Професионални серии за коса - тема 124

  • 67 591
  • 799
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Косата си ми е тънка, изтощена е от преса за вафли. Не я изправям, защото си е права. Взех си шампоан за обем на Лореал, но не е нищо особено. Купих си и 2 мин реконструктор Aphogee и интензивна маска на Лореал. Но от много четене из темите, оставам с впечатление, че ми трябват и хидратиращи продукти, за да ги редувам. Винаги ползвам и арганово олио, но напоследък нещо и от него ефект няма.

# 61
  • Мнения: 282
С риск да стана досадна, ще си повторя въпроса: Бихте ли ми препоръчали продукти за изтощена и силно цъфтяща коса? Косъмът ми е тънък, бързо се омазнява .

Бих ти препоръчала да започнеш с най-важния проблем по косата ти и след това с другите. За изтощена и силно цъфтяща коса винаги ще препоръчам серума Терапист, колкото и да е досадно. Напоседък го няма по Бг сайтовете, ако ти се чака виж от чуждите. В случай, че ползваш сешоари или преси ще ти помогне много, най-вече за запечатването на цъфтящата коса.
Друг подобен ефект и хубав продукт е Integrity Incredible Oil на Милк Шейк, като сравнение при мен лично той по-силно подхранва и ако не се изправяш често с преса ще ти свърши работа.
 
Ако търсиш и по-изчистен продукт си вземи  O.Way Nurturing Drops серума, в момента точно него го имам и ми хареса.
За шампоан бих ти препоръчала да пробваш кератиновия шампоан на CHI, според мен ще ти допадне за твоя проблем .

Последна редакция: чт, 31 яну 2019, 18:34 от Karamele

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
Днес отново ползвах Ш и маската чудо на Маракеш, преди това еластисайзър, за финал серум Маракеш на мокра и на почти суха коса - олио Ланза. Отново перфектен резултат, всичко което ми трябва - хидратирана жива, бляскава коса. Предишното миене беше със същите продукти. Няма утежняване.
Обаче съм към края на маската, не съм в България и не знам с какво мога да я заменя. Оказва се, че оставам само с новата маска Маракеш и нищо друго хидратиращо. Имам възможност за поръчки от lookfantastic и feelunique.
Благодаря на aiki_ira за чудесното описание. Още се чудя.

# 63
  • Мнения: X
Karamele, много ти благодаря!
А шампоана на Chi за бързоомазняваща коса ли е или ми трябва и друг?

Последна редакция: чт, 31 яну 2019, 18:37 от Анонимен

# 64
  • Мнения: 282
Karamele, много ти благодаря!
А шампоана на Chi за бързоомазняваща коса ли е или ми трябва и друг?


За него мога да ти гарнтирам, че няма да ти омазни, не е това основното му действи, но спред мен ще усетиш косата супер жива, с много блясък, просто трябва да му дадеш повече шанс.
Него може да редуваш с балансиращия шампоан на Jean Paul Myne (за бързоомазняваща коса) или Divalent на Керастаз.

# 65
  • Мнения: X
Ще го взема със сигурност.

# 66
  • Мнения: 864
1. Топ на 2018:
Меди Шампоан фолиген като най-голямо откритие

Иначе познатите любимци...терапист маската-изхабих 500 мл от нея с кеф.
Имам и други любими, но за топ продукт е това май. Хроноложист я ползвам от известно време, но като че ли терапист повече ми харесва. И двете са с любим за мен мирис, но Хроноложист ми идва една идея по-лека и в дългосрочен план ми липсва терапистката тежест.

2. Мъст хев
Нектар термик, Сребърният финиш на Керастас блоудрай и олиото на Керастас еликсир
Толкова се е доказало това олио за мен, че няма надминаване. Винаги трябва да го имам.  Дори Себастиян не можеда го топне, да не говорим за други.

Отделно балсам без отмиване на Шеа Мойсчър с ванилия, но след 4 туби от по почти 500 мл за последните 3 години не мога да го помириша повече. Но е незаменим продукт.

