Предизвикателство Рапунцел-Дълга и здрава коса до юни 2019

  • 46 648
  • 479
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 402
Така е Принцесо, ако не я среща стои къдрава, ама пак рошавичка си стои... и тук да ти благодаря за съветите в другата тема за Профи продуктите Kissing Face. Ето я по отблизо, по добре се вижда какъв е косъма  
Скрит текст:

Последна редакция: сб, 09 фев 2019, 18:14 от арсен

# 151
  • Мнения: 902
Здравейте, минавам днес само за да се оплача, че имам грип и с 39,5 температура не успях да ида до пощата и пакета с олиата(доколкото има такава Дума Simple Smile) си е още там. Така че, тази вечер няма да има глезотии за коса Sad иначе Като се натъпках с лекаpства и малко ми задобря минах под душа и измих с шампоан на Исана за подобряване на изтощена коса, беше ми останало малко и да се и3xарчи u направи място за нови. 😌 След това маска за коса на Фруктис "храна за коса" с папая (много хубаво мирише, иде ми да гризна😁) и накрая изплакнах и намазах пак с останки от балсам Исана с арганово олио... Забравих естествено да взема тениска в банята и не ми се тичаше гола и мокра из жилището, затова увих в хавлия но без да търкам. Сега съхна и чакам резултати!

И да разкажа един майтап. Единия от проблемите ми е, че Като си сложа маска за коса или балсам не ми се изчакват няколкото минути да подействат,  все ми писва да чакам и отмивам преди да е изтекло времето. Обаче, за да не ми се получава така, се и3xитрих. Сложих в душа (под него е вана) в единия край препарат за чистене на баня и гъбичка.. И като се наклепам с маска почва едно търкане с цел да минава време.. 😁😁😁. И днеска пак така. Обаче изпуснах препарата във ваната и се чу естествено" бум". Приятелят ми понеже знае колко ми беше зле преди се изплашил че може да съм припаднала(има ги тия историй при мен Като ми падне кръвното) и тича в банята и дърпа завесата. И ме вижда с наклепосана коса под душа да търкам банята... 🤣🤣🤣 И ме гледа ето така 😲 и ми вика "ти наистина не си добре, и то няма нищо общо с грипа!"
 

Последна редакция: сб, 09 фев 2019, 18:47 от Mam4e Bandit

# 152
  • Мнения: 1 918
След измиване с някакъв случаен шампоан на Балеа, че съм в друг град и забравих моя, плюс храна за коса, Маракеш и спрей JF и накрая Лакме drops преди сушене и след изправяне с четка, смятам, че краищата изглеждат приемливо.

# 153
  • Мнения: 973
Арсен - повече масла по дължините и никакво търкане с хавлия?

# 154
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Днес спретнах една Олаплекс терапия по съкратената процедура/по моите стандарти/  Laughing
 Измих с ДПШ на Шу ,стъпка 1 2ч. ,стъпка 2 два часа, измих с шампоан Ланза Кератин,маска Ланза кератин за 15мин.,балсам за боядисана коса на Шу и изплакнах със студена вода-ужас  Laughing. Финиши-Меди за фуликули и Ланза стречинг серум. Духнах със сешоаза да ми се стопли главата,че с тоя леден душ накрая и многочасовото киснене с мокра глава си плача за нов бацил  Confused.
  Резултатът е упер. Плътна,копринено мека коса,жва подвижна и с обем. Доволна съм.

# 155
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
И аз го пробвах това със студената вода, направо изстина цялото ми тяло. Ужас. Минавам на план Б -до лятото със студена вода само крайчетата и част от дължината.

# 156
  • Мнения: 153
Чудех се дали и аз да се включа с моята метличка, тъй като обикновено първата реакция на всеки фризьор като я види се проявява в желанието да я отреже поне наполовина (т.е. далеч не е дълга и здрава като на Рапунцел). Но пък, в крайна сметка, и жените с тънки коси имаме желание да ги заздравим Simple Smile Аз не целя дължина сама по себе си, а само и единствено здрава дължина - колкото по-бързо ми расте косата, толкова по-бързо мога да се отървавам от унищожените участъци надолу. С къса коса не бих се възприела и, ако ще да ме убиете с камъни, но предпочитам да я нося по-дълга и вяла, отколкото къса.

