Кое от тези две имена за момче да избера?Спешно!

  • 8 760
  • 85
  •   1
Отговори
# 45
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Ангел!
Прекрасно име!
Дядо ми е Ангел, брат ми беше кръстен на него - Ангел, аз също съм кръстена на него - Анжела! Имам няколко познати мъже, които носят името Ангел и се обръщат към тях с различни галени - Ачка, Ачо, Геле, Анджи.
Аз съм пристрастна, но най-много ми допада Ачка за галено име. За бебе си представям също Ангелче ❤.
Успех с избора и бъдете живи и здрави!

# 46
  • Мнения: 5 386
ДЕНИСЛАВ - категорично,
 Ангел- само  с дядовци го свързвам,  такива познавам,остаряло ми е. Ако искате да е на свекъра само буквата - Андрей, Андреян, Антон, Антонио.

# 47
  • София
  • Мнения: 2 817
На една приятелка детето се казва Дениан. На галено - пак е Дени.

# 48
  • Мнения: 9 656
Според мен на Ангел може да му се вика и Аги.

# 49
  • Мнения: 8 802
Много трудна дилема.
Ангел е хубаво име, но не бих го избрала заради това, че не ми харесват галените имена. И второ- при изписване на латиница на разл. езици се чете различно.
Денислав- по-малко срещано е, но пък не ми харесват имената, завършващи на "слав". Малко са ми социалистически. Денис не ми харесва.
Аз бих се отказала и от двете имена и ще търся някакво ново. По тази причина и не мога да гласувам

# 50
# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709

E, как Ани за момче...

Иначе и аз съм за Ангел, не ми харесва Денислав.

Родителите на моя приятел и досега го наричат Ане, с Е
аз си му казвам Ачка.

# 52
  • София
  • Мнения: 22 946
На мен лично ми е много странно.

# 53
  • Мнения: 486
Разбира се,че ще изберете името на свекъра си,още повече казвате,че го и заслужава.

# 54
  • Мнения: 5 386
Не , не се разбира. Майката може да уважава много хора, да ги харесва и обича дори, но името на собственото й дете да е специално за нея и да е различно от имената на роднините й.

# 55
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Определено Ангел ми харесва повече .
И аз се притеснявах като кръстих сина ми Александър да не му викат Сашо .Никой не му е казвал  така освен баща ми ,той му вика Сашката ,но хич не му обръщам внимание.Не ми пречи , а мислех че ще се дразня.Важно е кое на вас ви харесва

# 56
  • Мнения: 486
Да, съгласна съм Камея,но в случая избора пада между две имена- Денислав и Ангел,което е много красиво българско име при това принадлежи на  важен и уважаван човек за нея.

# 57
  • Мнения: 5 386
Добре, разбрах те, при двете имена, ако са единствените варианти и няма други приемливи предложения.....о.к. Но може да се помисли и в друга посока - относно имената.

# 58
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Аз много харесвам Денислав, но ако мъжът ми не харесва никак дадено име, не бих го избрала за детето ни.

# 59
  • Мнения: 1 311
И аз гласувах за Ангел - много хубаво име сте избрали. На галено ми звучат добре Ане и Ачи, много ми харесват.
Денислав - не.

Общи условия

Активация на акаунт