Септемврийски бебета 2018 - Тема 3

  • 62 188
  • 737
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 274
Ох, да се оплача.. 😁
Нашият летящ старт със захранването май е тръгнал към катастрофа.. След като тази седмица почнахме тиквата - два дена изяшдаше по цяло бурканче на Хип+дохранване с кърма, в сряда ѝ сварих тиква и с такъв апетит изяде едно доволно количество и... до там. Вчера смесих тиква с пащърнак и сладък картоф (и двете ги е яла вече и харесала) и почти не хапна, а днес категорично отказа всякакви комбинации и даже се прави, че повръща.
Утре пак ли да я залъгвам с купешко.. или да направя ден-два пауза? Някой в подобна ситуация да е бил?

Ние бяхме така, ядеше купени после ги отказа и почнах домашни. Отказа и тях и сега пак сме на купешки , но вече давам такива които наподобяват манджи. Днес яде спанак яхния , утре ще пробваме с мусака... иска си юнака манджи вече...но не съм спирала. Като откаже давам кърма , после пак пробвам и така. Имаме много тежки дни , но не се отказвай.

# 526
  • Мнения: 162
Ние бяхме в подобна ситуация, но в самото началото. Доста добре тръгна и на третия ден отказа всичко,но аз не се отказах и около две седмици давах мляко, вадех шишето и давах лъжичка пюре. И имаше успех, защото отново си хапва пюренце. Но т.ябва постоянство и да не се отказваш, за да не забрави вкуса на зеленчуците.
Успех!

# 527
  • Мнения: 442
Ох мами, здравейте.. с това захранване се побърках вече искам да вкарам месото, обаче съм дала само 4 зеленчука и сега ако вкарам месото, после кога да продължа със зеленчуците. Разбрах, че между каша и месо трябва да има поне 2 седмици.. ще се побъркам вече Confounded

# 528
  • Мнения: 505
И аз съм така. Аз съм вкарала три зеленчука. Смятам от понеделник да я захраня с месо и един от вкараните зеленчуци, и по следващата да вкарам нов зеленчук. Ще изчака още малко с кашата. Може би след две седмици ще е. ☺

# 529
  • Мнения: 2 124
Ако нямат бебоците някаква фамилна обремененост към алергии и са навършили 6 месеца примерно захранвайте смело.
 Ако сте вкарали месо давайте го 4 дни и на 5 тия вкарвайте нов зеленчук, новите зеленчуци е достатъчно по 2 - 3 дни да ги давате.

# 530
  • Мнения: 442
Трябва по смело да го карам.. А и да попитам имаме задна хрема от няколко дни, мога ли да вкарвам нова храна или да изчакам да се оправи и тогава

# 531
  • Мнения: 2 124
Не е желателно да се въвежда нова храна ако детето е с някакъв здравословен проблем.

# 532
  • Мнения: 162
Аз разбрах от нашата ЛЛ, че вече няма захранване. То е в началото, за да свикне коремчето, но това не означава , че мога да и дам примерно мед. Ами по скоро мога вече всякакви зеленчуци и каши, без да следя стрикно колко дни да ги давам.

# 533
  • Мнения: 2 124
Захранване е когато даваш на детето нова храна, т.е. захранваш детето с нея.

Няма как да кажем например детето е захранено с броколи ако не е яло броколи  досега (няма как коремчето да е свикнало с точно тази храна след като не я е приемало).

Захранване има докато се вкарат в менюто на детето всички храни подходящи за възрастта му, т.е. докато мине на обща храна Grinning

# 534
  • Мнения: 172
Днес минахме кръв, урина и ехограф.
Резултат - повишени лимфоцити, ниски неутрофили в кръвта и левкоцити (6 от допудтими 4) в урината.
Сестрата ме предупреди, че може да има отклонения, заради късния час за вземане на кръв 11.30-12ч.
Другото в норма. Според педиатъра - всичко ок!
На ехограф - уголемени черва  Sad - по много храна съм му давала, на рядко. Водила съм се по него и с консултация на педиатъра - хапва по 200-230 мл. по 4 пъти на ден. Като обедното му хранене е с пюре (домашно) + мляко - досега си му предлагах. Хапва си по 100-150 гр. и си е пийвал по още 100мл. мляко. Нахокаха ме, че не трябвало да яде повече от 160 мл./гр. на хранене. Според педиатъра ни - по 200мл/гр на хранене си е ок.
Ужас... При вас как е?! Мами на бебенца на АМ.

# 535
  • Мнения: 442
Ние сме ужас с яденето.. Яде по 120 мл. през 2 часа. Незнам мъча се да увелича поне по 150, но той си изяжда 120 и край, пробвах и с вода, когато стане време да яде ама вече не е онова бебе дето може да излъжеш и си иска млякото. За сега така караме пак пробвам да увелича, защото яде по 7-8 пъти..ама каквото каже шефа Grinning

# 536
  • Мнения: 320
Ние пием по 150-160мл АМ 4-5пъти, като на обяд е само на пюре 150гр.  Момичетата които смениха АМ с 2-ка кога го направихте?

# 537
  • Мнения: 2 124
Аз на 6 навършени плюс две седмици че отначало го отказа.

Пробвах на 6 навършени отказа да го пие давах й още две седмици единица и пак й предложих двойка и вече я прие.

Същата работа и с месото направи бях й предложила отказа го категорично,  вместо месо й въведох жълтък и след две седмици пак месо и тогава вече го хареса Grinning

# 538
  • Мнения: 320
Ние сме 6+ и от вчера е на 2-ка за сега няма проблем, но се чудих дали не избързах.

# 539
  • Русе
  • Мнения: 301
Ние почнахме захранването от 1 седмица. Почнах с картоф, стигнах до 100гр на ден 5 и се запече Sad Днес дадох картоф с тиква, но пак не е акала, утре щи сложа повече тиква да видим. Чета за кашите, някой прави ли си ги сам? Изобщо не искам да купувам, предпочитам да правя и да знам какво давам... четох за оризовата каша - кафяв ориз сварява се, после се пасира с водата, в която е врял и може да се добави плод и ето я оризовата каша. Чудя се дали може да стане в уреда на Авент, някой пробвал ли е? Също и за месото четох, че като се почне и ако е домашно приготвено е редно да ври във вода, а не на пара. Аз мислех да ползвам пак уреда. Някой приготвял ли е месо в него?

Общи условия

Активация на акаунт