Предлагане за брак на мъж, как? И кога?

  • 9 491
  • 120
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте!
Искам да помоля за съвет и за идеи как и кога да предложа на моят да се оженим ... Млади сме ,заедно сме от почти две години и искаме да сме заедно,той също ми е споделял ,че иска бедеще с мен и да имаме и деца по-напред ... Но искам аз да бъда първа с предложението ,какво бихте ме посъветвали? Благодаря предварително!
Само да добавя ,че съм бременна и трябва да му съобща и тази новина 😄
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 1
Зависи и от мъжа ако той не се се сетил да ти предложи може малко да е срамежлив хората са различни аз пеех на жена си ухажвах я и денем и нощем незнам защо ти ще му предлагаш но щом се налага просто го хвани за ръката целуни го и му предложи

# 2
  • Мнения: 923
Кажи му:
Бременна съм и е време да си поемеш отговорността. 😁
Шегувам се, разбира се. Смятам, че това е мъжка работа, предлагането на брак, но щом си решила.
Може да сложиш теста за бременност в кутийка и да му я дадеш на някой романтично място.

# 3
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Кажи му:
Бременна съм и е време да си поемеш отговорността. 😁
Шегувам се, разбира се. Смятам, че това е мъжка работа, предлагането на брак, но щом си решила.
Може да сложиш теста за бременност в кутийка и да му я дадеш на някой романтично място.

Леле горкия, може да получи сърцебиене Grinning

# 4
  • Мнения: X
Хахаха може 😂 благодаря за прекрасната идея

# 5
  • Мнения: 15 572
Вземи една хубава картичка и съчини някакво стихотворение по темата "предложение за брак и бременност". 3 - 4 куплета. Изчакай до 14.02., излезте някъде на ресторант и му я подари, като подарък за празника. Вземи и теста с теб, който да му покажеш, след като прочете картичката. Мисля, че ще се получи много хубаво Simple Smile

# 6
  • Мнения: X
Благодаря,идеята звучи интересна

# 7
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 281
Кажи му че си бременна.
Може пък сам да се сети да ти предложи брак.

# 8
  • Мнения: X
Проблема е ,че сме си говорили за бъдещето и двамата искаме да сме заедно винаги... Работим заедно,имаме планове за бъдещето и за работата ,имаме добри доходи ... Но сме на 18 ,не искам да го притискам,просто ми каза ,че му е трудно и иска сигурност ,да може да е спокоен за връзката ни ,затова исках да му предложа ... Той ми е намеквал,че иска ,но сме твърде млади и просто трябва малко време ... Та исках да направя така ,че да се сгодим и да му кажа ,че може да се оженим когато реши ,не е нужно да е сега или след година ,просто да си знае ,че няма мърдане 😄

# 9
  • Мнения: 1 196
Скрит текст:
Проблема е ,че сме си говорили за бъдещето и двамата искаме да сме заедно винаги... Работим заедно,имаме планове за бъдещето и за работата ,имаме добри доходи ... Но сме на 18 ,не искам да го притискам,просто ми каза ,че му е трудно и иска сигурност ,да може да е спокоен за връзката ни ,затова исках да му предложа ... Той ми е намеквал,че иска ,но сме твърде млади и просто трябва малко време ...
Та исках да направя така ,че да се сгодим и да му кажа ,че може да се оженим когато реши ,не е нужно да е сега или след година ,просто да си знае ,че няма мърдане 😄


Сериозно ли мислиш, че от годеж няма мърдане? Хора с по 20 години брак, три деца и обща ипотека "мръдват" и се развеждат, ти от един пръстен мислиш, че няма измъкване. Ако искаш брак само и единствено, за да се почувстваш сигурна, няма смисъл.
Иначе е прав, млади сте. По- трезво от негова страна е да иска да изчака да се подсигурите в други направления преди да създавате семейство, но то така или иначе детето вече е на път. Аз все пак, просто бих му казала, че съм бременна, от там насетне ако искаш обсъдете въпроса с брака, но чак предложение...

# 10
  • Мнения: 2 851
Каквото и да направиш, за мен звучи като "предлагам ти, защото съм бременна, и понеже съм бременна, ТРЯБВА да сме семейство с подпис". Никак не ми звучи добре. Фактът, че си бременна също коренно се различава от приказките ви за бъдещи планове и необходимост от сигурност. Здраве и спокойна бременност ти желая, но знай, че детето обвързва двама души доживот, а не бракът. Малко наопаки са ви се получили нещата. За да кажа и нещо съвсем по темата, споделям мнението по-горе да кажеш, че си бременна, и да не се впускаш ти в предложение. Твърде много информация, твърде много стрес, при свършен факт. Изземваш функциите и решенията на мъжа и го натоварваш с очаквания.

# 11
  • Мнения: X
Колко мило😊и бебе ще си имате. Двоен шок и двойно по-голяма радост.
Бих го направила като подарък в кутия, опакован красиво.
В кутията бих сложила 3 малки кутии 😏1.теста за бременност +2. мил текст (писмо за него), в което му обяснявам колко го обичам и че искам да сме и официално истинско семейство + 3.(ако имаш и пръстен). Но много бързо и бих обяснила, че не е задължително да се случва тази г. или другата, а когато имаме възможност (според пояснението ти по-горе ).
Може би бих започнала с бременността, защото страшно сигурно  ще се развълнува от тази прекрасна новина. Каквото и да измислиш, пожелавам ти да се радвате много и двамата!

# 12
  • Мнения: 1 907
На 18 не сте ли в 11 клас?

# 13
  • Мнения: X
Да , 11 клас сме ,но през почти цялото  време работим , учим ,но сме частни ученици

# 14
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 281
Даже не мога да си представя момче на 18 години да се обвърже сериозно и да има дете.
Ако ми е син ,хич няма да се зарадвам.

# 15
  • Мнения: 1 196
Честно казано, ако казуса ти е действителен, изобщо не знам какво чакаш, за да кажеш на момчето. В коя седмица си бременна? И принципно, повод за по- романтично споделяне на тази новина виждам само и единствено в случай, че бременността е планирана, желана и за нея се работи осъзнато и целенасочено от двама, достатъчно зрели души, взели живота си в ръце и наясно с факта, каква отговорност се канят да поемат. Инак, аз бих казала още в момента, в който разбера, че съм бременна. Все пак и той има право да знае, по възможност не, когато си вече в 4ти или 5ти месец. Защото в противен случай, аз на негово място бих се ядосала. И за какви доходи и работа става дума? От кога работите, на каква заплата, ти какъв майчински ще получаваш, той ще може ли да ви издържа с детето, или ще чакате на мама и тате?

# 16
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 281
Е той като е 11 клас,как ще може да издържа жена и дете?
Той дано поне да си признае детето.

# 17
  • Мнения: 574
Бременна 11класиничка ще предлага брак на набор.
Ще умре от радост със сигурност, завалията.

# 18
  • Мнения: 1 196
Въпросите ми са реторични, защото, ако темата не е пързалка, а тя все още не се е замисляла по- трезво над ситуацията е време да го направи.

# 19
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 281
Ако темата не е пързалка,момичето нека да има предвид,че младежа може и да се уплаши,като чуе новината.
Освен това ,може да има проблеми с неговите родители,които също ще бъдат шокирани .
Нейните родители вероятно ще я подкрепят и ще отгледат бебето.
Едно момиче на 18 години е способно да роди и гледа дете.Все пак има някакъв майчински инстинкт.
Но момчетата на тази възраст още не са станали мъже и не са готови за такава отговорност...

Ако дъщеря ми  един ден ни сервира такова нещо,ние бихме я подкрепили...

Последна редакция: сб, 02 фев 2019, 18:30 от -veni-

# 20
  • Мнения: X
Не бях прочела, че си на 18г.
Най-добре ще е да го обмислиш добре.
Съвсем нормално е на тази възраст да си безкрайно и искрено влюбена, но на 18г е едно, а няколко години след това се чудиш на акъла си. Брака не е въобще страшен, но детето - дано е желано и таткото много, много да се зарадва.
След като се отделите, не знам дали вече живеете заедно, но нещата при съвместно съжителство мъничко се променят и започваш да разбираш, че не всичко е в розово.Парите, които изкарвате за сметки, за вас и бебе ще стигнат ли? Не е лесно, да знаеш! Искрено ти пожелавам бащата да се зарадва и дори сам да ти предложи брак, но го обмислете добре.

