Предизвикателство Рапунцел-Дълга и здрава коса до юни 2019

  • 46 625
  • 479
  •   1
Отговори
# 195
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 436
На слънце е направо цвят ръжда. Много грозно.

# 196
  • Мнения: 2 963
Тогава боядисвай смело,но ако го правиш сама избери нещо в което да има 1,пепелно, да неутрализира ръждивото,тоест ако искаш например 6,сложи 6.1 да премахнеш отенъка.

Последна редакция: чт, 14 фев 2019, 11:54 от macadamia

# 197
  • Мнения: 4 403
Цвете, благодаря ти :*
То май само на тази снимка е така. Иначе е по-скоро това (приемам препоръки за прическа)


На мен с Биокленз и маалко серум Епруваж доста бързо ми е дръпнала косата на дължина. Оня ден на тази снимка забелязах. Уви, горният пласт около лицето не мърда! И си е рядка, както се вижда. Не мога да преценя има ли нови растежи или не.. Затова и ви средя темата, при всички неща,  които правите, може да намеря и моето ♡
Скрит текст:

# 198
  • Мнения: 864
Барби, много си яка. Страхотна четра и цветът ме кефи.

Лучия, как така пластът около лицето не мърда? Не расте ли? Пробвай с витамини. Според мен ако се хидратира едно хубаво, ще видиш доста добри резултати. Иначе дължината е ок! Simple Smile

А мих 2 пъти досега:

Миене 5:
1. Терапия с микс горещи олиа
2. Шапоан ритуалс аюрведа-не ми хареса
3. Шампоан Дм дългокоси, каф. коса
4. Маска Терапист 30 мин
5. Маска Хроноложист 10 мин
6. Балсам Шу Камелия
7. Олио Себастиан
9. Марокън крем за къдрици
10. Изсуш. на въздух

Серуми, витамини, вода и др добавки вече взимам много редовно. Особено водата вдигнах значително.

Миене 6:
1. Препоо пак по дължините с кокосово з ацяла нощ. Уж нямаше да препоовам ама така се получи.
2. Ш дългокоси момичета за каф коса ДМ
3. Маска Еликсир Керастас за 30 мин.
4. Маска за дълги коси на Елсев- е това е уникален продукт просто. Нямам думи какъв як мирис и за тия пари.... Ъпгрейднах го обаче с малко домашни съставки за следващото миене, да пробвам. С малко от един серум за лице :Д както и масла. Като цяло реших да взема всичко от серията заради аромата и рекламата.
5. Балсам дългокоси момичета ДМ за обем - наистина дава обем
6. Линкроябъл блоудрай
7. Еликсир керастас олио
8. Марокън крем за къдрици
9. Изсушаване на стайна до някаква степен, после със сешоар с дифузер малко и излезнах с влажна коса. Нямаше как.

Сега косата ми е супер мега мека. :Д
И да ви кажа косата ми е видимо пораснала за 2 седмици. Отдавам го на масажите и 2та серума за растеж! Как аз я меря: преди мерих с шивашки метър от корена. Сега просто си я разделям на 2 и си я слагам отстрани на бюста и меря колко см е под бюста. Имам и бенки на различни места и се ориентирам по тях. Като цяло не искам коса, която не е под бюста затова меря и само от сутиена надолу смте. Като си бях отрязала косата до над рамото (най-тъжният период от живота ми по отношение на външния ми вид... не се чувствам женствена с къса коса изобщо), мерех колко ми остава до средата на бюста. И т.н. според мен е по-лесно от меренето на цялата дължина.

# 199
  • Мнения: 4 403
Благодаря ти.
Супер удобен метод за мерене на дължина Simple Smile Ще се пробва.

Горният ми слой много цъфти, даже да кажем, че само той. И стига някаква дължина, явно тази, и сякаш не расте повече. И като цъфне и го резне повече фризьорката, винаги е по-къс. С поне една педя от другата коса, защото отзад израсте доста напоследък.