# 67
  • Мнения: 11 003
Скоро ви похвалих шампоана на Маракеш.
Много се изкушавам от това предложение:
https://www.zlatnaribka.com/marrakesh/super-promo--50-

# 68
  • Мнения: 864
 От днес съм притежателка на  серума Гроу Горжъс Интенз 90 мл. Да видим. След като на 25ти януари отидох на фризьор без да имам нужда ама ей така за формата малко... съжалих. Заминаха си едни 2-3 см излишно просто. Сега съм решила да се подстригвам сама докато не ми порасне до 3 см над пъпа. Започвам от 3 см под  (края на) бюста. От днес махам и сешоарите, всякакви изправяния с четка и не знам си какво. Отделно се точа много на прическа с още по-малко етажи. Аз нямам много де, ниски са, обаче последно фризьорката как си позволи да ми вземе малко повече около лицето... Направо ме избива на агресия. А никога досега не ме е предавала. :Д

Започвам турбо програмата за растеж. :Д Ако някой е навит, може да си направим предизвикателство.

п.с. между другото тази година точно това ще е модерно-силна и рязка черта вместо етажи. Видях едно такова момиче с чуплива-къдрава коса като моята, но по-дълга и на черта и косата изглеждаше адски яко без никакъв фриз от самосебе си. Къдрава И къса или силно етажирана коса е най-големият ужас според мен затова имам голяма фобия към такива истории. :Д

Последна редакция: пт, 01 фев 2019, 11:43 от bananadana

# 69
  • Мнения: 1 715
От днес съм притежателка на  серума Гроу Горжъс Интенз 90 мл. Да видим. След като на 25ти януари отидох на фризьор без да имам нужда ама ей така за формата малко... съжалих. Заминаха си едни 2-3 см излишно просто. Сега съм решила да се подстригвам сама докато не ми порасне до 3 см над пъпа. Започвам от 3 см под бюста. От днес махам и сешоарите, всякакви изправяния с четка и не знам си какво. Отделно се точа много на прическа с още по-малко етажи. Аз нямам много де, ниски са, обаче последно фризьорката как си позволи да ми вземе малко повече около лицето... Направо ме избива на агресия. А никога досега не ме е предавала. :Д

Започвам турбо програмата за растеж. :Д Ако някой е навит, може да си направим предизвикателство.

п.с. между другото тази година точно това ще е модерно-силна и рязка черта вместо етажи. Видях едно такова момиче с чуплива-къдрава коса като моята, но по-дълга и на черта и косата изглеждаше адски яко без никакъв фриз от самосебе си. Къдрава И къса или силно етажирана коса е най-големият ужас според мен затова имам голяма фобия към такива истории. :Д

Включвай ме 😊👌

Косата ми вече мога да кажа, че е в доста добро състояние, остават ми 2см от най-горния етаж (щети от изрусяване и преси), но аз съм с чуплива коса и оформям с четка, така че етажите са ми ок.

Започвам с доста къса коса - 2 см над раменете, но поне вече е здрава и лъскава.

# 70
  • Мнения: 3 542
Къдрава и на черта без никакви етажи няма ли да стане като купа? И отгоре се губи обема.
Иначе приветствам инициативата ти, откъде взе серума, че е цифра той Smile
А за скъсяването около лицето на къдрава коса ще правя скандали вече на тия фризита, не е толкова трудно да се съобрази, че е различно от права коса.

# 71
  • Мнения: 232
Хайде! И аз искам да си върна дължината. В момента косата ми е малко под раменете. От две-три седмици се върнах към старата и любов Терапист и резултатите са видими. Нека сега малко да дръпнеми на дължина - на мен целта ми е някъде под гърдите, равна, без пластове, етажи и т.н. (до преди 4 години бях с коса малко над кръста). Kissing Face

Да си споделим ли какво правите за растежа (знам че има такава тема, ама аз си харесвам нашата Grinning) - било то козметика професионална или не, храна, добавки приемате ли, дори и бабини рецепти Grinning.

Последна редакция: пт, 01 фев 2019, 12:02 от IvaMon

# 72
  • Мнения: 153
Момичета, ако може и да споделяте на какви продукти ще наблегнете за растежа. Wink Аз също искам да го ускоря, не, че имам нужда от дължина, по-скоро от сгъстяване, но идеята ми е, че новоизрастналата коса ми се иска да е по-плътна. Засега ползвам спрейчето за стимулиране на фоликулите на Mediceuticals, комплекс витамини за жени + допълнително биотин, както и колаген с Витамин C на таблетки. Чудя се какво още мога да добавя...

