Септемврийски бебета 2018 - Тема 3

  • 61 977
  • 737
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 237
Оф, сега като се зачетох на сайта ба Глаксо Смит Клайн, не видях петвалентна, а само шествалентната Инфанрикс. Май това каза сестрата, но с някакви буквички отзад Confused

# 151
  • Мнения: 29
По имунизационния календар за тази година се слага шествалентната Инфанрикс Хекса - тя е като пентаксима плюс срещу хепатит В. Приемите пак са три и реваксинация след 18-я месец.

# 152
  • Мнения: 172
Оф, сега като се зачетох на сайта ба Глаксо Смит Клайн, не видях петвалентна, а само шествалентната Инфанрикс. Май това каза сестрата, но с някакви буквички отзад Confused

Инфанрикс HIV е петвалентата - без хепатит, защото на 1 месец се слага само хепатитна.
Шествалентната е Инфанрикс IPV, която е и с хепатит.
При нас приема започна на 2 месеца - Синфлорикс и Ротарикс, на 3 месеца същото. И сега на куп първи прием на Инфанрикс и последен на Синфлорикс. Не сме имали реакция.

На 4 месеца и 18 дни сме 65,5 см и 6520 Simple Smile

# 153
  • Мнения: 93
Mn.nikol link=topic=1091312.msg38199999#msg38199999 date=1549826502]
Моята днес опъна 170 гр. пюре от картоф, тиква и пащърнак и след това още 100 мл мляко, се ги събра Thinking

Бравоооо! Това е чудесно. Пожелавам на всички мами така да им ядат бебенцата.
Хора, майки, жени!!! Искам да ви се оплача! Ей тоя период на мозъчно развитие Алиса го преживява, все едно, че някой хваща сива бебешка хавлийка в главичката и и почва да навива гънки... Какво му стана на това бебе??!? Направо не мога да повярвам, то верно пише, че сме в кофти период, където и да напиша по моите си жокерски сайтчета и програмки, ма чак пък толкоз сложен... Ай стига! Забелязах няколко основни промени от 3 пълни дни /които преживявам като 47 дни/:
1. Отказ от количка в будно състояние /Алелуя и Помилуйся!/ сега с едно ревящо, че си е изтървало принцесата с кайма за 384927 път, непосредствено след закупуването й и едно протестиращо в количката 4 месечно /използващо всичките си налични гласни струни и диапазони/ е изключително трудно да пресечеш главен път... Равнява се със съсредоточеността по време на изпълнението на кулминацията в танца на фигуристи на лед... Само една секунда да поддадеш и си паднал... Тя ме дърпа и пищи, че иска нова филия, бебето рита и розовите му обувчици хвърчат по локвите, а няк'ви коли ми свирят, че пресичам неориентирано за аранжимент... Не знам какво е това чудо, честно- не иска на ръце, не иска по гръб, кошчета, люлки, гимнастики, акктивни възглавнички, гушкане- седнала, права, на една страна, навън, вкъщи...ааааа полудявам. Хем ми е супер тежко, хем се радвам, че след този момент, ще може и ще знае за света много повече, отколкото в момента с текущите си възможности. Днес за пръв път се обърна от гръб по корем и след това обратно. Беше много изненадана от това, което и се случи
... 😀 Утре чакам за ми пристигне нова пратка с кашон играчки, баща им сигурно ще ме номинира за изгонване, ама и той е 4 номинации тоя месец, така че съм сигурна, че децата ще пратят смс-и за мен... 🤣🤣🤣 Ние доста се дърлим... двамата, но пък без него съвсем ще светна. Чакам го да си вземе отпуск след 2-3 седмици и 10 дни ще си е вкъщи да си гледаме сестричките заедно. ❤ Да ви питам някой бебок има ли, който седи самостоятелно вече? И ако има колко е голям/а? И друго- какво ще изненадвате за 14-ти, ако празнувате на Валката празника 😂?

Последна редакция: пн, 11 фев 2019, 19:12 от Mama Ribka

# 154
  • Мнения: 2 124
Мама Рибка както винаги  is the best.

Моята беборана като я оставя седнала се задържа известно време  преди да се килне настрани, освен това когато я поставя седнала в мен сама се надига и остава седнала без опора на гърба и пак се задържа за кратко.
На 5 месеца и половина е, може да се търкаля на спалнята, т.е. да прави 2-3 курса  гръб-корем, гръб-корем.

