Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? ТЕМА 14

  • 41 016
  • 761
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 19 601
Не мога да се стърпя да не споделя тази обява https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=2c155653576134456
Не знам кой би искал да даде такъв наем за такава площ пък и на 11 етаж

# 676
  • Мнения: 2 056
Не мога да се стърпя да не споделя тази обява https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=2c155653576134456
Не знам кой би искал да даде такъв наем за такава площ пък и на 11 етаж
Луксиммо имат доста неадекватни обяви...

# 677
  • София
  • Мнения: 16 231
Че какво му е на 11 етаж?
По-тихо е, не е толкова прашно, комари няма.
Обзавеждането и разпределението не ми харесват, но вкусове различни.

# 678
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 728
Не мога да се стърпя да не споделя тази обява https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=2c155653576134456
Не знам кой би искал да даде такъв наем за такава площ пък и на 11 етаж
Луксиммо имат доста неадекватни обяви...
Текста под снимките цепи мрака  Grinning

# 679
  • Мнения: X
Това май е суперлукс.
Да ме прощават, но е за лукс компаньонки, в краен случай airbnb.

Хубав анализ, само, че почива на факта, че всеки иска да купи жилище в град Х, с ипотека или без, но в негов интерес е да купи. А може да не е така. В България всичко живо се стреми да купи имот, в чужбина не е точно така. А съвременните млади хора не искат да купуват, защото искат да са мобилни, а не да се закотвят в един град. в една държава. Има много хора, които имат толкова шарена биография - живяли по 5 години в 3 различи държави, аз ги харичам 'деца на света'. Те не искат да стават заложници на някоя банка, а искат да са свободни, да пътуват и да са щастливи, харчейки малко от заплатата за наем и другата за себе си.
Не съм много съгласна. Мобилността е много нова и много консуматорска концепция. В чужбина не че пътуват повече, просто постоянното им жилище не им е спешно да е собствено, докато на българите е комплекс, засега - оправдан.
Мобилността е свързана с малко разходи за дрехи и огромни разходи за всичко друго, в това число наема. Тези, които се 'радват на живота и свободата', не го правят в дупка с нисък наем в гето, нито в мотел тип 4 двуетажни легла в 15кв стая. Тия с евтините наеми и ония ларжове с високите заплати са два съвсем различни типа хора.
При нас някак липсва достъпен вариант на общежитийно-хотелски тип жилище - кутийка и консумативите в цената. В Словакия съм го виждала. При нас го има само по морето - настаняване на 5 човека в стая, че да пестят работодателите.

# 680
  • Мнения: X
Не мога да се стърпя да не споделя тази обява https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=2c155653576134456
Не знам кой би искал да даде такъв наем за такава площ пък и на 11 етаж
Разходите за закупуването на апартамента и гаража, и като прибавим и ремонта са около 230-240 000 евро. Предполагам, че около 50 евро на месец е таксата за поддръжка и охрана, а и в обявата пише, че са включени и другите консумативи на апартамента. Това прави поне още 50-100 евро. С две думи реалният наем, който се получава е между 950 и 1000 евро. Мисля, че е съвсем разумен предвид вложената направени за този имот. П.П. В луксозните сгради навсякъде по света високите етажи са по-желани и съответно по-скъпи от по-ниските. Така че не виждам какво се учудваш за етажа.

Последна редакция: пн, 29 апр 2019, 22:55 от Анонимен

# 681
  • Мнения: 969
Не мога да се стърпя да не споделя тази обява https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=2c155653576134456
Не знам кой би искал да даде такъв наем за такава площ пък и на 11 етаж
 ... Мисля, че е съвсем разумен предвид вложената направени за този имот. П.П. В луксозните сгради навсякъде по света високите етажи са по-желани и съответно по-скъпи от по-ниските. Така че не виждам какво се учудваш за етажа.
Наемът не се определя от това какво си вложил финансово, а дали това което си постигнал има пазарно търсене.

Последна редакция: пн, 29 апр 2019, 23:08 от bachkator

# 682
  • Мнения: 9 955
В учебниците по икономика са посочени различни начини за ценообразуване. Бачкатор, посоченият от теб е само една от опциите.

# 683
  • Мнения: 969
В учебниците по икономика са посочени различни начини за ценообразуване. Бачкатор, посоченият от теб е само една от опциите.
Не съм чел учебници по икономика, какво имаш предвид?

# 684
  • Мнения: 9 955
Аз не си определям наема в най-луксозния си Апартамент спрямо какво търси наемателят. А спрямо какво ми е изгодно на мен.като не желаят, да стои празен, докато се намери някой да го оцени.

# 685
  • Мнения: X
Не мога да се стърпя да не споделя тази обява https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=2c155653576134456
Не знам кой би искал да даде такъв наем за такава площ пък и на 11 етаж
 ... Мисля, че е съвсем разумен предвид вложената направени за този имот. П.П. В луксозните сгради навсякъде по света високите етажи са по-желани и съответно по-скъпи от по-ниските. Така че не виждам какво се учудваш за етажа.
Наемът не се определя от това какво си вложил финансово, а дали това което си постигнал има пазарно търсене.
Както вече споменах реалният наем е около 950 евро. А това не е чак толкова висока сума като се има предвид квартала, в който се намира имота, качеството на сградата, високият клас обзавеждане и не на последно по важност място, гледката от апартамента. П.П. Ето едно друго предложение в луксозният клас имоти. Въпреки цената от 4200 евро на месец с ДДС тази къща не стои без наематели.  . . .

Последна редакция: вт, 30 апр 2019, 04:25 от Анонимен

# 686
  • Мнения: X
Значи пазарът не се определя от сумата, която може и иска да си позволи наемателят, а само от тази, която иска наемодателят? Хехе, двойният аршин е много готин.
Пазарът не включва неща, които стоят непотърсени на склад. Всъщност като излязат и те на пазара, цените падат заради повишеното предлагане.
Преди ценообразуването в учебниците по икономика пише за търсене и предлагане. Четете. Peace

# 687
  • Мнения: 19 601
Мисля че Румка имаше предвид цена, която тя иска да постигне и докато не я постигне, не я притеснява, че жилището стои празно. Разбирам този подход и не смятам, че не е пазарен, просто ако предлага във високия сегмент, там търсенето е по-малко, но го има. При положение, че не ти е спешен наемателят това може да се приложи успешно.

# 688
  • Пловдив
  • Мнения: 209
По принцип точно така стоят нещата.Повечето рентиери не са купували със заеми и нямат зор да го дадат бързо.Като не се даде бързо ще стои празен и собственика ще го ползва за каквото намери за необходимо.Дали ще настанява свои гости, дали ще ходи да спи там след купон наблизо или просто ще събира прах това си е негова работа.В България и данък сгради и смет е твърде нисък и хората могат да си позволят да държат празни апартаменти колкото душа им иска.Аз ако имах свободен за рент лукс апартамент така бих действала, пазарно или не.Немислям си цена, решавам че за по-малко няма да пусна никой и това е.По принцип Иван Вазов е най-скъпия квартал в София, може би само Изток е по-скъп и в определена част Лозенец.Аз за инвестиция в София бих взела около Докторски паметник.

# 689
  • Мнения: 1 719
Какво му е доброто на Докторския паметник за инвестиция? Та там цените са едни от най-високите.

Общи условия

Активация на акаунт