Кое от тези две имена за момче да избера?Спешно!

  • 8 764
  • 85
  •   1
Отговори
  • Мнения: 56
Привет на всички. Скоро влизам в 9-тия месец и така и не успяхме да решим кое име да изберем за момченцето ни. Спряхме са на две имена. Ангел е първото - много харесвам цялото име, но не харесвам никое от галените му форми- Ачо, Анко, Анчо. Та, как ще се обръщам към детето си ежедневно? Другото което е, че това е името и на свекъра. Той е страхотен човек, много го уважаваме, допитах се до нашите ,те казаха,че няма да се сърдят, ако изберем неговото име и нямат нищо против, но все пак ???
Второто име на което се спряхме е Денислав. Денис не ми харесва, тъй като го свързвам с познат. Има хубави галени форми- Дени, Денчо,но установих, че това име не е сред най-харесваните и освен това на много хора им звучало женствено , а и мъжът ми не го хареса особено. Моля ви помогнете с мнения , че наистина съм много объркана вече!

Последна редакция: пн, 28 яну 2019, 14:35 от AnMary

# 1
  • Мнения: 2 132
Аз, доколкото разбирам, нито едно от двете имена не ви харесва на 100% или греша?

Галено на Ангел за мен най-сладко е Ачи.

Денислав не ми звучи никак женствено.

А на свекъра ти как му казват на галено?

# 2
  • Мнения: 56
Аз, доколкото разбирам, нито едно от двете имена не ви харесва на 100% или греша?

Галено на Ангел за мен най-сладко е Ачи.

Денислав не ми звучи никак женствено.

А на свекъра ти как му казват на галено?
На свекъра си му казват "Ангеле."
Харесват ми двете имена, но наистина не мога да реша кое, заради минусите, които изброих...Разгледали сме всички останали предложения за мъжки имена и това са единствените, на които се спряхме. За момичета изборът е мнооого по-голям. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 6 993
Денислав хич не ми е по вкуса.
Ангел от мен.

# 4
  • Мнения: 2 132
Ами не можете ли и вие да му казвате Ангел, Ангелче (докато е бебе), Ангеле?

# 5
  • Мнения: 221
Ангел и от мен. Може и да не му казвате на галено.

# 6
  • Мнения: 89
Бих избрала Ангел. Не ми харесват производни с Дени- и Дани-.

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Ангел

# 8
# 9
  • Мнения: 221
Ангел - Ани

# 10
  • Мнения: 1 418
Ангел,  другото име хич не ми харесва.Познавах един Ангел, казваха му Ангелчо/Ангеле. Името и на мен ми се вижда хубаво, а галеното ще ве дойде отвътре.

# 11
  • Мнения: 1 357
Диалектна форма на Ангел е Геле.

# 12
  • София
  • Мнения: 22 948

E, как Ани за момче...

Иначе и аз съм за Ангел, не ми харесва Денислав.

# 13
  • Мнения: 2 701
И на мен Ангел ми харесва повече.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 854
Още един глас за Ангел People Angel

# 15
  • Мнения: 10 874
И двете имена ми харесват, но Ангел малко повече, така че и от мен глас за него. Не е задължително да се обръщате с галено име.
Давам пример с моята дъщеря, която се казва Елица. Въпреки че има галено - Ели, никога не сме ѝ казвали така, защото не ни харесва. Наричаме си я Елица или Еличка.

# 16
  • Мнения: X
Денислав е със славянски произход има много хубаво значение. И е отличително, в училище или в градинката ще има много Ачовци.

# 17
  • Мнения: 18 562
За Ангел съм и аз. Баща ми се казва така. Ще го наричате с името му. Какво значи как ще се обръщате?Нали така сте го кръстили. Майка ми никога не го е нарекла с друго освен с цяло име баща ми. Иначе му казват Ане,Ачо рядко. Мъжа ми също е с име, което няма хубави галени и никога не съм му казала друго освен на цяло име.
Денислав не ми допада и никога не съм харесвала имена подобни на него. Ангел е чудесно име.
Ангел не е вече така често срещано. И е едно от малкото имена,които харесвам за момче. Има хубав имен ден.
Страхотно значение.Какво повече?
И моето дете е с име,чието галено не харесвам и обичам да си я наричам с цяло-така съм я кръстила.

# 18
  • Мнения: 3 597
И аз съм за Ангел Simple Smile Наше близко детенце се казва така и е голям сладур ... на галено му казваме - Ачка ...

Иначе Дени ми харесва , но целия вариант , Денислав не .

# 19
# 20
  • Мнения: 3 124
Ангел - силно мъжко име с хубав имен ден.

Денислав ми е много измислено и не ми харесва.

# 21
  • Мнения: 168
Ангел - Аче, Ачи

# 22
  • София
  • Мнения: 2 428
И от мен глас за Ангел.
Ще си му казвате Ангелче в началото Simple Smile
А ако много държите на умалително, което да не е от изброените вече - Анди е вариант.

