Хипохондрички, сладки шматки, тормозят доктори с неравностойни схватки - 2

  • 24 809
  • 740
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 105
Аз от моите измислени болести не мога да се притесня за корона вируса.Но иначе преди около един месец когато обявиха извънредното положение преживях ужас покрай майка ми,която беше с усложнения от грип-пак естествено породен от моите болни мисли.От тогава разбрах,че хипохондрията насочена към близките ти не е по-малко страшна.

# 106
  • Мнения: 542
Аз идвам само да се оплача, че сега пък ми се появи някакво парене под мишницата и гърдата, пак си мисля хиляда глупости и ще се побъркам, на преглед на гърдите бях преди година и всичко беше наред, тогава пак бях се побъркала понеже зърното ми беше хлътнало и веднага си поставих диагноза. Сега незнам какво е това парене, но откачам и имам чувството, че като не го мисля и не усещам това парене, имах нужда просто да го споделя. ☹️

# 107
  • Мнения: 217
Здравейте,
И аз май трябва да се присъединя към групата. Мисля, че от месец проявявам хипохондрия.
Никога до сега не съм се впечатлявала от болести или смърт. Напротив - приемала съм ги като нещо нормално и не съм се замисляла.
От миналата година съм всеки месец на антибиотици, заради бактерии (мисля, че те имат някакво отражение). Да отбележа също, че от миналата година се чувствам безкрайно щастлива, много промени имах в личен план и много пътувания... все положителни емоции. От януари 2020 започнах да работя нон стоп(налагаше се), всеки божи ден сутрин от 08:00 вечер до 20:00 - 21:00. Един ден през средата на Февруари получих сърцебиене, доста голямо(според мен). Усещах сърцето си в цялото тяло. Тогава се уплаших. Веднага кардиолози, доктори, изследвания - всичко наред. От този момент започнаха едни паник атаки. Ниско кръвно една седмица, една сериозна паник атака вечерта, и последващо ходене до спешното. Бях на психиатър, изписа ми билкови хапчета и започнах да ги пия, чувствах се добре. След обявяване на извънредното положение, 2 седмици бях добре и после пак, само, че сега нямам ПА, но мисля, че съм станала хипохондрик. Постоянно се опипвам, шия, ръце, вени, крака, врат. Кръвните изследвания са ми в норма (пусках ги три пъти), отделно ми се появи подутина в ръката, която вече три седмици не минава. Обиколих сумати доктори, включително и скенер на шията- всичко е наред. Един ден съм добре, на следващия изпитвам някакъв ужас, че може да е тромб, или пък изкашлям се два пъти и си мисля за коронавирус. Не мога да се съсредоточа да работя. Виждам, че вече и близките ми се напрягат и ме мислят за луда. Гади ми се понякога, главата ми тежи, усещам гърлото и шията като подути. От две седмици спрях успокоителните, като си мисля, че ще се справя. Започнах да ходя и при терапевт, действа ми добре, но след три четири дни пак почвам. Все си мисля, че нещо ми има и лекарите не го откриват.
Някакви книги дали има, които дейстеат добре за хипохондрията. Нямам желание за нищо вече.

# 108
  • Мнения: X
Психотерапия помага. Намери добър психолог най-добре.
И хигиенен начин на живот, редуване на работа с почивка и достатъчно сън.

# 109
  • Мнения: 105
Аз съм по абсолютно същия начин.Като се започна от октомври ( преди това изкарах една страхотна година изпълнена с много пътуване и щастие)- първо получих симптоми на инфаркт,ходене по лекари.Разбра се,че сърцето ми е добре започна едно главоболие, рев и сълзи че имам тумор ( оказа се синузит ). После започна едно мравучкане по цялото ми тяло включително по лицето и езика-рев всеки ден,че имам склероза. След една жестока паник атака посетих невролог-изписа ми антидепресант,но имах ужасни странични ефекти и още от първото хапче го спрях.След това започнах да се притеснявам за черния ми дроб след като разбрах че баща ми е боледувал от хепатит Б като малък.Всеки ден си опипвам един леко подут лимфен възел,който ми стои още от синузита,наскоро установих,че следобед имам лека темп 37 градуса,иначе през деня нямам.С цялата тая изолация и карантина само се чудя какво да си измисля-имам чувството,че съм толкова навътре вече във филма,че и психотерапевт няма да помогне.

# 110
  • Мнения: 217
Аз пих атаракс по половинка вечер (в началото на извънредното положение го приемах и сутрин пак половин) не съм имала странични ефекти.
Мога да ви препоръчам Ашваганда на Хималая - това е индийски женшен и е изцяло билков. Пие се три месеца, сутрин и вечер по 1 капсула. Аз я пих месец и малко. Тъй като е изцяло билкова не би трябвало да има странични ефекти, само по-бавно ще подейства. Приемах също реламакс, мисля, че беше с мащерка и магнезии.
Имаше и хомеопатично на боарон, но трябва да видя какво беше. Пробвах го, но не знам дали има ефект, тъй като го приемах само 3-4 дни. След това реших всичко да спра.
Дано да съм била полезна.

