Къдрокоси красавици - 3

  • 51 101
  • 750
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Ами хубаво за чупливата коса, ама като искаме тема за чупливи коси - ми, не, вече има две теми за косата. Като искам да потърся нещо на английски за чуплива коса - няма! Само кърли та кърли. Да ама моята 2в не е никакво кърли, нито искам да я правя кърли, обаче не е и права. Искам нещо за моята коса, искам да знам как да я поддържам жизнена, здрава и добре изглеждаща, да не говорим, че според мен това е най-често срещания тип коса, ама пак не. Кърли та кърли. Дори вече не споря с хората, че косата ми не е къдрава. Та не скачайте така.

# 61
  • Мнения: 4 808
Къдрава, аз разбирам - да е навита като на пружинки, имам само една позната с такава коса, всички други са само чупливи.

# 62
  • Мнения: X
Pandora, съжалявам. Разчела съм изказването ти погрешно и се изказах прибързано. В кърли гърл метода има специална глава за грижата на чуплива коса и видовете чупливост... обърнато й е внимание.
Spiritlight, ако се водим по авторката на метода, тя самата включва чупливата коса като вид къдравост. Това беше и идеята на писанието ми. Разбира се, няма база за сравнение между вълнист кичур и кинки кичур коса, затова е и направена класификацията на къдрите и различната грижа за тях.
Всъщност, май всичко опира до възприятие.




# 63
  • Мнения: 5 460
Не е вид къдравост, а e wavy hair, което е чуплива коса. Типовете 3 са curly hair - което е КЪДРАВА. На мен ми е много смешно как някой говори за къдрици, дефиниции и накрая плесне една снимка 2а. Дискусията стартира от момичето, което даде 4-5 безумни съвета за дълга къдрава коса. Ами само от сресването сутрин и вечер става ясно, че съфорумката няма къдрава коса.

Знам, че го има по-напред, само за сравнение на тип 2 и тип 3:
https://www.curls.biz/curly-hair-type-guide.html

Искам да допълня, че "проблемът" не е, че чупливите коси са в темата за къдрици, тук им е мястото. Недоразумението се получава от това, че някой с тип 2 се възприема като къдрав и пише ли пише как се грижи за "къдравата" си коса, при което хората с тип 3 се облещват как е възможно да се сресваш например. Ами да си напише ясно - с чуплива коса съм, правя това и това, дайте съвет какво още да правя. Тогава другите с вълниста коса ще дадат съвет, а аз ще си замълча, защото моят гел от ленено семе няма да има ефекта, който аз твърдя, че получавам при къдриците си. Съответно когато аз поискам съвет, не очаквам някой с чуплива коса да ми каже среши се и си направи обем.

Последна редакция: пт, 15 фев 2019, 09:26 от Spiritlight

# 64
  • Мнения: X
За ресането съм съгласна напълно, защото както писах - преди четири години косата ми беше Curly 3B и не съм си и помисляла за сресване сутрин и вечер.  А след един здравословен проблем с обездвижена ръка и лежане няколко седмици на легло, така ми се заплете, че нямаше разплитане, ходила съм няколко пъти на фризьор специално за това, тъй като не се справях само с едната ръка. В момента я определям като Curly 3A и си я реша без проблем, но определено не смятам, че е къдрава в момента, а и да си призная не знам дали изобщо някога ще придобие някакъв друг вид. Взех да се отчайвам вече. Но това е друга тема.
Съгласна с последната част от поста на Spiritlight.

# 65
  • Мнения: leet
От това което сьм чела и от личен опит за продуктите, поьозноста е по важна от това дали е чуплива или кьдрава косата. B момента сьм с 2с, (като се надявам да се вьстанови до 3б, както беше преди да и окажа големия тормоз), ниска порьозност. За сьжаление не мога да препорьчам продуkт от физически магазин, но аз сьм много много доволна от шампуана и гела на Boucleme, балсам  Yes to coconut, балсам без отмиване на Giovanni,   As I am Co wash, кератиновият реконструктор на Афоджи  и гельт от ленено семе. Hякой от нещата ги има в бьлгарски сайтове, а сотаналите в английски,  които имат безплатна доставка над определена сума. На мен лично за вьзтановяването на косата най-силно ми повлияха протеините, вьпреки, че често не ги препорьчват за ниска порьозност

# 66
  • Мнения: X
Къдрава, аз разбирам - да е навита като на пружинки, имам само една позната с такава коса, всички други са само чупливи.
Абсолютно да - и аз това разбирам под къдрава, затова и вече ми е писнало да се занимавам с неща за моята коса, която е просто силно чуплива. И това е гадно, защото има част от проблемите на къдрават и на правата коса. Но не е нито едно от двете. А из нета винаги съветите са или за едното или за другото. Просто исках да кажа, че аз лично изобщо не се смятам за къдрава, а и не искам да се правя на такава, харесвам си косата такава, каквато е и то много, ама искам да мога да я нместя и аз в някоя класация с подходящи съвети. Чета тук, защото голяма част от съветите помагат и на мен.