# 23
  • Мнения: 1 174
Денислав на галено Слав.

# 24
  • Мнения: 18 562
Може и Анчо.Аче

# 25
  • Мнения: 574
Определено Ангел от двете.

# 26
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
И двете имена ми харесват.
Но след като свекъра заслужава,зарадвайте го.
Гласувам за Ангел.
Хубаво име,има имен ден,не е прекалено често срещано.
Познавам едно момченце Ангел-на галено Ал.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 133
Ангел много ми харесва като име, Денислав - не. Познавам трима мъже с името Ангел - единият на галено е Анжело, другият - Чо /може би съкратено от АнгелЧо или от АЧо/, а третият - Анди.

# 28
  • Мнения: 1 295
Ангел - Галена форма за мен е Ангеле(мой). И в крайна сметка кръщаваме децата със съответно име, заради самото него, галените форми мен не ме дразнят и бъркат, те идват от само себе си.

# 29
  • Мнения: 56
Благодаря ви за мненията, бяха ми от полза! Simple Smile

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 1 857
И аз съм за Ангел.
Имена завършващи на -слав изобщо не ми допадат.

# 31
# 32
  • Мнения: 4 020
Денислав.

# 33
  • София
  • Мнения: 2 428
Какво реши?

# 34
  • Мнения: 56

Мисля Ангел да остане. Simple Smile

# 35
  • Мнения: 8 578
Гласувах за Ангел,хубаво име е.
Денислав- никак не го харесвам.

# 36
  • Карлово
  • Мнения: 4 650
Ангел.
Ако не ти харесва цялото име като обръщение към малко момче, може Анджи, енджи, от английското произношение. Имах преподавател по английски на когото викаха Енджъл.

# 37
  • Мнения: 339
Ангел и от мен. Красиво име.
На един познат му казват Чо - от АнгелЧО Joy. Дълго време не знаех, че се казва Ангел. Иначе Ачи ми звучи добре, а и не е задължително да го съкращавате.

# 38
  • Мнения: 10 874
Ангел.
Ако не ти харесва цялото име като обръщение към малко момче, може Анджи, енджи, от английското произношение. Имах преподавател по английски на когото викаха Енджъл.
Това ме подсети, че имах шеф, когото наричаха Анджело.

# 39
  • INFJ
  • Мнения: 9 360
Глас за Ангел и от мен - Ачи, Ачо, Аци.

# 40
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 709
Ангел! Прекрасно българско име.
Синът ми е Ангел, кръстен да дядо си Ангел, който беше мъж планина, но всички му викаха Ани! Бате Ани, чичо Ани..дядо Ани..приятелите му...всички. Много мило беше...синът ми вече на 29г. също всички му казват Ани, рядко Аче...което също е хубаво. Просто така си тръгна покрай дядо си..така му викаха после и приятелите.
Каквото и да изберете важно е да сте живи и здрави!

# 41
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Денислав ми харесва повече. Ако не ти допада цялото име, защо не го съкратиш на Денис?

# 42
  • Мнения: 6 945
Денислав

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Помислете върху факта ,че този малък мъж един ден ще бъде баща.
Мъжкото име за мен е отговорност към поколенията.
Как ще звучи името на внучето ви?Например Светослав Дениславов?Или Петя Дениславова?Докато Ангелов звучи повече от добре.

# 44
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
Ачо, Аче, и Ачка за мен звучат по-добре от Денчо. Особено за голям човек. А на дребен може и Ангелче да казвате, според мен.

# 45
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Ангел!
Прекрасно име!
Дядо ми е Ангел, брат ми беше кръстен на него - Ангел, аз също съм кръстена на него - Анжела! Имам няколко познати мъже, които носят името Ангел и се обръщат към тях с различни галени - Ачка, Ачо, Геле, Анджи.
Аз съм пристрастна, но най-много ми допада Ачка за галено име. За бебе си представям също Ангелче ❤.
Успех с избора и бъдете живи и здрави!

# 46
  • Мнения: 5 386
ДЕНИСЛАВ - категорично,
 Ангел- само  с дядовци го свързвам,  такива познавам,остаряло ми е. Ако искате да е на свекъра само буквата - Андрей, Андреян, Антон, Антонио.

# 47
  • София
  • Мнения: 2 817
На една приятелка детето се казва Дениан. На галено - пак е Дени.

# 48
  • Мнения: 9 662
Според мен на Ангел може да му се вика и Аги.

# 49
  • Мнения: 8 813
Много трудна дилема.
Ангел е хубаво име, но не бих го избрала заради това, че не ми харесват галените имена. И второ- при изписване на латиница на разл. езици се чете различно.
Денислав- по-малко срещано е, но пък не ми харесват имената, завършващи на "слав". Малко са ми социалистически. Денис не ми харесва.
Аз бих се отказала и от двете имена и ще търся някакво ново. По тази причина и не мога да гласувам

# 50
# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709

E, как Ани за момче...

