Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 2 фев. 2019, 11:04 ч.

Нов апартамент на зелено

• 4 052
  • 66
  •   1
Отговори
# 60
ПП: Но и не сме скандинавия.  bowuu

Аха, и имаме двоен проблем. Прекалено остъклените фасади зимата са проблем с отоплението, а лятото с климатизацията Joy

# 61
Ей, няма угодия. Големите прозорци са скъпо удоволствие - печките на мах, но за мен си струва.

# 62
И аз мразя малки прозорчета, типични за архитектурата на жилищните сгради от началото на миналия век. Точно прозорците са причината да не харесвам иначе култовата "Къща с ягодите".
Обаче си има оптимум. Цялостно остъклена стена вече става непрактична, макар да е разкошна и луксозна. "Стъклените" къщи са за милионери. 

# 63
ЧС,  по принцип си права за малките прозорци в старите стилни къщи, но пък там често се компенсира с повече от един прозорец в помещение, което е с по-правилни, почти идеални форми - еркерни овали, почти квадратни стаи. Ако ширината на парцела позволява, естествено.
Стъклената къща, която си постнала, е точно модерна архитектура, каквато харесвам (не кубовете на Нико), но за нашия климат (поне софийския) това не е целесъобразно решение. Естествено, стъклата са към благоприятното изложение (и гледка), в зависимост от климата.

Аз пак да си повторя въпроса - Инфинити сериозни ли са като строител на зелено?

# 64
ЧС,  по принцип си права за малките прозорци в старите стилни къщи, но пък там често се компенсира с повече от един прозорец в помещение, което е с по-правилни, почти идеални форми - еркерни овали, почти квадратни стаи. Ако ширината на парцела позволява, естествено.
Стъклената къща, която си постнала, е точно модерна архитектура, каквато харесвам (не кубовете на Нико), но за нашия климат (поне софийския) това не е целесъобразно решение. Естествено, стъклата са към благоприятното изложение (и гледка), в зависимост от климата.

Аз пак да си повторя въпроса - Инфинити сериозни ли са като строител на зелено?

Да, сериозна фирма са!

# 65
Честито на всички които са си купили жилище, но имам въпрос с акт 16 сметките за ток и вода няма ли да са завишени?

# 66
  • София
А това как ти хрумна?   Shocked
Цената на тока и водата са регулирани - определят се от КЕВР и са еднакви за всички в едно населено място. Единствено промишления ток е малко по-скъп, затова докато няма Акт 16 токът е на друга цена.
Промишлените помешения - офиси, кабинети, магазини и някои ателиета също са на промишлен ток, защото не са за живеене.

Общи условия

Активация на акаунт