Септемврийски бебета 2018 - Тема 3

  • 61 984
  • 737
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 237
sollsoll браво на порасналото детенце Hug
И на нас ни дадоха направления за ехография на коремни и кръв и урина. Ортопедът следващия път щял да бъде.
Покрай мои проблеми и чести изследвания, вече не знам на коя лаборатория да се доверя. Кълнях се в цибалаб, но и те вече правят copy paste

# 166
  • Мнения: 237
И нашите вечери, може би от 2 седмици насам са кошмар и само с него се занимаваме, защото иначе е голям рев.

Обръщам се към вас с молба за съвет къде да отидем с бебето за един уикенд, като се пооправи времето за малко разнообразие. Иска ми се да има възможност за разходка с количка сред природа, както и приятен център. За предпочитане околията на София - до 100ина км.
Ще съм благодарна, ако ми дадете идеи!
Чакайте да си порекламирам моя град - гр. Кюстендил. Осипан е с паркове и градинки за разходка, особено в центъра. Имаме лечебна минерална вода, спа хотели на нормални цени и лесопарк Хисарлика - рязположен над града с много алей, зоопарк, крепости от дворци и т.н На центъра има страшно много люлки, пързалки, бутащи колички, батути ... абе обичам си го тоя град 😁 рай за децата На около 90 км е и до там се стига по Магистралата ☺

Кристина, напиши ми няколко хотела, моля те, че направо ми идва да тръгна като те чета

# 167
  • Мнения: 2 124
Ние скоро ставаме на 5 месеца и половина, до момента два пъти сме изследвали кръв, 1 път урина и ехография на коремни органи правихме на 5 навършени месеца, като се има напредвид, че не е боледувала досега.

# 168
  • Мнения: 2 068
И на нас ще ни е втора ехография и второ даване на кръв.
Първият път давахме кръв заради продължителната жълтеница, а сега до колкото си спомням си е по план. При навършени 6 месеца.

# 169
  • Мнения: 237
Нашите първи изследвания са от болницата, но после не сме давали.
Николче, вие защо два пъти?

# 170
  • Мнения: 2 124
Първият път беше да й проверят хемоглобина на навършен 1 месец понеже аз бях с анемия през бремеността, но нейният си беше ок.

Вторият път защото имаше 2 дни силни колики а бяха приключили преди повече от месец и никога не е имала силни колики преди това, та падеиатърката се зачуди(то после се оказа, че е от един филтър на машината за АМ, спрях да в ползвам и спря да я боли).
Тогава й правиха ехография на всички коремни органи като изследвания ПКК, ДКК, ЦРП, СУЕ, урина, носен и гърлен секрет и всичко излезе нормално .

Чудя се сега на 6 навършени месеца дали пак ще ни назначат.

# 171
  • Мнения: 337
И нашите вечери, може би от 2 седмици насам са кошмар и само с него се занимаваме, защото иначе е голям рев.

Обръщам се към вас с молба за съвет къде да отидем с бебето за един уикенд, като се пооправи времето за малко разнообразие. Иска ми се да има възможност за разходка с количка сред природа, както и приятен център. За предпочитане околията на София - до 100ина км.
Ще съм благодарна, ако ми дадете идеи!
Чакайте да си порекламирам моя град - гр. Кюстендил. Осипан е с паркове и градинки за разходка, особено в центъра. Имаме лечебна минерална вода, спа хотели на нормални цени и лесопарк Хисарлика - рязположен над града с много алей, зоопарк, крепости от дворци и т.н На центъра има страшно много люлки, пързалки, бутащи колички, батути ... абе обичам си го тоя град 😁 рай за децата На около 90 км е и до там се стига по Магистралата ☺

Кристина, напиши ми няколко хотела, моля те, че направо ми идва да тръгна като те чета
Хехех
1.Рамира - център, прекрасна кухня, ниски цени
2.Стримон спа - център, високи цени, Спато е жестоко
3. Парк Хотел Кюстендил - леко над града, мн зеленина около хотела, ниски цени, спа с минерална вода (най-новият хотел)

# 172
  • Мнения: 162
При навършване на 6 месеца се дава кръв, урина и се прави ехограф.

# 173
  • Мнения: 2 124
Да де ама аз се чудя като го правихме всичкото това на 5 месеца дали ще ни го правят и на 6 месеца и ако личната прецени, че няма се чудя да ги платя ли аз и да ги направя.

# 174
  • Мнения: 237
Никол, защо пак да ги правите, няма смисъл според мен. Нали всичко е наред Heart Eyes
Кристина, много благодаря Hug

# 175
  • Русе
  • Мнения: 301
Ние нищо не сме правили и никъде не сме ходили. Малко се притеснявам, че на едното краче има гънка, която липсва при другото. Каза, че другият път ще ни даде направление за ортопед, че сега имало още болни да не обикаляме кабинетите.
Mn.nikol ти като представител на Русе, сподели къде ходи за коремни и при кой ортопед.

# 176
  • Мнения: 162
А да ви питам на вашите бебоци пукат ли им ставите? На моята бебка особено едното колянце доста пука. Споделих на педиатъра и тя нищо не ми отговори и съм малко притеснена

# 177
  • Мнения: 237
Ние нищо не сме правили и никъде не сме ходили. Малко се притеснявам, че на едното краче има гънка, която липсва при другото. Каза, че другият път ще ни даде направление за ортопед, че сега имало още болни да не обикаляме кабинетите.
Mn.nikol ти като представител на Русе, сподели къде ходи за коремни и при кой ортопед.

Мишенце, това че се разминават броя на гънките е абсолютно нормално. Не се притеснявай излишно. Скоро го четох някъде случайно, ако го намеря ще ти пиша.
AHitka нашите не пукат или поне не ми е направили впечатление. Правите ли гимнастика с бебока? Може да е като при възрастните, докато се раздвижи Grinning

# 178
  • Мнения: 2 124
Ние нищо не сме правили и никъде не сме ходили. Малко се притеснявам, че на едното краче има гънка, която липсва при другото. Каза, че другият път ще ни даде направление за ортопед, че сега имало още болни да не обикаляме кабинетите.
Mn.nikol ти като представител на Русе, сподели къде ходи за коремни и при кой ортопед.

Коремна ехография правихме при Марияна Новакова, Татяна Итова също прави.

Ортопед Боян Валентинов.

# 179
  • Мнения: 162
Ние нищо не сме правили и никъде не сме ходили. Малко се притеснявам, че на едното краче има гънка, която липсва при другото. Каза, че другият път ще ни даде направление за ортопед, че сега имало още болни да не обикаляме кабинетите.
Mn.nikol ти като представител на Русе, сподели къде ходи за коремни и при кой ортопед.

Мишенце, това че се разминават броя на гънките е абсолютно нормално. Не се притеснявай излишно. Скоро го четох някъде случайно, ако го намеря ще ти пиша.
AHitka нашите не пукат или поне не ми е направили впечатление. Правите ли гимнастика с бебока? Може да е като при възрастните, докато се раздвижи Grinning




Правим,но определено след това спират да пукат.

Общи условия

Активация на акаунт