Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 69

  • 46 653
  • 742
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 922
Алсения направо ви се възхищавам на всички жени за тази смелост . Аз сама няма да мога да си ги бия ,но живея близо до клиниката и така или иначе няма да работя ще си ходя до там всеки ден или когато трябва да ми ги бият те . На мен освен за упойката може да се наложи и за вливане на интрапилид да ме слагат на абокат 😩😩😩😩 . Понякога си мисля толкова ме е страх от тези неща ,а как ще раждам един ден не знам 🙈🙈🙈

# 136
  • Варна
  • Мнения: 28
На мен пък при нито една от двете ми пункции до тук не са ми правили клизма... Anguished
За предстоящата не съм питала дали ще има - не ми е идвало на ум. Само ми казват да спра да хапвам 12 ч. преди това.
И аз мразя игли и това да се инжектираш сам ми се струваше абсурдно в началото, после разбрах, че е напълно безболезнено и сега съм факир (както каза Axenia: за щастие или не)

# 137
  • Мнения: X
Аааа забравих да кажа за интралипида - и на мен са ми вливали няколко пъти. Все си викам - е точно на мен ли ми се падат тези манипулации, дето толкова ме е страх. Ама се преживява Simple Smile Трябва да сме силни!

# 138
  • Варна
  • Мнения: 28
И на мен са ми вливали Интралипид, ама нямам спомен за някаква болка или друго.
То много зависи и кой ти слага системата. За съжаление ми се е наложило премного игли да изтърпя в този живот и разбрах едно - има майстори в тази област и такива, които ти се струва, че за първи път го правят - и в тези неща си има чалъм Wink

# 139
  • Мнения: 922
🙈🙈🙈 при мен за сега излиза че се налага ,но се  може и да съм имала завишени НК клетки заради уреаплазмата . Сега като я нямам просто ще ме проверят преди трансфер дали са влезнали в норма или не ,и тогава на място ще се реши дали да се влива . Аз имам съвсем леко завишени НК клетки . Както каза трябва да сме силни явно има нещо да учим че да минаваме през тези неща аз така си го обяснявам ,аз трябва да де науча на търпение и явно това ще ми е урокът (ако мога така да де изразя ) ,че все за всичко бързам 🤦♀😩
Със съгорност има хора който са много добро в това . При мен в Надежда като ми правиха за инсулиновата рез. теста ,сестрата беше невероятна не усетих кога ме боцкаше много лека ръка имаше ❤

# 140
  • Варна
  • Мнения: 28
Да - аз също го приемам като урок - все искам да ми се случват нещата сега и веднага, а се появи нещо, което е извън моя контрол - е как да го накарам да се случи. И сега се опитвам да си казвам, че може би пък всичко това има смисъл - може би още не е дошъл моя момент или пък трябва още нещо да се подреди в живота ми и съдбата чака да види кога ще бъда наистина готова... Май много се отнесох Simple Smile)
Желая на всички ни по-скоро да дойде нашия час Wink

# 141
  • Мнения: 922
Момичета аз пак с въпросите ми 🙈сигурно вече е писано ,но не намирам точно отговорите ... от дена на първата стимулация (когато си с къс протокол ) и ако си с цикъл (естествен ) 30/31 дни ,до ваденето на яйцеклетките колко дни минават и после за самия трансфер колко дни е след пункцията ? Чудя се мъжът ми кога и как ще си дойде много ми се иска за трянсфера да е при мен .

# 142
  • Мнения: 783
Pipi8,относно страхът от игли-аз направо полудявах при мисълта,буквално е имало нощи,в които не съм спала,мислейки за игли и абокати 😂😂🤣Изобщо не бях стъпвала в болница,и да ти кажа по-скоро беше страх от неизвестното. Миналата година ме приеха по спешност заради извънматочна,е всичко накуп - игли,дренаж,катетър,абокат 🤣 Е познай-изобщо не ми дремеше. Видях,че не е страшно и сама си слагам инжекциите даже. На 11.12.2018 ми беше 1вата пункция - направо с нетърпение отидох,толкова леко и приятно мина всичко,дори си спах 1 седмица като къпана преди това.на 04.02 ми беше ЗЕТ - с положителен тест съм. Пожелавам ти и на теб да се случи от 1вия път,много е важна нагласата - бъди спокойна,с всяка една манипулация си по-близо до мечтата си! ❤
Всичко за дните е относително,може да си с трансфер на 3,5ти ден (редки случаи има на 2ри и 4ти) или да си със замразен трансфер. 😊

