Консултации с адвокат

  • 72 629
  • 1 341
  •   1
Отговори
# 1 020
  • Мнения: 2 749
Снимай, говори със съседите, те сигурно също го виждат. Но може да се окаже, че човекът минава оттам на път за работа примерно. Първо си дай сметка дали наистина искаш да водиш подобни битки. Понякога игнорът е най-доброто решение. Като види, че не се връзваш, може да му стане безинтересно. Но ако имаш някакви притеснения за насилие, действай.

# 1 021
  • Мнения: 981
Снимай, говори със съседите, те сигурно също го виждат. Но може да се окаже, че човекът минава оттам на път за работа примерно. Първо си дай сметка дали наистина искаш да водиш подобни битки. Понякога игнорът е най-доброто решение. Като види, че не се връзваш, може да му стане безинтересно. Но ако имаш някакви притеснения за насилие, действай.
Ами то насилието е психологическо,няма причина да е тук.Когато има,нямам против,но когато няма,ми се струва един вид натиск.Той се възползва от роднински и междусъседски връзки в блока,и си дебне....Има си карт бланш... Очевидно няма юридически начин да спра това,и колкото и да не искам,ще се наложи да направя нещо по "другия" начин.

# 1 022
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 895
Ако се чувстваш застрашена по някакъв начин, подавай жалби в прокуратурата.
Ако го приемаш за психологическо, емоционално или друг вид насилие, подай жалба до съда по ЗЗДН.

# 1 023
  • Мнения: 289
Здравейте! Пред развод съм, но бащата ме заплашва, че ако му взема и двете деца щяло да ми се случи нещо. Съгласен е на развод, ако си избера едно дете и си тръгна, а другото остане при него. Разговаряла съм с децата, че ако се разведем аз не искам да ги разделям и ако се чувстват по-добре при баща си да останат с него. Те казаха, че искат да са с мен. Разбрах от сина ми, че баща му е ходил тайно от мен и го е заплашвал, че ако не го слуша щял да набие първо него и после мен. Сега им забранява да се виждат с моята майка, защото си мисли, че тя ни настройва срещу него. Децата са момиче на 14г и момче на почти 12г.
Въпроса ми е има ли някакъв шанс съда наистина да ги раздели?

# 1 024
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 895
Децата са достатъчно големи, за да бъдат разпитани от съдията с кого искат да живеят. Ще се вземат предвид техните желания, както и други обстоятелства разбира се. Освен това се правят социални доклади. Може да искате и психологическа експертиза за родителско отчуждение. Но зависи как ще се развие делото. Адвокатът ви ще знае как да действа.

# 1 025
  • Мнения: 371
Здр. Имам въпрос. Вуина ми умира, след това вуйчо ми нейния мъж умира, и накрая тяхното единствено дете също умира. Вуина ми и вуйчо ми нямат живи родители. При това положение кой са наследници. Благодаря

# 1 026
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 895
Ако починалият ти братовчед има съпруга, тя ще му е единствен наследник.
Ако няма съпруга, наследници ще са чичо, леля, вуйчо. Ако и лели и чичовци няма, тогава следваща степен са първите братовчеди.

# 1 027
  • Мнения: 371
Ако починалият ти братовчед има съпруга, тя ще му е единствен наследник.
Ако няма съпруга, наследници ще са чичо, леля, вуйчо. Ако и лели и чичовци няма, тогава следваща степен са първите братовчеди.
Благодаря. Не няма съпруга. Казвате леля чичо. Но от коя страна. Първо умира майка му преди 12 год, преди няколко месеца бащата, и сега детето. Лели и чичовци от коя страна. На бащата или на майката

# 1 028
  • Пловдив
  • Мнения: 14 427
Всички лели, чичовци или вуйчовци.
Ако няма такива живи - всички първи братовчеди.
Само живите към момента на смъртта му, без оглед от коя страна са.

Да допълня - и наследяват поравно, на човек, а не примерно тези от страна на майката да си делят половината и от страна на бащата - също половината.

Последна редакция: пт, 14 яну 2022, 12:34 от Магдена

# 1 029
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 895
От двете страни. Примерно починалият има чичо - брат на баща му и вуйчо - брат на майка му. Двамата наследяват по 1/2.

# 1 030
  • Мнения: 371
Благодаря

# 1 031
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 895
Кажете поне има ли чичовци, лели, да ви кажем квотите. Ако са трима примерно - двама от страна на баща му и една леля от страна на майка му, тогава тримата имат по равно, по 1/3, ако са четирима - по 1/4 и т. н., всички с равни части. Ако има един вуйчо, наследява всичко. Дано сте ни разбрали.

# 1 032
  • Мнения: 371
От страна на баща си има 2 лели и 1 вуйчо, от страна на майка си 2 лели 2 чичовци.
Аз си мислех, тъй като почива първо вуйна ми, всичко остава на вуйчо ми и детето му. След като умират и те, си мислех, че само от  страната на вуйчо ми ще има подялба. Благодаря ви.
AIDA_N вие адвокат ли сте

# 1 033
  • Пловдив
  • Мнения: 14 427
"...си мислех, че само от  страната на вуйчо ми ще има подялба..."
Няма такова нещо, няма и никаква причина. Последният е детето. Без всякакво значение е кой негов родител е умрял пръв и от кого какво е наследило.

# 1 034
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 895
От страна на баща си има 2 лели и 1 вуйчо, от страна на майка си 2 лели 2 чичовци.
Аз си мислех, тъй като почива първо вуйна ми, всичко остава на вуйчо ми и детето му. След като умират и те, си мислех, че само от  страната на вуйчо ми ще има подялба. Благодаря ви.
AIDA_N вие адвокат ли сте
Адвокат съм.
Не, не е така. Баща му има живи две сестри и един брат, а майка му има живи две сестри и двама братя ли?

Общи условия

Активация на акаунт