Рецепти за Airfryer фритюрник PHILIPS HD9220/20 BLK - втора тема

  • 95 167
  • 766
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 397
Здравейте,
аз днес тествах Cosori-то ...
Ето малко снимки. Картофките станаха много добре, но пържолите малко сухи.
Утре ще опитам с марината.

Скрит текст:







Пробвайте да печете месото по-малко време. Докато нацеля подходящото време, сумати месо съсипах 😄😄😄

# 346
  • Мнения: 3 794
В какъв съд приготвяте ястия като дробчета, кекс и други, които не са подходящи за решетката? В клипчетата гледах, че слагат от формите с махащ се ринг, но не знам от къде да къпя толкова малък 🧐
Имам Philips 9216/80.
За сега само картофки съм пробвала и станаха много вкусни Simple Smile Ще пробвам и тиквички тия дни.

# 347
  • Мнения: 10 685
Аз го обичам месото well-done , но на 195' за 6 минути, както е по програма, ми беше абсолютно недостатъчно. Затова му зададох на manual 205' (максимума t') 18 минути. Но стана суховато Simple Smile
Ще пробвам други варианти Simple Smile

# 348
  • Мнения: 1 397
Аз го обичам месото well-done , но на 195' за 6 минути, както е по програма, ми беше абсолютно недостатъчно. Затова му зададох на manual 205' (максимума t') 18 минути. Но стана суховато Simple Smile
Ще пробвам други варианти Simple Smile

Зависи колко са дебели пържолките.
Аз взимам едни по-тънички и ги пека за 8-9 минути на програмата за свинско на Филипса,която е на 200 градуса. Стават много сочни. Просто си поиграйте с времето и ще стане.

Love Fairy, аз си купих специална тавичка,която се предлага като аксесоар към Филипса. Момичетата тук знам,че ползват от тези еднократните алуминиеви тавички.

# 349
  • София
  • Мнения: 489
Момичета, как да направя мусака в еър фрайър?

# 350
  • София
  • Мнения: 10 309
Момичета, как да направя мусака в еър фрайър?

Няма ли да загори отгоре?!? За първи път чувам за муска в подобен уред....

# 351
  • Мнения: 3 154
Момичета, как да направя мусака в еър фрайър?

Няма ли да загори отгоре?!? За първи път чувам за муска в подобен уред....

Обикновени фурни или мултикукъри не са ли по-подходящи за такива манджи, или идеята е - всичко да се  пробва във фрайъра, просто за да разберем дали става?  Е, не - не става за: гювечи, капами, козунаци, с мусаката също се съмнявам, че ще постигнете задоволителен резултат.
За мен е нещо, което върши страхотна работа за бързо готвене и, или печене на малки количества  -  сандвичи, мъфъни, печени картофки, замразени хлебчета, бутерки, брецели и пр. "здравословни" нещица.
Първият  ни  Филипс изпуши след 5-6 години душманска експлоатация и почти веднага поръчахме нов - най-използваният уред в кухнята е - имаме и слоукукър, мултикукър, но не са изваждани от кутиите.
бтв. Чушки пече идеално и се белят много добре т.е. може да се ползва за чушкопек - проверено е.

# 352
  • София
  • Мнения: 489
По-назад в темите някой беше правил, затова питам.

# 353
  • Мнения: 1 754
Момичета, как да направя мусака в еър фрайър?

Що не опиташ така: Махаш решетката, намазяваш хубаво долната тавичка и си слагаш продуктите. Може би преди това трябва да си сварила почти до готовност картофите. Омесваш с каймата и включаш на 200 градуса и бъркаш от време на  време. Като е готово си сипваш заливката и печеш докато хване загар. Аз не съм правила, щото не ям месо, ама опитай. Не виждам защо да не стане.

# 354
  • Мнения: 14 066
В долната тавичка не се готви, поне филипса е така. А и като махне кошницата, ще се получи "дупка" в уреда, на мястото на дръжката. По-скоро да ползва от онези еднократните форми, алуминиевите, ако няма специален съд. Аз бих опитала със сурови картофи, но значително по-малко вода. Наблюдавай какво се случва и ще прецениш дали има нужда от още вода, готови ли са картофите и т.н.

# 355
  • Мнения: 1 754
Аз си готвя в моята долна тавичка. Преди имах на лидъл уреда сега съм с този на делимано. Никакви дупки не се получават. Явно зависи от модела.

# 356
  • Мнения: 14 066
При Филипс, ако махнеш кошницата, се получава дупка там, където е дръжката й. И изрично пише да не се готви в долната тава. Та, до уред си е, да.

# 357
  • Мнения: X
Промъквам се и аз. С Косори съм. В нас тече див ремонт и не мога да го пробвам. Братовчед ми без да пита поръчал по новият модел, че били на една цена почти. Та сега моят е с врътка вместо с копчета.

# 358
  • Русе
  • Мнения: 8 801
Печени лешници,


Напръсквам леко с вода, осолявам, без да друсам много ги изсипвам, пека за 5-6 минути на 200 градуса.
Това е около 200 гр. Аз също доста успешно използвам фраера за печене на чушки. За десет минути на 200 градуса са готови, около 1-1,5 кг.

# 359
  • Мнения: 1 684
Супер идея. Как не съм се сетила да пека ядки?

Общи условия

Активация на акаунт