Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 2 фев. 2019, 15:24 ч.

Овладявяне на ревност

• 4 711
  • 80
  •   1
Отговори
# 45
Аз не споря какъв тип би била жената. Да речем, че не е схванала разминаванията във връзката покрай други грижи, болно дете или каквото ще да е. Не се е оглеждала колко и дали я цени мъжът й, защото е мислела, че всичко е наред, гледат си децата, животът си върви, живеят добре. Няма начин да не се изпитат кофти чувства. Може да не е ревност, но пренастройката на целия живот, когато си с малки деца не е нещо, което става същия ден. Дори да не го мислиш за "своя мъж" в някакъв притежателен смисъл , той е баща на децата ти и си приемала довчера, че ще се грижи за вашето семейство и за тяхното добро ще работи. Нооо не излиза така Simple Smile Дори да си най-самоуверената жена, просто не става да махнеш сръка, да си кажеш, че си се излъгала и да се ухилиш пак веднага.

Много ми е странно като се пише колко гадно чувство е ревността и обсебването. Мисля, че при нормални обстоятелства малко хора биха въобще си и помислили да ги изпитват. Виж, ако наистина има кофти повод, колко от жените биха останали засмени и безучастни? Хм

# 46
  • Street of Dreams
Бианка, ревността не е ли някакво превантивно чувство, нещо като грижа, като страх от изневяра? Предполагам ако ми се случи (защото се случва), ще изпитам по-скоро бяс, отколкото ревност.

# 47
Не знам, аз превантивно не съм ревнувала. И сега не ревнувам мъжа си.

# 48
  • Street of Dreams
То и аз не ревнувам, но пък ясно написах, че ако ми се случи нещо такова ужасно, не знам дали няма да мръдна и да стана ревнива и аз. Затова не говоря така високопарно колко тъпо нещо е ревността и как само шматки без самочувствие я изпитват. На много кралици им паднаха короните.

# 49
Да, на мен ми е странно също как хората говорят за това как някой ревнува като за нещо малоумно, страшно, болестно и не знам още какво. Напротив, може да се случи на абсолютно всеки в някакъв момент. Нормално е ако си 60 години с един и същи мъж и нямаш проблеми с него, и да не ти се случи - пак въпрос на късмет Simple Smile

Аз съм тотално неревнив човек по природа. Ако не ми светнат светофари за проблеми, няма и да се усетя. Но да разбера, че мъжът ми си е паднал по друга и да не трепна - едва ли. Просто вече знам какво е, няма да губя време и ще действам веднага Simple Smile

# 50
  • Алпите
Bianka, всички се учим от грешките си. Така растем и се развиваме. В този смисъл промените са нещо много положително. И това, което днес ни прави нещастни, утре ще ни направи по-силни и мъдри... Аз не плаша от изпитанията на живота, а се научих да ги понасям търпеливо.

# 51
O, така е, след един развод зад гърба си рядко някой се плаши от ревност например Simple Smile Дори и да си се развел по друга причина, доста неща осъзнаваш и виждаш по друг начин.

# 52
Бианка, моето чувство след изневярата беше болка - всякакъв вид, като ударена от влак. Разочарованието от предателството ме халоса като мокър парцал. Не мога да го нарека ревност. По-скоро обида, защото е избрал да ме замени с друга.

# 53
Бианка, радвам се за теб, че ти е странно за болестната ревност. Но за човек, изпитал я лично на гърба си е гнусно, кошмарно и е повреден за цял живот.

# 54
Да, аз не съм била обект на такава ревност, вярно. Само едно гадже имах навремето, което се намуси трайно, че на някакъв купон съм говорила половин час с друг и скоро се разделихме по живо, по здраво.

# 55
  • София
Добре, а какво е това чувство, което изпитва жена, която се е смятала за щастливо омъжена, но разбира със сигурност, че мъжа й се вижда с друга? Не е ли съвсем нормално доста да се стреснеш как се обръща целия ти живот? Дори да не е ревност, все пак този мъж си го имала за ""своя мъж, не си очаквала подобна изненада. И най-самоуверената жена няма да махне с ръка и да си каже: "Ооо, аз съм над тия неща. Тази ми е много под нивото. Всичко ми е наред, понеже си се обичам" Simple Smile Нали така?
Това не е ревност, а ужаса от предателството. Можеше да няма любовница, а да я предаде като отмъкне парите и, като заговорничи с враговете и, като направи много други неща и би било също толкова ужасно чувство, нямащо нищо общо с ревността. Допускаш един човек най-близо до себе си, а се оказва, че той не заслужава това и реално ограбва доверието. Затова и не разбирам как някой може да подозира човека до себе  си, че е способен и дори склонен на подобно нещо и не само да стои с него, но и да се бори с конкуренцията...Пак ще кажа, любовта не е конкурс, за да се състезаваме с други за нея, а ако човекът е свестен, дори ако не обича вече половинката си би  могъл да се постарае да не я предаде, а просто да се разделят. 

# 56
Да, точно, не е ревност в смисъла на преследване и обсебване, но не мога да го обясня точно. И да, нямаш ли доверие в човека до себе си, е пълна лудост да седите заедно. Само напрежение и глупости могат да се случат.

Самата аз понякога казвам, че нямам 100% доверие на никого, но сега като се замисля, на мъжа си реално имам. Да не са му уроки, но досега не ми е давал повод да се съмнявам, че би направил нещо зад гърба ми. Всеки трябва да има поне един човек, на когото да вярва, иначе не си го представям.

# 57
  • Алпите
Светът е такъв, какъвто го виждаш. Реалността е огледало на душата. И ти се случва това, което очакваш да ти се случи... Отне ми време да осъзная тези прости истини, но те промениха живота ми напълно.

# 58
Ех, ако беше така, нямаше да има трагедии, катастрофи, болни деца... Виж, за личния живот съм по-съгласна. Там нещата си зависят от теб.

# 59
  • Алпите
Напротив, Бианка, всичко се случва закономерно. Съдбата на всеки си зависи от него. И има уроци, през които трябва всеки да мине за да осмисли нещата... като малкото дете, което едва като пипне горещата печка и се опари, разбира за какво са били предупрежденията.

Общи условия

Активация на акаунт