и да съм спокойна.
Тънкообидни, също не харесвам. Просто не ми е приятно да стоя на тръни и да се чудя за всяка моя дума "с това ще го обидя ли".

Виждам, че сякаш "не харесвам" са повече, но не е така, просто там обяснявам защо, а при "харесвам" , мисля, че е ясно и няма нужда да обяснявам.
Безотговорни хора, изобщо.

Последна редакция: сб, 26 яну 2019, 18:21 от Анонимен

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не харесвам многословните и празнодумците.

# 2
  • Мнения: 1 117
alexs969, много добре си го формулирала.
Не харесвам хора, които проявяват "фалшива доброта"  и правят нещо, което не е изисквано от тях, а после пред останалите се оплакват как са жертвали себе си и личното си време в стил "Майка Тереза".

# 3
  • Мнения: X
Харесвам хора директни, честни, откровени, искрени, да се изразяват кратко и разбираемо, отговорни, състрадателни, помагащи, уверени, оправни, да умеят да работят с ръцете си, да могат да си признават грешките, да не ги е срам да искат помощ, да харесват животни, спокойни, уравновесени, да умеят да си защитят мнението.
Не харесвам лъжци, изопачаващи всичко в тяхна полза, нехаресващи животни, агресивни, обидчиви за няма нищо, мързеливи, скатавки, да искат всеки да се съобразява с тях, завършени егоисти.

Има и още, засега това се сещам.

Трябва да уточня, че има хора, които уж притежават всичко, което харесвам, обаче някак са ми противни. Обикновено се оказва, че просто градят някакъв имидж, тоест - оказват се от лошите 😁

# 4
  • Мнения: 7 006
Харесвам само едно нещо и себе си.
Това,че не спирам да се променям.

У другите..
Харесвам и всичко и нищо.

# 5
  • Мнения: 3 250
Не харесвате тези, които бързат?
А аз не харесвам флегматичните.
Особено флегматичен мъж, даже и да трябва да съм в една стая с такъв ми е като наказание.

# 6
  • Мнения: 7 278
Харесвам позитивни, мъдри и разумни хора, с добър изказ, може и да не са много забавни. Не харесвам глупави.

# 7
  • Мнения: 2 375
Алекс с нова тема. Нека има разнообразие. Разписвам се. Харесвам откровенни хора. Да не ми говорят зад гърба, а право в очите. Най-добрата ми приятелка е така. Чист, прозрачен човек, това ценя.

# 8
  • Мнения: X
Да, и прекалено бавни хора не харесвам, но всъщност с тях много се ядосвам и се забавлявам, хем ми е смешно, хем се ядосвам и съм по средата, сигурно защото лично аз понякога съм баааавна,не и когато е нещо важно, тогава съм на време. А другите -прекалено бързите ме изнервят🤣"давай, давай, давай", "хайде, хайде, хайде" ме кара да бързам още по - бавно 🤦‍♀️🤣Освен, ако не е нещо важно.
Имам близък, който не бърза никога, бавен, бавен, бавен и накрая вече си загубил време и час и си каваш закъсняваме, няма смисъл, както и да е и в същия момент той започва" хайде бе, ще закъснеем заради теб" 🤣🤷‍♀️🤦‍♀️🤣🤣🤣🤣Съвсем сериозно си го вярва🤣И се чудя да се ядосвам ли, да се смея ли.
И да добавя.. винаги стига на време и никога не закъснява🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️А, ако закъснее винаги друг е бил по-бавен според него и затова е закъснял🤣

Последна редакция: сб, 26 яну 2019, 19:55 от Анонимен

# 9
  • Мнения: 3 250
На теб може да не ти е важно. А на останалите?

# 10
  • Мнения: X
Ааа, схванах. Ми да не бързат бе! Хайде, хайде, обясних как ми действа! Пък и знам кога е важно или не!За глупости - нееее бъъързам.
Бързата работа е срам за майстора!
Доказано е!

На теб може да не ти е важно. А на останалите?

# 11
  • Мнения: 3 250
Бързата работа срам...
Това вече не е точно така.
Представи си, че работиш в цех за торти. Задължението ти е да украсяваш с шприц тортите и ти плащат на брой украсена торта.
Тортите се правят от други твои колежки и след като станат готови идват при теб за украсата.
Схващаш ли?
Сега те са преценили, че на тях не им е бързо, защото се чустват незнам как си. Спокойнички са си.
Дали ти ще си ок с това?

# 12
  • София
  • Мнения: 28 588
Харесвам интелигентни хора с добро чувство за хумор и за самоирония, които се чувстват добре в кожата си, знаят какво искат и се стремят да го постигнат.
Не понасям вечно мрънкащи, вечно плямпащи, вечно чакащи някои друг да им свърши работата, да ги оправи, вечно добронамерени, вечно оптимистични.
А, и скромни. Не понасям скромни.

# 13
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
На времето много се харчеше един виц за любими черти у хората:

Питали един селски коя черта най-харесва у жена си, а той рекъл: оная, дето дели задника ѝ на две равни части.

