Продължителна менструация

  • 6 445
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 948
Здравейте,

Този месец цикъла ми е доста по-продължителен. Обикновено ми е към 5 дни, а сега продължава 9-10. Т.е. и аз не знам колко и какво да броя за първи ден, защото трябваше да ми дойде на 19.01, точно тогава ми маркира (имах червено петно, но следващите два дни, до понеделник вечерта нямаше нищо- напоследък така ми идва) И едва вторник се появи нормалното течение като за цикъл. Не е силно, по-скоро нормално към слабо, но кръвта си е червена, а обикновено като ми свърша става по-тъмна. Пия ударни дози вит Ц от вчера, намаля доста, но не спира. Преди три години ми се случи веднъж и гинеколожката ми каза, че е от хормоните, защото имам хипофункция на щитовидната жлеза и поликистозни яйчници. От нея се бил променял цикъла. Не съм бременна. Не искам да пия хормонални таблетки, защото години наред ме блъскаха с такива докторите и ужасни последствия си докарах. Може ли да се регулира с билки или хомеопатия?

# 1
  • Мнения: 123
Здравей! Още ли продължава кървенето? Щом е намаляло,би трябвало до ден-два да спре. Ако не,съветвам те да отидеш на лекар. Аз също се бях уплашила предния месец,защото 6ти ден, вместо да започне да ми намалява,както обикновено, точно обратното, се засили. Отидох на лекар,който ме успокои,че всичко е нормално и ще спре всеки момент и наистина на следващия ден рязко намаля и спря,без кафява кръв,каквато и аз почти винаги имам. Та,случва се понякога, важното е да не е всеки път така.
   Относно билките-напоследък изчетох много статии и форуми и има много положителни отзиви за белия равнец,например. Аз още не съм пробвала с него, така че не мога да споделя личен опит..Но определено ще му дам шанс. Ако решиш да го пиеш обаче, проучи първо как точно се пие- до колкото знам,не е добре да се пие прекалено дълго без прекъсване. Освен това,ще мине време докато подейства. Иначе, в аптеките има хапчета на билкова основа за регулиране на цикъла, за които ми казаха,че трябва да се пият поне 2 месеца докато започнат да дават ефект.
  С хомеопатията още не съм много наясно,но планирам следващия месец,като се прибера в България да посетя един много добър хомеопат в София. Моя приятелка ходи при него заради три различни оплаквания и трите пъти той я излекува и не й се наложи прием на друг вид лекарства, с които лекарите искаха да я тъпчат. Ако се интересуваш,пиши ми на лични да ти дам координати.
Успех,дано се оправиш скоро!

# 2
  • Мнения: 948
Здравей, mimi и благодаря за отговора Simple Smile За съжаление течението продължава като е тъмночервено, не е кафяво, както в повечето случаи ми свършва. Иначе е сравнително слабо, нямам болки, никакви други неразположения. На теб като ти се е засилило след 6-тия ден имала ли си ситуация в която може да се повлияло, да кажем да си правила физически упражнения или просто така? Гинеколога видя ли нещо на ехографа? Аз като ми спре ще ходя на лекар. Аз имам поликистозни яйчници и се замислих дали не се е спукала някоя киста. Може и да е хормонално от щитовидната, но няма как да знам без изследвания. Спомняш ли си как се казват тези билки за регулация на цикъла? Чувала съм за Витекс, но не съм го пробвала. Дано да спре скоро, благодаря ти за подкрепата :* Забравих да спомена, че съм на 39 г и не знам дали нещо не се променя от възрастта, въпреки че хич не ми се иска да е това.

Последна редакция: чт, 31 яну 2019, 20:42 от Salsera

# 3
  • Мнения: 123
Не,засили се без абсолютно никаква причина,даже през това време приемах доста витамин ц и овчарска торбичка и затова се стреснах доста и побързах да ида на лекар. Прегледът беше с вагинален ехограф, лекарят каза,че нямам нито кисти,нито полипи,нищо. Подозирам,че тъй като пиех и витамин ц и торбичката още преди да започне кървенето, може и те да са причината за тази ситуация,но може и да е нещо хормонално- не съм правила скоро изследвания. Изобщо,напоследък доста странен стана,удължи се,а и около седмица по-рано имам кафяво зацапване.
А имал ли възможност да отидеш още днес или утре на лекар? Нищо,че още имаш кръв,това не пречи да те прегледат. Не е хубаво толкова дълго да продължава, а лекарят има различни начини да го спре, в зависимост от причината. Но дори да не се наложи, поне ще се успокоиш.
Стискам палци и пиши какво се случва. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1
Здравейте ,при мен проблема е че ми дойде за втори път на 27- ми март и не спира.Бях на лекар каза ми ,че имам полип и се налага да ми се прави кюртаж , пия хапчета и бих инжекции окситоцин и дицинон ,но нищо не помага.Страх ме е от кюртажа честно казано и от това колко са кадърни докторите .

Общи условия

Активация на акаунт