Отказ за изплащане на издръжка

  • 1 425
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 69
дравейте,
имам нужда от малко разяснения и се обръщам към миналите по този път. Имам 2 деца на почти 11г и на 5г. С баща им сме разделени от август 2016, като през това време кога даваше някакви пари, кога не... Но общо няма и за половината срок платено. В чужбина беше, тук беше... Все няма пари. Октомври мес миналата година ми беше делото и направихме споразумение на по 130лв на дете, 2 и 4 уикенд при него и 10 дни от ваканцията. От тогава не е дал 1 стотинка. Спрях и да го търся, защото той си мисли, че водя война с него. Не осъзнава, че това е за децата му. От делото до сега ги видя 1 път за 2 часа. Рядко пише на баткото по вайбъра, а онзи ден когато баща ми е взимал малката от градина ги е засякал и я целунал. Адвоката ми задейства процедура да вади изпълнителен лист и да го даваме на ДСИ, а след това и на прокурор за неспазване на съдебно решение. До колкото си спомням, има една наследствена част от баща си от къща във вилна зона. Но тя така или иначе трудно се продава, струва малко и са много наследници. Може ли общината да не ми плаща издръжка, заради тази част? Изобщо какво да очаквам? Нямам представа дали работи на ТД. Скоро го търсиха от агенция събиране на взиманията, може да е за някой неплатен кредит и тази част вече да е запорирана, ама все пак да питам. Чета, че общината изплаща 85лв издръжка, макар че е осъден на по 130лв. Адвоката ми каза, че е на колкото е осъден, както и за периода от съдебното решение. А тук чета, че е за бъдвщ период и не връщат назад. Така или иначе, не съм връщала баща им назад, само от подаване на иска (4м) и с тези стават вече 7-8. Какво следва от тук нататък? Смятам по-натам да заведа дело и за отнемане на правата. Аз какви права ще имам, ако ги отнема? Друго, което не знам дали има значение е, че съм бременна от човека с който съм. Всяка информация ще ми е от полза. Извинявам се за дългия пост, но исках да е възможно най-подробен. Благодаря предварително, за всички които ще се включат.

# 1
  • Мнения: 35 962
Имате отговори тук.

Общи условия

Активация на акаунт