# 14
  • Мнения: 3 250
Сигурно е голям проблем това със скромните. Така гъсто са населили планетата.

# 15
  • Мнения: X
Тук става въпрос за работа и практика, но все пак. Щом съм в цех за торти, сигурно ще им е важно дали тортите са направени добре, сещаш ли се?
Ако не мога да ги правя бързо, но бързам и ги направя на гхз сигурно ще е по-добре да си ги правя бавно, но да продадат поне една, сещаш ли се? И, като за начало щом започвам работа да кажем, защото с практика ставаш все по - бърз, а в случая съм "бавната" сигурно ще имам обучителен прериод, в който ще се уча-бавно, сещаш ли се? Ще съм ок и другите ще са ок, все пак и те са били на моето място, сещаш се, нали?

Бързата работа срам...
Това вече не е точно така.
Представи си, че работиш в цех за торти. Задължението ти е да украсяваш с шприц тортите и ти плащат на брой украсена торта.
Тортите се правят от други твои колежки и след като станат готови идват при теб за украсата.
Схващаш ли?
Сега те са преценили, че на тях не им е бързо, защото се чустват незнам как си. Спокойнички са си.
Дали ти ще си ок с това?

# 16
  • Мнения: 3 250
Друго имах предвид аз. Не за това колко бърза/бавна ще си ти.
А че ако тези преди теб се моткат, защото са спокойни душици, ти конкретно ще стойш почти без пари.
Защото си на финалния етап от цикъла и силно завиш от тези преди теб.
Ти можеш и перфектно да украсяваш, но не можеш да украсяваш нещо, което не е стигнало до теб.
И пак казвам ти се плаща на бройка.
Тук за обучителния период може да се каже много. Но най-вярно е, че направо те хвърлят в дълбокото.

# 17
  • Мнения: 3 732
Много мразя да общувам с баввни и флегматични  хора. Идва ми да им шибна един, че по - бързо да си изкажат думата.
Припрян нервак съм.

# 18
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Харесвам спокойни, добронамерени хора, с чувство за хумор, които не се взимат на сериозно, любезни, приветливи, готови да помогнат, скромни, принципни, широко скроени, приемащи различното мнение.

И обратно, не харесвам припряни, хейтъри, които рядко се майтапят и вземат всичко на сериозно, особено себе си, неприветливи, намусени и троснати, непомагащи, хвалещи и изтъкващи се, коне с капаци, мислещи се за винаги прави и гледащи с пренебрежение различните от тях.

# 19
  • Мнения: X
Ти ми говориш за работа.Аз не говоря за работа, но не харесвам нерваци/бързаци и не мога да ги понясам, колкото и торти да ми поднесат. Това са вечно нервни хора, защото винаги бързат,а ако не бързат нещо ще ги дразни.
Добре, и така да е. Какво мога да направя аз, щом не ми харесва знам вратата къде е.Пък аз, като съм на бройка и те ще са🤷‍♀️все пак. Ако са бавни, защото са нови и в ръцете да ги бия по-бавни ще стават, това е. И да им мърморя, че да ми ги наплескат на бързо и всички да сме на нула, какъв е смисъла?
Друго имах предвид аз. Не за това колко бърза/бавна ще си ти.
А че ако тези преди теб се моткат, защото са спокойни душици, ти конкретно ще стойш почти без пари.
Защото си на финалния етап от цикъла и силно завиш от тези преди теб.
Ти можеш и перфектно да украсяваш, но не можеш да украсяваш нещо, което не е стигнало до теб.
И пак казвам ти се плаща на бройка.
Тук за обучителния период може да се каже много. Но най-вярно е, че направо те хвърлят в дълбокото.

# 20
  • Мнения: 3 250
Това е просто пример.
От работа можеш да напуснеш, а от живота?
Тези хора защо така им е нервно и бързат?

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Пак не си разбрала идеята в примера на Марияна и дълбаеш и произвеждаш глупости. Но така става, защото се губиш в многото си думи.
Не, не са приятни хората, които не се съобразяват с другите и гледат само собствения си комфорт.

# 22
  • Мнения: X
Виж сега. В живота си трябва да допускаш хора, които те правят щастлив, които те карат да се чувстваш добре, а не обратната. Правиш ли обратната само и само да има хора около теб няма да си щастлив. Понякога да си сам е по-добре, отколкото да си сред хора, които те карат да се чувстваш зле.При мен, когато някой ме кара да се чувствам зле и няма нито едно качество, което да ме накара да искам да е около мен и аз около него, значи е по-добре да не сме в една компания. Защо бързат или не.. С мен ако не се съобразяват, не се съобразявам и аз с тях. Ако е за нещо важно ще го уважа, но ако е системно и просто част от нечии характер, не съвсем.
Няма защо да пречупвам себе си и да се чувствам подтисната за да бъде друг добре и то човек, който явно няма да се интересува от моите нерви.
Това е просто пример.
От работа можеш да напуснеш, а от живота?
Тези хора защо така им е нервно и бързат?

