Втора бледа черта на теста за бременност

  • 886 442
  • 15 079
  •   5
Отговори
# 14 190
  • Мнения: 689
Е хайде сега?!Всички сме разглобявали тестове ,защо се изненадвате!Минали сме от там 😉

# 14 191
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Е, не всички. 😉

# 14 192
  • Мнения: 753
Стъклото прави сянка и ни се привижда чертичка. За това разглобен се вижда по-добре.

# 14 193
  • София
  • Мнения: 13 245
При 6 бременности, 5 деца и над 20 общо ин витро процедури - никога не ми е хрумвало да чупя или разглобявам тестовете.

# 14 194
  • Мнения: 25 757
И аз намирам за прекалено разглабянето на тези тестове.
Така както правенето на повече от два теста в рамките на денонощие.

# 14 195
  • Мнения: 689
Кой както намери за добре така да прави!

Последна редакция: ср, 24 май 2023, 23:01 от tornado790

# 14 196
  • Мнения: 25 757
Кой както намери за добре така да прави!
Разбира се.

И който иска да изкаже мнение, също има право. Wink

# 14 197
  • Мнения: 689
Никой не е забранил да се изказвате !

# 14 198
  • Мнения: 11
Здравейте, да напиша и аз какво се случва понеже съм много объркана и стресирана, цикъла ми е точно 28 дни, трябваше да ми дойде на 18.05., на следващия ден направих тест с много бледа черта. На 20.05. с първа сутрешна излезна по-наситена черта, тоест тази на първата снимка. На 22.05. бях на гинеколог не установи бременност в матката, каза че го притеснява нещо в едната тръба, но не я прегледа, от там аз започнах да се стресирам страшно много, днес 26.05. вече 7 дни от закъснението пак си правя тест и чертата е даже с една идея по-бледа. Държа да отбележа, че имам спазми от първия ден на закъснението и не са на определено място… нямам зацапване за момента, но вече не знам какво да си мисля.

# 14 199
  • Мнения: 1 050
Сменете доктора. Толкова рано не може да се види нищо. Бременност не се следи с пикливи тестове. Различни са реактивите. За ваше спокойствие може да пуснете кръвен и след 48 часа още един. Когато ЧХГ хормона достигне стойност над 1000 единици, тогава евевтуално би могло да се визуализира бременност.
Здравейте, да напиша и аз какво се случва понеже съм много объркана и стресирана, цикъла ми е точно 28 дни, трябваше да ми дойде на 18.05., на следващия ден направих тест с много бледа черта. На 20.05. с първа сутрешна излезна по-наситена черта, тоест тази на първата снимка. На 22.05. бях на гинеколог не установи бременност в матката, каза че го притеснява нещо в едната тръба, но не я прегледа, от там аз започнах да се стресирам страшно много, днес 26.05. вече 7 дни от закъснението пак си правя тест и чертата е даже с една идея по-бледа. Държа да отбележа, че имам спазми от първия ден на закъснението и не са на определено място… нямам зацапване за момента, но вече не знам какво да си мисля.

# 14 200
  • Мнения: 4 246
Това не е вярно, моя тест го направих на 3 ден от закъснение и ми показа. На следващия ден направих сутрешен и беше по-наситена чертичката.
Сменете доктора. Толкова рано не може да се види нищо. Бременност не се следи с пикливи тестове. Различни са реактивите. За ваше спокойствие може да пуснете кръвен и след 48 часа още един. Когато ЧХГ хормона достигне стойност над 1000 единици, тогава евевтуално би могло да се визуализира бременност.
740724, изчакай поне 10 дни закъснение и отиди при друг гинеколог.

# 14 201
  • Мнения: 1 050
Несериозно е да се съди за развитието на една бременност по пикливи тестове. Втората черта на теста само потвърждава наличие на ЧХГ в урината, но не и количеството на хормона.
Това не е вярно, моя тест го направих на 3 ден от закъснение и ми показа. На следващия ден направих сутрешен и беше по-наситена чертичката.
Сменете доктора. Толкова рано не може да се види нищо. Бременност не се следи с пикливи тестове. Различни са реактивите. За ваше спокойствие може да пуснете кръвен и след 48 часа още един. Когато ЧХГ хормона достигне стойност над 1000 единици, тогава евевтуално би могло да се визуализира бременност.
740724, изчакай поне 10 дни закъснение и отиди при друг гинеколог.

# 14 202
  • Мнения: 4 246
Жената се е притеснила от изказването на доктора. Защо й е кръвен тест, като просто може да смени гинеколога? За мен най-сигурно е да види доктор, а не кръвен тест.
Като се започне едно такова писане и само се объркват жените.
В допълнение от моя случай, след тестовете мина седмица и отидох на доктор за установяване на бременност. Бяха минали 10 дни от закъснението, просто така съвпадна, че имаше часове по-скоро.

# 14 203
  • Мнения: 753
Здравейте, да напиша и аз какво се случва понеже съм много объркана и стресирана, цикъла ми е точно 28 дни, трябваше да ми дойде на 18.05., на следващия ден направих тест с много бледа черта. На 20.05. с първа сутрешна излезна по-наситена черта, тоест тази на първата снимка. На 22.05. бях на гинеколог не установи бременност в матката, каза че го притеснява нещо в едната тръба, но не я прегледа, от там аз започнах да се стресирам страшно много, днес 26.05. вече 7 дни от закъснението пак си правя тест и чертата е даже с една идея по-бледа. Държа да отбележа, че имам спазми от първия ден на закъснението и не са на определено място… нямам зацапване за момента, но вече не знам какво да си мисля.
Прави тестове от 1 марка и модел. Това са 2 различни Шуърчек. Нормално да видиш разлика в оцветяването. Да не говорим , че ако са по различно време правени и се пила повече вода и си пишкала често....пак ще има различие в наситеността. Успокой се! Иди направи кръвен и след 48часа още един. Ако се удвоява всичко е наред! Ако пада...не е добре. Ако се удвоява и мине 1000, дапиши час за преглед, но при друг АГ. Желая ти успех !

# 14 204
  • Мнения: 33
Здравейте, не знам дали съм за тази тема, но ще попитам. Правих тест за бременност сега, но контролната линия не стана цялата червена, а е прекъсната на места. Случвало ли се е на някой? Аз утре сутрин ще направя нов тест, но исках да попитам, тъй като не ми се е случвало до сега така.

Общи условия

Активация на акаунт