# 21
  • Мнения: X
    Честно казано, ако казуса ти е действителен, изобщо не знам какво чакаш, за да кажеш на момчето. В коя седмица си бременна? И принципно, повод за по- романтично споделяне на тази новина виждам само и единствено в случай, че бременността е планирана, желана и за нея се работи осъзнато и целенасочено от двама, достатъчно зрели души, взели живота си в ръце и наясно с факта, каква отговорност се канят да поемат. Инак, аз бих казала още в момента, в който разбера, че съм бременна. Все пак и той има право да знае, по възможност не, когато си вече в 4ти или 5ти месец. Защото в противен случай, аз на негово място бих се ядосала. И за какви доходи и работа става дума? От кога работите, на каква заплата, ти какъв майчински ще получаваш, той ще може ли да ви издържа с детето, или ще чакате на мама и тате?
    [/list]

    Доходите ни са достатъчни ,обмисляли сме много пъти какво би било с дете и как можем да го гледаме , той,вода,квартира не плащаме , работодателите го поемат ,той взима 800 лв. На месец , аз съм на % и всеки ден различно ,но не е малко ... Работим една година вече и имаме договор и за тази година , неговите родители дори ни пожелаха да им се роди внуче 😄 а моите родители много го харесват и за тях на 18/19 да създадеш семейство не е много рано ,при всеки е различно

    # 22
    • София
    • Мнения: 22 948
    За пръв път чувам за такъв казус. Grinning Ще ми е интересно да споделиш реакцията на таткото като му кажеш.

    # 23
    • Мнения: 2 851
    Миличка, ти като си на процент, твърдо възнаграждение имаш ли? Върху какво те осигуряват? Ти ли ще си гледаш детето? Болничен, майчинство, ще ви ударят доходите доста.

    # 24
    • Мнения: 2 430
    Само не можах да разбера какво й нищите семейната ситуация на девойката. Тя не ви пита какво може или не може, чии родители са за и чии против, тя пита за идея да предложи брак и да съобщи бременност. Какво ви влиза в работата да ходите да й човъркате личната ситуация, че и да й давате акъл? Нито познавате нея, нито момчето, ами има и отговорни мъже с отговорни родители. Това, че вие и отрочето ви бихте избягали с 200 е показателно за вас, а не за нея.

    Последна редакция: сб, 02 фев 2019, 23:20 от prolet_inchen

    # 25
    • Мнения: 15 572
    Връщам си идеята назад. Кажи веднага на момчето. Даже се чудя с кой акъл ще раждаш бебе на тези години. Той взима 800 лв - и това го смятате за добър доход? Работодателите му плащали ток, вода и парно - а, ако го съкратят??? После трябва да си плащате тези разходи сами. И, ако сега 800 лв ти се струват добри за момче на 18 години /а те наистина се/, то, като се появи бебето ще видиш, че не стигат за нищо. Ама за нищо. С тези големи доходи, които смяташ, че имате дори на море няма да можете да отидете, като се роди детето. Нямате образование, нямате стаж, нямате възраст. Нямате нищо. Не знам, като работиш на % колко си докарваш на месец, но ако и ти взимаш толкова направо не ви виждам как ще я карате. А, като излезеш по майчинство мъжа ти с тези 800 лв идея си нямам как ще ви гледа

    # 26
    • Мнения: 1 907
    Позволих си да я попитам, защото дъщеря ми е в 11 клас, ще навърши 18. Общувам с десетки нейни приятели- много умни и будни млади хора, интересуват се от неща, от които мои набори нямат представа, амбициозни и т.н. но са супер, хипер незрели. Обществото ни е такова и спецификата на поколенията е такава, че 18 годишните сега нямат нищо общо с 18 годишните преди 18 години, дори. Много по-незрели са, което не ги прави лоши, но когато става въпрос за създаване на семейство...хм. Вие кога последно общувахте с момче 00-01 набор? Всички, които познавам, са чудесни млади хора, но мисълта, че след някой месец могат да станат бащи, просто ме ужасява.

    Позволих си да прочета мнения на момичето от други теми. Смятам, че темата изобщо не е пързалка, затова бих я посъветвала да каже бързо на бъдещия татко и да мислят за бебето сега, кой на кого ще предлага брак никак не е важно.
    И на родителите си веднага кажете за ситуацията.

    Последна редакция: сб, 02 фев 2019, 22:26 от Елиас

    # 27
    • Мнения: 2 430
    Например на мен една от най-близките ми приятелки се омъжи на 18 и роди на 19. Всички й викахме, че е луда, още повече, че майка й беше с проблеми със сърцето, баща й възрастен. Тя работеше за малко пари сервитьорка. Той беше студент. Тя беше луда глава, като ученичка и трева пушеше, и пиеше.
    Но ето, няколко години по-късно мъжът й, не стига, че на нейната възраст, стана архитект, издържа ги, тя си намери след бебето добра работа. Завърши и тя колеж  по туризъм. Отделно и двете семейства помогнаха финансово, имаха възможност и какво, уредиха си живота. Имат апартамент, две коли.
    Момчето не само, че остана с тях, ами той беше и движещата сила да я измъкне от тази среда и вече не пие, не пуши.
    Стига сте се бъркали, където не ви е работа. Не сравнявайте вашата ситуация с нейната. Акъл не й давайте. Животът си е неин, да постъпи както намери за добре.
    И още нещо - като майка на момченце, ако той дойде някой ден при мен и ми каже, че 18 годишната му приятелка е бременна ще настоявам да си поеме в пълна степен ангажиментите и финансови, и лични като баща.

    # 28
    • Мнения: 1 504

    Вие сте супермени.
    Учите,работите..забременявате..печелите Добре а сте само в 11ти клас.

    # 29
    • Мнения: X
    Аз лично работя от много малка покрай нашите ,те имат свой бизнес и са ме научили на отговорност ,той също имаше период преди да тръгнем в който работеше за тях и е на ясно със всичко ,точно работата ни събра и след това започнахме на друго място където 1 година изкарахме и сега вече втора ... Отговорен е и е добро момче,не пие ,не пуши ,знае какво го чака ,не веднъж сме си говорили и няма проблем ,ако стане нещо дори сега да гледаме бебе , естествено само сме си говорили ,но го очаква новината ... Не се притеснява, родителите ни ни подкрепят напълно във всичко.
    Шегували сме се ,че му предлагам брак , Естествено наистина на шега и той е казвал да и казва,че се брои ...
    Но наистина искам да му предложа , познавам го много добре и сме сигурни,че искаме да прекараме живота си заедно... В добро и в лошо ,бил е до мен в много тежки моменти ,знам ,че той е моето момче...
    Благодаря за мненията и за идеите ,харесах няколко и обмислям да е около 14-ти Февруари , благодаря ви

    # 30
    • Враца
    • Мнения: 42
    Момичето иска съвет по какъв начин да предложи брак и да съобщи на момчето, с което иска да прекара живота си една от най-хубавите новини, а не финансови съвети, как ще си гледа детето, бащата дали ще е очарован или пък какво ще кажат родителите им.
    Може да го изненадаш като резервираш почивка в някой хубав хотел и поръчаш да ви сервират вечерята в стаята, за да сте насаме когато му предлагаш и да се насладите на момента.
    Бъдете здрави и се обичайте Simple Smile

    # 31
    • Най-красивата страна
    • Мнения: 12 281
    Ами те ходят още на училище .Затова споменахме родителите им.

    # 32
    • Мнения: 2 430
    Родителите на момчето са ги поднасяли за внуци, значи са наясно с развитието на връзката, за родителите на момичето пък 18 не е рано да започнеш семейство. Имат си бизнес. Не ги мислете.
    Ако някой има да добави нещо по темата, а именно как да предложи брак и да съобщи една чудесна новина на бъдещия татко, ок.
    Ако не предлагам да й пожелаем лека бременност, едно пухкаво бебче, много да му се радват като младо семейство. И да заключва темата, че то от толкова много "доброжелатели" дето все чертаят живота в черни краски, накрая ще вземе да се притесни момичето и да стане някой сакатлък. А сега не е време за това.

