Когато искате да избягате от някого, бихте ли комуникирали с него?

  • 4 521
  • 68
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 926
Авторе, аз говоря , че тя си остава вратичка - а не вие.
За това и не ви реже, а вие, вие се държите като удавник за сламка. Звънните и за да се опитвате да си я върнете, иначе нямаше да ви дойде на ум да я търсите. Явно сега тя има някакъв проблем и ще се облегне на вашия гръб. Не се учудвай ако после спре да вдига.
Спрете да я търсите и вижте дали тя ще го направи. Звучите отчаяно, действате отчаяно за някой който не ви заслужава.

# 46
  • София
  • Мнения: 28 707
Тя го е блокирала отвсякъде, обаче не го режела.

Ох...

# 47
  • Мнения: 19 988
Е, така кажи – с баячките трябваше да започнеш.
Викаш, психотерапевта не помага, но баячката действа.

Ти имаш проблем и той е по-голям отколкото предполагаш.
Моят съвет е – ориентирай се рязко към нещо ново в живота си, за да поеме то енергията, която влагаш да психопатстваш. Нова любов, нова работа, ново хоби, направи си татуировка.

# 48
  • София
  • Мнения: 23 098
Ходя на психотерапевт, постоянно съм ангажиран, опитвам се да се разсейвам, докато не дойде момента, в който лягам и започвам да тъгувам, сънувам, будя се сутрин и започвам да мисля, в мене всичко се разкъсва от липсата й, смешно ли ви се струва?
Не, не е смешно изобщо, жалко е. Да не би да мислиш, че си единственият, преминал през раздяла? Че само ти си обичал и страдал. Отлично знам какво е да те боли сърцето от мъка; сутрин да не можеш да станеш от леглото, защото цяла нощ си плакал и не си спал; да свалиш 15 кг за 2 месеца и да не приличаш на човек... мога още доста да изброявам. Обаче и през ум не ми е минало да ходя по врачки, баячки, гадетелки, оракулки и тем подобни шарлатани. В един момент си казваш "достатъчно" и продължаваш напред. Стига рева, стига се излага и престани да досаждаш на момичето. Най-добронамерено ти го казвам, макар и толкова рязко.

# 49
  • Мнения: 3 732
Като искам да бягам го правя- прекъсвам всякаква комуникация. Иначе отношенията са неясни, половинчати.
Или всичко, или нищо.

# 50
  • Мнения: 25 681
Ами тя е „избягала“ – блокирала го е навсякъде.
Да, ама той започнал да играе мръсно – да звъни от чужди телефони. И тя го е разблокирала.
Логично, поне да знае, че е той, когато ѝ досажда, вместо да се чуди и трепери на всеки непознат номер.

Друг е въпросът, че явно и тя се чувства поласкана от преследването, сигурно го счита за проява на голяма любов. Като си хване друг, ще го отсвири окончателно.

# 51
  • Мнения: X
Може би е просто още много млада и не е попадала на такива хора преди... Била съм в подобна ситуация между 20-25, някак все ти се иска да вярваш, че можеш по човешки да се разбереш с подобно чудо като автора, че ще те чуе най-накрая. С времето разбираш, че единственият начин е да изчезнеш - никакъв контакт, смяна на акаунти и телефонен номер, изчезване в соц мрежите, зарязване на общ приятелски кръг или инструктиране да не го поощряват, при нужда смяна на квартира и дори смяна на работа, а някои нещастни жени и в чужбина бягат от тази "любов". Няма никакво значение какво иска жената, важно е какво иска ТОЙ и ТОЙ ще си го преследва до край, защото му се полага и така си е решил.

# 52
  • Мнения: X
А може толкова да ѝ е капацитетът.
Жена, която има връзка с човек, който ходи по баячки... едва ли е особено интелигентна.

# 53
  • Мнения: X
Не знам колко е капацитетът ѝ, но поне засега има акъл да стои надалече от "влюбения", който от много любов я стискал за гърлото. Дано продължи да проявява достатъчно самосъхранение и не става част от тъжната новинарско-криминална статистика. Жал ми е за нея, чакали я някакви житейски предизвикателства според автора, а той напира да ѝ "помага" и още повече ѝ затруднява живота с проявите си. Голяма любов, голямо чудо...

# 54
  • Мнения: 44
Не знам колко е капацитетът ѝ, но поне засега има акъл да стои надалече от "влюбения", който от много любов я стискал за гърлото. Дано продължи да проявява достатъчно самосъхранение и не става част от тъжната новинарско-криминална статистика. Жал ми е за нея, чакали я някакви житейски предизвикателства според автора, а той напира да ѝ "помага" и още повече ѝ затруднява живота с проявите си. Голяма любов, голямо чудо...
Защо използвате всичко срещу мен и ме изкарвате някакъв изверг?

# 55
  • София
  • Мнения: 28 707
А ти как би нарекъл мъж, който не оставя намира жена, с която са скъсали?

# 56
  • Мнения: X
Ако ти си оня, дето е душил бившата си - да, изверг си.
А всичките ти мнения в тази тема показват, че си душевно нездрав.

# 57
  • Мнения: 1 445
Не знам колко е капацитетът ѝ, но поне засега има акъл да стои надалече от "влюбения", който от много любов я стискал за гърлото. Дано продължи да проявява достатъчно самосъхранение и не става част от тъжната новинарско-криминална статистика. Жал ми е за нея, чакали я някакви житейски предизвикателства според автора, а той напира да ѝ "помага" и още повече ѝ затруднява живота с проявите си. Голяма любов, голямо чудо...
Защо използвате всичко срещу мен и ме изкарвате някакъв изверг?

Защото не е нормално да я преследваш така. Спри се, защото така я отблъскваш, а вероятно и плашиш.

# 58
  • София
  • Мнения: 12 231
Защо използвате всичко срещу мен и ме изкарвате някакъв изверг?
А ти защо не оставиш момичето на мира? Приеми, че Не е отговор, уважавай пространството на другите хора, времето им, не я притискай, не я преследвай, както и да се чувстваш ще го преживееш, но това момиче ще се страхува  от теб, а и от мъжете, това ли искаш? Защото не можеш да понесеш, че всичко е свършило, че нещата не са както ти искаш. Еми, порасни, приеми, че може и да си великолепен мъж, но това момиче не иска да бъде точно с теб и има право на  това. Ако не го приемаш, дори  да обличаш действията си в най-благородни и романтични намерения, реално я тормозиш, насилваш, плашиш и я караш да страда. Кой човек обича така?! Това не е любов, това е насилие.

# 59
  • Мнения: 5 258
Нищо чудно от страх да му вдига. Аз съм вдигала телефона след 100 звъненета и смси, защото ми пишеше, че ако не вдигна ще дойде до вкъщи и ще вика за да чуят всички съседи. А тогава дядо ми беше с операция на сърцето и не исках да се притесни.

Общи условия

Активация на акаунт