Захранване - въпроси и отговори - ТЕМА 4

  • 37 935
  • 724
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 1 615
Сега прочетох това за спанака, добре е да се знае:
Когато приготвяме храна за бебето с участието на спанака, трябва да сме наясно с няколко особено важни условия:

•    Преди всичко той трябва да бъде пресен, а не престоял, тъй като престоелият крие опасност от натравяне с нитрити.

•    Спанакът не е капризен и труден за приготвяне. Достатъчно е да бъде измит обилно и готов за удивително много и разнообразни гозби.

•    Ако не го готвим същия ден, непременно трябва да го сложим в хладилника.

•    Най-важното условие преди да го включим в състава на супичка, пюре, каша или каквато и да е друга гозбичка за бебето, е да го бланшираме в кипяща вода.

•    Готовото ястие, съдържащо спанак, е предназначено само за еднократно хранене от бебето.

•    Претоплянето му и предлагането му повторно е абсолютно забранено! Има голяма опасност от натравяне с нитрити, образували се вследствие повторната топлинна обработка!

# 61
  • Мнения: 2 361
Аз вчера тъкмо му направих спанак с ориз и много му хареса Simple Smile

Овесени ядки му правя много често,добявям плод или ги накисвам с кисело мляко,много ги обича Simple Smile

# 62
  • Мнения: 5 478
Значи ще гледам по магазините пак за бисквити... Обичам да готвя, но се занимавам с толкова неща ежедневно, че ... както и да е Simple Smile

И аз давам овесени ядки. Взех фини скоро и много ѝ харесаха. Мачкам банан обикновено, но утре може да пробвам с масло и сирене.

# 63
  • Мнения: 557
Сподели ако намериш бисквити без палмова и без захар...

# 64
  • София, България
  • Мнения: 456
Сподели ако намериш бисквити без палмова и без захар...
Без палмова мазнина има (италианските Плазмон),без захар едва ли.

# 65
  • Мнения: 557
аз бях взимала преди време на Органикс бананови без захар от амазон но сега не ги намирам никъде

# 66
  • Мнения: 2 361
Мисля,че на Holle бисквитите са без захар

# 67
  • Мнения: 5 478
Има ли ги тези последните по магазините? Не съм толкова крайна за захарта, в някакъв момент ще ѝ позволявам някакви неща, ама не ми се иска от толкова рано пък...
Ако намеря нещо, ще споделя Grinning

# 68
  • Мнения: 4 010
На Боровец са без палмова

# 69
  • Мнения: X
Моето бебе е скакалец, и вече е големичко на месеци, и в ограничено количество и добро качество вече му позволявам захар, като изяжда по една кафяна чашка на ядене и след това се катери и люля без умора.
Взех от бисквитите на Плазмон за следобедна закуска, но нещо не ги харесва и само две са изядени.
Лидълските от спелта много ги харесва.
Аз Е-тата също много крайно избягвам, освен палмовата мазнина.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 1 615
Палмовото масло само по себе си не е единственият проблем. Всичко обозначено с името растителна мазнина на етикета, кокосово масло без уточнение(ако е студено пресовано  кокосово масло го упоменават и то вече е друго нещо) са трансмазнини(частично хидрогенирани ненаситени мастни киселини). Може да прочетете за тях, ако желаете. Никак не е желателно да ги консумираме, наричат ги тихият убиец в съвременните храни и са доказано силно канцерогенни.
Относно наситените мазнини(включително студено пресованото кокосово масло и всички с животински произход): те са жизнено необходими, за да функционира нашето тяло, но просто не бива да се консумират повече, отколкото изразходваме от тях. Едно време нашите баби и дядовци са консумирали много такива мазнини, но и са извършвали тежък физически труд, с какъвто повечето хора днес не можем да се похвалим.
И не е въпрос на вманиачаване да ги избягваме, а на грижа за себе си. Минаха години от широкото им рекламиране и внасяне в живота ни,
 резултатите не закъсняват. Мен ме поразява фактът, че в доста здравословни храни виждам от съдържанието, че са с растителни мазнини или кокосово масло. И никой от нашите инстанции не прави проблем за това. Защото това си е заблуда. Палмовото масло излезе основно с име на лошото масло. И въведоха тези термини, които заблуждават много хора. Трябва да пише частично или пълно хидрогенирана (вид) мазнина.

# 71
  • Мнения: X
Приятелка, много беше полезно споделенота. Хората се пообразоваха и избягват думата хидрогенирани.Навсякъде в пакетираните сладкиши я има, а у нас предпочитаме домашните сладкиши.

# 72
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Лидъл имат бебешки бисквити без захар за 3 лева. Не съм ги пробвала, защото му правя.

# 73
  • Мнения: 1 406
Герда, може да ме правиш макарони със зеленчуковите пюрета. Т.е. да ги ползваш за основа за сос. Аз съм пробвала веднъж дваж като бяхме извън къщи. Ядоха си ги а кеф. Но все пак моите са ЗВБ. Blush

# 74
  • Мнения: 5 478
Как не съм се сетила в Лидл да видя! Благодаря за идеите Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт