Консултации с адвокат

  • 72 534
  • 1 341
  •   1
Отговори
# 135
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 861
Първо- може ли ако бащата се съгласи доброволно, българското посолство там да издаде паспорт на детето? Втори въпрос- ако бащата не се съгласи, колко време преди изтичането на паспорта майката трябва да си дойде тук и да заведе дело за заместващо съгласие? Трети въпрос- може ли майката да си дойде без детето за да води дела, защото авиокомпаниите не резервират билети на деца чиито паспорти имат  6 месеца срок до изтичането и няма да може да го върне във Франция и то ще изтърве материал от учебната година?
1. да.
2. няма как предварително да се знае за коя дата ще бъде насрочено делото, съответно кога ще приключи, зависи от натовареността на съда, както и от много други фактори разбира се, и дали към момента на постановяване на решението паспортът ще е изтекъл или не.
3. да.

# 136
  • Мнения: 5 246
И последно - ако изтече паспорта и детето няма втори такъв какво може да се случи ?

# 137
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 861
И последно - ако изтече паспорта и детето няма втори такъв какво може да се случи ?

Ами паспорти изтичат, после се вадят нови и така...

# 138
  • Мнения: 5 246
Да знам така е. Но престоя на дете в чужбина без международен паспорт не е ли наказуемо?

# 139
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 861
Международният паспорт е необходим при пътуване през граници, не и за пребиваване. Поне така мисля, ако не съм права, моля някой да ме поправи.

# 140
  • София
  • Мнения: 10 580
АИДА, много благодаря!

# 141
  • Мнения: 97
Как мога да получа отговор от адвокат  на лични съобщения.

Последна редакция: пт, 06 сеп 2019, 10:56 от nevi91

# 142
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 202
ти си бабатата по майчина или бащина линия ?

# 143
  • София
  • Мнения: 588
Здравейте. Ще се опитам да не съм многословна за да бъде лесно за асимилиране.
 Моя позната след раздялата с бившия, а и преди това бие децата. Има момче и момиче. Момченцето последно го беше била с дръжка от метла, цялото в синини и нахапано доста дълбоко. В пълен потрес съм. Бащата редовно ги взима и плаща доста добра издръжка. На момиченцето беше откъснала кичур с коса преди няколко месеца.

Може ли бащата да получи права И НА ДВЕТЕ деца, след намеса на социалните, като има медицинско само за едното дете?
Тя държи на месечна издръжка дори, когато децата не са при нея. Очаква подкрепа от околните, но с това поведение не знам дали трябва да я получи само защото нас майките ни защитава закона.
Аз самата съм разделена с бащата на дъщеря ми. Преминахме през нашия горчив период, но запазихме цивилизовани отношения. Не съм го съдила за издръжка, но ми помага чисто физически с отглеждането и когато работя.
Ще съм Благодарна на адекватен съвет. Благодаря.

# 144
  • Мнения: 378
Здравейте. Ще се опитам да не съм многословна за да бъде лесно за асимилиране.
 Моя позната след раздялата с бившия, а и преди това бие децата. Има момче и момиче. Момченцето последно го беше била с дръжка от метла, цялото в синини и нахапано доста дълбоко. В пълен потрес съм. Бащата редовно ги взима и плаща доста добра издръжка. На момиченцето беше откъснала кичур с коса преди няколко месеца.

Може ли бащата да получи права И НА ДВЕТЕ деца, след намеса на социалните, като има медицинско само за едното дете?
Тя държи на месечна издръжка дори, когато децата не са при нея. Очаква подкрепа от околните, но с това поведение не знам дали трябва да я получи само защото нас майките ни защитава закона.
Аз самата съм разделена с бащата на дъщеря ми. Преминахме през нашия горчив период, но запазихме цивилизовани отношения. Не съм го съдила за издръжка, но ми помага чисто физически с отглеждането и когато работя.
Ще съм Благодарна на адекватен съвет. Благодаря.
Ами да,сезирайте институциите,уведомете бащата и започвайте дела като вие се явите за свидетел