Последна редакция: пн, 11 фев 2019, 20:21 от Mn.nikol

# 155
  • Мнения: 1 604
Много иска да седи. Днес от носене ве си усещам гърба и аз. Ужас. Не ще много пюре. Иска си мляко Stuck Out Tongue Winking Eye

# 156
  • Мнения: 162
И ние имаме проблем с пюретата... давам кърма да я залъжа, после пюре и така редувам докато не хапне няколко лъжици пюре. В началото тръгне добре, а сега се мръщи на пюретата. Утре мисля да пробвам с каша, предполагам, че и нея ще ми откаже 😂
Вие какво правите децата вечер, защото при нас като мине 17:00h и дтава кошмар. Почва да мрънка, да нервничи, понякога така реве, че няма успокояване, чак дъх не се поема. И така докато стане 19:00h за къпане. Тогава е на седмото небе до момента, в който не я изкараме от водата 😁

# 157
  • Мнения: 172
И нашите вечери, може би от 2 седмици насам са кошмар и само с него се занимаваме, защото иначе е голям рев.

Обръщам се към вас с молба за съвет къде да отидем с бебето за един уикенд, като се пооправи времето за малко разнообразие. Иска ми се да има възможност за разходка с количка сред природа, както и приятен център. За предпочитане околията на София - до 100ина км.
Ще съм благодарна, ако ми дадете идеи!

# 158
  • Мнения: 2 124
Ако не искат да папат зеленчукови пюрета не им давайте примерно за две седмици( да позабравят малко) и после пробвайте пак, по-добре да са прясно домашно приготвени с кърма или АМ.

Ако не искат не ги насилвайте, пробвайте каши примерно все нещо ще им хареса.

# 159
  • Мнения: 93
И ние имаме проблем с пюретата... давам кърма да я залъжа, после пюре и така редувам докато не хапне няколко лъжици пюре. В началото тръгне добре, а сега се мръщи на пюретата. Утре мисля да пробвам с каша, предполагам, че и нея ще ми откаже 😂
Вие какво правите децата вечер, защото при нас като мине 17:00h и дтава кошмар. Почва да мрънка, да нервничи, понякога така реве, че няма успокояване, чак дъх не се поема. И така докато стане 19:00h за къпане. Тогава е на седмото небе до момента, в който не я изкараме от водата 😁
Не трябва да има по-голяма пауза от 3 часа будно състояние преди нощен сън, ако бебето е под 6 месеца! Това ми прилича на пренатоварване на нервната система. Като видите, че наближава този момент- веднага палете свещичка, или пускайте нощната лампа, загасяйте основното осветление в стаята + бял шум- аспиратор, прахосмукачка, сешоар-нещо от тея, което е най-бързо, притиснете бебето силно до тялото си и почнете да вървите енергично из стаята. Ако кърмите, след първия бум на истеричен плач и захласване- предложете гърда- за успокоение. И следете паузата на не е по-голяма от 3 часа. Това е много важно. Ако е по-голяма, трябва да позволите една лека дрямка, дори да е за 30-40 минутки, преди нощния сън, да го преместите съответно с тези 40 минути напред във времето. Да речем, ако сега бебето прекарва будно от 15ч до 19ч- това е много за него- от 6-тия месец нататък е по-ве.оятно това да се случва без поражения в настроението и прекалена стимулация, превъзбуда, което води до загуба на контрол, та, ако е будно в тези часове, концентрирайте се върху това в 15:20 да вземе сън, колкото иска, обикновено преди нощния сън тези дрямки са по около 30-40 мин. Така то ще спи до 16ч, ще е готово за сън, без да е превъзбудено до краен предел в 19 ч. Така то ще има време да презареди батериите и да не изпада в паника от преумора. Бройте си 3 часа назад от времето за лягане за нощен сън и тогава бебето ви трябва да се събужда от последния си сън преди нощния. Часовете са примерни, ако искате ми пишете на лично съобщение, относно режима на бебето и вижте дали получава сън между 14-16 часа за период от 24часа. Ако отметнете тази причина и то продължава да е така лесно възбудимо вечер, най-вероятно това ще изчезне до 2-3 седмици- но основните причини са 2- или недоспиване и твърде голяма будна пауза, на която бебето още не е способно да издържи, или бебето да е в leap, тоест бурно неврологично развитие като моето момиченце. Това изчезва в рамките на няколко седмици и обикновено е последвано от нова способност- завъртане, пълзене, изправяне и тн.
П.П Напълно подкрепям Mn.nikol затова да не се насилват бебенцата. Ако се правите на маймуни само и само да ядат, това ще ви изиграе лоша шега, защото бебенцата са страшно асоциативни и много бързо свързват нещата- ще асоциират храненето с различни забавления- забавни физиономии, детски на телефони, таблети и тн и в някакъв момент, когато на вас ви омръзне и започнете да си храните без всички тези усилия, бебето ще е по-голямо, ще има твърда воля да откаже и ще прецени, че храненето само по себе си не е забавно. Няма нищо лошо бебето да се забавлява и да си комуникирате на вашия си език, но не и по време на хранене, защото е много важно бебенцето да обръща внимание на самия процес и да има достатъчно време и съсредоточеност да разбере какво му харесва и какво не. Дори много да ви се иска да започнете захранване, дори вече да сте започнали и да е било успешно- преустановете в момента, в който видите, че нещата не вървят. Изключително е важно за вас и за бебето завбъдеще да възприема храненето различно от мляко с хубава асоциация, със спокойствие и избор. Иначе рискувате за едното нищо, понеже вие сте решили вместо него неща, които то само трябва да реши- да си докарате едно злоядо и сърдито дете, що се отнася до мочента да се сяда на масата. Не гонете с пюретата, за да не гоните с филията... 😂
Всичко съм написала с най-добри чувства, моля никой да не се чувства, все едно го укорявам, или нещо от рода, споделям лични впечатления, разни интересни книжки и статии и наблюдения върху найразлични близки и далечни бебета и деца, с които контактувам всеки ден. 😋 Кис ю ол!!! 😄