# 23
  • Мнения: 3 250
Хубаво мото, това за живота де. Не съм сигурна къде съм го виждала, дали във фейбук, дали от Паулу Кюельо или Хорхе Букай.

# 24
  • Мнения: X
Аз съм разбрала, но ти нещо си изпуснала, чак и ще всемеш да си повярваш!
И от това, което съм написала нищо ли не разбра?
Не може толкова подробно да бъде обяснено с многото ми думи и да си толкова глупав, че да не го схванеш!
quote author=Лилянa link=topic=1089973.msg38113730#msg38113730 date=1548540316]
Пак не си разбрала идеята в примера на Марияна и дълбаеш и произвеждаш глупости. Но така става, защото се губиш в многото си думи.
Не, не са приятни хората, които не се съобразяват с другите и гледат само собствения си комфорт.

[/quote]

# 25
  • Мнения: X
Незнам, важното е, че е вярно! Сама съм се убедила в това.
Нито едно от трите не важи за мен. 👌
Хубаво мото, това за живота де. Не съм сигурна къде съм го виждала, дали във фейбук, дали от Паулу Кюельо или Хорхе Букай.

# 26
  • Мнения: 3 250
Ама защо се сърдите? Не се натоварвайте, моля.
Нека всеки се обгражда, с хора по темперамента си.
Сега по-лежерните като се обградят с подобни си в същото време се дистанцират от другите, които бързат. Защо им е нервно не разбрах точно, само имам едни подозрения.

# 27
  • Мнения: X
Не харесвам хора, които се опитват да налагат своето мнение.
Не харесвам хора казващи 2 думи и милслещи, че всички останали са им главата "досещай се сам". Аз го мисля, ти не може да не го усещаш 😂.

Марияна, подозрения имаш още от първия си пост, сподели ги поне. Кой се сърди? Разбира се, че всеки ще се обгражда с хора, които са му приятни,тоест от своя си "вид".  Говориш ми за работа, там избираш махаш се или оставаш, но когато ти се наложи ще стоиш както и да се държат и колкото и да са бавни или бързи. За това, Лиляна, сляпа ли си? 10пъти пиша, че ми говори за работата !! И да не си чела целия пост, в началото на всеки го подчертавах. Приятелите, обкръжението сам ги избираш и не става на въпрос за съобразяване с някого!Съобразяваш се с тези, които се съобразяват с теб. Уважаваш, тези които те уважават. Това дали е от фейс или не, незнам, който виси там да сподели от къде го е чувал, чел и т. н.
 Надявам се все пак да си разбрала разликата в сравненията си, айде, директно >>Работа - Приятели(обкръжение), две различни неща.
На едното място може и да избираш, може и да не, на другото сам си избираш!

Последна редакция: нд, 27 яну 2019, 06:20 от Анонимен

# 28
  • София
  • Мнения: 12 374
Не харесвам:
Хора, които изливат цели кофи думи, но не казват нищо. Като авторката.
Дребнави индивиди, без чувство за хумор.
Хора, които се самопоставят в центъра на вселената и смятат, че всички са им длъжни.
Садисти, измъчващи по-слаби същества.
Мрънкачи.

Харесвам:
Всички останали.

# 29
  • София
  • Мнения: 9 552
Харесвам откровените хора. Харесвам хора,които са такива каквито са без преструвки и лицемерие. Не ме интересува дали са  умни, бързи, флегматични и т.н. черти, които са изписали преди мен. Нима флегматичните хора са по-малко хора от останалите, че да ги отписваме? Те биха могли да притежават много положителни качества, но ако ги отпишем от кръга си само, защото са флегматични няма да ги опознаем. Не съм аз човека, който ще дава оценка на другите и затова не обичам и на мен да ми поставят оценки.   
Не харесвам хора, които постъпват зле с другите. Ако някой се опита да ми навреди, излиза от обкръжението ми.

# 30
  • Мнения: 13 082
Харесвам хора с богата обща култура, от които мога да науча нещо. Харесвам точните, дето заковават с две думи като Лиляна. 😁 Харесвам весели шегаджии.

Не понасям злобари, плямпала и хора с прекалено его.

# 31
  • Мнения: 3 250
alex969,
имай предвид поста, където обяснявам, че това е пример.
Цялата му бе  идея, която не мислех, че е толкова трудна бе да покажа,е  че живеейки неизолирани от света трябва да се съобразяваме с него. В противен случай носим негативи. Ти например с последния етап от тортите щеше да си ходиш без пари. Реакцията ти е да си спокойна и да не реагираш на мудността на тези преди теб. Това нито на работа, нито в живота няма да се случи, не за друго, а защото има да се плащат сметки - трудничко се седи на студено зимата, защото е спян токът, трудничко е да кажеш, че нямаш пари и вкъщи няма да се яде.
И на ей ти го животът. А ти ще се обграждаш със сродни души. Което казах е хубаво като всичко, което четат манекенките.
За тези, които малко се изнервят  - ами на тях няма явно кой да им покрива жизнените необходимости и се налага да бързат с нужните задачи. Не всички са като птички божии - ни оре, ни сее.

