За всички Юли е далече, но бебетата гъделичкат вече

  • 37 999
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 109
Страхотна темичка 😊. За покупките за бебка ми е много рано все още, живот и здраве към 7 ми месец ще мисля за това.Да попитам също някоя от вас ползвала ли е мазилото на Хип? Ползвах Палмърс, Кокосово масло, а сега бебешко олио, но не съм доволна в 15г.с а вече +няколко стрии.Гледах мустела и юсерин, но не са ми по джоба на 10дни по 60лв са ми непосилни.Не знам дали е от мазилата или хормоните  но се чеша като маймуна  от няколко дена

# 31
  • Мнения: 148
да ни е честита новата тема за покупките към 7 месец мисля да ги правя бях на преглед казаха момче с сигуност  аз имам друг въпрос в 19 седмица съм а мойте дрехи още си ми стават имам малко коремче и толкова иначе аг каза че вървяло даже едро бебе

# 32
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Съжалявам, че пак ще се намеся с непоискан съвет, но имам професионално изкривяване Simple Smile)
Няколко души споменаха проходилките...За мен са напълно излишни, а често могат да бъдат и вредни за крачетата на детето (ако твърде рано започнете да я ползвате). Освен това тя не помага на прохождането, даже го забавя (детето има опора и не се налага да си тренира мускулите на краката).

Най-добре е да си го пускате да лази по пода и да се мъчи да се изправя само по мебели.
Синът ми б ез проходилка и без да е воден за 2т реъце (също порочна масова практика) проходи  на 11м

Край на лекцията Simple Smile) който иска, може сам да чете по темата.

# 33
  • Мнения: 503
Съжалявам, че пак ще се намеся с непоискан съвет, но имам професионално изкривяване Simple Smile)
Няколко души споменаха проходилките...За мен са напълно излишни, а често могат да бъдат и вредни за крачетата на детето (ако твърде рано започнете да я ползвате). Освен това тя не помага на прохождането, даже го забавя (детето има опора и не се налага да си тренира мускулите на краката).

Най-добре е да си го пускате да лази по пода и да се мъчи да се изправя само по мебели.
Синът ми б ез проходилка и без да е воден за 2т реъце (също порочна масова практика) проходи  на 11м

Край на лекцията Simple Smile) който иска, може сам да чете по темата.
Аз купих на дъщеря ми, когато беше на 8м. Ползва го около седмица и забелязах, че свода на крачетата и се наду и зачерви. За щастие не беше нещо сериозно, но ортопеда каза, че е от проходилката. 😔 Просто детето не стъпвало правилно. А е ползвана по максимум час за деня. Веднага го продадох пустия му паяк. Оправиха се крачетата, без някакви специални мерки. Детето проходи на 10м., просто беше много активно дете и постоянно се изправяше навсякъде - за това и купих...
Иначе после с walker обикаляше. Но при него не мисля, че е имало проблем. Все пак се подпираше само с ръчички.
Почвам вече да гледам за някой ромпър за изписването и бодита. Ако харесам ще купя.
А за какво е този уред за затопляне на кърма? Защо се ползва?

# 34
  • Мнения: 1 102
Надежда Иванова 612428, и аз все още не съм открила моето мазило, имам на прегнакеър кремче, но сякаш мн ме сърби и мен кожата, нз дали е от него. Имам и едно с масла, мн е приятно натурално, но после остава мирис на огранено масло а и малко съм се шашнала че и аз мисля че ми излязоха няколко стрии Expressionless
Иначе на мен ми стават дрехите с изключение на зоната на колана и ако нещо ме притиска се паникиосвам че натискам бебчо и си взех дънки за бременни но и те не са ми удобни и само си мрънкам. Но пък толкова е хубаво чувството като се размърда Heart
А за покупките по-натам мисля да си взема основните неща и да не оставям някой друг да ми избира Simple Smile)

# 35
  • Мнения: 141
Здравейте момичета, някоя от Вас беше написала, че има списък с книжки, които да прочете преди раждането. Може ли да споделите книги, които биха били полезни за всичко свързано с раждане, кърмене, гледане на новородено. В нашия град няма училище за родители и се притеснявам от къде ще събера необходимата ми информация, а очаквам първо дете.
Не знам за такъв списък, но мога да ти препоръчам книгата на Додсън " Изкуството да бъдеш родител ", за мен това е невероятна книга и много съжалявам, че не съм я прочела с първото ми дете. Четох я с второто и тя наистина беше едно много спокойно бебе. То си е и до дете де, но и книгата много ми помогна. В нея няма инструкции за кърмене и т.н., а за психологическата страна на родителството.
За практическа информация ти препоръчвам да четеш в сайта на Българки Бебе Център  - www.biberonbg.com- много полезен сайт.
Има и доста информация за бременност.

mon4o, antonka , бързо да се оправяте.