# 160
  • Мнения: 3 794
Fuzzy_d, щом искаш природа - най-близо ти е Боровец. Иначе за разходки и почивка може Риу Правец .

# 161
  • Мнения: 237
И нашите вечери, може би от 2 седмици насам са кошмар и само с него се занимаваме, защото иначе е голям рев.

Обръщам се към вас с молба за съвет къде да отидем с бебето за един уикенд, като се пооправи времето за малко разнообразие. Иска ми се да има възможност за разходка с количка сред природа, както и приятен център. За предпочитане околията на София - до 100ина км.
Ще съм благодарна, ако ми дадете идеи!

Велинград не е далеч от София, Вършец също 89 км, Тетевен, Панагюрище също е много хубаво

# 162
  • Мнения: 337
И нашите вечери, може би от 2 седмици насам са кошмар и само с него се занимаваме, защото иначе е голям рев.

Обръщам се към вас с молба за съвет къде да отидем с бебето за един уикенд, като се пооправи времето за малко разнообразие. Иска ми се да има възможност за разходка с количка сред природа, както и приятен център. За предпочитане околията на София - до 100ина км.
Ще съм благодарна, ако ми дадете идеи!
Чакайте да си порекламирам моя град - гр. Кюстендил. Осипан е с паркове и градинки за разходка, особено в центъра. Имаме лечебна минерална вода, спа хотели на нормални цени и лесопарк Хисарлика - рязположен над града с много алей, зоопарк, крепости от дворци и т.н На центъра има страшно много люлки, пързалки, бутащи колички, батути ... абе обичам си го тоя град 😁 рай за децата На около 90 км е и до там се стига по Магистралата ☺

# 163
  • In Neverland
  • Мнения: 343
И ние търсим къде да отидем като се затопли малко. Christina_1 добра реклама правиш, зариби ме Smile
Нашия не седи все още, но прави напъни да се задържи седнал. Иначе се върти вече нон стоп от корем на гръб и обратно и пълзи назад Sweat Smile То не е точно и пълзяне, ами едно като подскачане, но напред не може и само назад кара.
Охх на 14-ти ММ е рожденик, та двоен празник е при нас. Той си поиска направо смарт часовник и сега това търся.
Как съхранявате вие пюретата, или ги правите на момента?!? Аз много се чудя дали да не правя за няколко дни напред и да запечатвам в бурканчета и после в хладилника или на хладно...

# 164
  • Мнения: 2 068
Fuzzy_d, щом искаш природа - най-близо ти е Боровец. Иначе за разходки и почивка може Риу Правец .
хубаво ме подсети за Риу Правец.  Много е приятно и спокойто там.
Аз и в другата тема отговорих. Езерото Панчарево от страната на с. Герман.
Не знам какво е състоянието на лифтчето на Цари мали град и дали работи сега, но там също е хубаво и мисля, че е подходящо за разходки.
Друго място за което се сещам, но то е по-подходящо за топло време е екопътеката на Бели Искър, не точно екопътеката ами пътя до нея, който води до язовир Бели Искър. Там може спокойно да се ходи с бебешка количка.

Ние днес бяхме на консултация. На 6м и 11дни е 8,900кг и 69см. Биха му двете ваксини (това ни беше втория прием) дадоха ни направление за педиатър, за да му огледа стави, органи и т.н. и направление за кръв и урина.

Общи условия

Активация на акаунт