# 32
  • Мнения: X
Не харесвам хора, които 5 часа им намилаш едно и също с елементарни думи, точно и подробно обясняваш, защото с 2 думи не разбират и накрая пак нищо не са разбрали😂🤦‍♀️

Марияна, не си разбрала. Тук не съм говорила за съобразяване, а за хора, които харесвам или не.
Не говоря нито от начало, нито след това за хора, които били бързали защото имали защо.
Говоря примерно за кафе, изобщо не бързам за кафе и не ми е приятно някой да ме напира щом не е за нещо важно, изобщо не бързам и дори това "хайде, хайде" ме кара по - бавно да бързам.
Това прочети ли го или като манекенките, явно по-щастливо и по-добре живеещи от теб, че толкова сериозно им завиждаш във всеки свой пост да ги включваш, опитваш да ги дублираш подмина с навирен, мокър нос?
Какъв ток, какви сметки и какви глупости ми говориш?
Говоря за хора, които бързат без причина, толкова ли ти е трудно да го разбререш?Не говоря за работа, а за хора, които те заобикалят, когато си почиваш. Себе си ли оприличаваш в този бързак, който не харесвам аз,че толкова употито се стараеш да ме убедиш, че имаш защо да бързаш. Това си е твой личен проблем, има си психолози, поискай помощ, ще ти се даде.

Не харесвам този тип хора, това не означава, че не се съобразявам с хората, които ме заобикалят.Точно, защото съм съобразителен човек, нищо, че паля бързо не бих била такъв егоист мислещ само за своя си хляб!
Ти не харесваш друг тип хора, това означава ли, че си не съобразителна личност? Явно в твоя случай да, защото не уважаваш чуждото мнение.
От самото начало, просто не си разбра какъв е смисъла на тази тема. В последния етап на работата казах, че "ако не ми харесва знам вратата" и е така, както и да го погледнеш и това не важи само за мен. Щом са бавни и не ме устройва, какво да им направя? Би ли обяснила? Щом не мога да си плащам сметките с тази работа на която съм е по - логично да си потърся друга. И с бързането ми, освен да се ступаме с някой и да нервнича, няма да се стигне далече! Питам и да се нервя и да не, какво ще променя? И най-добрата и смислена постъпка според мен и в живота и в работата е да съм спокойна и ларж, за съжаление не съм такъв човек, а точно човек, който пали от четвърт ,а не искам това и такива хора също не харесвам.
Тортите.. Аа и, ако са много бавни примерно, както казах нямам много възможности, но точно, че съм съобразителна, явно нещо, което ти не си ще си трайкам и няма да ги напъвам,колкото и да си паля.Защото ще знам, че има причина да бъдат такива и няма да мисля само и единствено за моя ток, моята вода и моята храна, а и за чуждата!!!

Последна редакция: пн, 28 яну 2019, 11:35 от Анонимен

# 33
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Хубаво е човек да познава недостатъците си и да не ги бута напред в отношенията си с хората.
Аз също не мога да пиша дълги текстове, затова гледам да съм максимално кратка. Иначе е загубена кауза, няма да ме разберат.

Последна редакция: пн, 28 яну 2019, 11:35 от Не се сърди, човече

# 34
  • Мнения: X
Давам елементарен идиотски пример, че да ме разберете. Всъщност важи и за работа.
Човек кара с 120км/ч или много повече, бърза, защо бърза и той не знае защо, бърза за да сгигне до точка А, нищо, че ще стигне не много по-бавно и да кара с разрешените 90, разлика реално няколко минути, но нали бърза и не осъзнава, че тези няколко км отгоре са няколко секунди разлика/забавяне в спирачния път,катастрофа. Оо, чудо! На кому е нужно това бързане излишно, разбирам когато има причина, тоест човешки живот е застрашен, но просто защото си решил, че няма време, просто еййй така.. Не!

Пишат ти в фейс, докато шофираш,гледаш да отговариш бързо, че много било важно. Какво се случва във времето в което се разсейваш в бързината си? Може да се случи нещо, което НЕ можеш да промениш, само защото еййй така решил си, че трябва да бързаш. Само защото ти е много важно да отговориш на някой тооочно сега, веднага.
И още много други примери мога да дам не само за шофиране!
Веднага за работата, хората, които бързат качествено НИКОГА не си вършат работата, защото не мислят, такива хора не разбирам! Гледат бързо да го направят, за да са бързи, но как и дали качествено е направено изобщо не ги вълнува, а какъв е смисъла да изсххш едно лайно?? Няма смисъл, по-добре не го прави! Ти ми се струваш точно подобен индивид, Марияна.
За това е абсолютно точно казано - бързата работа е срам за майстора и за всичко си важи!
Точно, че когато си сред хора трябва се съобразяваш с тях и трябва да им влизаш в положение,както и да мислиш не само за своя ток и г*з, но и за чуждия!
Няма сисъл да направиш нещо, което след това ще трябва да преправяш и ще ти отнеме много повече време. Но "бързаците" това не го осъзнават!!!
Разбираш ли сега, вече, най накрая какви "бързаци", не мислещи НЕ ХАРЕСВАМ!?? Хора бързащи реално без смислнена причина! Схващате ли сега?? Много трудно, когато няма толкоз капацитет и с колкото думи и мемоари да разясняваш все не могат да те разберат и си мелят тяхната и точка, само и само защото намират себе си в нечии думи - влизат в режим "защита", и колкото и да продължаваш..😤 Знай, че ничии хляб не е по-важен от нечии живот! Гладен няма да останеш, ако имаш поне малко между ушите!!! Надявам се, че вече всички "умни" манекенки от тук са ме разбрали?🤦‍♀️😂👍🤷‍♀️