Иначе по темата:
1. Топ продукти за 2018 г. са ми Chronologist маската на Kerastase, Nectar Termique-a пак на Kreastase, както и Ciment Termique-a. Балсамът на Lalga и еластисайзърът на Philip Kingsley - екстрийм  (колкото повече го използвам, толкова повече ми харесва), също смятам за много добри попадения. Имам и много други продукти, от които съм доволна, но тези са ми абсолютни фаворити и смятам винаги да си имам от тях.
2. За 2019 г. - тъкмо ми пристигна Olaplex-a стъпки 1, 2 и 3 и нямам търпение да ги изпробвам. Отделно като ви чета тук вече съм си набелязала маската Терапист на Kerastase - задължително скоро ще се сдобия с нея.

# 73
  • Wonderland
  • Мнения: 809
Здравейте, момичета. Второ миене с Терапист шампоан и маска и съм очарована. Взех си травел комплект заедно с олиото по препоръките и плюсовете,които изчетох тук и определено ще си търся големи разфасофки. Косата ми е видимо по-плътна,бляскава и жива, няма ги стърчащите косъмчета оттук оттам. Надявам се да продължи да ме радва така и след по-продължителна употреба.
Предизвикателството е страхотна идея. Hug Включвам се и аз,преди година косата ми беше много зле Frowning ,но сега мога да започна да искам красива и дълга коса. Blush Аз съм с права черта до раменете. Искам дължина някъде под гърдите.
 За растеж ползвам засега ампули Керастаз от време на време и серума на Епруваж.

# 74
  • Мнения: 864
Значи на мен косата ми е форма U, не V,даже много разпънато U отзад. Имам само един очевиден етаж и няколко ей така разпръснати, които не си личат много и той е около3-5 см над края. Изглежда супер. Отпред етажите са някъде 5 см под челюстта в момента в къдраво състояние и ме побъркват, трябва да ги оправям по сто часа иначе стърчат, фризи са, бухва косата. А беше солиден първи етаж под раменете. Какво й стана не знам.

Като се накъдри къса фризи къдрава коса и да ме извиняват притежателките, моля не ми се сърдете, може би само при някои хора е така.... изглежда като pubic hair. Едната ми баба има такава коса и цял живот й е била къса и... нали се сещате. Гадно.

Иначе Си, моята май не е толкова къдрава като твоята, по-чуплива и благодатна за черта е, ако не се лъжа. Понякога са нужни малко етажи при мноого къдрави коси, права си. Афро косите даже не ги включвам в тази категория, те са кандидат номер 1 за етаж! Но не мисля, че някоя от нас има афро коса тук, хм? Всичко под 4-ка (3а, б особено, както и 2с) е добре с ниски или без етажи. Също си права че не трябва да режат много около лицето.

 От опита ми къдравите коси Не изглеждат зле на черта и без обем, противно на това какво казват фризьорите. Напротив, обира се излишният обем, но стои плътно и според мен подчертавам изглежда яко. Но си е до вкус. :Д А и не знам, на някой може да не отива, казах го с омраза към моите етажи около лицето. :Д  

Както и да е, аз винаги преувеличавам като ми вземат няклкко см в повече и почвам да сумтя, да агресирам и т.н. :Д Имайте това в предвид като четете постовете ми в такова състояние, по-лошо е от ПМС. :Д

От луукфантастик за около 70 Евро си го взех, май 69 беше. Според мен е ок цената. Все пак е 90 мл. и стига за дълго време. 50 мл за 50 евро ми се стори по-неизгодно.

Дайте да си измислиме някакви правила? Примерно цел за 6 месеца 8 до 10 см чист растеж?
Може да пуснем и специална тема за конкретно предизвикателство да не ни изгонят от тук. Знам ли. :Д Може да споделите вашите правила какви ще са, много ще е интересно. И разбира се игнорирайте коментара ми за чертата, той е независимо от целта за растеж.

Общи условия

Активация на акаунт