Втора бледа черта на теста за бременност

  • 887 703
  • 15 079
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 56
Моята първа бледа беше на Престо,на снимка почти не се виждаше-първата чертичка я виждам спокойно на твоята снимка. Тихичко честито! Simple Smile
Благодаря Hug

# 346
  • София
  • Мнения: 10 642
Благодаря Ви! Просто нямах търпение, за това избързах доста. Хубава вечер
А после 9 месеца как ще чакаш?

# 347
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Нандин недей така, различно е.
Нямам опит с тестове Престо, но чертата се вижда ясно.

# 348
  • Мнения: 3 329
На мен точно Престо ми даде 2 черта 2 дни преди закъснението и то в 7 часа вечерта и то на 2-3 минута. И чертата не беше от най-бледите, а дори доста наситена. Докато Шуърчека ми даде изключително бледа черта(почти не се виждаше) в деня на МЦ и то със сутрешна урина.

# 349
  • Мнения: 8
Здравейте,момичета. Искам да попитам по за познатите. На 10.03 беше последното МЦ, на 07.04 трябваше да ми дойде, но нямаше нищо. Ден преди това направих тест който показа втора бледа черта, следващите два дни се насищаше. На 10.04 пуснах кръвен със стойност 138,а днес на 12.04 още един със стойност 402. Според вас добре ли се развива, тъй като имам леко притеснение, защото февруари имах биохимична бременност. Благодаря Ви предварително😊

# 350
  • Мнения: 450
Добре се увеличава стойността на хормона. По-спокойно я карай, дишай дълбоко, живей си живота и до пухкаф финал Simple Smile

# 351
  • Мнения: 105
Според мен ЧХГ си расте нормално Simple Smile
Честито!
Аз имам 2 дни до мц [не утре а в др ден ми е датата] Днес направих 2 теста и на двата има 2ра бледа ,ама мн бледа чертичка. Излезе във времето за отчитане, но снимката е правена сега, часове по-късно. Тя не се е променила. Дано я видите и вие, защото не е мн качествена снимката. Ще се радвам на мнение.  
http://prikachi.com/images.php?images/31/9544031b.jpg

# 352
  • Мнения: 8
Моите бяха също така. После започнаха да се насища, а за да бъда сигурна почнах и с кръвните. Пожелавам ти всичко да е наред. Дано скоро си по сигурна.

# 353
  • Мнения: 3 329
Извинете за може да ви се стори тъпия въпрос, но защо си правите кръвни тестове? Знам, че ще ми кажете за да докажете по сигурно бременност и да следите хормона, но с извинение това са глупости и пари на вятъра. Щом домашния тест е положителен значи и кръвни ще е положителен те отчитата един и същ хормон. Какво всъщност доказвате. Изчаквате си 10 дневно закъснение отивате на лекар и на ехографа се вижда дали всичко е нормално. Само там е ясна картинката всичко друго е загуба на пари. Като не можете да изчакате 10 дни как после ще чакате 9 месеца, че и след това 2 години вкъщи.
Това си е мое мнение и не искам да го натрапвам на никого, но в кръвния тест няма особен смисъл. В лабораториите правят и уринарен тест за бременност, защо не си правите и такъв за още по сигурно. Може и кръвния да не покаже вярно.
Ако теста е предписан от лекар по някаква причина тогава го разбирам, но ей така за по сигурно дайте да ни вземат кръв няколко пъти на собствена глава е меко казано странна идея. Да следим ние там нещо си, което не разбираме само защото в нета така пише. И някой ни е дал такъв съвет без и на него да му е ясно какво следи. През бременността достатъчно често ще ви бодат.

