Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? ТЕМА 14

  • 39 239
  • 761
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 8 799
Пердета или щори? Хубав въпрос.
Давала съм с щори, давала съм и само с пердета, както   и комбинация щори+пердета.
Ако апартаментът е слънчев, по-добре им сложете щори.  Сменяли сме пръчиците на щорите, сменяли сме и силоновите конци, не е трудно. Но изкривяванията си остават грозно. Да не говорим, че повечето наематели не ги мият въобще.
Много от наемателите ми не бяха прали пердетата. След излизането им са черни от мърсотия, пускам ги в пералнята, после ги гладя. Имала съм и наематели, които махат моите пердета и си слагат някакви по техен вкус.
Корнизите в Икея са мн. подходящи, особено тези с два улея - един за тънко перде и един за завеса. Закачващите системи в Икея са също мн. добри, лесно се сваля и слага пердето.

# 121
  • София
  • Мнения: 4 192
Първата ни наемателка 3 години бе ги беше изпрала нито веднъж. Докато ги закарам до пералнята, падна половин кг прах от тях. След пералнята директно на прозореца, докато са влажни се изправят сами Wink

# 122
  • Мнения: 248
Благодаря Ви за идеите. А техниката ? Достатъчни ли са печка, абсорбатор, хладилник, пералня и телевизор ? Може ли някой да препоръча по-бюджетни марки ? Извинявайте за въпросите, но досега съм давала необзаведени апартаменти /само с кухня/.

# 123
  • София
  • Мнения: 4 192
И без ТВ е ОК. Дебнете промоции - и средните класове ги пускат на много хубави цени. Например ние взехме хладилник Либхер 6-/185 за 499 лв. Трябва разглеждане  Wink

# 124
  • София
  • Мнения: 16 023
Благодаря Ви за идеите. А техниката ? Достатъчни ли са печка, абсорбатор, хладилник, пералня и телевизор ? Може ли някой да препоръча по-бюджетни марки ? Извинявайте за въпросите, но досега съм давала необзаведени апартаменти /само с кухня/.

Без телевизор. Ако попаднеш на измекяри първо него ще замъкнат в заложната.
За марки винаги препоръчвам Беко. Бялата и черна техника у нас е само Беко. Работи дълги години след изтичане на гаранцията. И при квартирантите ми постепенно подновявам пак с Беко, доволни са.

# 125
  • Мнения: 6 290
Beko, Whirpool, Ariston за техника. ТВ може и да не слагате хич както са писали. Ако няма къде да се простира по-добре вместо ТВ вземете комбиниран уред пералня със сушилня. Уредете интернета да има прекаран кабел, за да не Ви дупчат после ако не е предвидено, аз сложих и рутер.

# 126
  • Мнения: 8 799
Техниката може и куче-марка, за да не ви е жал и да може да се смени бързо при повреди.

Хладилник ми се е налагало много често да сменям. Ако е малък- на много наематели не им харесва жилището. Ако е голям, защо  ще хабят толкова ток или място? Няма угодия. Но, ако  е нов, им харесва, независимо какъв е. На оглед го отварят да видят вътре как е.
Печка - трябва да има фурна, само с котлони не става. Най-добре да си е вградена в кухненската линия и котлони на плота.
Телевизор - трябва да го има, макар, че много наематели си имат свой. Някак минава за преносима вещ. Ако е с голям диагонал, може да се инсталира трайно на стената.
Климатик - за лятото е добре да има, вдига цената на наема.
Пералня - задължително да има, наемателите не носят перални, макар, че има и такива, които за нищо на света не биха прали в чужда. Комбинирана със сушилня - не. Едно сгъваемо просторче ще им купя - и на балкона. Виждала съм в сграда за наематели пералня и сушилня отделно - но се ползваше повече пералнята.
Миялна машина - екстра, вдига наема. Някои наематели не я включваха даже.
Микровълнова печка - аз съм против използването и, но наемателите си я обичат и си я търсят.

