Овладявяне на ревност

  • 7 765
  • 82
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте!
Сигурна съм,че все 1 2 теми ще има относно този въпрос,но не ми се прелистваше страница по страница и затова реших да пиша и аз по нея.
Дано не е проблем.
Искам да ви попитам,вие мили дами как се справяте с ревността към мъжът /приятелят ви?
 Не знам дали има дами,които като мен все ги спохождат някакви мисли от време на време особено,като се скарат с приятеля си,че ще си намери някоя по-добра от тях..Аз лично се старая да давам максимума от себе си и му помагам с каквото мога,но все пак..
Щи ми е приятно да прочета вашия опит с овладяването на ревността и тези мисли. Heart Exl
Поздрави! Heart Decoration

# 1
  • Мнения: 2 522
Ако ревността е основателна, тоест имам повод, въобще не я овладявам. Развихрям се.

# 2
  • Мнения: X
Ако ревността е основателна, тоест имам повод, въобще не я овладявам. Развихрям се.

Моята доста пъти ми се струва,че е безпочвена..  и това ме дразни,но не знам как да спра да си набивам някакви филми все. А и малко или много влияя на връзката.. Confused

# 3
  • Мнения: 1 184
На мен това ми говори че му/си нямате доверие напълно. И проблема е отвътре навън , не от вън навътре. Разбираш ли ко искам да ти кажа. Доопознайте се....иначе....драмата е гарантирана.
Теб ревнуват ли те , както ти ревнуваш ?

# 4
  • Мнения: X
На мен това ми говори че му/си нямате доверие напълно. И проблема е отвътре навън , не от вън навътре. Разбираш ли ко искам да ти кажа. Доопознайте се....иначе....драмата е гарантирана.
Теб ревнуват ли те , както ти ревнуваш ?

От минала връзка ми е останало нещо като "травма" относно доверието в една връзка. Знам,че не трябва да се сравняват хора,още по-малко връзки,но просто на бившия ми приятел му имах наистина огромно доверие и накрая той ми "заби" нож в гърба и от тогава не мога да се доверя напълно на никого и в сегашната ми връзка понякога си мисля:ами ако стане така,както стана в миналата,ако и той сега ми забие нож,както предния..
Знам,че не трябва да мисля така,но...
Старая се да мисля повече положително над нещата.
Да,ревнува ме в рамките на нормалното,но не си го показва,както съм аз.

# 5
  • Мнения: 11 505
Непрестанното сравнение на старата връзка с новата Ви прави лоша шега. Ревността е отрова и скапва отношенията. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 184
Това което си написала тук се надявам че си му го казала. А ако не си , му ко кажи с тези същите думи.
Щото ако постоянно и неоснователно ревнуваш ....води не много приятни емоции ....и последици. Пак казвам доопознайте се.

# 7
  • Мнения: X
Може би бъркам вече потребителите, но ти нямаше ли подобна тема наскоро?

П. П. Форумът има търсачка. Няма нужда от прелистване.

# 8
  • Мнения: X
Може би бъркам вече потребителите, но ти нямаше ли подобна тема наскоро?

П. П. Форумът има търсачка. Няма нужда от прелистване.

Не,нямам. Blush

# 9
  • Мнения: 56
Принципно не е нормално да те спохождат подобни мисли постоянно, ако няма причина за това. Проявата на неоснователна ревност говори за липса на самочувствие и самоувереност у теб. Работи върху себе си иначе рискуваш сама да си саботираш връзката.

# 10
  • София
  • Мнения: 12 374
Не ревнувам мъже - хора всъщност, защото има различни видове ревност. Твърдо вярвам в свободата на личния избор - така съм възпитавана, така възпитавам и дъщеря си.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 984
Приела съм факта, че ако един човек е решил да изневери, той ще намери начин, дори да го охранявам като граничарско куче.
Ако се хванем, тогава ще го мисля, авансово няма какво да предъвквам.

