Американски колеж - четиринадесета тема

  • 52 890
  • 762
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 7 154
За такси се въздържах да пиша, защото не е ясно на какъв екземпляр/шофьор ще попаднеш.
Ако е подхванал темата за правителството, допушвайки цигара на фона на последната песен на Преслава, не мерси.

# 601
  • Мнения: 5 425
За такси се въздържах да пиша, защото не е ясно на какъв екземпляр/шофьор ще попаднеш.
Ако е подхванал темата за правителството, допушвайки цигара на фона на последната песен на Преслава, не мерси.


Поръчва се по телефона непушач (пробвано и работи).
Правилно проведена политическа дискусия на фона на Преслава може да реши както въпроса със сценичната треска, така и този с посещение на тоалетната преди изпита Wink
Нещо от сорта на урока за "мома Шушана" на факюлти фолиз?

# 602
  • Мнения: 7 154
“Тази година запитахме седмокласниците, които се явиха на приемния ни изпит дали са срещали уличен музикант.
Вижте как точно бе формулирана темата на съчинението на нашия уебсайт:”
https://www.acs.bg/bg/admissions/bulgarian-students-admission-after-grade-7/

Срещали ли сте уличен музикант? Строфите по-долу са началото и краят на стихотворение на Георги Рупчев. Прочетете ги внимателно:

Вечерта се промъква в града непоканена,
тича тихичко с лапки лисичи.
Свойте скромни вълшебства реди музикантът -
между нас
и далече от всички.
Завъртява опашка, муцунката вдига
и присяда безследната музика...

Китаристът напява рефрена си...

И отново свисти вечерта - като мотриса,
и в трамвая последен посрещаме новия петък -
и дали ще познаем сега китариста,
сгушен в своята тъничка,
светла жилетка.

Задача:

В съчинението си със заглавие "Уличният музикант", отговорете на следните въпроси:
1. Къде и кога се случва действието?
2. Как са представени музикантът и музиката? Защо поетът ги вижда така?
3. Свържете началото и края - какъв проблем откривате?

Последна редакция: нд, 17 мар 2019, 13:15 от Фран

# 603
  • В офиса
  • Мнения: 4 012
СУПЕР тема! Няма как да пишеш заучените клишета (за разлика от миналогодишната, която много хора я харесаха, но за мен бе ултра тривиална). Много ми хареса (може би защото обичам да снимам и наблюдавам улични музиканти като се разхождаме в София, или извън нея Simple Smile). Катедрата по български (те ли дават темата?) този път са надминали себе си. Мисля, че оценките ще са високи.

# 604
  • Мнения: 8 074
Мисля, че оценките ще са разнообразни Smirk Ако детето умее да ползва езика и да формулира ясна мисъл, ако е любознателно и наблюдателно, темата предполага разгръщане на потенциал, ако едно от тези липсва... Smiling Imp Интересна е!

# 605
  • В офиса
  • Мнения: 4 012
Скрит текст:










# 606
  • Мнения: 7 154
Аз нямам мнение, защото никога не съм харесвала литературата, писане на есета, съчинения и т.н.
Темата от днес не се хареса от 12-окласничката ми.
Каза, че това по-скоро е анализ на стихотворение.

# 607
  • софия
  • Мнения: 4 985


Ето така изглеждаше бариерата откъм Младост в 8,25.
С колите беше ад въпреки усилията на полицаите, които регулираха потока. Моят съвет за следващите е да се възползват от услугите на таксиметровите компании. Паркирането по пътя към Хит, пица Доминос, и автобусния път на излизане само затормози цялата пътна картинка. Достатъчно е един да реши, че " ей сега тук ще обърна"  и край- циментирането е гарантирано. Затова ние преди време си взехме такси до Доминос въпреки, че живеем на един хеърлей разстояние! Като видях днес за какво става дума се убедих, че навремето съм постъпила правилно!
 Както можеше да се очаква децата излизаха с репликата " ужасно беше", но както ви посъветва Тинкърбел вчера-просто не им вярвайте!
Според мен темата за съчинение ще ги е затруднила. Ще се откроят децата с фантазия.
Имало било много уравнения ( каквото и да значи това)
Четене с разбиране е био в рамките на 4 текста-един научен-за хапче, което ще дава инфо за храносмилателната система, друг текст с тема за художниците, другите два (сори ама) не ги помня!
 Та така, каквото можах ви информирах! Къде ми е бозата?! М?