# 127
  • София
  • Мнения: 4 192
С Тв не се лъжете. Едните ше кажат, че не гледат ТВ, другите ще искат 3д, третите ще измислят нещо друго. Ако искат да си купуват.
няма ли сушилна редовно сушат вътре, със всички минуси от това...

# 128
  • Мнения: 2 192
Уреди - с транспортни дефекти от "Техномикс" (понякога дори са без дефект, а са стар модел)  - гаранцията им е 3 години вместо масово предлаганите 2.  За мебели аз поне не харесвам икейските, не мисля, че са кой знае колко евтини. Купувала съм хубав и здрав диван за 550 от "Виденов", за тая цена нищо аналогично в ИКЕА няма, здрава маса, столове от еко кожа пак за без пари. Кухни има много бюджетни и здрави на "Ирим", продават ги на много места. Все пак зависи и какъв стил и за какви квартиранти се обзавежда.

# 129
  • Мнения: 9 866
Само дето всички съвети тук са за София.
Но ако АП. На са в София? Тогава бюджетен вариант, защото трудно се избиват разходите с наеми в прованса!

# 130
  • Мнения: X
Фурна, котлони - готвя и за мен е нормално да има.
Голям хладилник с голяма камера - по същата причина. Побира повече неща, мога да се запася с продукти.
Пералня - не мога дс си нося на химичедко дрехите всяка седмица. Микровълнова - удобна е, претопля бързо малко количество храна.
Аспиратор е добре, особено за малко жилище, че то лесно се омирисва.
Аз не бих отказала сушилня, добре дезинфекцира, а ако няма тераса е силно желателна.
ТВ - не гледам и нямам нужда. Ако искам, ще си купя.
Климатик - не одобрявам. Шумен е, изсушава въздуха и лятото аз поне не съм го пускала, когато съм била в такав квартира. Зимата при голям студ замръзва.
Предпочитам полезни уреди, които ми съкращават времето за домакинстване, а не някакви глезотии или обзавеждане на примципа 'това на село го нямам, сега искам да ми го осигурят в квартирата'.

# 131
  • Мнения: 248
Много сте ми полезни. Дадохте ми добри идеи.
Апартаментите са в София, т.нар. широк център. Подбираме си наемателите и винаги наемът е по-нисък от пазарния. Така няма текучество и други проблеми. Но затова ми трябва и по-евтино обзавеждане.
Krasimilo, защо не харесваш Икеа ? Заради цените, или заради качеството ?
Ще съм Ви благодарна за още препоръки за мебелни магазини. Искаше ми се да отида на едно-две места и да купя всичко наведнъж.

# 132
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
виденов са си също идеални за целта

# 133
  • Мнения: X
Виденов не бих ги препоръчала, лошо изрязани плоскости и трудни за сглобяване, а пантите им увисват за месец. Плюсът на икейските мебели е, че са по-лесни за сглобяване, по-изчистени като модели, по-лесни за поддръжка.
Моите лични мебели вкъщи половината са от масив, а кдоето не е, съжалявам, че съм го взела - разпада се. За квартира, зависи. За малко жилище са ок многофункционални мебели - разтегателни, с място за съхранение или просто по-малки.
Бих ви посъветвала да вземете малко по-голям гардероб, поне 3 крила и с рафтове - на мен ми е голям проблем да си събера нещата в двукрил и без надстройка, а дрехите и обувките ми не са изобщо много, събират се в три сака (това включително дебелитр якета).

# 134
  • Мнения: 8 799
Аз съм сложила за наемателите диван Икея, не е разтегтелен. Дамаската може да се сваля цялата (навсякъде, където виждате плат) и да се пере  пералнята! Освен това съм купила 2 комплекта дамаска в различни цветове! Simple Smile Възглавничките също могат да се сменят, един наемател ми остави още шарени възглавнички и пак хубаво стои.


Общи условия

Активация на акаунт