Описание: рядка коса с изключително фин косъм (цял живот си е била така, още от дете). Естествено чуплива (преди беше къдрава на масури, но дали от тормоза, дали от годините - вече не е така). Небоядисвана, но, за жалост, окепазена с Loreal Sunkiss Jelly лятото (от средно кестенява до доста руса). Години наред, когато не се грижех особено за нея, страдах от косопад всяка есен + косата ми постоянно се късаше брутално (още личи много по дължините) - редовно след баня (понеже там я реша, когато сложа балсам/маска) изхвърлях по едно кълбо косми от четката и канала. През последната година-година и половина обаче съм свела късането до абсолютен минимум (по 5-6 косъма падат при ресане в банята и още 2-3 след това), косопад също скоро съм нямала. Мия всяка сутрин и суша със сешоар (някакъв уж с обогатена с кератин и арган струя?!?) всеки ден, от това не мога да се откажа... Преси и маши не знам от кога не съм ползвала, може би 3-4 пъти годишно ми се случва. По едно време се бях запалила по въртяща четка за изправяне, но реших, че и тя може да ми накъса косата (а пък и горещата въздушна струя минава много по-близко, отколкото сешоара), затова и нея рядко използвам.

В опити да си заздравя косата и ускоря растежа, ползвам спрея за стимулиране на фоликулите на Меди, приемам витамини (Ultra Mega за жени на GNC), допълнително биотин (но в доста по-малки дози от споменаваните до момента - по 450-750 микрограма на ден), колаген и хиалуронова киселина. След баня почнах да увивам (не търкам!) косата в тюрбан от бамбукови фибри - доста мека материя, в описанието твърдят, че не уврежда структурата на косъма. Все още съм в търсене на копринена калъфка за възглавница. Вода - по около 1.5л на ден, при това с усилия (не виждам смисъл да се наливам с повече, за човек с моето тегло така или иначе се препоръчва по 1.4-1.5л). От скоро мия косата с хладка вода, като финалното изплакване правя със студена, но само за 20-30 секунди. Финалното издухване със сешоара също ми е с хладната струя.

Шампоани, балсами и маски ползвам най-различни, предимно профи. Същото важи и за термозащитите, серумите и олиата. От време на време ползвам нощни грижи (Alterna или Keune). Еластисайзър на ФК екстрийм - веднъж седмично. От време на време протеиновия реконструктор на Aphogee. От две седмици правя и Olaplex терапии веднъж седмично (миналата седмица направих стъпка 1 и 2, а тази - 3). От скоро ползвам и едно витализиращо масло за коса, както и друго за забързване на растежа от био магазин. Купила съм си и някаква индийска билкова смес, която ускорявала растежа и заздравявала косата, но все не намирам време да я пробвам.

Ох, много дълго стана, да взема да пускам снимката вече... Това е след 5 часа Olaplex 3 на главата, измиване с шампоан и маска Chronologist с хладка вода, после копринен серум на CHI + Ciment Termique на Kerastase, изправяне с въртящата четка и Deep Care Drops на Lakme за финал. След това се отървах от 3-4 см при фризьора (затова я и изправих, за да следя изкъсо колко я режат Flushed):
Скрит текст:

Иначе чуплива изглежда доста по-добре по мое мнение (някак си визуално по-гъста). Тук е както стандартно си я нося (но снимката е от преди 4 месеца - точно преди предното ми подстригване):
Скрит текст:

Прогресът си мисля да меря с разликата от корена до изсветлените дължини. В момента е около 10см. (това е от юли може би някъде, падат се по 1.4см на месец - дали мога да ги направя по 2см? Satisfied).

# 157
  • Варна
  • Мнения: 7 702
   Butterfly90 1.5 см. растеж си е супер. По-важно е да расте здрава и силна коса,за да издържа на тая дължина. Не била Рапунцел  Laughing HugТочно си си Рапунцел според мен. На къдравата снимка изглежда супер.

Мамче с 40гр. температура да чистиш гола и мокра банята.... Верно не е много нормално 🙄. Грипът е брутален. Изпих аптеката последния месец. Още не мога да се оправя на 100%. Лявото ми ухо е заглъхнало вес едно е пълно с вода.

