Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Консултации с адвокат

• 45 924
  • 1 014
  •   1
Отговори
# 1 005
  • Пловдив
За разноските за експертизата съм на мнението на Трън в очите. Той е станал причина за завеждането на делото, като не е признал бащинството си (чрез припознаване) и не виждам причина да не се приложи общото правило. С уговорката, че нямам практика по такива дела. Като, разбира се, и тогава шансовете питащата да си остане да има да взима от него едни пари, не са малки.

# 1 006
За разноските за експертизата съм на мнението на Трън в очите. Той е станал причина за завеждането на делото, като не е признал бащинството си (чрез припознаване) и не виждам причина да не се приложи общото правило. С уговорката, че нямам практика по такива дела. Като, разбира се, и тогава шансовете питащата да си остане да има да взима от него едни пари, не са малки.
да въпросът ми е по- скоро след отсъждането да плати естественно ,той ксто няма доказуем догод как би се задължил по съдебен начин дс го направи?

# 1 007
  • Пловдив
Е ми как - никак.

# 1 008
  • Далечният изток
Всъщност има противоречива практика -  както че се дължат разноски, така и че не се дължат, като искът тук се приравнява на брачен иск.

# 1 009
  • Пловдив
Не споря, нямам опит с тези дела, просто не виждам основание да не се присъдят, но не споря.

# 1 010
Всъщност има противоречива практика -  както че се дължат разноски, така и че не се дължат, като искът тук се приравнява на брачен иск.
въпросът е,че няма как да се задължи да плати след разпореждане от съда да го направи  без доказуем доход ….

# 1 011
  • Далечният изток
Не е това въпросът.
Съдът не може да го принуди, но може да му образуваш изпълнително дело и съдебен изпълнител да го принуди, но ако действително няма какво да му се вземе, а само ти да трупаш разходи, няма смисъл. Ще го осъдиш за бащинство, ще го осъдиш за издръжка, и какво от това. До 18-тата година на детето зависите от него, от неговото благоволение, издръжка няма да дава... Само главоболия. А това вече в други теми ти го обясниха 100 пъти, ама ти не чуваш...

# 1 012
Не е това въпросът.
Съдът не може да го принуди, но може да му образуваш изпълнително дело и съдебен изпълнител да го принуди, но ако действително няма какво да му се вземе, а само ти да трупаш разходи, няма смисъл. Ще го осъдиш за бащинство, ще го осъдиш за издръжка, и какво от това. До 18-тата година на детето зависите от него, от неговото благоволение, издръжка няма да дава... Само главоболия. А това вече в други теми ти го обясниха 100 пъти, ама ти не чуваш...
аз търся отговор на конкретен въпрос и той е след като се констатира бащинство той ще е длъжен да заплати теста  и разноските  тъй като не е припознал а е биологичен баща и ето го въпросът как той ще плати след като доказуемо няма доходи всички други съвети не са ми нужни!

# 1 013
  • Далечният изток
Получи отговори вече.

# 1 014
  • Пловдив
Никак, както вече се каза. За съзнателно неплащане на издръжка, ако не друго, има предвидена наказателна отговорност, но за неплащане на съдебни разноски няма.

Общи условия

Активация на акаунт