Чакам си вечерната иглика да пристигне..

# 200
  • София
  • Мнения: 3 838
И моят горен слой е проблематичен - къс, късащ се, не расте. Никога няма да се доближи до дължината на долния пласт.

# 201
  • USA
  • Мнения: 7 295
По повод небоядисването заради увреждане,от личен опит препоръчвам Иноа,Олиосета и полу перманентната на Редкен.Преди седмица се боядисах с Пермес(от Златна рибка) и засега не мога да дам мнение,но ми се стори много щадяща.

Последна редакция: чт, 14 фев 2019, 23:25 от Adoralova

# 202
  • София
  • Мнения: 2 934
Като си бях отрязала косата до над рамото (най-тъжният период от живота ми по отношение на външния ми вид... не се чувствам женствена с къса коса изобщо), мерех колко ми остава до средата на бюста. И т.н. според мен е по-лесно от меренето на цялата дължина.


Точно ей така се усещам и аз. Всички около мен ме харесват и то искрено, личи си, сама мама не ме харесва, но тя цял живот  носи много дълга и опърпана коса, та я разбирам.



# 203
  • Мнения: 864
Добре дошла, Адоралова. Всеки е добре дошъл и не съм от хората, които ще върнат някого на такъв лаф, но все пак това е предизвикателство и... само напомням. Главната цел е растеж, все пак участниците трябва да го имат за цел малко или много-пимерно замяната на "мъртвеж"със свеж растеж :Д В темите за профи продукти момичетата обсъждат обстойно темите за ревюта на продукти и заздравяване на косата, тук само такива за нашата цел. Simple Smile Тук сме специализирани на тема растеж/поддръжка на дълга коса. Иначе се губи червената линия на темата. :*

Елена, разбирам те. Мен пък мама много ме харесваше понеже аз винаги съм била с коса поне до бюста и макс до пъпа и винаги много здрава. Явно заради промяната. Викаше ми "с тая артистична коса всичко ти стои", "ще си вземеш изпитите само ако им се явиш с тая коса" :Д И такива мамини преувеличавания. НО ако един човек има нужда да му тежи косището на гърба, да си го усеща като бижу и дължината да е част от личността му/й, то  пътят е един: back to basics. Затова от май 2017 я пускам и сега е толкова дълга. Никога повече няма да я отрежа доброволно, даже като остарея искам да ми е до поне над бюста. :Д На 26 съм сега.

Аз ти видях снимката и не мисля, че ти е зле, много е свежо дори. Обици със сигурност изпъкват повече на косата ти, пробвай и малко по-силен грим. Според мен вървеше много на боб прическа. Но като предубеден привърженик на дълги и сочни коси не мога да скрия искреното си мнение: ЗА съм да я пуснеш. :Д Косата расте и сега поне ще е здрава!

Ау и забравих... да похваля Лиция! Изглежда много модерно прическата ти, със сигурност изисква доста поддръжка заради изрусяването. Много ме впечатли първата ти снимка, където беше изцяло руса, страхотен цвят! И сега е супер де. Heart Eyes

 Ама нещо не ви виждам отчетите, момичета. Тука се отчитаме половината записани. Не се покривайте, дайте малко материал за четене на програми. :Д Да се чете с шеговито-сериозен тон! Grinning






