Мнения за неелитни училища след седми клас в София

  • 64 948
  • 797
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 38 589
Мария, къде е това?

# 241
  • Мнения: 6 926
О, да. Блоковете е прекрасно решение. Чудя се защо не е масово.
В смг учи моята (6 клас).

# 242
  • София
  • Мнения: 38 589
И аз като имам лекции, съм на блокове. И като преподавам, също. Честно, казано и като преподавател, ако имах един час по средата в понеделник и един в четвъртък, нищо нямаше да мога да направя.
Те затова се оплакват пък учителите по мат и бел в 8 клас.

# 243
  • Мнения: 315
Аз след днес съм доста огорчена от резултатите на ПМ на моя син. Все живея с надеждата, че нещата до същинските изпити ще отидат на добре, но умът му не може да компенсира мързела му, защото явно не е и толкова умен. Наистина съм притеснена. В никакъв случай не съм фен на топ гимназиите, но и май за втора линия ще ни е трудно. Оплаках се!


Учителите и миналите през седми клас родители ми казват, че на пробните изпити по принцип се изкарват по-ниски оценки, отколкото на реалния изпит. За мен пробните изпити са по-скоро начин да мотивирам детето, а и да видя къде се намира аджеба в момента. До изпитите все още има време. Аз също се притеснявам, но всички ми казват, че така влияя негативно на детето. Ти за съжаление не можеш да свършиш неговата работа, а на детето е трудно да разбере, че за мързела ще плаща в последствие.
В крайна сметка няма да остане неприет и независимо в кое училище отиде, какво ще стане в последствие и какво реално ще постигне в живота, зависи само и единствено от него. Има примери за деца завършили елитни гимназии, които не се реализират кой знае колко добре, както и за деца завършили обикновени гимназии, които след това стават мастити директори или министри примерно Astonished

Последна редакция: пн, 11 мар 2019, 08:09 от Petruna

# 244
  • София
  • Мнения: 3 680
Аз търся мнение за 12 СУ на “Цар Иван Асен”,
изобщо научават ли там езиците?
Няма отзиви за това училище, какво се случва в него?
и аз потърсих информация ...но нищо ново не излиза.... а в класациите на училищата е в първите 20.

# 245
  • София
  • Мнения: 607
Аз търся мнение за 12 СУ на “Цар Иван Асен”,
изобщо научават ли там езиците?
Няма отзиви за това училище, какво се случва в него?
и аз потърсих информация ...но нищо ново не излиза.... а в класациите на училищата е в първите 20.

Момичета мога да Ви дам информация от първа ръка, голямата ми дъщеря завърши 12 СУ миналата година.
Като цяло училището е добро, няма без причинни отсъствия и поне нашата класна искаше от родителите да се обаждаме. Екипа от учители не се смени за 5 години, което също е добър показател( поне за мен), а на който му се учи ще научи и език. Моето дете така и не заобича немския език, но сега фирмата в която работи казва, че когато и заговорят на немски може да комуникира. Извън класни дейности не съм сигурна какви имат, освен езиковия лагер в Австрия след 8 клас.

# 246
  • София
  • Мнения: 607
Аз пък съм в чуденка за училища с испански, малката се е насочила към този език, но освен 164-то Мигел де Сервантес, за друго не се сещам в района до парка Заимов. Ако някой има идеи ще съм благодарна.

# 247
  • София
  • Мнения: 3 461
Без да е в района,22 СУ също го хвалят с испанския.И аз проучвам опции с този език и събирам информация

# 248
  • софия
  • Мнения: 1 305
Извинете ме, къде мога да погледна за класациите на училищата след 7 клас

# 249
  • Мнения: 21 455
Класации по какъв критерий?

# 250
  • София
  • Мнения: 607
Без да е в района,22 СУ също го хвалят с испанския.И аз проучвам опции с този език и събирам информация
Иска ми се да пътува с не повече от две превозни средства, иначе и 22- ро ми е фаворит, там сме ходили на плуване. От випуска на голямата дъщеря завърши едно момиче и е много доволна.

За класации не мога да помогна, опитвам се да събира мнения от познати приятели, колеги с две думи разпитвам хората. В топ 3 са СМГ, 91-во и 73-то ако не греша, но моето дете не иска да чуе за математика и немски. Smiley

# 251
  • Мнения: 4 915
Аз пък съм в чуденка за училища с испански, малката се е насочила към този език, но освен 164-то Мигел де Сервантес, за друго не се сещам в района до парка Заимов. Ако някой има идеи ще съм благодарна.


http://www.157-cesar-vallejo.com/

157ма гимназия или така наричаната "Втора испанска". От парка Заимов с автобус 11 до Слатина, спирките са точно до училището.
Не се слави като особено популярно сред желаещите да изучават испански език. Но пък показва прилични резултати на ДЗИ. Има тема за училището, проучете мнения на родители.

Иначе 22ро е много желано за изучаващите испански.

Някой има ли класацията на училищата по ДЗИ от 2018та?

# 252
  • Мнения: 21 455
Тази таблица правих преди време. Има и други неща в нея, но предполагам, че ще свърши работа. Търсете ДЗИ в табовете най-отдолу.
НВО и ДЗИ

# 253
  • софия
  • Мнения: 1 305
Например искам да разбера бала с който се влизало миналата година в Професионалната гимназия по телекомуникации, към нея съм са насочила за сина ми. Моля, ако имате мнения или впечатления да  ги сподедлите.

# 254
  • Мнения: 21 455
СПРАВКА за минималния и максималния бал по паралелки в РУО СОФИЯ-ГРАД 2018

Първо класиране
Второ класиране
Трето класиране

Общи условия

Активация на акаунт