# 35
  • Мнения: 25 623
Не харесвам болните от логорея. Губят ми времето и дори да са имали да кажат нещо интересно или ценно, то е удавено от пороя безсмислени думи и повторения.
Още повече не харесвам болните от логорея, които дори сами не знаят какво искат да кажат.
А най не харесвам хора, които убиват собствените си теми, особено тези с потенциал.

# 36
  • София
  • Мнения: 18 704
Харесвам прями,честни хора,които казват "право куме в очи" нещата.
И тези,които разбират от половин дума
Останалите не са моята кръвна група и ги избягвам съзнателно.

# 37
  • Мнения: 30 802
Не харесвам хора по принцип. За повече от 2 часа всеки може да ме издразни с нещо. С годините толерантността ми намалява и ако мога да свърша нещо без междуличностен обмен, се радвам много. За повечето хора просто не ми пука вече - интересни ли са, готини ли са, ако не могат да ми свършат работа.

# 38
  • Мнения: 14 490
Не харесвам хора по принцип. За повече от 2 часа всеки може да ме издразни с нещо. С годините толерантността ми намалява и ако мога да свърша нещо без междуличностен обмен, се радвам много. За повечето хора просто не ми пука вече - интересни ли са, готини ли са, ако не могат да ми свършат работа.

И аз така - хомофоб съм. Но тъй като съм възпитана, се държа добре с всички (докато някой не мине границите, разбира се).

# 39
  • Мнения: 24 467
Ох, много бързо са се изпокарали тук. Това да не е нов рекорд? Само четвърта страница е.
...
Много неща харесвам и не харесвам като прояви на характер.
За отделен човек трудно мога да обобщя така - принципно го или не го харесвам. В почти всеки човек има приятни и неприятни черти, кофти и добри моменти. Ако много нещо ми е кофти или на често ми е такъв - преустановявам контактите си, не се товаря. Стига да не е задължително да общувам с него. Тогава просто ги свеждам до санитарен минимум.

Иначе обичам логични, мислещи, общителни хора, които могат да общуват на различни теми, които са наясно, че почти по всеки въпрос има разнообразни гледни точки и не се стремят да наложат само тяхната. Харесвам самостоятелни и последователни хора, които умеят да целеполагат и да преследват целите си. Обичам наистина откровеността. Малко хора реално могат да я понесат, въпреки че на думи почти всички я одобряват - наясно съм с това, но лично аз я харесвам.

Това, което ме дразни, като човешки черти, е предимно липсата на самостоятелност в мислене и поведение, комформизмът, хлъзгавите, неясни поведения, подливането на вода, сплетните, задкулисните злословия. Не обичам отмъстителните хора, които дълго време помнят нещо, което не им е понесло и винаги дебнат "да си върнат". Не обичам прекалено емоционални, сълзливи или еуфорични поведения - винаги в такива случаи усещам нещо гнило, нечестно и нездраво. Освен, че изморяват и досаждат. Не харесвам командаджийските подходи, като и манипулирането със съчувствие.
...
За темата - не е лоша и ще помоля модератор да замете и тук недопустимите постове, т.к. е очевидно, че цапат и няма нужда от тях, освен някой да си начеши  емоциите. Но нека не е тук и по този начин.

# 40
  • Мнения: 30 802
A, сетих се, не обичам хора, които сутрин не са във форма и никква работа не може да се свърши с тях преди 12, даже говорят несвързано, а сутрин са намусени. А най-гадното е да имаш колеги, които вегетират цяла сутрин, а като наближи краят на работния ден, се разработват и стоят до късно.

За мен денят се познава от сутринта, най-продуктивни са ми часовете до 2 следобед и ако някой кисел сутринта ми сдуха настроението и се прави на примадона, щото е станал преди 12, е кофти.

# 41
  • Мнения: 5 903
Харесвам хора с пъргав ум. Харесвам щедри хора. Харесвам хора, които не се продават на дребно.

# 42
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
Не харесвам:
Хора, които изливат цели кофи думи, но не казват нищо. Като авторката.
Дребнави индивиди, без чувство за хумор.
Хора, които се самопоставят в центъра на вселената и смятат, че всички са им длъжни.
Садисти, измъчващи по-слаби същества.
Мрънкачи.
Добавям - не харесвам клюкари и лицемери. Хора, които пред теб се мазнят и се правят на приятели и близки, а зад гърба ти коват пирон след пирон, и то понякога напълно безпредметно, просто защото са си такива - страдащи от духовна нищета. Не харесвам и самозванци и такива, които смятат себе си за капацитети и се поставят в центъра на събитията, принизявайки останалите до кота нула. Не харесвам кръшкачи, скатавки, хитреци на дребно, които си приписват чужди заслуги докато те самите живеят с идея как да прецакат другите, свивайки се и криейки се зад техния труд.
Спирам до тук, че съм яхнала метлата.