Последна редакция: пт, 15 фев 2019, 08:23 от bananadana

# 204
  • Мнения: 18 552
Бананче ми то аз няма какво да се отчета. Моите програме са еднообразни. Вчера беше ден за миене и само стимулант сложих. Измих с един обикновен шампоан на Шаума(имам запаси и искам да ги разкарам вече едно по едно). Дори балсам не сложих, не суших косата. И това е. Трябвя да взема серум или нещо друто за растеж плюс добавки. Но ще пускам изследвания за витамин б12 и не искам засега нищо да пия.За да не се отрази на резултата, че доста от добавките имат витамин Б.
Значи -изпитано,ама наистина работи за растеж знаете ли кое е? Бременност! Никога косата ми не е растяла бързо и никога ни е била така хубава. Затова сега пия магнезий и желязо защото подозирам,че освен от бременността тогава и от многото витамини и добавки ми растеше.
Много ми е криво за косата ми. Всеки път ми се реве като се видя в огледалото. Толкова е зле горния пласт, че не мога да си помисля дори да я изправя. Как ще ходя на работа и в какъв вид след няколко месеца не ми е ясно. Ако горния не беше така къс щях да я отрежа наистина. Да се изравни.
Поне засега не цъфти. Че ако почне и да цъфти и с растежа няма да имам напредък. Дайте идея какво да взема за растеж,обаче подчертавам,че съм с проблемен скалп.

# 205
  • Мнения: 1 715
Аз забелязвам много цъфтежи. На горния слой са, но там си имам за доизрязване от старите щети и ми е трудно да преценя нови ли са или старото бреме... И като ги видя, започвам да режа с ножиците в офиса Confounded и става... трагедия още по-нацъфтяло...нещо като от тримера, с който бях решила да си махам цъфтежите, добре че принцесата ме вразуми навремето.

Така че моля, мили маниачки, кажете откъде и каква прилична фризьорска ножица точно да си купя ей за такива случаи на самоподстригване Thinking

# 206
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Ножиците в офиса, са ножици за хартия или си имаш ножица за подстригване в чантата?

# 207
  • Мнения: 864
Мис, ама това си е супер отчет, няма значение! Пиши по-често. На мен ми е интересно! Simple Smile А с маските как си? Хич ли не ползваш? Според мен изобщо не е нужно да са професионални, аз лично съм много доволна и от дм продукти. Ама маска трябва да има, много ти е гъста косата, Миске. Simple Smile

За проблемен скалп аз винаги препоръчвам следното: да се мие с безсиликонов шампоан (на мен ми се получава сърбеж, ако непрекъснато мия със силиконови, както и пърхот получавам). За серуми мога да дам много предложения, но един от първите, с които започнах и видях голям ефект е на PLANTUR 21 с витамини и биотин в него. Голямо количество е и за 7 евро в тукашния ДМ стига за 3 месеца горе-долу, ако се клепа 2 пъти на ден! Честно и много добре мирише. Вече ако си навита да пробваш нещо по-така на Медисютикълс или Гроу Горджъс има доста добри
серуми.

А горният пласт ще порасне! Разбирам те. Търпение и пробвай с микротримс да предотвратиш накъсвания и нужда от фризьор.

П.С. Ножици за хартия НЕ! :Д От ДМ има такава на Ебелин Grinning тук е 7 евро, виждала съм и в София в дм на красно село същите ножици. Моята е от амазон за 15 евро намалена от 30 на... някаква си марка, доста е остра. Но съм имала и такава от ДМ. Ножиците трябва периодично да се точат и острят, че иначе затъпяват. Grinning

Последна редакция: пт, 15 фев 2019, 10:03 от bananadana

# 208
  • Мнения: 5 346
Аз мажа еластисайзер упорито при всяко влизане в спазона. При мен е три пъти седмично. Снощи мазах, после леко , ама много леко изплавих, и изсуших. Тази сутрин не успях да я измия, и съм си с продукта на косата.... това проблем ли е?
Събирам смелост, някой ден ще пусна снимка на косата си, но нека малко я загладя, възлагам силни надежди на този продукт. 

# 209
  • Мнения: 18 552
О,ползвам много маски непрекъснато.Олиосета подхранваща за цоядисана коса, Тиги оранжевата, Лореал Липидиум, от банановата на Гарниер съм много доволна. Редувам ги с маслените маски и когато правя домашна не слагам купешка и така. Не оставам без маска на нито едно миене. Ползвам и финиши-Л 2, милкщейк,Алфапарф и олиосета, Митик ойл кога каквото дойде. Но подозирам,че.воже и да не ги комбинирам както трябва.

Общи условия

Активация на акаунт