# 145
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 861
Ако е имало вече дело за родителски права, издръжка, лични отношения, съответно родителските права са присъдени на майката, а бащата е осъден да плаща издръжка, в такъв случай бащата може да заведе дело, след като е налице промяна в обстоятелствата. Тези обстоятелства, преценени от съда с оглед най-добрия интерес на децата, могат да доведат до изменение на първоначалното решение. Разбира се те се доказват с всякакви доказателствени средства, включително и с гласни, съдът също ще изиска дори и служебно, включително и от социалните служби.
Ако не е водено все още дело за родителски права, то бащата може да инициира такова.
Това, че медицинското е само за едното дете, не е пречка с други доказателствени средства да се докажат новите обстоятелства и по отношение на другото дете.

# 146
  • Мнения: 139
Здравейте,със съпруга ми имаме сключен брак от 2006г. Имаме 2 деца,на 12 и 4 години.В момента ,за съжаление сме пред развод.Имаме жилище придобито по време на брака,което се води на мое име,но като част от средствата сме получили от неговите родители.В момента съм в предизвестие за напускане ,и след приключването му смятам да си почина няколко месеца от напрегнатата ми работа,а след това ще започна частен бизнес.
Въпросите са ми следните-
1.Може ли ,след като остана безработна да използва това нещо и да има претенции за родителски права?Той разполага с финансова възможност.
2.Може ли да ме принуди да напусна апартамента,като ми наплати моят дял?А в момента аз нямам  финансови възможности,за закупуване или кредит.
3.Какво мога в случая да направя,за да бъда защитена?
Благодаря Ви предварително!

# 147
  • София
  • Мнения: 20
Момичета услугата консултации  с адвокатите  е около 50 лв
Не си мислете че тук някой безплатно  ще ви посъветва
Ако не ви се дават 50 лв
Отворете  гугъл и прочетете  всички закони по дадения казус
Само знам че в съдъ се преставлявах сам и го спечелих
Нито съм адвокат нито юрист
А просто човек.
Адвокатите освен да смучат кинти друго не могат и са прави
Се пак пари са давали за обучението  си
Всяка професия се заплаща

# 148
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 861
Момичета услугата консултации  с адвокатите  е около 50 лв
Не си мислете че тук някой безплатно  ще ви посъветва
Ако не ви се дават 50 лв
Отворете  гугъл и прочетете  всички закони по дадения казус
Само знам че в съдъ се преставлявах сам и го спечелих
Нито съм адвокат нито юрист
А просто човек.
Адвокатите освен да смучат кинти друго не могат и са прави
Се пак пари са давали за обучението  си
Всяка професия се заплаща

Само тази тема за консултации има 10 страници. Ако ти се занимава, можеш да преброиш лично аз на колко от въпросите съм отговорила. Освен мен, са отговаряли и други колеги. Ясно ти е, че никой от нас не е взел нито по 50 лева, нито дори по 5 стотинки за консултирането. А то, консултирането, дори и във форум, си е труд, нали се сещаш... След толкова консултации лично от мен, получих единствено "благодаря" от две съфорумки, останалите и това не благоволиха да напишат.
А това, че ти без да си адвокат, си спечелил дело, да, похвално е, но не означава, че всички казуси на всички хора са елементарни и всеки с четене на определен закон може да се справи с казуса си. Ако беше толкова елементарно, нямаше да учим Право по 6 години. А в университета между другото не ни учат да четем законите, а да ги тълкуваме. Има разлика, нали?
"Смученето" нямам намерение да го коментирам...

# 149
  • Мнения: X
Точно това е разковничето - не четенето, а тълкуването (дори не мога да го подчертая достатъчно). Всеки грамотен може да чете закони, но ако не разбира какво се казва в тях или ги тълкува погрешно, от четенето няма голям смисъл, да не кажа никакъв.
Извинявам се за офтопика.

Общи условия

Активация на акаунт