Последна редакция: нд, 17 мар 2019, 14:35 от Амели

# 608
  • Мнения: 6 301
Луда работа. Но всички форумски деца ще влязат, ще видите. Досега винаги са влизали. На постоянно пишещите де Grinning Всичко ще е наред, ще видите.

# 609
  • София
  • Мнения: 16 193
Нито една мама на кандидатче не се е включила още ...Амели, ти на кого си държала ръчичката преди изпит днес?

# 610
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Татко Мецане дай боже. Детето каза, че есето било гадно. Ние бяхме с колата, паркирана на Хит.Другият текст бил някакво стихотворение за зимата, но кратко и тийна каза, че нищо не е разбрал. Даже не е чел целите текстове, а според въпроса е търсил отговор. Уравненията били сложни и трудни. Ох мина, сега каквото сабя покаже.

# 611
  • София
  • Мнения: 111
Здравейте, ето и мнение на майка на кандидат гимназист: Laughing
Темата на есето на мен не ми харесва: слагам я в графата Джани Родари, Алиса в страната на чудесата и картите "Диксит", при които са отишли бая наркотици, за да ги измислят. Детето пишеше приказни есета на по достъпни за нея теми - приятелство, ценности, природа....
 Но на мен литературата не ми е стихия, аз съм математик човек и обичам точните неща.

Дъщеря ми е спокойна, което много ме радва и съм особено щастлива, че приключи стресът и напрежението.

Относно задачите - много геометрия, триъгълници, ъгли, числови изрази и неравенства. Тя очакваше повече "логически" задачи и се беше готвила за тях, но каквото такова.
Знанията и уменията и логиката, която научи тази година, никой няма да и отнеме и като цяло определям подготовката за изпита, както и самият изпит като ценен опит, пък каквото стане!
Приятна почивка!

# 612
  • В офиса
  • Мнения: 4 012
Аз нямам мнение, защото никога не съм харесвала литературата, писане на есета, съчинения и т.н.
Темата от днес не се хареса от 12-окласничката ми.
Каза, че това по-скоро е анализ на стихотворение.
Да, аз си написах възторга преди да прочета истинското условие. Трябваше да си ги оставят да си пишат за уличните музиканти - с какво ги свързват, за пари ли са на улицата, или за слава/публика/признание, или  защото имат да изразяват много емоции и за да предадат настроението си на другите. Как изглежда един град с улични музиканти и как без, да разкажат някоя случка и т.н. Даже съвсем скоро май имаше някакъв вайръл във Фейсбук - един изглеждащ като клошар седна на едно улично пиано и изсвири виртуозно нещо доста трудно. Реакциите на публиката бяха забележителни - как им прикова вниманието и аплодисментите накрая. С тези неща свързах темата аз, а не с анализа на стихотворението, което явно е трябвало да направят.

# 613
  • София
  • Мнения: 2 768
https://www.youtube.com/watch?v=7gphiFVVtUI&list=RD7gphiFVVt … t_radio=1&t=0
Поздрав за кандидат-гимназистите с едно любимо клипче по темата на есето Simple Smile

# 614
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Така е Тинки, но аз се надявам да се е справил по-добре на другите части. Иначе е спокоен, но той принципно не показва, че нещо е напрегнат или угрижен. Всички, които излизаха споделяха, че е бил труден изпита. Аз обаче вярвам в това, че всичко ще е наред и тези, които наистина искат да влязат ще са вътре. Приятна Неделя.

Общи условия

Активация на акаунт