# 43
  • Мнения: X
Харесвам умни, забавни с хумор, самоиронични също, смели, честни и справедливи. А не харесвам глупави, прости и които се имат за нещо повече, защото доста трудно се говори с тях. Много думи казват, ама и толкова празни. Joy Разбира се и злобните не харесвам, защото от злобата произлизат всякакви отвратителни качества - клюки, обиди и каквото се сетите... Imp

# 44
  • Мнения: 7 923
Не харесвам нискоинтелигентни простаци, лъжци, дребни душици, отмъстителни екземпляри. Лицемери не харесвам, трудно ги разпознавам.
Харесвам високоинтелигентни простаци, обикновени хора без претенции, но със здрав селски разум. Харесвам спокойни хора. Харесвам пътували много хора - научавам интересни неща. Харесвам хора, които си държат на думата. И успели хора харесвам, защото са интересни събеседници. Харесвам хора, които не харесват мен - и съм им благодарна за новата гледна точка, защото нерядко са ми служили за коректив. Харесвам и хората, които ме харесват.

# 45
  • Мнения: X
И аз харесвам високоинтелигентни простаци.
Забавно е покрай такива индивиди.
Харесвам устати, троснати хора с бърз ум.

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 11
Харесвам хитрите хора с бърз ум, които имат ясни и точни цели, които преследват и в последствие правят реалност. Харесвам хората с чувство за хумор и романтиците. Не харесвам вечно негативните хора, мрънкалниците и безхарактерните. Simple Smile

# 47
  • Мнения: 576
Не харесвам хора, които не могат да мислят, нямат свое мнение, копиращи мнението на друг и винаги гледащи да не се делят от фцете.
И аз не харесвам такива.

Обаче съсипа собствената си тема.

Не,не я съсипа,други я съсипаха като се правиха на неразбрали

Харесвам хора като авторката-умни,интелигентни,осъзнати.

Не харесвам злобни хора,като един индивид от тази тема,злобата лъха ли,лъха ...представям си на живо какво е...

Последна редакция: пн, 28 яну 2019, 22:38 от (Sladurka)

# 48
  • Мнения: X
Харесвам културни и възпитани хора, които се отнасят с уважение към другите. Мек и ненатрапчив глас, ведра усмивка и незлобиво отношение допълват в идеалния случай цялостния им образ.

# 49
  • Мнения: 24 349
Интересните харесвам, шарените, забавните, богати на теми и приятни за маса.
Не харесвам злобните комплексари, които вечно в чуждата паница гледат. Припряни хора не харесвам, но и мудните ме дразнят. Дребнави и свидливи хич не трая.

# 50
  • Мнения: 27
Аз съм справедлив и честен човек. Така че обичам хора които въпреки всичко случващо се ще са честни от това да ти кажат "тази блуза не ти отива" до " не си ми приятен и не желая да контактувам с теб" . А колкото до справедливостта,знам че вече я няма.. и мн малко такива хора има за това и ги ценя. Не мога да толерирам арогантно отношение и иронията и евтините циркове който по голямата част от хората предлагат. С всяка изминала година броят на простолюдието се увеличава и е много жалко.

# 51
  • Мнения: X
Уважавам искрените хора,но когато го правят с цел да ти помогнат, а не с цел да те злепоставят.
Когато съм казвала нещо то е било face to face никога пред публика.

Последна редакция: пт, 01 фев 2019, 22:56 от Анонимен

# 52
  • На изток от Рая
  • Мнения: 1 363
Харесвам:
Усмихнатите хора, слънчевите, позитивните.
Добрите хора, които не парадират с добрините, които извършват.
Честните и откровени хора.
Сериозните хора, тези които държат на думата си.

Не харесвам:
Хората, които мрънкат постоянно.
Тези, които мислят само за себе си.
Интригантите.
Мързеливите хора.

