Къдрокоси красавици - 3

  • 51 136
  • 750
  •   1
Отговори
# 165
  • Сливен
  • Мнения: 4 052
Прецеждайте през чорпогащник става лесно.

# 166
  • Мнения: leet
Със смляно ленено семе и през чорапогащник нищо не ми се получава, не може да се прецеди добре

# 167
  • Мнения: 947
Момичета, уцелих си сякаш най-после рутината. Мия се с шампоана с авокадо на nature box, като слагам само в корена и разтривам хубаво скалпа. После слагам или от балсама същата серия, или банановата маска на Гарниер, за която разбрах от тук. Като последната мнооооого ми харесва! Прави косата супер мека и мирише хубаво. Оставям я колкото мога по-дълго и изплаквам. Обирам водата с мека кърпа колкото мога и слагам от същата маска като крем (Или кремът с авокадо на nature box). Навеждам надолу, разресвам с едър гребен и слагам обилно от гела от ленено семе. Леко мачкам с длани нагоре докато станат разделени гладки и добре оформени кичури. После слагам микрофибърна кърпа по кърли гърл метода за около 15-20 мин. и накрая суша на първа степен със сешоара с главата надолу, като през повечето време го правя със студена струя. Grinning Сигурно ви се струва досадно дълга процедура, но резултатът е прекрасен! На моята доскоро изрусявана коса, въпреки, че почти изрязах най-сухите и изтощени дължини, резултатът е меки, оформени кичури, без фриз и супер лъскави! От доста време напасвам различни продукти и техники и тази ми е най-подходящата. Косата ми е 2c/3a според тази таблица примерно.

# 168
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Момичета, уцелих си сякаш най-после рутината. Мия се с шампоана с авокадо на nature box, като слагам само в корена и разтривам хубаво скалпа. После слагам или от балсама същата серия, или банановата маска на Гарниер, за която разбрах от тук. Като последната мнооооого ми харесва! Прави косата супер мека и мирише хубаво. Оставям я колкото мога по-дълго и изплаквам. Обирам водата с мека кърпа колкото мога и слагам от същата маска като крем (Или кремът с авокадо на nature box). Навеждам надолу, разресвам с едър гребен и слагам обилно от гела от ленено семе. Леко мачкам с длани нагоре докато станат разделени гладки и добре оформени кичури. После слагам микрофибърна кърпа по кърли гърл метода за около 15-20 мин. и накрая суша на първа степен със сешоара с главата надолу, като през повечето време го правя със студена струя. Grinning Сигурно ви се струва досадно дълга процедура, но резултатът е прекрасен! На моята доскоро изрусявана коса, въпреки, че почти изрязах най-сухите и изтощени дължини, резултатът е меки, оформени кичури, без фриз и супер лъскави! От доста време напасвам различни продукти и техники и тази ми е най-подходящата. Косата ми е 2c/3a според тази таблица примерно.

А кърли гърл метода с микрофибърна кърпа къде мога да го видя?

# 169
  • Мнения: 947
Pippa, напиши в Гугъл plopping hair и ще видиш метода. А кърпата е такава, само че аз я слагам наопаки, за да не мачкам косата. Първо отгоре, леко я навивам отзад и защипвам настрани. Дано се разбра какво имам предвид..

# 170
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Pippa, напиши в Гугъл plopping hair и ще видиш метода. А кърпата е такава, само че аз я слагам наопаки, за да не мачкам косата. Първо отгоре, леко я навивам отзад и защипвам настрани. Дано се разбра какво имам предвид..

Благодаря!

# 171
  • Мнения: 5 480
Направих рутината, ще пропусна сешоара обаче. Оставих я да изсъхне естествено, после ще кажа резултата Blush

# 172
  • Варна
  • Мнения: 1 185

Това е моята коса 10 минути след миене и сешоар. На следващият ден обикновено  е леко по-къдрава.За втори път си слагам от гела от ленено семе и е наистина страхотен!
Обаче не мога да си намеря фризьор, който да подстригва добре къдрава коса 🙄

# 173
  • Мнения: 3 023
Колко дълго издържа гела от ленено семе в хладилник? И аз го правих и много го харесах

# 174
  • Мнения: leet
Около 14-17 дни ми издържа , не го слагам в камерата и не добавям нищо към него

# 175
  • Сливен
  • Мнения: 4 052
При мен издържа само седмица не знам защо,два пъти правих и двата пъти започна да мирише гадно след около сезмица.

# 176
  • Мнения: leet
И на мен ми се е случвало ако не го прецедя добре, дори и само една-две семчици да има

# 177
  • Мнения: 3 023
Само по миризмата ли се познава, че е развалено?

# 178
  • Мнения: leet
Аз май само по това познавам и ми се струва, че става леко мътен, като се развали

# 179
  • Мнения: 5 480
За втори път правя рутината на IceIce и съм много доволна! Изобщо не отнема толкова време, колкото изглежда, цялата рутина ми трае около 15 минути. Идеята да сложа крем (leave-in) преди гела от ленено семе е чудесна! По този начин обаче степента на фиксирането на гела намалява значително. Въпреки това къдриците са дефинирани, жизнени и добре хидратирани. Ще продължа, благодаря за споделянето!

Общи условия

Активация на акаунт