# 354
  • Мнения: 776
Очевидно си натрапваш мнението.
Явно не знаеш защо се прави. Чувала ли си за извънматочна, а за биохимична бременност, за тромбофилия и още редица заболявания, при които трябва веднага след доказване на бременност да се започне медикаментозна терапия, или пък да се промени тази, която се използва до момента???
Да, и наистина доста жени нямат подобни проблеми и го правят от вманиачаване, но какво лошо има да се успокоят с едно изследване.. Какво те бърка кой колко пъти ще се боде и кой за какво си дава парите.
И добре, че е нета, този ''враг'' дето пише там някакви неща тц тц

# 355
  • София
  • Мнения: 10 642
Терапията може да се започне/промени и при положителен уринен тест.
Биохимичната бременост няма да стане клинична, ако си направиш кръвен тест.
Дори и при покачващи се по учебник стойности, пак може бременността да е извънматочна.
Имам 2 бременности, при първата ЧХГ растеше по учебник и бременността завърши с мисед аборт. При втората за 48 часа ЧХГ беше нарастнало само с 10 единици, а резултата вече е на 14месеца.

# 356
  • Мнения: 776
Не виждам защо споменаваш някакви частни случаи. Не вярвам някоя с тромбофилия например да си каже ‘’Оо супер, имам положителен уринарен тест, ще почна фракси сега, без да си пусна кръвен’’. А в твоите случаи, особено втория са по-скоро изключение. Позната благодарение на това, че си пусна ЧХГ хвана извънматочна и веднага реагираха в болницата. Радвам се, че не е чакала 10 дни за да отиде на АГ.
А за биохимичната изобщо не си права, защото е добре да се знае дали се случват такива бременности, особено при двойки, които не правят опити от дълго време. Защото това може да помогне за диагноза и от там да се открие проблем, с имплантация и т.н

# 357
  • Мнения: 3 329
Очевидно си натрапваш мнението.
Явно не знаеш защо се прави. Чувала ли си за извънматочна, а за биохимична бременност, за тромбофилия и още редица заболявания, при които трябва веднага след доказване на бременност да се започне медикаментозна терапия, или пък да се промени тази, която се използва до момента???
Да, и наистина доста жени нямат подобни проблеми и го правят от вманиачаване, но какво лошо има да се успокоят с едно изследване.. Какво те бърка кой колко пъти ще се боде и кой за какво си дава парите.
И добре, че е нета, този ''враг'' дето пише там някакви неща тц тц
Да представи си чувала съм. Имах приятелка с тези проблеми. Но тя не си правеше тестове на собствена глава, а всичко се предписваше и следеше пт лекар. Първия път освен кръвния тест я гледаха през ден и на ехограф докато не се уверят, че всичко е наред и бременността протича нормално този път. Сега има 2 живи и здрави дечица, като втория път не е имала никакви проблеми. Дори разбра малко късно за бременността и беше учудена и безкрайно щастлива, че всичко този път е нормално. Дори по късно сподели мнение, че има чувството че проблемите са били заради това че се беше вманиачила на тема бебе. Едва ли, но никой не знае. Не пожелавам на никого това през което мина тя за да има дете. За втора бременност и бяха казали, че няма как да се получи. Но тя се успокой и каза, че и 1 и стига. Децата й имат 2 години и полувина разлика.

# 358
  • Мнения: 776
Ох, ами супер. Не се чете какво съм написала.

Иначе дано всички бремености да протичат така безпроблемно, но уви не е така и точно това искам да кажа.
Не всички бремености са цветя и рози.

# 359
  • Мнения: 3 329
Ох, ами супер. Не се чете какво съм написала.

Иначе дано всички бремености да протичат така безпроблемно, но уви не е така и точно това искам да кажа.
Не всички бремености са цветя и рози.
Не знам кой не чете. Още в първото мнение съм казала, че ако теста е предписан от лекар по някаква причина, т.е проблем тогава го разбирам. Не разбирам безразборното му правене дори при няколко отрицателни домашни теста. Да разбирам желанието на имаш дете, но това прилича на вманиячаване и за съжаление по скоро сами си вредим, а не си помагаме по този начин.

Общи условия

Активация на акаунт