    # 33
    • Мнения: X
    Права си!
    Лично аз много се радвам на нормално младите мами.
     За последното ти изречение - Браво!

    Например на мен една от най-близките ми приятелки се омъжи на 18 и роди на 19. Всички й викахме, че е луда, още повече, че майка й беше с проблеми със сърцето, баща й възрастен. Тя работеше за малко пари сервитьорка. Той беше студент. Тя беше луда глава, като ученичка и трева пушеше, и пиеше.
    Но ето, няколко години по-късно мъжът й, не стига, че на нейната възраст, стана архитект, издържа ги, тя си намери след бебето добра работа. Завърши и тя колеж  по туризъм. Отделно и двете семейства помогнаха финансово, имаха възможност и какво, уредиха си живота. Имат апартамент, две коли.
    Момчето не само, че остана с тях, ами той беше и движещата сила да я измъкне от тази среда и вече не пие, не пуши.
    Стига сте се бъркали, където не ви е работа. Не сравнявайте вашата ситуация с нейната. Акъл не й давайте. Животът си е неин, да постъпи както намери за добре.
    И още нещо - като майка на момченце, ако той дойде някой ден при мен и ми каже, че 18 годишната му приятелка е бременна ще настоявам да си поеме в пълна степен ангажиментите и финансови, и лични като баща.


    # 34
    • Мнения: 239
    Самата ситуация, че са частни ученици, за да работят - къде по-зряло от това на тази възраст?! HugЛека бременност и много щастие ви желая !

    # 35
    • Мнения: 574
    Въобще не ми се връзва. Родителите им имали бизнес, обаче те са частни ученици, за да работят за страхотните 800 лева.
    Хич не ми е зряло, по-скоро странно, направо абсурдно. На учениците работата им е да учат. За работа има време.

    # 36
    • Мнения: 239
    Въобще не ми се връзва. Родителите им имали бизнес, обаче те са частни ученици, за да работят за страхотните 800 лева.
    Хич не ми е зряло, по-скоро странно, направо абсурдно. На учениците работата им е да учат. За работа има време.

    На мен на тази възраст също ми беше страшно скучно в училище. Не бях нахъсана много за учене, тъй като в специалността, която исках да уча висше образование, приемаха с не толкова висока диплома. Аз също работих, на училище почти не ходих. Семейството ми беше изключително добре финансово - баща ми имаше успешен бизнес. Учих в общообразователно училище, не се изискваше да полагаш особени усилия в ученето и умирах от скука. Много по-зряло е, спрямо колеги в университета, които учиха "нещо", че иначе трябвало да почват да работят Wink

    # 37
    • WonderLand
    • Мнения: 3 895
    На 18 не е толкова лошо тепърва да мисли за семейство и брак авторката. Замислете се, на 18 в днешно време масово младите са още неориентирани какво да правят с живота си, голяма част мислят само за поредния купон и поредната бройка. Заминават някъде да "учат", после подхващат работа/кариера и дпкато узреят достатъчно за деца и семейство са станали на 30+. Авторката сега ще пропусне големите купони, въпреки че мама и тате ще помагат, а след 10 - 12  години бебето ще е пораснало и ще е  станало самостоятелно до известна степен, няма да  налага постоянно вземане и возене и авторката ще е имала достатъчно време да да вземе решение какво да учи например и накъде да се развива. Докато приятелките и тепърва сменят памперси на нея ще и е леко, защото детето ще е изгледано.

    # 38
    • Мнения: 1 196
    Да гледаш дете и да сменяш памперси и на 20 и на 30 е едно и също. И в двата случая нещо ще пропуснеш, докато изчакваш човечето да израсте. Въпрос на лична преценка е, кога предпочиташ да ти се случи. Лично аз за себе си знам, че не на 18, ами и на 22 не се чувствах готова за родител, нямах и желанието да бъда такъв. И не съжалявам, че не съм се разбързала тогава, изкарах си образованието, започнах работа, поживях, пътувах, порадвахме се с мъжа ми на лекотата и безгрижието във връзката ни, която предоставя свободата от липсата на дете.
    В крайна сметка, всеки е с глава на раменете. А и кой в този форум е получил само и единствено отговорите, които желае да чуе. Хора много, на различни възрасти, с различен опит, различни възгледи, няма лошо да види нещата и през нечия друга призма, за да си обогати общата картина. Така или иначе, ако е сигурна в решението си, не някой неизвестен от интернет форум следва да е човека, който ще я разубеди.

    # 39
    • Мнения: 2 430
    Ама тя не иска да си обогати общата картина. Тя иска да получи конкретни идеи по конкретен въпрос. Ти ако питаш от кой магазин можеш да купиш качествено телешко месо, а те залеят с информация как са си купили боровинки, каква полезна стойност има за теб тази информация? Никаква.
    Представи си пък на теб някой да ти беше писал или говорил, колко си вече възрастна да имаш бебе и как не си се наканила по-рано да имаш деца, щеше ли да му теглиш една или щеше да си обогатиш общата картина и да седнеш да се вайкаш как не си родила по-рано? Свършило то, както се казва жребият е хвърлен и всеки е станал родител, когато му е било писано.

    # 40
    • Мнения: 1 925
    "Ще се ожениш ли за нас ?" Joy Joy  Би се получило забавно, хем шок от предложението, хем пък кои "нас" Joy

    # 41
    • Мнения: 919
    С нетърпение ще чакам снимките от сватбата Simple Smile)))

    # 42
    • Мнения: 239
    Аз също подкрепям, че е по-удачно на 14-ти да подариш теста за бременност. А предложението за брак да изчака - може и да съм консервативна, но мисля, че това е мъжка роля. Винаги има време за брак, въпреки че съм на мнение, че децата трябва да се раждат в семейство. Не бях съгласна да имам различна фамилия от детето си. Щях да го запиша с моята и таткото бързо се организира със сватбата - бях в 7-ми месец, когато подписахме. Имахме желание за сватба много преди да бяхме почнали да работим за бебе, но имахме проблеми с майка ми ... Все я чаках да й минат емоционалните проблеми , но те така и не минаха Simple Smile .

    И още нещо, провери в каква ситуация си и как най-оптимално да направиш, за да получаваш майчиство. Да не пропуснеш тези неща, покрай еуфорията Simple Smile

    Последна редакция: пн, 04 фев 2019, 10:58 от Не се сърди, човече

    # 43
    • Мнения: 235
    Не му изземвай функциите на бъдещия ти мъж, нека се постарае малко и той.

    # 44
    • Мнения: 1 311
    Я по-добре си изживейте детството... Тази игра на съпруг и съпруга я оставете за след 10 години Simple Smile)

    # 45
    • Мнения: 239
    Simple Smile чакат дете ... обичат се...  Майката иска това дете, предполагам и бащата ще го иска, като разбере за него. Интересни съвети давате.

    # 46
    • Мнения: 1 196
    Аз все пак не разбрах, в кой месец е бременна? Не за друго, ами защото има някакви теми свързани с опасения за бременност още от октомври- ноември.

    # 47
    • Мнения: 2 998
    Най-вероятно чака да дойде времето, в което вече е късно да го маха. Та тогава любимият и да не го иска, да няма отърване.
    Сега прочетох, че трябва да е вече в 5-ти месец. Дано все пак каже на бащата преди да роди. Горкото момче!

    Последна редакция: пн, 04 фев 2019, 21:02 от bubbata

    # 48
    • Мнения: X
    Ех, горкото момче го е направил! Да е мислил!
    Защо ѝ е да го маха щом го искат? Ако не го е искал да я е пазил! То не е само да си правиш кефа!

    # 49
    • Мнения: X
    Искаме го ... Говорили сме за деца ,правили сме си сметка какво ще е ,ако стане нещо и се наложи сега да имаме бебе ,и не ни е проблем ...
    Ще се зарадва ,само ще изчакам да стане 14 февруари Simple Smile

    # 50
    • Мнения: 2 998
    Защо ѝ е да го маха щом го искат?
    Иска го тя, за него не е ясно. Въпросът е, че тя умишлено изчаква. Като е толкова сигурна в неговото желание, защо не му е казала още щом е разбрала за бременността?

    # 51
    • Мнения: X
    Защо ѝ е да го маха щом го искат?
    Иска го тя, за него не е ясно. Въпросът е, че тя умишлено изчаква. Като е толкова сигурна в неговото желание, защо не му е казала още щом е разбрала за бременността?

    Защото разбрах малко преди да започна тази тема ...  Много пъти сме го обсъждали и знам ,че го иска ,ще се зарадва,просто искам да му го кажа в подходящ и хубав момент ,а какъв по-хубав от Свети Валентин Simple Smile

    # 52
    • Най-красивата страна
    • Мнения: 12 281
    Аз мисля,че е по-добре да кажеш възможно най-бързо и на таткото и на родителите ви.Особено на твоите.
    Недей да чакаш.

    # 53
    • Мнения: 15 572
    Аз мисля,че е по-добре да кажеш възможно най-бързо и на таткото и на родителите ви.Особено на твоите.
    Недей да чакаш.

    Е то така или иначе Св. Валентин е след 9 дни, така че няма страшно, ако изчака. Само да не се окаже, че до тогава ще е влязла в 4-я месец

    # 54
    • Мнения: 225
    Родителите ти знаят ли? Сигурна ли си, че си подготвена? Всеки иска деца принципно, но когато всичко е факт, животът ти коренно се променя.
    Според мен е редно да кажеш веднага на момчето, все пак детето е и негово. 14 февруари ще го празнувате вече сгодени, надявам се.

    # 55
    • Мнения: 434

    Е то така или иначе Св. Валентин е след 9 дни, така че няма страшно, ако изчака. Само да не се окаже, че до тогава ще е влязла в 4-я месец
    [/quote]

    Нямам думи,колко е безотговорно и наивно това момиче.Да не говорим,че по постовете и,тя е вече в края на 4ти месец.Това е-детска психика.И да работи и да учи,такъв човек не смятам,че е достатъчно отговорен да създаде семейство на този етап.Горкото момче,имало да пати с нея!

    # 56
    • Мнения: 15 572
    Нямам думи,колко е безотговорно и наивно това момиче.Да не говорим,че по постовете и,тя е вече в края на 4ти месец.Това е-детска психика.И да работи и да учи,такъв човек не смятам,че е достатъчно отговорен да създаде семейство на този етап.Горкото момче,имало да пати с нея!

    Е, ако момичето е в края на 4-я месец, а момчето още не е разбрало, не говори хич добре за сексуалната и половата култура на бъдещия татко, който ще трябва да възпитава дете

    # 57
    • Мнения: 574
    Авторке, а на лекар ходи ли? В коя седмица си?

    # 58
    • Мнения: X

    Е то така или иначе Св. Валентин е след 9 дни, така че няма страшно, ако изчака. Само да не се окаже, че до тогава ще е влязла в 4-я месец

    Нямам думи,колко е безотговорно и наивно това момиче.Да не говорим,че по постовете и,тя е вече в края на 4ти месец.Това е-детска психика.И да работи и да учи,такъв човек не смятам,че е достатъчно отговорен да създаде семейство на този етап.Горкото момче,имало да пати с нея!
    [/quote]


    "Горкото момче" е подготвен ,знае ,че е възможно ,един път се случи да свърши поради скъсване на презерватива ,така ,че е подготвен да чуе такава новина ... Знае какво следва така или иначе ... И не е безотговорно да работиш и да учиш защото аз уча и не съм по-назад от съперниците ми които не идват в час ,за да ходят на кафе ... Ние поне работим нещо което ще ни остане за цял живот,тъй като съм израснала покрай бизнеса на родителите ми и винаги мога да го поема ,ако пожелая ... Мисля ,че съм достатъчно отговорна ,не ме познавате лично и не можете да ме съдите !
    Исках единствено съвети и идеи как да му предложа и да му кажа новината ! Пак казвам!
    Но благодаря все пак за мненията

    # 59
    • Мнения: 17
    Момиче, слез на земята! На 18 години момчето сигурно още е ученик, тя брак ще му предлага! Тръпки  ме побиха чак!
    Отделно факта, че е под достойнството на всяка самоуважаваща се дама да предлага брак на мъж!

    Сега прочетох в коментарите и че си бременна и още не си му  казала! Ужасно подло, ужасно! Ти не обичаш това момче, ти се опитваш да му съсипеш живота, като го поставиш пред свършен факт в момент, в който не може повече да се реагира и обсъжда новината за бременността ти! Подло и незряло!

    # 60
    • Мнения: X
    Да ,ученик е... Съученици сме ... Не искам мнение и акъл дали е под нивото и ТНТ. ...
    Щом нямате повече идеи , благодаря ви ,темата приключва!

    # 61
    • Мнения: 434
    Колкото и да ти обясняваме тук е напразно.От всеки твой пост се убеждавам все повече в детската ти наивност за ''и заживели щастливо като в приказка'',но това един недостатъчно зрял човек няма как да разбере,просто няма.Продължавай да си вярваш,дано поне и той е наивен,колкото теб,че иначе не искам да си представям дори!Пожелавам ти едно здраво бебе и дано някой ден,покрай грижите за малкия човек се поосъзнаеш,защото то няма да е виновно и винги ще има нужда от майка си!


    "Горкото момче" е подготвен ,знае ,че е възможно ,един път се случи да свърши поради скъсване на презерватива ,така ,че е подготвен да чуе такава новина ... Знае какво следва така или иначе ... И не е безотговорно да работиш и да учиш защото аз уча и не съм по-назад от съперниците ми които не идват в час ,за да ходят на кафе ... Ние поне работим нещо което ще ни остане за цял живот,тъй като съм израснала покрай бизнеса на родителите ми и винаги мога да го поема ,ако пожелая ... Мисля ,че съм достатъчно отговорна ,не ме познавате лично и не можете да ме съдите !
    Исках единствено съвети и идеи как да му предложа и да му кажа новината ! Пак казвам!
    Но благодаря все пак за мненията
    [/quote]

    # 62
    • Мнения: 15 572
    Виж сега - ти си го познаваш най-добре. Искрено ти пожелавам да приеме новината така, както ти очакваш и всичко да бъде наред. Ще чакам да разкажеш как е минало предложението на 14-ти февруари Simple Smile

    # 63
    • Мнения: X
    Виж сега - ти си го познаваш най-добре. Искрено ти пожелавам да приеме новината така, както ти очакваш и всичко да бъде наред. Ще чакам да разкажеш как е минало предложението на 14-ти февруари Simple Smile


    Благодаря!

    # 64
    • Мнения: 2 998
    Защото разбрах малко преди да започна тази тема ...
    Няма как да си разбрала, че си бременна малко преди да започнеш темата. Писала си, че последният ти цикъл е бил на 14 октомври.
    След години ще разбереш защо съжаляваме момчето. Сега ти е още рано да осъзнаеш грешката си.

    # 65
    • Мнения: 15 572
    Защото разбрах малко преди да започна тази тема ...
    Няма как да си разбрала, че си бременна малко преди да започнеш темата. Писала си, че последният ти цикъл е бил на 14 октомври.
    След години ще разбереш защо съжаляваме момчето. Сега ти е още рано да осъзнаеш грешката си.

    Малееее, 16-та седмица. Това си е сериозна бременност вече. Направо недоумявам как момчето още не се е усетило Rolling Eyes

    # 66
    • Мнения: X
    Защото разбрах малко преди да започна тази тема ...
    Няма как да си разбрала, че си бременна малко преди да започнеш темата. Писала си, че последният ти цикъл е бил на 14 октомври.
    След години ще разбереш защо съжаляваме момчето. Сега ти е още рано да осъзнаеш грешката си.

