Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 3 фев. 2019, 10:37 ч.

Американски колеж - четиринадесета тема

• 34 866
  • 773
  •   2
Отговори
# 585
Синът ми каза, че трябвало да се профилират от 9 клас съгласно специалността, която един ден искат да кандидатстват.
Не е ли малко рано?
Идеята е на МОН и е формулирана като изискване за съжаление.
Нека помисли какво му е по сърце и да избере него.

# 586
Ха-ха-ха, рано! Ами в другите училища децата ги избират тези профили още в седми клас... като си пишат списъците с желанията, т.е. даже не си избират, а където ги приемат... (поредното безумие на МОН, но това ми е болна тема, а и сина ми е в първия набор по тази система и очакваме скоро "бране на резултати").

В Колежа ще ви организират и родителска среща за набора (поне миналата година така направиха, да разкажат родители на деветокласници в АК), преди окончателния избор. (след 9ти клас, ако много не го влече профила, може да го смени...).
Всички часове по профил са си в редовната учебна програма, елективите са друго, клубовете трето.
Спокойно - и на тях и на вас ще обяснят Simple Smile Няма неглижиране на преподаването в който и да е профил, така че да си избира съгласно интересите Hands V

# 587
Малко страничен въпрос от предизпитната треска:)
Синът ми каза, че трябвало да се профилират от 9 клас съгласно специалността, която един ден искат да кандидатстват.
Не е ли малко рано? Той е 100% ориентиран, което е нож с две остриета, защото ако междувременно си промени мнението в 10ти клас примерно, може би ще е трудно нещо да се наваксва. Тези допълнителни часове кога се учат, в рамките на обичайната учебна програма или допълнително?
Има ли профили, които не се изучават достатъчно задълбочено и няма смисъл да се записват?
Да, да, знам, че всичко е относително, но съм малко объркана:)

Късмет на децата и спокойствие на родителите, аз бях така преди НВО-то миналата година Simple Smile

До колкото зная в края на тази учебна година ще ни дадат повече информация и на нас родителите. Децата са ги запознали с възможните профили. Ние сме в другата крайност -  не е ориентирана вообще. Харесва и профила с математика, но не иска физика....харесва и профила с бълг. език , но не иска история.......може би само профила  по езици повече и допада, но е голяма чуденка. Ще видим какво ще измисли до края на годината .

# 588
И на мен ми се вижда рано, детето още не се е оплакало. НВО-то даже не е ли от още по-ранен час?
Не съм го питала дали е притеснен, не мисля изобщо да насочвам фокуса в тази посока. Изглежда доста лежерен.

# 589
Каката искаше да е доброволец утре, ама не й разрешиха Simple Smile Питам я, какво би помогнала, дори и да й бяха разрешили, а тя: "Щях да му кажа:вярвам в теб и да го изпратя в залата" Много мило ми стана!

# 590
  • София
Каси каза жокера Simple Smile

Понеже ние  (мамите и татковците, пищещи тук) вярваме в децата си, те усещат нашата подкрепа, вярват в себе си, спокойни и концентрирани са на изпита и влизат в Колежа. Успех утре, и който се вълнува повече от детето, да бъде така добър да си поплаче след като децата подминат караулката на влизане...вероятно няма да сте единствените притеснени и развълнувани мами, така че срамно няма. Но пред децата - само спокойствие и увереност. Силни сме - и ние, и те!

Успех утре! С вас сме.

# 591
  • софия
Ввлизам специално, от сърце да пожелая лек и успешен изпит на всички форумски дечица!  Родители,  просто им кажете колко са страхотни и ги оставете в ръцете на доброволците и колежа! Всичко ще е повече от добре! Не се шашкайте когато излязат и кажат колко еди какво си е било! Важното е че вече е зад гърба им!
Успех!!!

# 592
  • В офиса
Успех утре! И моите 10 стотинки към притеснените родители:
Утре детето като излезе и каже "Нищо не направих", не му вярвайте. Напротив. Светът не е започнал и не свършва с един изпит. И пилците се броят на 3-о класиране.
Да не забравят на математиката - останат ли им 3-4 минути - тото.
Дано темата за есе да е благодатна. Спазен формат дава поне 6 точки. Колкото и тъпа да им се струва тезата им, да си я защитават последователно.
Всичко ще е наред.

# 593
Успех и от мен!

# 594
Стискам палци!

# 595
Стискам и аз палци! И да не забравят за есето - задължително да има заключение!

# 596
Благодаря ви!

# 597
  • На топло в неговото сърце.
Добро утро, влязоха толкова много деца. Повечето усмихнати и на групички, дано да излязат пак така. МАЛЕ като мравуняк бяхме отпред. Успех им желая на всички деца.

# 598
  • София
Стискам палци и аз на нашите умни дечица. Майка ми и баща ми заведоха сутринта юнака на изпит. Имало е страшно много народ. Аз му казах, че вярвам в него и се гордея с това, че не се отказва и се старае, въпреки, че не му остава време за хобито му и за почивка.
🍀

# 599
С кола или с метро препоръчвате да се отиде на изпита? (За догодина питам, още докато ви е прясно Simple Smile )

Общи условия

Активация на акаунт