Увеличава ли се тревожността с напредване на бременността

  • 1 942
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 281
Увеличаваше ли се тревожността ви с напредване на бременността и наближаване на термина? Аз съм в 30 г.с. и вече не мога да мисля за нищо друго!

Последна редакция: нд, 27 яну 2019, 22:44 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 18 551
Че то аз отакто разбрах,че съм бременна все си се тревожа. Нормално е като наближи още повече да се притесняваш. И аз бях така, а вярвам и всяка жена или поне тези,които са по природа по-страхливи. После като родих и вядях,че не е нищо страшно и разбрах,че напразно съм се тревожила.
Успокой се, нормално е все затова да мислиш-самата идея и стряскаща,но хшляди жени са като теб. Желая ти леко раждане. Почивай си и се наслаждавай на посредните дни от бременността си.

# 2
  • Мнения: 2 488
Непосредствено преди второто раждане съвсем бях откачила. Мъжът ми в чудо се беше видял как да ме успокои.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 697
Първият път не се тревожех,аз съм супер спокоен човек,бях сигурна,че вьичко ще е ок.
Еторият път вече знаех какво е и бях една идея не притеснена и тревожна,а как ще мине,дали ще е същото.
Е и трето бих родила. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 9 196
Не. Намаляваше. Със всяка отметната ФМ и зачестяващите прегледи накрая, имах чувството, че нещата са по-контролирани и ясни, отколкото в началото. И то си е така всъщност.

# 5
  • Мнения: 2 721
Разбира се, не спирах да мисля за раждането. То като цяло от момента в който разбрах, че съм бременна ума ми беше зает изцяло с тази мисъл.
Накрая се тревожех за това дали всичко ще мине леко , дали ще родя бързо, дали детето ще е добре, въпроси ,които мисля всяка бъдеща майка , че си задава. Може би вече като влязох в 9тия месец ми беше спокойно, а и аз имах скъсена шийка и разкритие 1см от 5тия месец и при мен беше разбораемо притеснението. 
Родих естествено, изключително бързо и леко раждане беше и се оказа, че страховете и притесненията са ми били напразно.
Спокойно, в този период в който си свърши неща ,които си отлагала или просто прави нещо което ти е приятно, за
да те разконцентрират. 😊
Всичко ще бъде наред!☘

Последна редакция: нд, 27 яну 2019, 22:02 от __MM’s

# 6
  • Мнения: 10 874
Ще прозвучи странно, но ако трябва да бъда честна, най-тревожно и напрегнато ми беше когато разбрах, че съм бременна (беше неочаквано) и следващите седмица-две, докато свикна с мисълта. След това бях напълно спокойна за всичко, дори за раждането. Бременността ми беше лека и безпроблемна, така че реално не е имало и за какво да се тревожа. За раждането мислех като за един напълно нормален и естествен процес - все пак не съм нито първата, нито последната родилка. Не родих напълно естествено, както исках, защото се наложи предизвикване, но успях да родя сравнително бързо и леко и вярвам, че и нагласата ми спомогна за това.
Опитай се да мислиш положително - как с всеки изминал ден се приближаваш до срещата с твоето бебе, а раждането е начинът това да се случи. Вярвам, че всичко ще бъде наред и тревогите ти ще са напълно неоснователни. Flowers Hibiscus

# 7
  • София
  • Мнения: 281
Момичета, благодаря ви! Давате ми кураж!
Разказвайте още!

# 8
  • Мнения: 2 488
Нормално е да си притеснена. И въпреки всичко раждането е невероятен процес. Вълнуващо и неповторимо. Опитай се да насочиш мислите си в положителна посока. Скоро ще гушнеш детенцето си.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 990
Нормално е да се притесняваш, но гледай да си спестиш излишното психясване.
Преди раждането умишлено се стараех да не чета теми, които само допълнително ще ме натоварят. В този смисъл всячески избягвах да се информирам относно нечии преживявания за раждането. Хората са различни, с различен темперамент, с различни възприятия. Единствено разпитах качествено лекаря, при когото щях да раждам, за чисто "техническата част": кога ще постъпя в болницата, кога да му се обадя, кога упойка, каква точно и пр.

# 10
  • Мнения: 221
Родила съм три деца (едното съвсем скоро). И трите пъти съм се притеснявала много към края на бременността. И трите пъти излишно. Гледай да се занимаваш с нещо приятно - например избор на количка, креватче и т.н.

# 11
  • Мнения: 2 288
Имаше една приятна тема : смешно ли е раждането... или нещо подобно. Много позитивно ме зареждаше, страхотни разкази имаше там.
Иначе, нормално е да се притесняваш, но все още можеш да изгледаш някой готон филм или да прочетеш някоя хубава книга. Отдай се на приятни занимания и почивка. Опитвай се да мисиш, че всичкп ще е наред и си представи как гушкаш скоро бебето.
Успех

# 12
  • София
  • Мнения: 2 564
След 37ма седмица не мислех за нищо друго, само за това кога ще реши да се появи човечето. Преди това ми беше много спокойно, запълвах си времето с много разходки и имах планирани покупки за всеки ден, дори нещо дребно да е. Но в един момент всичко вече беше готово и просто нямаше какво да правя или купя. От раждането не ме беше страх изобщо, просто го приех като естествен край на бременността. Точно от 30та седмица имам много хубав спомен - много ясна снимка на лицето на бебо. В деня на прегледа се чувствах страхотно и направо летях след това, защото бебчето се развиваше прекрасно и вече беше много оформен. Та, съсредоточи се върху тези красиви моменти, които само бременността носи. Леки оставащи седмици и всичко ще се нареди! Като мине време ще си спомняш с умиление за коремчето и за малките ритничета Simple Smile

# 13
  • Мнения: 10 874
Имаше една приятна тема : смешно ли е раждането... или нещо подобно. Много позитивно ме зареждаше, страхотни разкази имаше там.
Да, ето я: http://bg-mamma.com/?topic=597249

# 14
  • Мнения: 39
Ако нямаш основателна причина,избегне излишното мислене и напрягане. Има още малко,чакай този момент със спокойствие и радост. Аз през първата ми бременност все едно не бях бременна, изобщо всичко си беше ок и мина спокойно и леко и бременност и раждане. С втората ми бременност беше обратното,мн паника,мн страх,всичко си беше наред, но само го мислех,мрънка,бях уплашена,тъжна, почти до края.В момента в който разбрах,че отивам да раждам се събрах,чувствах се смела,силна и т.н. а в момента в който видях детето си всичко се изпари,бях толкова спокойна,щастлива. Стегни се няма нищо притеснително,толкова мн е минало,още мн малко и бебче ще дойде! Be happy!!!!🤗😇🤞

Общи условия

Активация на акаунт