    Малееее, 16-та седмица. Това си е сериозна бременност вече. Направо недоумявам как момчето още не се е усетило Rolling Eyes

    Не съм разбрала защото пих Ескалела и ми казаха ,че кафявото зацапване е нормално след хапчето ... Закъсня ми с почти две седмици ,но ми дойде много странно ,не беше както обикновено ... Следващия месец пак беше много странно и януари беше почти само вода ... Правих тестове при закъснението и бяха отрицателни... Ходих на доктор и ми каза ,че виждал нещо ,но може да е киста ... Бях обедена ,че ми има нещо и направих тест и беше положителен ... И се потвърди

    # 67
    • Най-красивата страна
    • Мнения: 12 281
    А след това ходи ли пак на доктор?

    # 68
    • Мнения: 15 572
    Това с Ескапела хич не ми харесва. Ти обясни ли на гинеколога, че си го пила? Ако не си, другия път задължително му кажи.

    # 69
    • Мнения: 225
    Този път ще бъда директна, не се сърди.
    Не мисля, че си емоционално зряла и готова за дете. Ако беше, щеше да знаеш, че това е решение на двама, че годежът не бива да се възприема за задължение, а да е продиктуван от любовта. Че да имаш бебе не значи да си играеш с кукла, а наистина да го искаш и да си посветил живота на това същество. Когато имаш дете, ти трябва да го възпитаваш в честност и да си подготвен за нелеката задача да си пример за него. С това премълчаване поставяш партньора си пред свършен факт и леко принизяваш идеята за любовта и семейството. Да, казвал е, че ако стане нещо, ще поеме отговорност, но той говори по принцип. Желанието за дете явно не е узряло. Ти правиш така, че да бъде принуден. Наистина ли искаш да принуждаваш някого да е до теб? Детето е благословия, не способ за задържане на някого....Кажи му още сега и заедно обсъдете всичко.
    Родителите ти знаят ли, отново питам.

    # 70
    • Мнения: X
    Родителите ми знаят за бебето и са съгласни да го задържим ... Харесват приятелят ми много и нямат нищо против

    # 71
    • Мнения: 15 572
    Това е много хубаво - подкрепата на родителите ти е много важна в такъв момент. Но аз пак не разбирам как приятеля ти все още не знае. В 16-та седмица би трябвало вече да ти личи

    # 72
    • Мнения: X
    Това е много хубаво - подкрепата на родителите ти е много важна в такъв момент. Но аз пак не разбирам как приятеля ти все още не знае. В 16-та седмица би трябвало вече да ти личи

    Личи си,но не чак толкова много и той е с идеята ,че просто съм хапнала повече ,затова и ми казва да не ям много 😄

    # 73
    • Мнения: 1 907
    Много искам да му видя реакцията на този момък, когато получи заветното "предложение" Bowtie
    Ти си минала горе-долу половината от бременността, а се чудиш как да му предложиш брак...Наистина ли смяташ, че това изобщо е важно, честно и отговорно?
    Аз съм на 40 години, имам две деца и не бих си позволила по никакъв повод да премълчавам пред съпруга си подобно нещо. То го касае пряко, в крайна сметка. Може и аз никак да не съм романтична, но това чакане ми се струва абсурдно.
    И да, задължително коментирай с наблюдаващия те гинеколог за Ескапела.

    # 74
    • WonderLand
    • Мнения: 3 895
    А защо продължавате да бълвате глупости и обиди към момичето? Ако родителите ѝ я подкрепят за бебето, то въпреки всичко ще бъде отгледано с любов. Таткото да я е пазил ако не е искал бебе, ако е свястно момче ще си гледа детето или поне ще плаща издръжка и ще поеме отговорност. Иначе жив и здрав, и без него ще израстне детето, няма да е първото, няма да е последното. Те ще си понесат отговорност за последствията искат или не, ще пораснат принудително, но това не е ваша работа. И аз смятам, че е трябвало по-рано да съобщи на таткото и не е редно да крие толкова време, но в крайна сметка накрая никой не може да бъде принуден да е родител, тъй че и от тази ситуация има изход, който може и да не е най-приятния, но е изход. В крайна сметка на 18 получаваш пълния пакет свобода + пълния пакет отговорности и това, че си "само" на 18 или си още ученик не освобождава никого нито от едното, нито от другото, че някой да съсипва нечий чужд живот с едното бебе. В тази ситуация е важното, че авторката има подкрепата на родителите си дори в най-лошия случай.

    # 75
    • Мнения: 2 430
    Добре, че SilverDream се включи с едно адекватно мнение и дано се спрат тези непоискани съвети.
    Никой не го интересува, кой на колко години бил и колко деца имал, и какви му били отношенията със съпруга му.
    Като отворих темата си казах, е най-накрая една весела, нетрадиционна и положителна тема... Не би. Колкото злоба се изля, ако някой за 5 страници е дал една идея, пак добре.

    # 76
    • Мнения: 1 311
    Абе хора всякакви съвети са излишни. Да си говори с родителите си. Днешното поколение не е готово да гледа деца на тази възраст. Като го роди и след няколко месеца го е фукнала на майка си  да го гледа и тя ще си живее живота. Да пита майка и дали ще иска да и гледа детето, това е основния въпрос. Всякакви други па брак, па 14 февруари, та туй и онуй....

    # 77
    • WonderLand
    • Мнения: 3 895
    E тя колко пъти точно трябва да напише, че е говорила с родителите си вече и има тяхната подкрепа? Щом е така, значи майка ѝ е напълно наясно с това което може да се случи в бъдеще. Освен това ме изумяват заключения, че "днешното поколение не е готово да гледа деца на тази възраст". То масово хората и на по 30+ смятат, че им е рано за деца. Като ти се случи да имаш дете много бързо ставаш готов на каквато и възраст да си и се учиш да поемаш отговорност. Да, трудно е, да отговорно е, да няма да можеш да ходиш по купони, да няма да можеш да се прибираш всяка нощ по малките часове, това е да си родител. Аз не разбирам защо масово в тоя форум като видите, че младо момиче на 18 - 20г иска да създаде семейство и бързате да я покосите с това, че си играе на кукли, недай си боже да е вече бременна или да иска дете, тогава винаги се препоръчва аборт и то веднага. Ами как тогава да има млади здрави семейства, като всеки дудне "недейте, малки сте още, рано ви е, трудно ще е, чакайте да пораснете", а после били незрели младите, а на тях колко им е удобно да бягат от отговорност и да правят аборти щото мама смята, че са "незрели" да не говорим.

    # 78
    • Мнения: 1 311
    Ми като са наясно родителите и какво го умуваме ние тука....някакви си непознати. Да си го решават семейно...

    # 79
    • WonderLand
    • Мнения: 3 895
    Eми и аз това се чудя, авторката пита съвсем други неща, но имаше неблагоразумието да си сподели възрастта и затова явно се отприщи вълна от даващи непоискане съвети....

    # 80
    • Мнения: 1 466
    Аз не видях някой да я кара да прави аборт. Опитаха се да ѝ обяснят, че е безотговорно да е бременна в 16 г.с. и все още да не е казала на приятеля си, а да протака и да чака някакви дати, че да е романтично. На 14 февруари бебето вече ще рита. Обясняват ѝ, че е малка и незряла не за да направи аборт, а за да ѝ "светне лампичката", че трябва да е по-отговорна. Ами прегледите? БХС, ФМ? Пила е Ескапел. Вярно, най-вероятно щом все пак е бременна, няма да има проблем от хапчето, но пропускането на следенето на бременността за кого е добро - за нея, за родителите ѝ, за приятеля ѝ, за бебето? Много зряло...
    А какво ще му е на момчето да разбере, че тя толкова време е крила и един вид го е лъгала?
    Като иска да му предложи на 14-ти и да го изненада, направо да му сложи ръката на корема си, със сигурност ще е изненадан.

    # 81
    • Мнения: 3 439
    Честито ти юлче! Има теми за следене на бременността по месеци. Ще са ти полезни. Изобщо всякаква информация ще ти е полезна май...