Тъй като се налага да общувам с много хора в работата си, забелязвам, че народът е станал по-груб, изнервен, дребнав, заядлив, леко затъпял (не всички! по-голямата част от тези, които срещам)
Обществото е много разглезено... всеки чака нещо наготово, а това не ми харесва Sad



# 53
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 284
Харесвам
Сериозни хора
Точни,коректни
Интелигентни,начетени
Възпитани
Общителни
Добронамерени
Честни,откровени
Позитивни

Не харесвам
Агресивни,груби,примитивни
Високомерни
Злобни,заядливи
Интриганти
Хора,които непрекъснато обсъждат някого
Използвачи
Лицемери
Мързеливи
Егоисти

# 54
  • Мнения: 4 270
Харесвам хора, които имат мнение и отстояват позициите си.
Харесвам хора, които ценят своето време и времето на другите.
Харесвам интелигентни, коректни и възпитани, хора които държат на думата си.
Харесвам тези, които правят градивна критика, казват всичко на място и на момента. С такъв човек нямам проблем да се разбера,.
Не харесвам вечно оправдаващи се, непремерено позитивни, непоправими оптимисти и отнесени мечтатели (да се разбира като хора, които имат милион мечти, но не правят нищо, за да постигнат поне една).
Не харесвам хора, които се намесват в чужди разговори, не изслушват, прекъсват говорещия и говорят през другите.
Силно не харесвам лицемери, интриганти и сеирджии.
 

# 55
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Харесвам хора, които са по-умни от мен. Които могат да ме накарат да ги слушам с интерес и казват нещо ново.
Мразя мрънкалници, недоволни и вечни жертви. Никак не харесвам глупави хора. Подозрителни са ми тия, които не обичат животни, държа ги по-надалеч, за всеки случай.

# 56
  • Мнения: 3 044
Харесвам хора, които въпреки, че бая ги е очукал животът, все пак са запазили добротата си. За мен е висше качество в тоя век да продължиш да си добър човек.
Харесвам хора, които обичат животните.
Харесвам амбициозни и целенасочени хора, но без да влизат в крайности и да смазват всичко по пътя на успеха им.
Харесвам хора, които знаят цената си, които имат достойнство.
Харесвам широкоскроени хора, които излизат извън кутийките. Толерантни и разбиращи, че всички сме различни и нямаме как да изискваме от някой да живее по нашо подобие.
Харесвам хора, които не съдят останалите и не злобеят/подиграват се.
Харесвам интелигентни, с висока обща култура.
Харесвам хора, които четат книги.
Харесвам хора, които уважават личното пространство и знаят, поне от възпитание, къде да не се месят..

Не харесвам обратното на всичко, описаното горе.
Не харесвам лъжци и интриганти.
Не харесвам хора, които са като коне с капаци.
Не харесвам хора - жертви, които само се оплакват, но не действат за подобряване на на ситуацията.
 Не харесвам и тези, които се величаят и мислят, че тая планета ни принадлежи и имаме право да сечем гори, убиваме животни и генерално да я разрушаваме.

# 57
  • София
  • Мнения: 17 775
То е ясно, че всички харесваме коректни, доблестни, добродушни, неегоистични хора. Дори хищниците ги харесват. Горе- долу.
Какво не харесваме- също горе- долу се повтаря. Кой обича мързеливи, злобни и дребнави? Затова малко по- заобиколно:

- Не харесвам т.нар. позитивни хора. Позитивността е по- дълбоко понятие. Да можеш да се съвземеш и да изкласиш над гадните неща, които са ти се случили. Не да се хилиш и да си мислиш, че само хубави неща ще ти се случват. Защото няма.
- Не харесвам хора в едната крайност- животът е такъв, какъвто ти си го направиш и съдбата е "на 100%" в твоите ръце. Има някаква изкривена арогантност в това, че си над обстоятелствата, част от които са в обкръжаващата ти среда.
- Не харесвам конформисти или сервилничещи хора, които се крият зад "дипломатичност". Обикновено зад това стои добре пресметната изгода, лична и егоистична изгода. А аз не обичам пресметливи егоисти.
- Не харесвам увличащи с изразени "лидерски" качества. Напомнят ми на Фюрера по портрет. Макар и в доста по- дребни и жалки мащаби.
- Не харесвам хора, нарочени за мислещи "извън кутията" по много причини. Първо, обикновено се самоопределят като такива. Второ, скапан превод на идиом. Това обикновено е извинение за нарушаване на правилата, а не иновативност. Не знаят мярка, опитват се да бъдат пО, не премислят, че тая кутия я има с цел и понякога е добре да си стоиш в нея, вместо да наддаваш глава над възможностите си.
- Не харесвам от породата "любознателни", които винаги са много заинтересовани от всичко. Това са хора с вторична мисъл, постоянно се оглеждат за чужди идеи и не могат да измислят дори име на котката си сами.

Та, колегата на работа, който все се опитва да мели брашно с всички, много е любознателен, складира информация за теб, позитивен е и гледа да е извън прословутата кутия- не го харесвам. Обикновено е грозен човек.
Съседката, която е много любознателна и ти разправя как е прочела това и онова с прихлупен, лишен от адекватен изказ тон, тя е от скучните, не от готините.

Харесвам скромни и доблестни хора.
Харесвам хора, харесващи животните и хващам престореното отношение или чуруликане покрай някое коте.
Харесвам хора с природна интелигентност и такт и съответно ненавиждам ошлайфаните, на които им прозират бездните.
Харесвам мислещи, критични и анализиращи хора, не харесвам въздухари.
Харесвам справедливите хора. За съжаление това е групичката, която се среща най- рядко от гореизброените. Дори тук, в един смотан (на фона на реалния живот) форум, виждам как ако някой си има симпатии или неприязън към някого, е готов да се врътне като фурнаджийска лопата.


