Нов апартамент на зелено

  • 8 699
  • 84
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 82
Не знам какво е задължително и кой с какво се съобразява, но за сметка на това говоря от личен опит. И за да вкараме пералнята сваляхме врата от пантите, и диванът влезе в хола с яко натискане и усукване. Т.е. и двете бяха с клизма. Много хубаво, ако при мен е било изключение, но не виждам лошо ако новите купувачи си проверят проектите и ако нещо не е наред поискат корекция. Ако пък всичко е наред, няма да имат грижа. Т.е. само давам една червена лампичка.
Благодаря ти Черна станция 😊😘

# 31
  • София
  • Мнения: 650
А строителят как може да те „ одруса” с покупка на зелено никой не е коментирал. Първо апартаментът не е твой до неговото 100% изплащане и получаване на нотариален акт, освен ако не сте предплатили цялата сума в началото и не сте си извадили нотариален акт. Иначе имате договор със строителя в общия случай за покупко -продажба на право на строеж. Строителя може да ипотекира сградата, която строи в банка, за да се фибансира и ако не изплати кредита, собственик става банката, а не вие, нищо че сте наливали пари там- това е основния риск про покупка на зелено

# 32
  • Мнения: 40 322
Аз станах собственик още на акт 14, така че не му оставих много време за такива неща. И след акт 14 идват повечето  промени в интериора, за които пиша. Пак имаше риск естествено, но се постарахме да минимизираме колкото и каквото може по всякакъв начин.

Що се отнася до БДС, един мой преподавател на времето казваше, че БДС започвал с изречението "БДС не е задължителен"  Mr. Green Не ми се търси дали пише буквално точно това, но е факт, че стандартът е задължителен само тогава, когато е обещано/договорено да се изпълни по него. 

# 33
  • София
  • Мнения: 4 192
БДС е задължителен, ако не се изпълнява може да се търсят претенции. Все пак в договорът за покупка на жилище от строителя не се упоменава колко да са широки вратите или дали спалнята да е под банята на съседа. Затова нешо Има БДС

# 34
  • Мнения: 40 322
Аз казвам, че не е вярно, конкретно в частта "завършване по БДС". Иначе има минимални изисквания за проектиране, за якост на бетона, за желязото и т.н.  Но няма задължителност за това как трябва да изглежда един готов апартамент. БДС е само препоръка и удобна формулировка.

# 35
# 36
  • Мнения: 82
Като цяло това по БДС не знам какво включва, но има някои сгради, които примерно ги издават с финна шпакловка, други не... Някои са с настилки, други не... Някои инвеститори се съгласяват на различни капризи от страна на купувачите, други дори и с пари не го правят...  Адски относително е според мен от това което съм видяла до сега спрямо мои познати и приятели... Лично аз както казах за първи път си взимам жилище и то от инвеститори, които мои познати не са взимали до сега жилища, така че ще видим как ще протичат срещите ни и желанията за промени..
Наистина бих се радвала да ми дръпнат малко спалнята и да вземат от огромната тераса примерно, но както каза по - рано една дама - да не се излагам да го правя на въпрос въобще...

Престрашавам се да кача схема на апартамента, за да е по ясно за какво говоря...

# 37
  • София
  • Мнения: 4 192
Идеална си ти е спалнята. От двете страни на комина (май) където е килера продължаваш с вграден гардероб.
Мен дневната ме притеснява при архитектурния елемент да не е скосение

# 38
  • Мнения: 2 223
Спокойно, момиче, питай всичко, което не ти е ясно. Ако не могат да го направят, ще ти кажат. В крайна сметка ако знаеш, ще си строиш сама сграда. Зависи каква е офертата, но с подови настилки и фина шпакловка обикновено се води частични довършителни работи. Не съм наясно с БДС, но и ние махахме каса и врата, да си вкараме дивана и пералнята...

# 39
  • Мнения: 40 322
Да местят стени и да усвояват балкони не може, защото се иска промяна на проекта, съгласуване и прочее разправии, които не им се правят. Не могат да вземат актовете, ако има разлика с утвърдените проекти. Иначе съм виждала блокове, където на един етаж има балкон, на друг стена, на трети френски прозорец. Но явно е проектирано така отначало - по желание на клиента.

# 40
  • София
  • Мнения: 4 192
Тухлени стени (вътрешни преградни) могат да се местят само с екзекутив - 10 минути работа за надзора  Wink

# 41
  • Мнения: 40 322
Не знам колко е, ама не им се занимава.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 862
Явно сградата не е в София, може и да са по-благосклонни при по-ниска конкуренция. Аз бих питала за всичко. Какво може да стане, най-много да откажат.

# 43
  • София
  • Мнения: 14
Купихме със съпруга ми през 2008 г. апартамент на зелено - е още се строи за съжаление. До акт 14 всичко се движеше с леко закъснение, но оттам - нещата тръгнаха надолу - добре, че имахме нотариален акт, не само договор. Понеже отнеха правата на строителя и го осъдиха, хората с договорите изгоряха - между тях и строителя. И да - става въпрос за софия - широкия център... Така че определено има риск и аз никога не бих си вложила парите повторно по подобен начин.

# 44
  • Мнения: 82
Идеална си ти е спалнята. От двете страни на комина (май) където е килера продължаваш с вграден гардероб.
Мен дневната ме притеснява при архитектурния елемент да не е скосение
Попитах 3 пъти за това дали има някъде скосове или отстъпи, както и брокера е питал, в цялата сграда нямало никъде скосове.
Спокойно, момиче, питай всичко, което не ти е ясно. Ако не могат да го направят, ще ти кажат. В крайна сметка ако знаеш, ще си строиш сама сграда. Зависи каква е офертата, но с подови настилки и фина шпакловка обикновено се води частични довършителни работи. Не съм наясно с БДС, но и ние махахме каса и врата, да си вкараме дивана и пералнята...
Благодаря за хубавия коментар.. Аз мисля вратите последни да ги сложа... До последно май ще стоя без врати, дори и да не е правилно...
Явно сградата не е в София, може и да са по-благосклонни при по-ниска конкуренция. Аз бих питала за всичко. Какво може да стане, най-много да откажат.
Не, не е в София... Морски апартамент ще е 😄😄 И аз така мисля, ще питам пък какво, най - много да ме отрежат.. За питане пари не искат 😇

Общи условия

Активация на акаунт