# 36
  • Мнения: 17
Мончо, аз съм на 3х1 магнерот  (от вторник) в сряда сутринта усетих , че ще се ходи до ВЦ (това ми е болна тема , имам проблеми , сега с бременноста се засилиха) . Вярно е , че има леко слабителен ефект (позната ми каза , апък и го установих само от един прием )
Корема ми от време на време се втвъдява и не знам дали е нормално. На прегледа тази седмица док ми каза , че е добре и не вижда нищо притеснително ( но ми е първа бременност , с близнаци съм и паниката е с космически размери )

Приемам Малтофер фол..... Това желязо ме "стяга" още повече, дайте ми съвет , някой който го е ползвал как се е справил с 00 🤔

За покупките... искам да ходя всеки ден на пазар 😂или да поръчвам от сайтовете , нооооо в началото мисля да обърна по-голямо внимание на количката , столчета за кола , стерилизатор, уред за затопляне на кърма,помпа, шишета, пелени,чаршафи, кошари.  
Живот и здраве дрехите ще ги взема юни/юли .


Здравей, аз също съм на малтофер фол. Всяка сутрин след него си хапвам и по едно- две кивита ( помага за 00 и помага за усвояването на желязото заради винтамин С). Освен това, от време на време си правя паузи от по седмица, за да ми почине стомаха.

# 37
  • Мнения: 37
Здравейте момичета!Поздравления за прекрасната и страшно полезната тема!Моите данни са:
Термин:05.07.2018
Втора бременност/след спонтанен аборт/
31 години
Добрич
Момичета искам да ви попитам постоянно ли усещате гъдилкането на вашите съкровища и чуствате ли се подути след хранене.При мен втвърдяването на корема става винаги след храна и не знам на какво се дължи.Пожелава леко бременеене на всички вас 🙂

# 38
  • САЩ
  • Мнения: 116
На мен заглавието на тази тема не ми харесва!
Мен никакво бебе не ме гъделичка все още!

# 39
  • Мнения: 109
Здравейте момичета!Поздравления за прекрасната и страшно полезната тема!Моите данни са:
Термин:05.07.2018
Втора бременност/след спонтанен аборт/
31 години
Добрич
Момичета искам да ви попитам постоянно ли усещате гъдилкането на вашите съкровища и чуствате ли се подути след хранене.При мен втвърдяването на корема става винаги след храна и не знам на какво се дължи.Пожелава леко бременеене на всички вас 🙂
Усещам я през два три дена за около 10 мин, а вие при кой Аг сте в Добрич?

# 40
  • Мнения: 503
На мен заглавието на тази тема не ми харесва!
Мен никакво бебе не ме гъделичка все още!

Е, то няма как на всички да харесва. За това беше анкетата и гласуването. 😊😉

# 41
  • Мнения: 37
Здравейте момичета!Поздравления за прекрасната и страшно полезната тема!Моите данни са:
Термин:05.07.2018
Втора бременност/след спонтанен аборт/
31 години
Добрич
Момичета искам да ви попитам постоянно ли усещате гъдилкането на вашите съкровища и чуствате ли се подути след хранене.При мен втвърдяването на корема става винаги след храна и не знам на какво се дължи.Пожелава леко бременеене на всички вас 🙂
Усещам я през два три дена за около 10 мин, а вие при кой Аг сте в Добрич?
И аз не я усещам постоянно а в различни статии пише различна информация и човек се обърква.
Иначе ЖК ми е в Добрич при др Йорданов.А се следя и във Варна при др Кателия Александров.Вие от Добрич ли сте

# 42
  • София
  • Мнения: 92
На мен заглавието на тази тема не ми харесва!
Мен никакво бебе не ме гъделичка все още!

Е, то няма как на всички да харесва. За това беше анкетата и гласуването. 😊😉

И аз не съм впечатлена от името, но в крайна сметка не е страшно, важното е всичко да е наред с всички. 😊😉

# 43
  • Мнения: 109
Здравейте момичета!Поздравления за прекрасната и страшно полезната тема!Моите данни са:
Термин:05.07.2018
Втора бременност/след спонтанен аборт/
31 години
Добрич
Момичета искам да ви попитам постоянно ли усещате гъдилкането на вашите съкровища и чуствате ли се подути след хранене.При мен втвърдяването на корема става винаги след храна и не знам на какво се дължи.Пожелава леко бременеене на всички вас 🙂
Усещам я през два три дена за около 10 мин, а вие при кой Аг сте в Добрич?
И аз не я усещам постоянно а в различни статии пише различна информация и човек се обърква.
Иначе ЖК ми е в Добрич при др Йорданов.А се следя и във Варна при др Кателия Александров.Вие от Добрич ли сте
Не от Шабла съм, но бременноста ми я следи д-р Петев в Добрич

# 44
  • Мнения: 37
Здравейте момичета!Поздравления за прекрасната и страшно полезната тема!Моите данни са:
Термин:05.07.2018
Втора бременност/след спонтанен аборт/
31 години
Добрич
Момичета искам да ви попитам постоянно ли усещате гъдилкането на вашите съкровища и чуствате ли се подути след хранене.При мен втвърдяването на корема става винаги след храна и не знам на какво се дължи.Пожелава леко бременеене на всички вас 🙂
Усещам я през два три дена за около 10 мин, а вие при кой Аг сте в Добрич?
И аз не я усещам постоянно а в различни статии пише различна информация и човек се обърква.
Иначе ЖК ми е в Добрич при др Йорданов.А се следя и във Варна при др Кателия Александров.Вие от Добрич ли сте
Не от Шабла съм, но бременноста ми я следи д-р Петев в Добрич
Да познавам го добре 🙂 Първият път ми води той,но чисто от суеверие реших да не е той сега 😉

Общи условия

Активация на акаунт