# 67
  • Мнения: 4 076
Значи,на главата си имам:спиралки,вълни дребни и едри,фриз и един-два прави кичури най-долния пласт,може би защото я нося постоянно опъната на кок,в къщи и навън.Ако я среша,ще стане пух,но не като афро косите и ще загуби голяма част от къдрите.При ползване на балсам без отмиване,е на къдри и букли.След всяко измиване и всеки ден е различна.Разхожда се от 2Б до 3Б.Понякога се сплесква и провисва и определено минава в чупливи,особено преди измиване.Преди да започна да я боядисвам и на млади години,беше по-къдрава,къса,стоеше като калпаче.При влажно време къдрите поникват сами и са 3Б.
Ако някой се разпознава,да споделя какво прави.Афоджи-то за дефиниране на къдри ми е добър продукт,разни пяни за къдрави коси и това е като цяло.На Ф.Кингсли ми допадат къдравите продукти.Хидратацията ми помага.
Сега чета и за порьозност,надявам се да открия нещо подходящо,за да стоя в 3Б.

# 68
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 387
Вижте, според мен не е нужно и няма смисъл да се пуска отделна тема за чуплива и отделна за къдрава коса. Моята също някои дни е просто чуплива, а не къдрава. След боядисване, примерно се поотпускат къдриците. Но изобщо не мога да си представя да я реша на сухо, защото ставам като бръкнала в контакта.
Разнообразието е голямо. Ние тук просто си пишем, всеки си прави изводите за себе си.

# 69
  • Мнения: 4 808
Значи,на главата си имам:спиралки,вълни дребни и едри,фриз и един-два прави кичури най-долния пласт,може би защото я нося постоянно опъната на кок,в къщи и навън.Ако я среша,ще стане пух,но не като афро косите и ще загуби голяма част от къдрите.При ползване на балсам без отмиване,е на къдри и букли.След всяко измиване и всеки ден е различна.Разхожда се от 2Б до 3Б.Понякога се сплесква и провисва и определено минава в чупливи,особено преди измиване.Преди да започна да я боядисвам и на млади години,беше по-къдрава,къса,стоеше като калпаче.При влажно време къдрите поникват сами и са 3Б.
Ако някой се разпознава,да споделя какво прави.Афоджи-то за дефиниране на къдри ми е добър продукт,разни пяни за къдрави коси и това е като цяло.На Ф.Кингсли ми допадат къдравите продукти.Хидратацията ми помага.
Сега чета и за порьозност,надявам се да открия нещо подходящо,за да стоя в 3Б.
Все едно моята коса си описала. Сресвам я само сутрин отгоре-отгоре, като не целя обем, а форма - някои непокорни къдрици да не стърчат като рога на главата ми. Ползвам само пяна и то рядко. Няма как да не я боядисвам - вече имам доста побеляло в корените и по бретона. Дъщеря ми има същата коса като моята, преди се скъсваше да я изправя и аз много се ядосвах, сега и да иска, не може да е изправена - живее на място с доста влажен климат и дори да я изправи, много бързо се начупва пак.

# 70
  • Мнения: 3 542
Темата си е ОК, не виждам смисъл да има още една подобна. Всяка къдрава коса е различна, мненията и споделените методи са полезни на всички. Имаме си глави не само да си носим къдрите, но и да преценим дали дадено нещо е за нас или не.
Да не е само спам да кажа нещо, което открих в последната година, когато се засилих да отгледам по-дълга коса - нямам нужда от стилизиращи продукти за къдрите - ползвам си обикновените балсами, дори маски оставям без да отмивам. Не всички са подходящи обаче - някои правят косата лепава и груба, има обаче и такива, след които остава като след гела от лен - маските и балсамите на Гарниер, ТИГИ С, Себастиан, Лореал за боядисана коса и Инфорсер, някои на Керастаз, дрогерийните на Елсев Лореал. Гела от лен не ми харесва как мирише - смесвах го с маска да мирише по-добре, но все си е бъркана каша Smile .

# 71
  • Мнения: 17 407
Devacurl имат продукти точно за различните типове - wavy, curly, super curly.
Все пак, добре е чупливата коса да не се назовава къдрава,  за да има  полза от темата Simple Smile

# 72
  • Мнения: X
Devacurl имат продукти точно за различните типове - wavy, curly, super curly.
Все пак, добре е чупливата коса да не се назовава къдрава,  за да има  полза от темата Simple Smile


Това щях да помоля и аз, за да знам какво би работило за моята коса и какво не, няма смисъл да чета съвети от някой с 3б, като съм с 2б.

# 73
  • Мнения: X
Всъщност, единственото, което исках да кажа, е че вълнист кичур също е вид къдрица. Нямам проблем с назоваването, че дадения вид коса е чуплива.
Както се каза по - горе, всеки си има глава раменете и е въпрос на проба - грешка, докато се намери подходящата грижа за коса. Ето например, жена с моя тип коса препоръчва стилизант, който бил уникален, страхотен, невероятен. Аз разбира се първа писта си го купувам -  ама при мен резултата е ужасяващ. Защо? Защото косата при всеки е различна. Дали порьозност, дали нещо друго си оказват влиянието.

Конец. Simple Smile



# 74
  • Мнения: 3 542
А, добре - аз съм 3А - 3Б Smile . На мен Дева са ми интересни, но са чак от Америка, което още повече ги оскъпява. И без това са с много  американски цени, ползвах Ший Моисчъ, които не разбрах защо са толкова хвалени, имам количества от тях Joy, Cantu не им отстъпват, а са двойно по-евтини. Осван това съм и изрусена със силно порьозна коса, та си харесвам силиконовите съставки.

Общи условия

Активация на акаунт