Предюбилейна 199-та НЕМСКА тема

  • 34 161
  • 747
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 482
Дами,аз пък да ви питам ,като един начинаещ шофьор в Германия ( а и не само...),какво означават малките бели стрелки на забранителните знаци за престой и паркиране? Нещо не им схващам логиката!!! Sweat Smile

# 271
  • Мнения: X
От знака в посока на стрелката не можеш да паркираш или спираш. 😂

# 272
  • Немция
  • Мнения: 6 997
Когато стрелката е наляво, срещу посоката на писане е началото на забраната за паркиране/спиране. Когато знакът е в двете посоки, тогава си по средата на отсечката със забрана за спиране. А когато стрелката е надясно, по посока на писане, това е краят на забраната за спиране, оттам нататък имаш право да спираш.

Има значение дали знакът е такъв или ето такъв- при втория имаш право да спреш до 3 минути, докато при първия спирането  е абсолютно забранено.

# 273
  • Мнения: 1 482
Благодаря ви момичета! Heart Decoration А има ли значение,когато стрелката е в горния или в долния край на знака,защото и такива съм виждала? Smirk

# 274
  • Немция
  • Мнения: 6 997
Когато стрелката е горе, е началото.
Когато е долу, е края на забраната.
Тоест не само посоката на стрелката подсказва къде е начало и край, както и дали стрелката е горе или долу. Simple Smile

# 275
  • Мнения: 1 558
Здравейте!
На моя приятелка и предстои да замине да живее в Германия, дали са и един списък с необходими документи, които да извади преди самото заминаване. В списъка фигурира декларация за двойно данъчно облагане. Ходихме в НАП, но там не ни разбраха какво искаме, прехвърляха ни от гише на гише и само вдигаха рамене и в крайна сметка не свършихме нищо. Свързахме се и с приятел счетоводител, но и той нямаше представа какъв е този документ? Та въпроса ми е каква е тази декларация, вие писали ли сте такава? Приятелката ми ще живее в Германия със семейството си, като първоначално няма да започва работа, докато не научи езика до някаква степен.

# 276
  • Мнения: X
За първи път чувам за необходимостта от такава декларация. До две седмици след установяването си в Германия приятелката Ви  трябва да си направи адресна регистрация, след което ще получи по пощата идентификационен и социално-осигурителен номер. Оттам нататък е данъчно задължена в Германия.

Кой й е дал списък?
 

# 277
  • Пловдив
  • Мнения: 1 317
    Възможно ли е съпругът ѝ вече да е в Германия и тази декларация да му послужи, за да си смени данъчната класа?Помня, че преди години, аз още си бях в България, а мъжът ми беше класа 1. Имаше някаква възможност да си смени класата, но аз трябваше да си превеждам българската данъчна декларация и да я пращам в Германия, не ми се занимаваше и си остана така. Кой я изисква тази декларация?

# 278
  • Мнения: 1 558
Мъжът и ще започне работа в началото на следващия месец, а тя ще замине през  юли с децата. Приятелско семейство им помага да се устроят в Германия и предполагам те са им дали списъка с необходими документи. Искат му такава декларация само от нея и то без превод.

# 279
  • Мнения: 1 482
Bescheinigung EU ли е документът? Rolling Eyes

# 280
  • Мнения: 426
Да не е това?
Издава се от НАП.
Необходимо е за данъчната декларация, за да се докажат доходите, получени в  България, през съответната година за която се подава данъчна декларация в Германия.

# 281
  • Мнения: 1 165
Някой има ли идея ,колко се налага да доплатя за задържана пратка.
Поръчката е от японски сайт и е на стойност заедно с доставката 20,20€
Освен извадка от плащането ми с пей пал ,друго трябва ли да представям?
Досега не ми се е случвало ,а имам доста поръчки от китай и корея ,япония в някакви други закони ли влиза?
Или  е  заради тези 20 цента ?....но пък в тях е цената на доставката и неби трябвало

# 282
  • Мнения: X
Цената на доставката влиза в облагаемата стойност.

# 283
  • Berlin
  • Мнения: 11 340
А, тъкмо исках да питам нещо по този въпрос. Нали до (май) 22 евро не се облагат с нищо, както в България е до ~30лв? Или не е така вече? Не знам къде да гледам, че не съм на ти с немския.
Цената на доставката влиза, ако сумата без нея е под минимума за облагане, ако още има такъв.

# 284
  • Мнения: X
Да, 22 евро е долната граница, но има стоки, които отиват на митница независимо от стойността - парфюми, тютюн, кафе, т.е. акцизните стоки.
Цената на доставката винаги влиза в стойността. Тук е описано и дадения пример е за цена 100 евро с 10 евро доставка:

https://www.zoll.de/DE/Privatpersonen/Postsendungen-Internetbest … 38bodyText1 

Общи условия

Активация на акаунт