Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? ТЕМА 14

  • 39 260
  • 761
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 4 714
Oт около 8 г имам едни и същи наематели. периодично още ми звънят брокери от агенции които не познавам и с които не съм имала работа. Не се дразня, проверяват си хората. Peace Когато имах огледи най ме дразнеше това: звънят, казват че ще дойдат и ...никой. Mr. Green

# 106
  • Мнения: 19 487
Ама и мен това би ме притеснило, защото нямам време за губене.  И пак не разбрах каква им е ползата от такива празни обаждания, така разбират само, че е свободен апартамента, обаче то си го пише и в нета че се предлага.

# 107
  • София
  • Мнения: 5 956
  Това е най- честия сценарий, уж идват, ама не идват. Аз имах сега едни, дето дойдоха, видяха, говорихме, едва ли не много харесаха, вече приятели станахме един вид, че се оплакаха от сегашна хазяйка, бягат, че им вдига изневиделица наема, плюс ги карала непрестанно да плащат ремонти по блока, данъци и такси смет. Аз вече едва ли не на ръба да отбия другите, които ще идват на оглед него ден. Та тези първите се скриха на другия ден, звъня не вдигат, после ми пише, смс че щяла довечера да звъни, че била на работа. После питам, ама вие какво финално все пак решихте? Аааа казва тя, ние толкова пари няма как да плащаме. Все едно я навивам и я моля, А аз цял ден мотая другите хора... Ами всякакви 😁 какво остава да настаниш такива несериозни

# 108
  • София
  • Мнения: 4 714
Ама и мен това би ме притеснило, защото нямам време за губене.  И пак не разбрах каква им е ползата от такива празни обаждания, така разбират само, че е свободен апартамента, обаче то си го пише и в нета че се предлага.
Аз в нета даже нямах обява. Работех само с 1 агенция. От къде ми намираха тел и до сега не разбрах. Laughing А и не ме интересува. Wink

# 109
  • София
  • Мнения: 4 714
Скрит текст:
 Това е най- честия сценарий, уж идват, ама не идват. Аз имах сега едни, дето дойдоха, видяха, говорихме, едва ли не много харесаха, вече приятели станахме един вид, че се оплакаха от сегашна хазяйка, бягат,
че им вдига изневиделица наема,
Скрит текст:
плюс ги карала непрестанно да плащат ремонти по блока, данъци и такси смет. Аз вече едва ли не на ръба да отбия другите, които ще идват на оглед него ден. Та тези първите се скриха на другия ден, звъня не вдигат, после ми пише, смс че щяла довечера да звъни, че била на работа. После питам, ама вие какво финално все пак решихте? Аааа казва тя, ние толкова пари няма как да плащаме. Все едно я навивам и я моля, А аз цял ден мотая другите хора... Ами всякакви 😁 какво остава да настаниш такива несериозни
С такива наематели директно приключваш разговора. Има за какво да вдига наемодателят наема, не е без нищо. На мен ми се беше заредила една черна серия : ни наем плащат, нито консумативи, даже без ток живееха...

# 110
  • Мнения: 249
Здравейте, изчетох тази тема. Предишните - признавам си - не. Моля да ме посъветвате. Предстои ми да обзавеждам няколко апартамента за отдаване под наем. Мебелите и техниката ще бъдат бюджетни, но нови. Откъде да купя по-качествени мебели и каква бяла и черна техника ? Има ли магазини, които правят отстъпка за по-голямо количество ? До сега съм обзавеждала с мебели по поръчка и не мога да се ориентирам в цялото предлагане. Например за мебелите на Виденов четох, че били много некачествени.

# 111
  • Мнения: 5 639
Обезщетен вероятно. В Икеа е истината, за количество правят отстъпки, проверено.

# 112
  • Мнения: 249
Благодаря. Ще видя в Икеа.

# 113
  • София
  • Мнения: 754
В "Техномикс" постоянно има промоции с реални намаления. Знам също, че при купуване на повече неща, които не са на промоция, може да се договори отстъпка. Нищо не пречи да попитате. 

# 114
  • Мнения: 8 823
мебели ИКЕЯ. Аз например имам една лампа Икея, която получих от стария собственик, беше и счупена стъклената част. Отидох в ИКЕЯ, откриха я по каталога и  веднага ми продадоха едно ново стъкло, че и ми го донесоха долу да не ходя да го търся. И сега съм я сложила за наемателите, лампата е като нова, работи си.
Имат резервни части. Имат и точни чертежи как да монтираш мебелите, че даже  и ключ за завиване на болтове дават. Мебели Икея са продаваеми и на старо, търсят се.

# 115
  • Мнения: 249
Явно са качествени. Малко ме притесняват цветовете им - основно бели. Дали няма да ги съсипят бързо наемателите ?

# 116
  • Мнения: 8 823
купете в бежовата гама, на черните личи прахта, белите ще ги съсипят по-бързо.

# 117
  • Мнения: 249
Това е добра идея. Също се чудя пердета ли да сложа или щори ? По-уютно ми стои с пердета. А и ми се струва, че наемателите по-лесно ще ги поддържат т.е. повече има шанс да ги поддържат.

# 118
  • София
  • Мнения: 4 192
Пердета слагайте, щорите излизат по-скъпо като ги съсипят.

# 119
  • Мнения: 1 878
В Икеа погледнете и за пердета. Техните са бюджетни и ще паснат и на стила, ако обзаведете с мебели оттам.

Общи условия

Активация на акаунт