Овладявяне на ревност

  • 7 789
  • 82
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 469
Никога не съм тръпнела,камо ли очаквала,  да налетя на такава паталогична, болестна ревност. Бях потресена, шокирана, но на 17/18 преди двайсет и години...го приемах за любов.
Самата аз не знам дали ревнувах в началото на връзката ни с бившия. Май да, но това беше толкова мимолетно и за кратко, че даже го бях забравила.

Последна редакция: ср, 06 фев 2019, 14:48 от Thirteen#

# 61
  • Мнения: 18 530
Вярвам, че много неща зависят от нас, но чак всичко - не.

# 62
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Това, което имам предвид идва от подсъзнанието-  влиянието му в живота ни е огромно.

# 63
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 470
Това, което имам предвид идва от подсъзнанието-  влиянието му в живота ни е огромно.

Значи да се чувстваме виновни за всичко лошо, което ни се е случило някога?

# 64
  • Мнения: 18 530
Подсъзнателно всеки се страхува за близките си, и други такива "обичайни" страхове. Трудно е да престанем да бъдем хора...

# 65
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Виновни не, по-скоро отговорни... и благодарни.
Нашите убеждения, залегнали в подсъзнанието ни в резултат на минал опит, формират нашите мисли, чувства, поведение.
Аз успях до голяма степен да се освободя от страховете си, обичайки повече... Отдалечаваме се от темата, макар нещата да са свързани (научих се да разглеждам проблемите не откъснати един от друг, защото в основата си са породени от едно и също).

# 66
  • Мнения: 1 770
Предателството е много по-болезнено за мен от една плътска изневяра. Освен болка, която е дори и физическа, чувството някой на когото си вярвал безрезервно да те предаде, е като да си в безтегловност. Висиш си в пространството и няма на кого да се опреш. Все едно са ти отрязали и двата крака...

# 67
  • Linz
  • Мнения: 11 619
За това човек не трябва да се оставя да става зависим. Любовта към другите започва от любовта към себе си. Когато се самоуважаваш и цениш достатъчно, постъпките на другите не могат да те засегнат особено.

# 68
  • Мнения: 18 530
И двете сте прави. Но отнема време и доста преживявания да го постигнеш Simple Smile

# 69
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 470
Който обича е уязвим.

Не може хем да обичаш, хем да не ти пука, ако те наранят.

# 70
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Уязвимо е егото. Нараняват очакванията. Обичта (безусловната) е на другия полюс.

# 71
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 470
Уязвимо е егото. Нараняват очакванията. Обичта (безусловната) е на другия полюс.

Безусловна любов има само към дете. Любовта към любимия е егоистична по природата си. Освен ако книгите не са ти втълпили нещо неестествено - аз го обичам, ама нека той да е щастлив, макар и с друга - аз ще си го обичам от тук.

# 72
  • Мнения: 6 469
Уязвимо е егото. Нараняват очакванията. Обичта (безусловната) е на другия полюс.

Безусловна любов има само към дете. Любовта към любимия е егоистична по природата си. Освен ако книгите не са ти втълпили нещо неестествено - аз го обичам, ама нека той да е щастлив, макар и с друга - аз ще си го обичам от тук.
Абсолютно съгласна.

Но с останалото не точно.
Аз обичах и без да съм обичана. Не знам от книгите ли е, от глупост, наивност...Но разбрах, че го мога. Не ми беше някаква цел, нали ..Stuck Out Tongue Winking Eye просто се случи.И се учудих на себе си, че съм способна на това..

# 73
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Безусловната любов е към всичко, тя не се ограничава по никакъв начин и е осъзнаване на едно много дълбоко ниво (от което ние сме много далече). Не се наемам да пиша повече, само исках да разгранича ревността от любовта.

# 74
  • Мнения: 4 611
Безусловната любов на теория звучи чудесно, но на практика не съм сигурна доколко е възможна в дългосрочен план. Даже и безусловната любов има условности. Ако ти изневерява, ако ти изиграе парите на комар и ако те бие, ако не работи и всичко лежи върху теб, надали ще продължиш да го обичаш дълго. Ако е свестен мъж и честен и аз ще знам да го обичам "безусловно".

Общи условия

Активация на акаунт