    # 82
    • Мнения: 383
    Аз няма да си давам мнението относно кое смятам за правилно и кое-не.
    По темата-щом ще предлагаш брак така или иначе и не искаш брак,заради детето,го направи преди да кажеш ,че си бременна.И като каже да/не,кажи че си бременна. Така ще знаеш отговоът му-без чувството за "няма мърдане" -Аз лично не бих предложила,не бих и крила бременност,но ако искаш да предложиш и да чуеш реалния отговор..
    Вариант 2 -кажи,че си бременна и че искаш да се омъжите-така ще не ще,би трябвало да каже Да.

    A аз си се чудя (не съдя или нещо,но ми е странно)-ако детето е толкова желано и всички го искат,защо е пит този Ескапел?

    # 83
    • София
    • Мнения: 12 006
    Ехеее 4 месеца ти бяха нужни за да разбереш, че чакаш дете  #Crazy #Crazy #Crazy Това е безотговорно към собственото ти здраве и към здравето на детето.
    Та ти за себе си не може да се грижиш камоли за друг ooooh! Колко пъти отиде на лекар за тези 4 месеца? Първия път лекаря не бил сигурен дали е  киста или бебе /вероятно е било рано/ ... а после? Витамини и ФК пиеш ли? Следиш ли я тая бремнност или си мислиш, че е като на филмите?
    Или смяташ така да си криеш коремчето и лятото просто да се прибереш у вас с вече роденото бебе и тогава да го покажеш на таткото  ooooh!  Laughing При все, че не е планувано ми се струва, че и той има право на мнение, но така или иначе си изчакала да периода в който да вземете решение, а ти си го взела вместо двамата. Сега искаш и брак да му прелагаш ... горкия човечец. На 18г. живота му още не е започнал, а вече го чака бебе и мадама, която се чуди как да го завлече в гражданското Crazy Дано и на него да ми се стори ок тая идея, но проблема ти е друг. Щом 4 месеца са ти нужни за да разбереш, че си бремнна ... не ми се мисли за други неща колко време ще ти трябва да реагираш и осъзнаеш, че нещо се случва. Не си те представям с тая ориентация да гледаш бебе.

    Иначе предложи му "Ожени се за нас" Grinning

    # 84
    • Мнения: 1 925
    Авторке, днес е 14. Ще споделиш ли какво стана ?

    # 85
    • Мнения: 1 196
    Еее, PreslavaD, чакай малко! Grinning От главата за краката, ами романтичната вечеря и т.н, какъв е смисъла да чака до 14ти, ако просто ще му го сервира за закуска? Grinning

    # 86
    • Мнения: 225
    И аз бих искала да питам, мина ли всичко добре?

    # 87
    • Мнения: X
    Здравейте, благодаря на всички!
    На 12-ти му казах... Дадох му картичка в която пише "щастието се крие в малките неща " и естествено снимка на бебето ...
    Страшно много се развълнува,че ще имаме бебенце и започна да ме прегръща силно и да ми говори само за него ,каква стая ще има и ТНТ ... И вчера на 14-ти мислех да ме бързам с предложението за брак ,да изчакам да му мине малко от новината ... И хоп , вечерта като излязохме на вечеря ,падна на едно коляно и ми предложи 😍

    # 88
    • Мнения: 2 430
    Ех, че хубаво! Браво, много се радвам за вас!

    # 89
    • Мнения: 239
    Simple Smile Обичам положителни хора, обожавам щастливи моменти!
    Лека бременност!

    Последна редакция: сб, 16 фев 2019, 09:30 от lexche

    # 90
    • WonderLand
    • Мнения: 3 895
    Ай че хубаво, бъдете много щастливи, обичайте се и си живейте живота както на ВАС ви е кеф.

    # 91
    • Мнения: 15 572
    Браво на момчето, че се е сетило да направи предложението. Сигурна съм, че емоцията е била неповторима и за двама ви. Честито. Бъдете много, много щастливи Simple Smile

    # 92
    • Мнения: 225
    Здравейте, благодаря на всички!
    На 12-ти му казах... Дадох му картичка в която пише "щастието се крие в малките неща " и естествено снимка на бебето ...
    Страшно много се развълнува,че ще имаме бебенце и започна да ме прегръща силно и да ми говори само за него ,каква стая ще има и ТНТ ... И вчера на 14-ти мислех да ме бързам с предложението за брак ,да изчакам да му мине малко от новината ... И хоп , вечерта като излязохме на вечеря ,падна на едно коляно и ми предложи 😍

    Честито!
    Искрено се радвам, че не избърза и че той предложи. Станало е по най-добрия начин.
    Пожелавам лека бременност и много щастливи моменти Simple Smile

    # 93
    • Мнения: 27
    Ехааа, страхотно се е получило, честито. Лека бременност и много щастие ви желая !

    # 94
    • Мнения: 54
    Момиче, слез на земята! На 18 години момчето сигурно още е ученик, тя брак ще му предлага! Тръпки  ме побиха чак!
    Отделно факта, че е под достойнството на всяка самоуважаваща се дама да предлага брак на мъж!

    Сега прочетох в коментарите и че си бременна и още не си му  казала! Ужасно подло, ужасно! Ти не обичаш това момче, ти се опитваш да му съсипеш живота, като го поставиш пред свършен факт в момент, в който не може повече да се реагира и обсъжда новината за бременността ти! Подло и незряло!

    На 20 години съм и съм бременна, ще кажете ли нещо и за мен, че съм безотговорна или нещо? Всеки сам прави изборите си в живота! Случило се е, ще го гледат, майка ми като разбра новината беше повече от щастлива, не мисля че трябва да има такива коментари, мислете преди да говорите! Приятеля ми, вече мой бъдещ мъж, 1 година ми казваше как той няма да ми предложи и че иска аз да го направя, в днешно време хората не се женят и няма смисъл след като детето в акта за раждане има написана и майка има написан и баща ! Моля Ви г-жо не мислете като 99 годишна баба, живеете в 21 век не в 17ти все има право на собствен избор за живота си и щом са решили да бъдат заедно макар и на 18 и да отгледат детето, а не да правят аборти и след това това момиче да стане нещо с него и да не може да има деца! Ще порастне като види една бебешка усмивка! Вие мислите като една дърта бабушкера, и тия коментари тип “злата тъща” не в тези постове! Лек ден и умната!

    # 95
    • Мнения: 15 572
    Офффф, темата приключи, момичето каза, че чака бебе, получи си предложението за брак от приятели си и си продължава живота напред, а ти чак сега се сети да размахваш пръст и да обясняваш кой мисли, като бабишкер и кой не. То пък е много отговорно да надуеш корема на 20 и да зарежеш после детето на майка ти да го гледа. Да - точно така постъпва един отговорен и зрял човек. И аз нямам думи. Щото не сте си вдигали гащите навреме, сега ТВОИТЕ РОДИТЕЛИ са длъжни да гледат ТВОЕТО ДЕТЕ и да помагат. За какво??? Нали вие ще сте родители - гледайте си го сами. Вашите родители са ви гледали вас, сега е време вие да си гледате вашите деца. Ама не можете. Защо? Защото нито сте завършили някакво нормално образование, нито взимате някаква нормална заплата, с която да си гледате детето. До сега сте били в гимназия и сте чакали мама да изпере и тате да даде парички за дрешки и кафенце. Затова и повечето на вашата възраст смятат, че щом работят някъде за 800 - 1000 лв, значи взимат страшна заплата, която ще им стигне за всичко. Припадам от смях, само като се сетя колко ми струва на година само частните уроци на сина ми. Да не говорим за всичко останало. Ама ей на - хора всякакви.
    Най-обичам хора без деца да ми обясняват как няма проблеми да се гледа дете, щото мама и тате ще помагат. Нали са длъжни