Последна редакция: нд, 10 фев 2019, 11:38 от prinzesata

# 158
  • Мнения: 232
[video][/video]butterfly като прочетох описаното от теб все едно видях себе си с разликата, ще моята коса винаги е била доста гъста макар и с тънък косъм. Беше дълга до кръста, когато преди 5 години лятото реших да я изсветля "безопасно" със същия продукт на Лореал. След 2-3 месеца постоянно ползване, резултатът беше късаща се на около 5 см от корена коса. И така постепенно почнах да я скъсявам, за да чистя изгорелите участъци, и аз не можах да я отрежа къса, а я чаках постепенно да израсте здрава коса. Отне ми сигурно 3 години, да я изчистя напълно и сега ми е някъде под раменете. Няма непоправими неща, но става бавно. Яд ме е, че има подобни продукти на пазара, които наистина могат да ти съсипят брутално косата, а се рекламират като безвредни.
Прегръщам те и ти пожелавам успех в борбата ти за здрава и хубава коса Hug

# 159
  • Мнения: 864
Добре дошли на новите момичета!
арсен,  Имаш хубава коса, браво Simple Smile
Бандитке, ама гола плюс маска на косата и чистиш банята? :Д много ме разсмя.

Бонибон беше питала за ЯЧМР. Аз не съм фен ан преуош преди всяко миене с масла. Косата трябва да се почисти в дълбочина от билд ъп, а маслата го предотвратяват. Обаче на скалпа ЯЧМР преди миене се отразява супер, понеже влияе на кръвообращението и засилва растежа. Бих комбинирала с безсиликонов ш за пълен резултат. ЯЧмР трябва да се разтваря в друго масло като примерно кокос или зехтин доколкото знам иначе изсушава. ЯЧМР все пак се ползва и против акне, може дапробвате да го мазнете на пъпка за цяла нощ неразтворено. Суши ги. :Д

Аз днеска си изкарах много добре в Цюрих. Взех си даже няколко нови продукта за коса, не че си нямам. Но имахме 6 часа да се разхождаме, а беше толкова студ, че нямаше какво друго да се прави освен да се гледат ужасно скъпите им магазини. Е в магазина на ритюалс за първи път видях шампоан "салон качество" и си взех. 250 мл за около 15 евро, без сулфати, силикони и т.н. Не че бягам от силикони. ...Но мисля да го ползвам от време на време, ароматът много ме впечатли. Взех си също и маската за дълга коса на Елсев. Помирисах я случайно и така ми хареса! Евтина, но дано да има ефвкт.

# 160
  • София
  • Мнения: 3 841
Моята коса сякаш прекалено бързо расте. На първата снимка е през юли миналата година, на втората през декември, тоест не повече от 5 месеца разлика:

Скрит текст:


# 161
  • Мнения: 232
Lizia прекрасна коса Heart
Ползваш ли продукти, специално насочени към растежа?

# 162
  • София
  • Мнения: 3 841
Благодаря! Не, не използвам такива продукти. Единственото, което се сещам, че може да влияе на растежа ми, е че доста често пия енергийни напитки, а те са пълни с кофеин. Кофеинът е стимулант за косата.

# 163
  • Мнения: 18 562
Охооо,ако ставаше с кофеин екстра щеше да е. Аз съм пристрастена към кафето. Ама косата ми по-бързо не е порастнала.
Радвам се,че темета се разраства. Така ще имаме още повече стимул една от друга😊

Последна редакция: нд, 10 фев 2019, 10:47 от Мис Каролин Бингли

# 164
  • Мнения: 864
Добре дошла, Лиция.
И на бътърфлай също успех пожелавам! Ще стане с грижа! Wink

Миене 4:
1. Шампоан дисциплин керастас
2. Маска Хроноложист Керастас 10 мин
3. Храна за коса с папая като балсам с измиване, ледена вода, подсуш с тениска
4. Лийв ин Шу Камелия
5. Линкроябъл Керастас
6. 4 помпи еликсир олио Керастас
7. 2 топки пяна за коса на Лореал
9. Изсушаване с дифузер. Трябва да излезна днес веднага и няма как... Sad
10. Накрая пръснах малко лак за коса на Керастас лилавия, за анти фриз и блясък

И серум за растеж интез естествено.
Целувки. Wink 💋
Едит: Eто и резултатът.

Последна редакция: нд, 10 фев 2019, 20:05 от bananadana

Общи условия

Активация на акаунт