Оплождане на котка

  • 5 927
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 147
Здравейте, имаме си вкъщи една разгонена женска писанка, на която трябва да й търсим спешно мъжки. Може ли някой да ми обясни повече как се случват нещата? Имам предвид нашата е породиста - с родословие. Такъв мъжки ли трябва да търсим. Ако няма родословие това после ще се отрази предполагам и на цената на котенцата?
Благодаря на всички, които ще се включат

# 1
  • Мнения: X
А за котенцата, които ще се родят имате ли уредени купувачи или разчитате, че щом са породисти веднага ще бъдат купени? Какво бихте правили ако се окаже, че няма купувачи? Ако искате малките да са чистокръвни - да, трябва да намерите мъжки от същата порода.

# 2
  • Мнения: 147
Не, нямам купувачи, но нямам и намерение да бъдат на скандални цени. Ние сме с бебе, котката досега не е имала поколение. Започна много често да се разгонва. Уж отлагаме заради бебето, но май така я мъчим нея повече. Така че сигурно ще я пуснем да има едно поколение, ще изкараме периода, в който кърми и ще гледаме да ги раздаваме. Т.е дори и на по-ниски цени - просто няма да ги държим повече от необходимото заради детето само и само за някой си лев... но пък спорим с мъжа ми, че той не иска да е тоя или оня котарак.

# 3
  • Мнения: 33
Щом е с родословие предполагам сте я взели от развъдник. Свържете се с тях ако не е от България котката предполагам и тук има. И все пак запознайте се с частта, че раждането може и да мине доста тежко и котенцата може и да не бъдат продадени. Има хора и хора. Можеш да си вземеш котка и безплатно напоследък улични породисти много.

# 4
  • Мнения: 147
Ами от една жена си я взехме. При нея си беше женската. Мъжкия е от развъдник, но тя още тогава ми каза, че нещо отношението им не й е харесало. Не знам как да постъпя. Иначе след това ще я кастрираме по всяка вероятност Simple Smile

# 5
  • Мнения: 33
Нали сте запознати с кастрацията?? Това е най-безболезнения начин да се прекрати това разгонване. След като роди ще се разгони отново. Тогава няма да я пуснете отново нали? И преценете добре бебе и котенца не е добра идея. За да спечелите някоя лев ще си

# 6
  • Мнения: 33
Щом нямате документи и родословно дърво и там каквото още има не си играйте на развъдчици. Това че е персийка ангорка или не знам си какво не означава че е по-специална от хилядите на улицата и дай да и правим поколения...

# 7
  • Мнения: 147
Нали сте запознати с кастрацията?? Това е най-безболезнения начин да се прекрати това разгонване. След като роди ще се разгони отново. Тогава няма да я пуснете отново нали? И преценете добре бебе и котенца не е добра идея. За да спечелите някоя лев ще си
Знам. Написах, че ще я кастрираме, но нали е добре да роди поне веднъж.

# 8
  • Мнения: X
От здравословна гледна точка ли? Не, не е нужно. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 80
Май че идеята е да вземат "някой и някой лев" е водеща, а и ще предложат породоподобни котенца, които може и да не бъдат купени. И какво ще стане с горките животинчета замисляли ли сте се с вашия мъж или само идеята за печалба ви интересува? На всичкото отгоре сте с бебе, ако раждането е проблемно, как ще се справите? Нямате никаква представа какво значи развъждане на породисти котки, а случайно да знаете, че това става в лицензирани развъдници? Просто се опитвате да спечелите на гърба на нещастното животно, а ако нещо се обърка или не продадете евентуално родените котенца, готови ли сте да ги гледате или да им намерите подходящ добър дом, и то без да искате заплащане? Първо се ограмотете поне малко...въобще не е необходимо котката да е раждала поне веднъж, напротив всяко следващо разгонване може да доведе до рак на по-късен етап.

# 10
  • Мнения: 147
От здравословна гледна точка ли? Не, не е нужно. Simple Smile
Ами може и аз да съм се подвела, но знам, че са като нас - когато не е раждала една жена, това е предпоставка за проблеми с яйчници, кисти. Но! Може и само някакви митове и легенди да съм чувала итовс изобщо да не е вярно Simple Smile

# 11
  • Мнения: 4 000
Не е нужно да ражда, просто я кастрирайте след като със сигурност разгонването свърши. 
Котката ви не е породиста, ако сте я взели просто "от една жена" - просто външно наподобява някаква порода. Както аз, ако се гримирам повечко заприличвам отдалеч на Скарлет Йохансон, ама близко не съм минала покрай нея...
Съответно котката ако беше наистина с порода - в развъдника щяха да ви обяснят много подробно, внимателно и срещу подпис и около 700-800 лева - какво, с кого, как, кога и дали въобще можете да правите с точно тази котка относно развъждането и.

# 12
  • Мнения: 508
Ако имате нужда от котета, заповядайте при нас - до контейнерите се напълни с котки. Някой остави 2-3, а сега са 20. Предполагам всички са били много желани котета, а защо са при нас сега?!
Кастрирайте си котето. Още повече, с малко дете сте, не ви трябва да се забърквате в подобни филми.

# 13
  • Мнения: 147
Благодаря на всички! Ще се свържа с развъдник и от там ще ми обяснят как се процедира Simple Smile

# 14
  • Мнения: 33
Дамите Ви казват за добро. Ветеринаря ако ви казва, че трябва да роди поне веднъж да си хвърля дипломата. Няма разлика дали ще роди или не. Знаете ли колко изхвърлени породисти има ? Една шепа хора се опитваме да спасим всички. За това говорим за кастрации, не за да ни казвате че сме злобарки.

Общи условия

Активация на акаунт