# 12
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 847
Не ревнувам мъже - хора всъщност, защото има различни видове ревност. Твърдо вярвам в свободата на личния избор - така съм възпитавана, така възпитавам и дъщеря си.

+1
За мен ревността като чувство говори основно за ниска самооценка. Скромно или не - по-добра от мен няма Grinning
Пък ако е решил да търси нещо друго, последното, което ще го спре са сцени на ревност. Та не - не ме спохождат такива мисли.

# 13
  • Мнения: 1 770
Десинка, предполагам че си доста млада. Овладаването на емоциите се учи с годините и опита. Не всеки го може, разбира се. Зависи от темперамента, начина на мислене и най-вече желанието.
Според мен, ревността се корени вътре в теб и неосъзнатата ти ниска самооценка. Фокусирай се върху себе си повече, отколкото да угаждаш на половинката си. За някои хора, това "угаждане" е задушаващо и действа отблъскващо,колкото и да не ти се иска да е така.
Аз имам своя философия за нещата и не си позволявам да ревнувам. Вярвам на 100% на човека до мен, докато не разбера един ден че ме лъже. Естествено не се стремя да намирам доказателства за предполагаеми лъжи, не следя телефони, не разпитвам и не искам обяснения за детайли къде, кога, с кого и как е бил. Не го правя, защото всеки човек си има лично пространство и го уважавам.
Имам такава настройка и смятам, че ако половинката ми реши да изневерява, то не той е намерил "по-добра" от мен, а той самия не е достатъчно добър за мен. 😉Не се страхувам да не бъда заменена от някоя "по -добра", защото смятам че този страх погубва. Винаги има  по-добри от нас там някъде. Защо да си причинявам тази параноя!? Този до теб толкова ли е" най-най", та все да намира "по-добри"? Внимавай само да не са се наредили на опашка и да се бият за него. 😁 Шегичка. Все пак гледай по-лежерно на нещата. Животът ти е хубав и ти си най-доброто нещо в него. Само трябва да го осъзнаеш! 😊 Успех ти желая!

# 14
  • Мнения: X
Десинка, предполагам че си доста млада. Овладаването на емоциите се учи с годините и опита. Не всеки го може, разбира се. Зависи от темперамента, начина на мислене и най-вече желанието.
Според мен, ревността се корени вътре в теб и неосъзнатата ти ниска самооценка. Фокусирай се върху себе си повече, отколкото да угаждаш на половинката си. За някои хора, това "угаждане" е задушаващо и действа отблъскващо,колкото и да не ти се иска да е така.
Аз имам своя философия за нещата и не си позволявам да ревнувам. Вярвам на 100% на човека до мен, докато не разбера един ден че ме лъже. Естествено не се стремя да намирам доказателства за предполагаеми лъжи, не следя телефони, не разпитвам и не искам обяснения за детайли къде, кога, с кого и как е бил. Не го правя, защото всеки човек си има лично пространство и го уважавам.
Имам такава настройка и смятам, че ако половинката ми реши да изневерява, то не той е намерил "по-добра" от мен, а той самия не е достатъчно добър за мен. 😉Не се страхувам да не бъда заменена от някоя "по -добра", защото смятам че този страх погубва. Винаги има  по-добри от нас там някъде. Защо да си причинявам тази параноя!? Този до теб толкова ли е" най-най", та все да намира "по-добри"? Внимавай само да не са се наредили на опашка и да се бият за него. 😁 Шегичка. Все пак гледай по-лежерно на нещата. Животът ти е хубав и ти си най-доброто нещо в него. Само трябва да го осъзнаеш! 😊 Успех ти желая!

Благодаря! Heart
А относно за самооценката-да,ниска ми е,аз си го знам. Явно това,че преди да ме заменили за друга,дооста ми е повлияло и то не за добро.
Да,вече започнах да наблягам над себе си и над самочувствието си. Blush

Общи условия

Активация на акаунт