# 58
  • Мнения: 576
Харесвам деликатните,тактични хора,умни ,знаещи какво искат от живота,хора които не си врат носа в чуждите работи,не държа на усмихнати хора,държа на искренни хора,сериозни и отговорни харесвам.

Не харесвам вечни жертви,оплакващи се,нахални,говорещи на висок глас и всеослушание,интриганти ,злобари то е ясно,клюкари никак не понасям,дребни душички с някакви тънки сметчици ,също плазмодии,нагаждачи според ситуацията,демек фурнаджийски лопати  ...също и префърцунените,фалшивите много ме дразнят, много .

# 59
  • Мнения: 398
Не понасям изкуствени хора ,такива дето са винаги с усмивка насреща ти но лицимерни

# 60
  • Мнения: 1 993
Много е различно, като прочетох въпроса не можах да отговоря директно. Всеки човек е пълен с недостатъци, същевременно в определена ситуация реагират много добре и си променяш мнението, казваш си - "е, да, този човек е ужасен, но пък виж какво прави". Може би не харесвам предимно такива, които се пъхат в личния живот на другите, непрекъснато се състезават и критикуват сякаш са безгрешни, а ако случайно се види, че грешат намират начин да се оправдаят. Имам такава семейна двойка приятели, често се събираме на вечеря и ходим на почивки, но стане ли на въпрос за нещо, което трябва да се прави, да се покаже умение и се почва великото сравнение. Но пък не мога да отрека, че много са ми помагали в определени моменти.

# 61
  • BG
  • Мнения: 892
Истерични на първо място-и мъже и жени. Злобни също. Лишените от чувство за хумор, като уточнявам, че доста мъже си мислят, че дебелашките им шеги са забавни, но не би. Wink И да не забравя-тегави-такива, които два часа умуват коя диня от пазара да си вземат, та камо ли нещо по-сериозно. А за глупавите, слушащи чалгица да не отварям дума..Laughing

# 62
  • Мнения: 18 562
Не харесвам хората, които парадират с това, че са много искрени и видиш ли"аз си казвам всичко в очите", "каквото ми е в главата, това ми е и в устата", сещате се за какво става дума. Забелязала съм, че такива хора са често най-лицемерните. Те смятат това, че казват истината в очите на другите за много специално свое качество, дори се гордеят с него.
А за мен граничи с липса на такт и откровена простащина понякога. Не харесвам такива директни хора, които дори могат да засегнат човека отсреща с думите си, но грам не се замислят, защото видиш ли аз всичко си ти казвам.
Ми, не, не е така.
Не харесвам прекалено претенциозните и многознайковците.
Псевдо партриотите също, злобарките и многознайките майки.
Обичам положетилните хора, загрижените, внимателните и хората с добра душа. Много са малко. Една от бившите ми колежки беше такава-липсва ми, много добра жена, във всичко намираше позитивното, аз не съм такава и затова харесвам тази черта у другите.
Не ми допадат хората, които са вечно в опозиция,все да се правят на оригинални, да са на различно мнение. Тези, които се опитват да те уязвят за да си погалят собственото его, парашутистите по държавните институции, дето един документ не могат да напишат, ама самочувствието им до небето.
Подигравачите, които ей така ще ти кажат нещо да те жегнат нарочно. И тези дето много се базикат като се мислят за хора с чувство за хумор и, че са много интересни.
Допадат ми хората, които са ведри, оправни и гледат на нещата положително, щото аз не съм такава.
Всякакви фанатици и хора с крайни мнения,обсебени от някаква диета, тема или подобно са ми неприятни.

# 63
  • София
  • Мнения: 18 704
Мис безкрайно си ми симпатична наистина.
Смятам,че умният,разумният човек умее да казва всичко с такт ,а не с лицемерие.
И да на свой гръб и от опит знам,че тези дето не си мълчат никой не ги харесва.

# 64
  • Мнения: 1 000
Харесвам добри, весели, искрени и широко скроени хора.
Не харесвам нагли, нахални, клюкари, лицемери, енергийни вампири, стиснати, алчни и всякакви особи, на които всичко човешко им е чуждо!

# 65
  • Мнения: 4 018
Не обичам злобни хора, вечно оплакващи се, нервни и припряни и  такива, постоянно бъркащи се и даващи акъл за лични неща, където не им е работа. Харесвам хора със слънчев характер,  толерантни,  и широко скроени.

# 66
  • Мнения: 413
Шумни хора. Страшно ме нервират шумни хора. Излезли на улицата, или в заведение, или у дома си, и крещят и се надвикват. Застанали едната на единия тротоар, другата на другия и си лафят така, че целият квартал да чуе. Или лапнали телефоните и крякащи, та всички да чуят и разберат с кого и за какво точно говори. Когато имаш нещо да кажаш на някого, правиш го така, че само този човек да те чуе, не огласяваш селото като юрдечка, сякаш си насред полето и няма никой около теб.

Общи условия

Активация на акаунт