Иначе и аз съм за Ангел, не ми харесва Денислав.

Родителите на моя приятел и досега го наричат Ане, с Е
аз си му казвам Ачка.

# 52
  • София
  • Мнения: 22 948
На мен лично ми е много странно.

# 53
  • Мнения: 486
Разбира се,че ще изберете името на свекъра си,още повече казвате,че го и заслужава.

# 54
  • Мнения: 5 386
Не , не се разбира. Майката може да уважава много хора, да ги харесва и обича дори, но името на собственото й дете да е специално за нея и да е различно от имената на роднините й.

# 55
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Определено Ангел ми харесва повече .
И аз се притеснявах като кръстих сина ми Александър да не му викат Сашо .Никой не му е казвал  така освен баща ми ,той му вика Сашката ,но хич не му обръщам внимание.Не ми пречи , а мислех че ще се дразня.Важно е кое на вас ви харесва

# 56
  • Мнения: 486
Да, съгласна съм Камея,но в случая избора пада между две имена- Денислав и Ангел,което е много красиво българско име при това принадлежи на  важен и уважаван човек за нея.

# 57
  • Мнения: 5 386
Добре, разбрах те, при двете имена, ако са единствените варианти и няма други приемливи предложения.....о.к. Но може да се помисли и в друга посока - относно имената.

# 58
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Аз много харесвам Денислав, но ако мъжът ми не харесва никак дадено име, не бих го избрала за детето ни.

# 59
  • Мнения: 1 311
И аз гласувах за Ангел - много хубаво име сте избрали. На галено ми звучат добре Ане и Ачи, много ми харесват.
Денислав - не.

# 60
# 61
  • Мнения: 1
Не се колебай - Ангел е хубаво мъжко име, става и за презиме. Денислав е твърде префърцунено.

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Ангел - Ачо.
На близки познати детето е Ангел и му казват Нане. Той сам започна да си казва като проговори и всички продължиха да му казват така.

# 63
  • Мнения: 9 484
Ангел и от мен.

Денислав не ми харесва. Бих предпочела Денис или Деян.

# 64
  • Мнения: 452
Гласувах за ангел, но на мен ми харесва името Дениз. Означава море.

# 65
  • Мнения: 9 484
Гласувах за ангел, но на мен ми харесва името Дениз. Означава море.
Само, че доколкото знам е женско име.

# 66
  • Мнения: 5 386
Не е само женско, има и мъже Дениз(с) - на турски език е море.
Денис Ризов - българин

# 67
  • Мнения: 9 484
Денис е ясно, но със З мисля е само женско, не съм сигурна.

# 68
  • Мнения: 452
Денис е ясно, но със З мисля е само женско, не съм сигурна.
Има и доста момчета с името Дениз. Подчертавам с буквата З на края. Денис и на мен не ми харесва

# 69
  • Мнения: 9 484
Може, не знаех.

# 70
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
И после все трябва да се уточнява със,,з,,или със,,с,,се пише името.

# 71
  • Мнения: 452
При правилна дикция няма какво да уточнява. Плюс това при Денис ударението е в първата сричка, а при Дениз в последната .

# 72
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
Повечето хора произнасят Денис със ,,с,, накрая.

# 73
  • Карлово
  • Мнения: 4 650
Денис е ясно, но със З мисля е само женско, не съм сигурна.
Има и доста момчета с името Дениз. Подчертавам с буквата З на края. Денис и на мен не ми харесва
И по-добре да не рискува с Денис, че му отива белята.

# 74
  • Мнения: 9 484
На мен ми е едно от любимите имена, точно защото го свързвам с Денис белята 😄

# 75
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И с А и с Д има доста по-интересни имена.

Съжалявам, но тези 2те не ми харесват.

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 4 480
Гледам, че дамата е родила преди седмица. Не е ясно обаче какво име е избрала.

# 77
  • Мнения: 56
Гледам, че дамата е родила преди седмица. Не е ясно обаче какво име е избрала.


Бебето се казва Ангел. Благодаря на всички за мненията! Simple Smile

# 78
  • Мнения: 1 112
Честит да е Ангел! Да расте здрав и усмихнат и с гордост да си носи хубавото име! Simple Smile

# 79
  • Мнения: 56
Честит да е Ангел! Да расте здрав и усмихнат и с гордост да си носи хубавото име! Simple Smile

Благодаря много! Simple Smile

# 80
  • София
  • Мнения: 2 428
Честит Ангел! Честити да сте и вие!

# 81
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Честит Ангел и от мен!!! Бъдете здрави цялото семейство!!!

# 82
  • Мнения: 1 422
Добре дошъл, Ангел!!

# 83
  • Sofia
  • Мнения: 4 480
Честито!

# 84
  • Мнения: 1 418
Честито!Прекрасно име !

# 85
  • Мнения: 8 813
Да ви е живо и здраво малкото  ангелче  и да ви направи мн. щастливи!

Общи условия

Активация на акаунт