Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 28 579
То само това да не излизаше...
Здравейте, преди седмица моя приятел свърши в мен веднага след това пих ескапел , закъсня ми три дена но количеството и цвета на цикъла се промениха и продължи вече 9 дена . Днес бях на лекар и каза че има вероятност бебето да падне и след две седмица да си направя сутринта тест и да отида. Възможно ли е бебето да падне въпреки че пих това хапче преди две седмици?
Предполагам че някое дете си прави майтап, но като знам какви въпроси съм чела...

# 346
  • София
  • Мнения: 10 642
Преди седмица си пила ескапел, а цикъла ти продължава вече 9 дни, като е закъснял с 3. Нещо не ми излиза математиката.
Това е щото си учила неправилната математика

# 347
  • Мнения: 135
Преди седмица е свършил и вече има бебе ,странно ! Лекаря ви ,не е в час .

# 348
  • Мнения: 3 250
Пък и кой лекар ще се изрази така?

# 349
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
И какво ще рече "бебето да падне" от къде, как да падне?

# 350
  • Мнения: 177
Здравейте мами.
Искам да попитам нещо, което ме тревожи. Родих преди точно 39 дена , нормално и до момента кърмя бебчето си.
Опасенията ми са, че преди 1 седмица с мъжа ми го правихме, а на мен от 2 -3 дена ми се гади, но по 1 път на ден.
Има ли вероятност да съм бременна отново или е просто от нещо друго? Neutral Face

# 351
  • Мнения: 46 518
Дори да сте бременна, невъзможно е да имате симптоми 4 дни след акта.
Направете тест след десетина дни, дано не сте.
Ако неразположенията продължават, идете на лекар по-рано.
И не правете повече секс без презерватив, оставете тялото си да се възстанови преди нова бременност.

# 352
  • Мнения: 3
Добър вечер ! Реших и аз да споделя тревогата си с вас .На 28 преди няколко дни правихме със съпруга ми секс ,но този път без презерватив ,по принцип го използваме защото преди 5 месеца се наложи абразио ,заради Мисед:(  Лошото в случая е ,че мисля че съм в овулация и се притеснявам ,въпреки че мъжа ми не свърши в мен . Менструацията ми беше на 20 май ,а точно преди два дни съм била в ову  според калкулатора .Знам ,че риск има винаги и за това, и съм притеснена .  Какво мислите ?  Искаше ми се да изчакам още малко след този кощмар ,който изживях след Миседа  .

# 353
  • Мнения: 2 515
Елена, разбирам страха ти. Точно преди 5 месеца и аз минах през същото. Но аз съм от другата крайност - въпреки страха, още след 2рия цикъл спряхме да се пазим, с надеждата нова бременност да излекува раната. Без резултат сме още. Адмирирам чувството ти на отговорност към тялото ти и психиката към нова бременност. Аз нямах това търпение. С така описаните факти от теб е малко вероятно да си забременяла, но, ако все пак си, радвай се. След 10-12 дни ще разбереш със сигурност.

# 354
  • Мнения: 3
Исках да поизчакам още малко ,исках и да си направя разни изследвания ,за да съм спокойна ,едно детенце недоносено родено имам ,с увреждания е . Втората бременност беше тъжна ,за това и исках да направя изследванията назначени от Доцент Конова ,дано не се е случило сега ,за да имам време да направя това ,което трябва .Хубава вечер

# 355
  • Мнения: 2
Здравейте,
Аз съм 17 години и съм правила секс въднъж (с презерватив). Беше през януари и след това започнаха да се появяват пронизващи болки около десния яйчник. От тогава не съм забрлязала промени в менструацията освен когато през март имаше кратко кървене извън определените дни. От около 2 седмици коремът ми много подут и видях, че се е появила така наречената линия на бременната - Linea Nigra. Направих си два теста за бременност и те бяха отрицателни, но въпреки това имам съмнения.
Симптомите и ситуацията са нелепи, но въпреки това моля за адекватно мнение, защото няма към кого да се обърна.

# 356
  • Мнения: 3
Най - добре на гинеколог ,за да те прегледат. За бременност се съмнявам ,два теста има направени и нормална менструация ,нали така ? Чувала съм ,че линията се показва и при проблем с хормоните .

# 357
  • Мнения: 2
И аз мисля, че прегледа е най-доброто решение, но все пак реших потърся мнение тук. Благодаря много за отговора!

# 358
  • Мнения: 1
Здравейте,

Регистрирах се с целта да потърся и други мнения и гледни точки за моята дилема.

От 2 дни имам подозрения, че може да съм бременна. Вчера си направих Sure Check, но в офиса и не съм сигурна дали изкачах 5-те минути. Беше една чертичка и в началото се успокоих, но това усещане още го има. Не знам дали си въобразявам...

Реших да го направя, защото забелязах няколко странни неща - започнаха да ми се появяват някакви пъпки по гърба преди месец, имах период с една седмица ходене до тоалетна по голяма нужда доста интензивно, от няколко дни забелязвам, че след работа са ми подути глезените, което не е обичайно за мен. Също така ми се виеше свят преди няколко дни, но реших, че ми е паднало кръвното. Гърдите ми са по-големи, но нямам болки. Странното е, че МЦ ми дойде с един ден закъснение, но беше малко по-тъмен на цвят, въпреки това си протече стандартно като продължитеност.

Последният ми полов акт беше края на април/началото на май с презерватив, като приятеля ми не свърши в мен и е убеден, че няма за какво да се притеснявам. Все пак днес ще си взема още един тест, защото само за това мисля и не съм много сигурна в първия резултат.

Според вас имам ли повод да се съмнявам в първия опит и симптомите ми отговарят ли на такива при бременност?

# 359
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Не си бременна.

Общи условия

Активация на акаунт