# 111
  • Мнения: 105
Някой имал ли е проблеми и болка в черния дроб и изобщо как се усеща. От 2 дена пак започнах с внушенията,че ме боли-мисля че болката е повърхностна,защото като си разтрия гръдния мускул и усещам облекчение. Не мога да си избия от главата този хроничен хепатит Б,не знам как ми хрумна,че може да имам,но нямам и спокоен ден,а изпитвам ужас от мисълта да се изследвам и резултата да е евентуално позитивен.

# 112
  • Мнения: 47 990
На мен като ми откриха на дроба хемангиом, веднага започна да ме боли. Позабравих го и ми мина...

# 113
  • Мнения: 105
Гледаха ме профилактично на ехограф тогава без да имам оплаквания и казаха че нямам хемангиом или образувания,но ме беше притеснило,че резултата ми от едно изследване беше близо до граничната стойност за начална степен на фиброза.Въпреки че чернодробните ми изследвания бяха добре и лекарите казаха,че всичко е наред аз си оставих вратичка за хепатит и така и не посмях да се изследвам.От тогава постоянно го мисля този черен дроб и даже си внушавам че ме боли,дори не мога да определя къде е болката,но е доста слаба-предполагам че когато си боли най-малкото веднага се усеща и се локализира мястото.

# 114
  • Мнения: 964
HEPPY, с какви изследваня Ви го откриха този хемангиом само с ехограф ли ?
do98 ,Кое изследване те е притеснило за фиброза не разбрах  ?

При мен на ехограф-нищо ,а при скенерпо друг повод  киста ми откриха 3 мм казаха, че не е опасна но...мен си ме е страх .
Правих и  скенер поради факта,че ми е завишен двойно един туморен маркер СА 19-9 , който сама си назначих ... та покрай него доста изследваня направих и пак не се разбра от къде е завишен...и така , надявам се заради колита, който е описан при колоноскопията от януари.
На скенера още откриха аденом на надбъбречна жлеза 1 см., перикарден излив , нещо си в гърдата иии вечеее аман!
Та ... Бог да пази от беди, че ние едва ли можем да се опазим.
При кръвни изследваня лимфоцитите са ми малкоо ниски и с 5 единици е увеличен общ билирубина ,директния билирубина е в норма, АЛАТ,АСАТ,ГГТ също  са в норма, както и  всичко друго е добре.
Всичко това не знам какво значи ако някой знае да пише .
Благодаря!

Последна редакция: вт, 28 апр 2020, 00:59 от svetlinar

# 115
  • Мнения: 105
Изследването е с фиброскан-по принцип се използва за доказани циротици за да им се следи състоянието при лечение,затова и като се консултирах с още 2-3 гастроентеролози ми казаха да не се притеснявам. Отделно едно момиче след мен даже имаше малко по-висока стойност от моята и си пусна изследване и всичко е наред,но аз винаги се мисля за специален случай.
Тези туморни маркери за черен дроб ли са пуснати ? По принцип хемангиома се гледа с ехограф да,но твоята киста е била твърде малка явно за да се види с него.

# 116
  • Мнения: 964
Тези туморни маркери за черен дроб ли са пуснати ?
[/quote]

Не са маркери ... пуснаха ми ги преди скенера, кръвни изследваня са .
Но хипохондрията ме накара да проверя в нета какви изследваня се правят за черен дроб и тези ( плюс още много други ) излязоха .
Явно може всяка лаборатория да ги изследва .
А ти имаш ли проблем принципно с дроба или си Мислиш че имаш ?
Та при мен ,заради хипохондрията ... правих изследваня и наизлязоха работи за които изобщо не знаех. Симптоми особени нямам .Да пази Бог !

# 117
  • Мнения: 105
Нямам оплаквания освен тази болка,която си мисля че усещам последните два дни. След самото изследване въпреки че нямах повод се притесних и се панирах и усещах подобна болката в рамките на 2 дена,докато не говорих и с други лекари-след това изчезна изведнъж.Наскоро пак се присетих за този черен дроб и дали не развивам някакъв хепатит и вечер втори ден си мисля,че ме наболява,но не съм убедена дали болката идва от него. Не съм чувала преди за тези кръвни изследвания-освен обикновените чернодробни ензими не съм пускала друго. 🤷🏼♀

# 118
  • Мнения: 964
То и аз не зная какво точно гледат но това и ПКК пускаха в болницата , и после като прочетох в нета естествено така съпоставих нещата , но иначе специално не съм изследвала за хепатит ,само изследваня които са общи

# 119
  • Мнения: 542
Нямам оплаквания освен тази болка,която си мисля че усещам последните два дни. След самото изследване въпреки че нямах повод се притесних и се панирах и усещах подобна болката в рамките на 2 дена,докато не говорих и с други лекари-след това изчезна изведнъж.Наскоро пак се присетих за този черен дроб и дали не развивам някакъв хепатит и вечер втори ден си мисля,че ме наболява,но не съм убедена дали болката идва от него. Не съм чувала преди за тези кръвни изследвания-освен обикновените чернодробни ензими не съм пускала друго. 🤷🏼♀
Ако чернодробните ти ензими са добре, не мисля че може да имаш хепатит. Баща ми преди година се изследва понеже чернодробните му ензими бяха завишени и не падаха доста дълго време(работеше с отрови), резултата беше отрицателен, но повишените чернодробни ензими явно са един от признаците, ако всичко там е наред, не се тревожи.

Общи условия

Активация на акаунт