Предлагане за брак на мъж, как? И кога?

  • 9 501
  • 120
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 432
Добре, че SilverDream се включи с едно адекватно мнение и дано се спрат тези непоискани съвети.
Никой не го интересува, кой на колко години бил и колко деца имал, и какви му били отношенията със съпруга му.
Като отворих темата си казах, е най-накрая една весела, нетрадиционна и положителна тема... Не би. Колкото злоба се изля, ако някой за 5 страници е дал една идея, пак добре.

# 76
  • Мнения: 1 311
Абе хора всякакви съвети са излишни. Да си говори с родителите си. Днешното поколение не е готово да гледа деца на тази възраст. Като го роди и след няколко месеца го е фукнала на майка си  да го гледа и тя ще си живее живота. Да пита майка и дали ще иска да и гледа детето, това е основния въпрос. Всякакви други па брак, па 14 февруари, та туй и онуй....

# 77
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
E тя колко пъти точно трябва да напише, че е говорила с родителите си вече и има тяхната подкрепа? Щом е така, значи майка ѝ е напълно наясно с това което може да се случи в бъдеще. Освен това ме изумяват заключения, че "днешното поколение не е готово да гледа деца на тази възраст". То масово хората и на по 30+ смятат, че им е рано за деца. Като ти се случи да имаш дете много бързо ставаш готов на каквато и възраст да си и се учиш да поемаш отговорност. Да, трудно е, да отговорно е, да няма да можеш да ходиш по купони, да няма да можеш да се прибираш всяка нощ по малките часове, това е да си родител. Аз не разбирам защо масово в тоя форум като видите, че младо момиче на 18 - 20г иска да създаде семейство и бързате да я покосите с това, че си играе на кукли, недай си боже да е вече бременна или да иска дете, тогава винаги се препоръчва аборт и то веднага. Ами как тогава да има млади здрави семейства, като всеки дудне "недейте, малки сте още, рано ви е, трудно ще е, чакайте да пораснете", а после били незрели младите, а на тях колко им е удобно да бягат от отговорност и да правят аборти щото мама смята, че са "незрели" да не говорим.

# 78
  • Мнения: 1 311
Ми като са наясно родителите и какво го умуваме ние тука....някакви си непознати. Да си го решават семейно...

# 79
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Eми и аз това се чудя, авторката пита съвсем други неща, но имаше неблагоразумието да си сподели възрастта и затова явно се отприщи вълна от даващи непоискане съвети....

# 80
  • Мнения: 1 466
Аз не видях някой да я кара да прави аборт. Опитаха се да ѝ обяснят, че е безотговорно да е бременна в 16 г.с. и все още да не е казала на приятеля си, а да протака и да чака някакви дати, че да е романтично. На 14 февруари бебето вече ще рита. Обясняват ѝ, че е малка и незряла не за да направи аборт, а за да ѝ "светне лампичката", че трябва да е по-отговорна. Ами прегледите? БХС, ФМ? Пила е Ескапел. Вярно, най-вероятно щом все пак е бременна, няма да има проблем от хапчето, но пропускането на следенето на бременността за кого е добро - за нея, за родителите ѝ, за приятеля ѝ, за бебето? Много зряло...
А какво ще му е на момчето да разбере, че тя толкова време е крила и един вид го е лъгала?
Като иска да му предложи на 14-ти и да го изненада, направо да му сложи ръката на корема си, със сигурност ще е изненадан.

# 81
  • Мнения: 3 439
Честито ти юлче! Има теми за следене на бременността по месеци. Ще са ти полезни. Изобщо всякаква информация ще ти е полезна май...

# 82
  • Мнения: 383
Аз няма да си давам мнението относно кое смятам за правилно и кое-не.
По темата-щом ще предлагаш брак така или иначе и не искаш брак,заради детето,го направи преди да кажеш ,че си бременна.И като каже да/не,кажи че си бременна. Така ще знаеш отговоът му-без чувството за "няма мърдане" -Аз лично не бих предложила,не бих и крила бременност,но ако искаш да предложиш и да чуеш реалния отговор..
Вариант 2 -кажи,че си бременна и че искаш да се омъжите-така ще не ще,би трябвало да каже Да.

A аз си се чудя (не съдя или нещо,но ми е странно)-ако детето е толкова желано и всички го искат,защо е пит този Ескапел?

# 83
  • София
  • Мнения: 12 006
Ехеее 4 месеца ти бяха нужни за да разбереш, че чакаш дете  #Crazy #Crazy #Crazy Това е безотговорно към собственото ти здраве и към здравето на детето.
Та ти за себе си не може да се грижиш камоли за друг ooooh! Колко пъти отиде на лекар за тези 4 месеца? Първия път лекаря не бил сигурен дали е  киста или бебе /вероятно е било рано/ ... а после? Витамини и ФК пиеш ли? Следиш ли я тая бремнност или си мислиш, че е като на филмите?
Или смяташ така да си криеш коремчето и лятото просто да се прибереш у вас с вече роденото бебе и тогава да го покажеш на таткото  ooooh!  Laughing При все, че не е планувано ми се струва, че и той има право на мнение, но така или иначе си изчакала да периода в който да вземете решение, а ти си го взела вместо двамата. Сега искаш и брак да му прелагаш ... горкия човечец. На 18г. живота му още не е започнал, а вече го чака бебе и мадама, която се чуди как да го завлече в гражданското Crazy Дано и на него да ми се стори ок тая идея, но проблема ти е друг. Щом 4 месеца са ти нужни за да разбереш, че си бремнна ... не ми се мисли за други неща колко време ще ти трябва да реагираш и осъзнаеш, че нещо се случва. Не си те представям с тая ориентация да гледаш бебе.

Иначе предложи му "Ожени се за нас" Grinning

# 84
  • Мнения: 1 925
Авторке, днес е 14. Ще споделиш ли какво стана ?

# 85
  • Мнения: 1 196
Еее, PreslavaD, чакай малко! Grinning От главата за краката, ами романтичната вечеря и т.н, какъв е смисъла да чака до 14ти, ако просто ще му го сервира за закуска? Grinning

# 86
  • Мнения: 225
И аз бих искала да питам, мина ли всичко добре?

# 87
  • Мнения: X
Здравейте, благодаря на всички!
На 12-ти му казах... Дадох му картичка в която пише "щастието се крие в малките неща " и естествено снимка на бебето ...
Страшно много се развълнува,че ще имаме бебенце и започна да ме прегръща силно и да ми говори само за него ,каква стая ще има и ТНТ ... И вчера на 14-ти мислех да ме бързам с предложението за брак ,да изчакам да му мине малко от новината ... И хоп , вечерта като излязохме на вечеря ,падна на едно коляно и ми предложи 😍

# 88
  • Мнения: 2 432
Ех, че хубаво! Браво, много се радвам за вас!

# 89
  • Мнения: 239
Simple Smile Обичам положителни хора, обожавам щастливи моменти!
Лека бременност!

Последна редакция: сб, 16 фев 2019, 09:30 от lexche

Общи условия

Активация на акаунт