идея за име на момиче с буквата С

  • 6 606
  • 133
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 255
София ... ако Коко беше момиче така щеше да се казва  Joy

# 91
  • Мнения: 36 100
Станислава

# 92
  • Мнения: 72
Стефани,Силви,Силвана,София

# 93
  • Мнения: 176
Здравейте, майчета!Бременна съм и е време за името на бебо.Дайте свойте идей за име на момиче започващо с буквата С.Предварително Ви благодаря за идейте!

Привет мило бъдещо мамче,
Прочетох внимателно всички предложение до момента и бих искала да отбележа, че изборът ви няма да е лесен  Laughing Момичетата са се постарали и са цитирали много красиви имена.
Старнното в случая с името е, че човек не може да се абстрахира и винаги го асоциира с хората около себе си. Т.е. дори едно име да е много красиво,ако познаваш лице с такова име, от което си разочарован или който просто не харесваш, името му незабавно отива в "черния списък". А доколко обектовно е това....всеки сам може да прецени за себе си...
Ще споделя нещата, което бяха важни за мен при избора на име на моето малко съкровище:
1. Реших да не спазвам традицията и да кръщавам детето на някоя от бабите /тъй като все пак става въпрос за девойка/. Не защото не харесвам имената им, а защото исках моето бебе да "започне начисто", да носи своята индивидуалност и да не бъде "обременено" по някакъв начин от съдбата на първоприемника /дано ме разбираш какво имам предвид и това не звучи налудничево Joy/.
2. За мен беше важно името да бъде българско, да бъде благозвучно и нежно, но в същото време да носи в себе си "силен заряд" /прерових възможните източници за старобългарски имена в нет-а: на ханове, царе и техните дъщери/.
3. Съпругът ми да харесва името.
Бяхме се спряли на 2 имена. Естествено аз клонях към едното, а мъжът ми към другото...като че ли. Съпругът ми остави окончателната дума на мен, и най-странното е, че въпреки моята убеденост в избора, когато ми показаха малкото човече, аз сама си реших, че ще остане с име №2    Thinking Та то бебка сама си "каза"...
И понеже вече достатъчно се отклоних от темата и те занимавах с моята одисея /моля да ме извиниш за това/, нека простъпим към действие - моите предложения за име с буквата "С" са:
- Светозара /старинно име "който озарява със светлина"/;
- Селимира /старинно име - "да насели света"/;
- Силияна /от "сила", "силен"/;
- Славяна /от "славянин" - сравнително ново, но по-рядко срещано име/

Ако обаче ти не държиш името да е съвсем българско, бих предложила:
- Сребрина /като нещо по-оригинално и не толкова срещано/;
- Селена /от гр. блестяща, лъчиста; богинята на Луната/;
- Савина; или пък
- Сияна.

Май вече прекалих  newsm78. ИЗВИНЯВАЙ   bouquet

    

# 94
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 565
Нашето не си го даваме пък  Crossing Arms

# 95
  • Мнения: 1 999
София, Силвия, Симона

# 96
  • Бургас
  • Мнения: 372
Силвия Силвина Симона Стеляна Стефани Сесилия Светлана Светослава Савина а Сара на мен много ми харесва и има много хубаво значение значи господарка Peace

# 97
  • София
  • Мнения: 298
Освен досега изброените:
Слава
Слав(и)я
Симка Mr. Green (не си го харесвам много като звучене, но пък е уникално)

# 98
  • Мнения: 262
Стоя, Станимира

# 99
# 100
  • Мнения: 310
Станислава

# 101
# 102
# 103
  • София
  • Мнения: 36 121
Сара, София, Савина,Сиана

# 104
  • Бургас
  • Мнения: 10 831
Стела,Симона,Светослава

Общи условия

Активация на акаунт