Предюбилейна 199-та НЕМСКА тема

  • 34 112
  • 747
  •   1
Отговори
# 285
  • Berlin
  • Мнения: 11 306
Благодаря! Много полезна информация.
Аз основно си пазаря от iHerb и сега гледам, че веднага при поръчката слагат някакви такси, та затова се замислих дали няма някаква промяна.
А как става освобождаването?

# 286
  • Мнения: X
И това е описано в статията, но аз старателно избягвам такива разправии и не поръчвам нищо от страни извън ЕС, така че нямам опит. 😊

# 287
  • Мнения: 1 558
Да не е това?
Издава се от НАП.
Необходимо е за данъчната декларация, за да се докажат доходите, получени в  България, през съответната година за която се подава данъчна декларация в Германия.


Точно това и дадоха в НАП и още една бланка, но не и е ясно защо само от нея искат такава декларация, а на мъжа и не(забравих как се пише и с ударение). Предполагам за настоящата година трябва да бъде, включват ли се доходите от детските и трябва ли и бележка за доходите от работодател? Въпросите ми може би са глупави, просто се опитвам да помогна.

# 288
  • Мнения: 426
Някой има ли идея ,колко се налага да доплатя за задържана пратка.
Поръчката е от японски сайт и е на стойност заедно с доставката 20,20€
Освен извадка от плащането ми с пей пал ,друго трябва ли да представям?
Досега не ми се е случвало ,а имам доста поръчки от китай и корея ,япония в някакви други закони ли влиза?
Или  е  заради тези 20 цента ?....но пък в тях е цената на доставката и неби трябвало
Попълва се формуляр в Zoll, и ако дължимото мито е под 5€ (което при теб ще е така, за стока с цена 20€) не плащаш нищо.
Най-вероятно стоката е с наложен платеж, така че си носи документ, че си я платила (пей пал както споменаваш е ок) и няма да се налага да  плащаш нищо

Последна редакция: нд, 17 мар 2019, 21:58 от Potrebitelka1

# 289
  • Мнения: 426
Да не е това?
Издава се от НАП.
Необходимо е за данъчната декларация, за да се докажат доходите, получени в  България, през съответната година за която се подава данъчна декларация в Германия.


Точно това и дадоха в НАП и още една бланка, но не и е ясно защо само от нея искат такава декларация, а на мъжа и не(забравих как се пише и с ударение). Предполагам за настоящата година трябва да бъде, включват ли се доходите от детските и трябва ли и бележка за доходите от работодател? Въпросите ми може би са глупави, просто се опитвам да помогна.

Извинявай, но удостоверението, което са ѝ дали на приятелката ти, не е ли на български? Тя не може ли да го прочете?
Ако от НАП е издадено Удостоверение, издавано за ЕС/ЕИП, то в него трябва да са попълнени както данните на съпругата, така и на съпруга, т.е. на приятелката ти и на мъжа ѝ. За това НЕ трябва специално уверение за всеки поотделно.
Само за информация: това уверение е европейски формуляр и не трябва да се превежда.
За детските:не мога да коментирам, не знам.
Удостоверение от работодател в бг за доходите не трябва, точно за това служи удостоверението от НАП.
Успех на приятелката ти!

# 290
  • Мнения: 1 164
Много благодаря  bouquet

# 291
  • Berlin
  • Мнения: 11 306
Ама това удостоверение трябва да е подпечатано от НАП май и тогава ще трябва бележка от работодателя, за да сравнят числата.

# 292
  • Мнения: 426
Удостоверението се издава от НАП, така че разбира се, че има печат от НАП. По тази причина НЕ трябва удостоверение от работодател. (Поне на мен не са ми искали)!

# 293
  • Мнения: 371
За 50 евро пакет бях платила 13 и нещо такса

# 294
  • Мнения: 1 558
Много благодаря за информацията!

# 295
  • Мнения: X
Нормално. На 50 евро ДДС е 9.50, останалото е мито.

# 296
  • Berlin
  • Мнения: 11 306
Удостоверението се издава от НАП, така че разбира се, че има печат от НАП. По тази причина НЕ трябва удостоверение от работодател. (Поне на мен не са ми искали)!

И на нас не са ни искали в Германия, ама от НАП ги искаха, за да го заверят, това ми е мисълта.

# 297
  • Мнения: 426
abs,
не съм те разбрала, че удостоверението от работадателя е било за НАП. Извинявай.
Но на мен и в НАП никакви документи не ми искаха (2015г.), а направо ми издадоха уверението за Finanzamt (EWR).

# 298
  • Мнения: 533
Здравейте,имате ли идея,как мога да си изискам документите за Gebäudeversicherung  от продавача?Писах му 5 пъти до сега,всеки път ми отговаря,че ще го направи и нищо.С адвокат ли трябва(нямам такава застраховка)?
И още 1 въпрос,подала съм Кюндигунг за напускане на работа с 1 месец предизвестие,но нямам потвърждение.Пратила съм го по пощата с обратна разписка.Има ли значение,че не ми е потвърден?Имам нов договор,който почва от 1 април.

Последна редакция: пн, 18 мар 2019, 16:40 от Чъки

# 299
  • Мнения: 9 404
Защо се налага да освобождавате пакети от митницата? От цената ли зависи? 2 пъти съм поръчвала обувки за танци на дъщерята от китайски сайт с доставка до Германия. Всичко платих предварително и пакетите бяха доставени у нас по пощата. Доставката беше 6 седмици от Китай, но освен предварително платената сума, никакви митници и доплащания. Затова ми е интересен казусът с митниците.

Общи условия

Активация на акаунт