# 143
  • София
  • Мнения: 10 642
Когато си в стимулация изобщо няма значение колко дълъг е твоят цикъл. Колко ще продължи стимулацията зависи как твоят организъм реагира и как растат фоликулите. Обикновено стимулациято продължава следво 10 дни, което означава пункция на 12-14 ден. Трансфера се най-често се прави на 3 или 5 ден след пункцията, като деня на пункцията е нулев.

# 144
  • Мнения: 1 033
Здравейте, да попитам и аз пак - задържаните фоликули само с лекарства ли се пукат? Имам по 1 във всеки яйчник на 1 ден от цикъла ги видяхме

# 145
  • Мнения: 922
Оле Fireee напълното те разбирам ,аз се бях настройла миналата зедмица за вливки на интрапилид и цяла нощт сънувах как една китайка ме боцка с едни игли и си ги махах ,но излизаха едни дълги като абонати неща от краката ми ужас такав стрес . Много се радвам ,че при теб е станало от първия път аз имам едно такова усещане от много време че нормално няма да стане и понеже не искам инвитро точно така ще стане от първия път и си мисля че ще са два 🙈🙈.
Стискам ти палци всичко да е наред 🤗❤❤❤❤
Nadin благодаря ти за отговора разбирам ще гледам ММ да си е тук поне за седмица около тези процедури .

# 146
  • София
  • Мнения: 10 642
По съсно от 5 ден няма да е трансфера. По принцип може да го изговорите с доктора на кой ден ще е трансфера, въпреки, че зависи и как се развиват ембрионите.
Имай предвид, че по време на трансфера няма да може да присъства.

# 147
  • Варна
  • Мнения: 28
Момичета аз пак с въпросите ми 🙈сигурно вече е писано ,но не намирам точно отговорите ... от дена на първата стимулация (когато си с къс протокол ) и ако си с цикъл (естествен ) 30/31 дни ,до ваденето на яйцеклетките колко дни минават и после за самия трансфер колко дни е след пункцията ? Чудя се мъжът ми кога и как ще си дойде много ми се иска за трянсфера да е при мен .

Това е много индивидуално. При мен стимулацията по къс протокол (същинската) отне 10 дни, но много зависи за колко дни фоликолите ще достигнат желаната зрялост - това доктора ще го следи нагледно, а и с изследвания на хормоните.
След пункцията, ако са извадили повечко хубави яйцеклетки и голям процент се оплодят - обикновено ги оставят да се развият до 5-ти ден (като денят на пункцията се води нулев).
Ако броят на яйчицата е по-малък (както беше в моя случай) - обикновено не рискуват да ги чакат до 5-ти ден и ги връщат на 2-ри или 3-ти.

# 148
  • Мнения: X
Абе най-важно е на пункцията да присъства Bowtie Когато обсъждахме с докторката всичко около пункцията и ми казваше къде да отида, в колко часа и ММ като се изцепи - А аз трябва ли да идвам? Викам му - Ми ако искаш недей, те ще свършат всичко вместо теб Grinning Посмяхме се с него, той чак после се осъзна. Ми нали трябва да даде материал, как без него. А така му беше омръзнало, защото идваше с мен всеки път, понеже пътуваме. Отвися си и той пред кабинетите и по коридорите.

# 149
  • Варна
  • Мнения: 28
Здравейте, да попитам и аз пак - задържаните фоликули само с лекарства ли се пукат? Имам по 1 във всеки яйчник на 1 ден от цикъла ги видяхме

При последния  задържан пих два цикъла противозачатъчни, но бе'е много упорит - така и не се спука.
Док предложи пункция и аз се съгласих, защото подходящия момент за процедура много се отложи във времето и ...така...

Общи условия

Активация на акаунт