    # 96
    • Мнения: 54
    Офффф, темата приключи, момичето каза, че чака бебе, получи си предложението за брак от приятели си и си продължава живота напред, а ти чак сега се сети да размахваш пръст и да обясняваш кой мисли, като бабишкер и кой не. То пък е много отговорно да надуеш корема на 20 и да зарежеш после детето на майка ти да го гледа. Да - точно така постъпва един отговорен и зрял човек. И аз нямам думи. Щото не сте си вдигали гащите навреме, сега ТВОИТЕ РОДИТЕЛИ са длъжни да гледат ТВОЕТО ДЕТЕ и да помагат. За какво??? Нали вие ще сте родители - гледайте си го сами. Вашите родители са ви гледали вас, сега е време вие да си гледате вашите деца. Ама не можете. Защо? Защото нито сте завършили някакво нормално образование, нито взимате някаква нормална заплата, с която да си гледате детето. До сега сте били в гимназия и сте чакали мама да изпере и тате да даде парички за дрешки и кафенце. Затова и повечето на вашата възраст смятат, че щом работят някъде за 800 - 1000 лв, значи взимат страшна заплата, която ще им стигне за всичко. Припадам от смях, само като се сетя колко ми струва на година само частните уроци на сина ми. Да не говорим за всичко останало. Ама ей на - хора всякакви.
    Най-обичам хора без деца да ми обясняват как няма проблеми да се гледа дете, щото мама и тате ще помагат. Нали са длъжни


    Мила моя, да съм казала че майка ще ми гледа бебето, приятеля ми взема 1500-2000 лева заплата аз вземам 1500 лева заплата мисля че можем да се справим и живея сама от 18 годишна, работя от 15 защото родителите ми не са длъжни да ме гледат и да ми дават пари за барове и дискотеки! Да отговорно е да съм решила да отгледам детето си! Поемам ангажимент към него да го направя човек! Не съм казала майко ще ми гледаш детето аз ще го направя! Майка и татко не са ме възпитали да правя неща и да се отказвам от тях! Не бъдете глупава и невъзпитана! Не ме познавате и коментирате! Смешна работа! Вие нито сте ме възпитали нито имате шанса да видите Що за човек съм и Що за човек е приятеля ми! Щом на 20 години работя за такава заплата и позиция съм доста отговорен човек! Това че вие на 20 сте чакали парите на мама и тати не значи че всички са като вас!

    # 97
    • Мнения: 15 572
    Първо - "мила моя" ще казваш на някой друг. Най-малкото, защото нито си ми на годините, нито на положението, нито на образованието - абсолютно на нищо.
    Второ - една 20 годишна дама, която до скоро е била в гимназията и има само диплома за завършено средно образование няма как да нарече мен "глупава". Най-вече заради правописа!
    Трето - колко взима приятеля ти или ти изобщо не ме интересува. Факт е, че щом смяташ 1500 - 2000 лв. за голяма заплата, значи наистина нямаш деца. Следователно е смешно, да не кажа дори жалко да размахваш пръст на хора с доста по-голям житейски опит от твоя, да ги обиждаш и да мислиш, че си "голямата работа". Просто, защото не си.
    Пожелавам ти лека бременност, поне две деца и ще се радвам да наминеш след няколко години пак, за да ни обясниш как "една бебешка усмивка" е достатъчна. Защото тя е достатъчна, но е последвана от много, много други фактори, с които ти все още не си имала възможността да се сблъскаш.

    # 98
    • Мнения: 3 439
    Е, и? Трябва ти да я насметеш предварително ли? Въпреки, че тя рано или късно ще стигне до някои прозрения.
    Между другото аз също смятам, че взимат много прилични пари, за да си гледат детето. Частните уроци не са никакъв критерий за нищо Wink

    # 99
    • Мнения: 205
    Мисля, че всяка 20 годишна има глава на раменете си и може да прецени дали може да си гледа детето или да го хвърли на маминка, дали да продължи да учи и така. А и от 20 годишна до 20 годишна има огромна разлика. Някои и на 30 не са готови за дете и се държат като 15 годишни.
    Аз забременях на 20, на 21 родих дъщеря си. Нито съм я давала на някой да ми я отглежда, нито  мисля, че някой ми е длъжен с нещо. Когато имаш желание и стремеж за развитие, едно дете не ти е пречка, а напротив, стимул е. Стимул да учиш, да си осигуриш хубава работа, с която да можеш да се грижиш за него. Дъщеря ми е на две години и половина, ходи на ясла, с баща ѝ работим,  на мен ми остават няколко изпита и завършвам.
     Аз на частни уроци не съм ходила, родителите ми нямаха материалната възможност да ме запишат, обаче това не пречеше да съм най-умното момиче в класа. Успях да си взема матурите със 6 и 5, да запиша това, което искам без да полагам изпит и така...
    Частните уроци не винаги са необходими, не са и задължителни.

    # 100
    • WonderLand
    • Мнения: 3 895
    3000 - 3500лв не са никак малко, ако някой не може да се оправя с толкова пари, значи нямам минимална финансова култура. Нека не парадариме с това кой колко е дърт и колко парички има, това е много грозно и неуместно, лъхащо на избиване на комплекси от всякъде. Всеки си има ценностна система и глава на раменете. Много е пошло да се слагат всички 20 годишни под един знаменател.

    Лили, много се палиш, няма смисъл, гледай си бременността и детето и не се връзвай на тея неща. Винаги ще има някой несъгласен и подскачащ като ощипана девойка от личните ти избори, но е най-важно ти да си щастлива с тях, ако ще и пукнат лев да нямаш в джоба. Аман от сърдити лелки, дето не виждат по-далеч от носа си, не обръщай внимание.

    # 101
    • Мнения: 54
    Благодаря за уважението което получавам от вас, и аз на 20 забременях, ще родя на 21, майка ми работи като готвачка за 800 лева а баща ми е пенсиониран по болест от 25 години! С 1100 лева (сега) са ни отгледали, не едно а две деца, уроци, какви уроци майка ми едвам плащаше сметките и даваше на сестра ми за образованието и! Да паля се защото не познават хората а коментират! За 20 годишна мога да кажа че мога да мисля и човека до мен ме подкрепя, което е най важно за мен! Уча в университет и живот и здраве ще завърша! Работодателите ми толкова държат на мен, че ми плащат образованието за да започна на по-високо позиция! Отново БЛАГОДАРЯ!

    # 102
    • Мнения: 574
    Сега едвам плащали сметките, а преди писа, че били с много големи възможности, но не те записали в частно училище за да не си с разглезените деца.
    Гледай си бремеността и не се вкарвай толкова във филми.

    # 103
    • Мнения: 15 572
    Благодаря за уважението което получавам от вас, и аз на 20 забременях, ще родя на 21, майка ми работи като готвачка за 800 лева а баща ми е пенсиониран по болест от 25 години! С 1100 лева (сега) са ни отгледали, не едно а две деца, уроци, какви уроци майка ми едвам плащаше сметките и даваше на сестра ми за образованието и! Да паля се защото не познават хората а коментират! За 20 годишна мога да кажа че мога да мисля и човека до мен ме подкрепя, което е най важно за мен! Уча в университет и живот и здраве ще завърша! Работодателите ми толкова държат на мен, че ми плащат образованието за да започна на по-високо позиция! Отново БЛАГОДАРЯ!

    Това обяснява защо смяташ заплата си от 1500 лв. за много висока. Дано наистина успееш да постигнеш някакво развитие в работата си и да дадеш на детето си това, което ти не си имала. Защото умния човек не повтаря чуждите грешки, а гледа да се поучи от тях.

    # 104
    • Мнения: 1 925
    Извинявам се, че навлизам така грубо ама защо ти е да пишеш всичко това ? Горда си със себе си, мислиш се за много умна и оправна със страхотно семейство и искаш да "натриеш" носовете на останалите ? Доста смело размахваш пръст и раздаваш епитети и веднага скачаш в защита колко добре си. Еми хубу. Кому беше нужно всичко това ? За твое сведение има мноого други 20 годишни момичета, много по- напред от теб. И за мен в днешни времена да се биеш в гърдите, че си бременна на 20 години и как без проблем ще се справяш не е яко и не е умно, нито успяло и изобщо не е повод за такава гордост като твоята. Не ми оставя хубаво впечатление някой, който сам идва да ми се хвали. Много силни и вилни днешните 20 годишни бе. Ще се радвам след 10 години да се включиш пак така с разяснения за това как протича животът ти. Лека вечер.

    # 105
    • София
    • Мнения: 12 006
    Скрит текст:
    Благодаря за уважението което получавам от вас, и аз на 20 забременях, ще родя на 21, майка ми работи като готвачка за 800 лева а баща ми е пенсиониран по болест от 25 години! С 1100 лева (сега) са ни отгледали, не едно а две деца, уроци, какви уроци майка ми едвам плащаше сметките и даваше на сестра ми за образованието и! Да паля се защото не познават хората а коментират! За 20 годишна мога да кажа че мога да мисля и човека до мен ме подкрепя, което е най важно за мен! Уча в университет и живот и здраве ще завърша! Работодателите ми толкова държат на мен, че ми плащат образованието за да започна на по-високо позиция! Отново БЛАГОДАРЯ!

    Това обяснява защо смяташ заплата си от 1500 лв. за много висока. Дано наистина успееш да постигнеш някакво развитие в работата си и да дадеш на детето си това, което ти не си имала. Защото умния човек не повтаря чуждите грешки, а гледа да се поучи от тях.
    Мацката май живее в Търговише, а за там 3000-3500лв. /общия им доход/ мисля че е даже над средния за града. Не съм живяла там, но така си мисля, предвид, че масово заплатаите в провинцията са под 1000лв. Но мен ме заинтригува кой е този работодател, който вместо да си наеме готов изучен човек, плаща университета на девойката, че да я повишил Rolling Eyes Иначе и аз не разбрах защо се появи в темата да се "праска" колко е велика без образование с бебе.

    # 106
    • WonderLand
    • Мнения: 3 895
    Този доход даже за София е много, особено като става въпрос за толкова млади хора. А такива работодатели има много, плащат ти образованието и оставаш да работиш за тях в следващите n на брой години, обикновено са 5 години. Особено в it компаниите това е масова практика, но не само там.

    # 107
    • Мнения: 2 998
    То в Търговище едни IT компании има.  Joy Ясно е, че девойчето послъгва нещо.

    # 108
    • Най-красивата страна
    • Мнения: 12 281
    Е защо пък всички трябва да завършват средно образование или висше.При някои инстинкта за размножаване е по-силен.Нямат интерес към нищо друго.
    Нали в тази държава трябва да има и сервитьорки и продавачки....
    Хубаво е и деца да се раждат..

    # 109
    • София
    • Мнения: 12 006
    То в Търговище едни IT компании има.  Joy Ясно е, че девойчето послъгва нещо.
    Точно, за това и се зачудих. Ако беше в Сф по се връзва някак си. А че послъгва е ясно защото тук пише, че родителите й едвам са ги отгледали /две деца/, а в друга тема писа, че можело да я пратят да учи частно, ама щяла да се разглези и затова в държавно Crazy.

    # 110
    • Мнения: 15 572
    То в Търговище едни IT компании има.  Joy Ясно е, че девойчето послъгва нещо.
    Точно, за това и се зачудих. Ако беше в Сф по се връзва някак си.

    Лъже та чак се оплита. Майка й е издържала четиричленно семейство с 800 лв, че даже и частното училище на сестра й плащала. Да умреш от смях. Явно изобщо не е запозната с цените на частните училища, щом твърди подобни глупости. Можеше първо да се информира преди да се излага така. Но пък тя е млада - тепърва ще се сблъсква с реалността.

    Е защо пък всички трябва да завършват средно образование или висше.При някои инстинкта за размножаване е по-силен.Нямат интерес към нищо друго.
    Нали в тази държава трябва да има и сервитьорки и продавачки....
    Хубаво е и деца да се раждат..

    С това съм напълно съгласна. В крайна сметка всеки си има свои приоритети.

    # 111
    • Мнения: 54
    Не съм казала че живея в Търговище? Имам роднини там, ходя често, но не живея там. Няма значение кой къде живее, не съм дошла да се хваля с нещо, безсмислено е да обяснявам каквото и да било, да, гордея се със себе си, да бременна съм, нищо че съм на 20 и съм повече от щастлива, има хора които отглеждат децата си с минимална заплата, защо едно младо семейство да не може да се справи! Бебето е планирано! Не съм от хората които ще се оправдават или оплакват, щастлива съм, обичана съм и не съм сама, имам мъж до себе си, който право всичко за мен и знам че ще е страхотен баща! Моля не обсъждайте живота ми и гледайте вашия! Лека вечер и хубав уикенд!

    # 112
    • Мнения: 1 925
    Е какво да не го обсъждаме след като ти сама го натрапваш и отново го направи в последния си пост, колко сте добре, колко сте щастливи дрън дрън Rolling Eyes

    # 113
    • Мнения: 54
    Е какво да не го обсъждаме след като ти сама го натрапваш и отново го направи в последния си пост, колко сте добре, колко сте щастливи дрън дрън Rolling Eyes

    Аз мога да говоря за живота си, достатъчно мозъчни гънки имам и знам какво говоря! Хора които даже и истинското ми име не знаят, няма как да коментират живота ми, просто няма как да нападате човек за това че ще става родител макар и да е на 20 години, всеки решава сам за себе Си дали ще се справи! Това дете вече е моя живот и моето всичко, няма нужда да говорите че ще става сервитьор/сервитьорка! Детето ми няма да се бърка в живота на хоратаи и Ви уверявам, че ще е по възпитано и ще знае как да говори! Няма как да коментират хора които нападат 18 годишно момиче за нищо... ако това беше дъщеря Ви? Така ли щяхте да реагирате или щяхте да подхванете темата по по-деликатен начин?  Както казах по рано! Лека вечер 

    # 114
    • Мнения: 1 925
    Е след като ни даваш информация за живота ти, разбира се че ще го коментираме

    # 115
    • Мнения: 239
    А каква е идеята?!
    Момичето, което отвори темата имаше определен въпрос. Сортира мнения, избра си кое й допада. Разреши си проблемите и всичко е ОК.

    Lilly Jelqzkova 617429 , а Вие с каква идея пишете тук? Какъв е Вашият въпрос?

    # 116
    • Мнения: 1 466
    Е, как, момичето влезе с достатъчното си мозъчни гънки, много възпитано да ни обясни, че щом мислим, че в толкова ранна възраст бременността е безотговорност, то сме 99 годишни баби от 17 век, трябва да спрем да мислим като "дърта бабушкера" и "зла тъща" и сме глупави и невъзпитани. Детето ѝ обаче ще е "по възпитано".

    # 117
    • София
    • Мнения: 12 006
    А каква е идеята?!
    Момичето, което отвори темата имаше определен въпрос. Сортира мнения, избра си кое й допада. Разреши си проблемите и всичко е ОК.

    Lilly Jelqzkova 617429 , а Вие с каква идея пишете тук? Какъв е Вашият въпрос?


    Дойде да се изфука как е само на 20, а е с блестящо бъдеще и планувано бебе на път, с големи и предостатъчни доходи + на мъжа й, а компанията в която работи толкова много е приритала за нея, че й плаща университета, за да си има 1 служител, който евентуално някога, след неясно колко години, като завърши обучение и приключи с ражданията, ще се върне на работното си място, но на по-висока позиция, понеже няма ИТ-специалисти в БГ и компанията ще чама момата да си оправи живота и да седне да му работи bowuu.

    # 118
    • Мнения: 2 430
    Някой няма ли да я заключи тази тема? То бива злоба, бива, ама някои неща минават всички граници.

    # 119
    • Мнения: 239
    Lilly Jelqzkova 617429 , ако това е идеята, тогава се чувствам длъжна да Ви кажа "БРАВО" . Аз на Вашата възраст работих за 500лв. , а приятелят ми за 600лв. Още не мислехме за деца. Браво на Вас, за резултатите Ви!

    # 120
    • Мнения: 15 572
    Някой няма ли да я заключи тази тема?

    Добра идея. Че, като гледам колко интелект се лее от всичките мозъчни гънки, които има, направо ми става зле.
    И аз не разбрах идеята на нейното включване. Влезе, за да омаже хубавата тема на момичето и да ни покаже, че за 20 години не е успяла да се научи на правопис и пунктуация. Но иначе е незаменим кадър във фирмата, в която работи. То за нейната длъжност явно не се изискват дори основни познания по БЕЛ.

    Общи условия

    Активация на акаунт