Предюбилейна 199-та НЕМСКА тема

  • 33 947
  • 747
  •   1
Отговори
# 450
  • Немция
  • Мнения: 6 813
Тази застраховка не е  задължителна, по желание е в случай, че нещо непридвидено изскочи и не можем да летим на този ден.

Ана.ана, и ние летим от тези летища- така е, пълно е с роми, в НРВ има доста такива. Предполагам, че районът е по-слаб иконимически(визирам Рурска област) и животът в някои градове е по-евтин, по-скоро наемите и с това обяснявам присъствието на цели ромски фамилии. Но и те хора Wink, и те летят с евтините билети. Wink

# 451
  • Мнения: 6 348
При полетите на Виз от Франкфурт за София се забелязва много отчетливо същото. Контингента, летящ с Луфтханза по същата дестинация и на сходни цени е съвсем различен.   Интересно е,  че полетите на Райън от Баден-Баден за София са също с много малко пътници  от малцинствата.

# 452
  • Мнения: 11 306
Мен много ме е яд, че закриха полетите от Хан за София и трябваше последните пъти да летя от Франкфурт за София. Едно, че не го обичам това летище и второ, че понеже е лоукост Уизеър, са ги пратили на гъза на географията да паркират и докато се стигне до излитане, минава едно околосветско пътешествие "Опознай летище Франкфурт". За ароматността на полета просто ще замълча. Май ще пробвам да търся полети на Луфтханза на предложение, че поне при тях знам, че като сложат цената, няма да изскочат амнайсе хиляди допълнителни таксички и багажа ми е вътре.

# 453
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
 Интересно е,  че полетите на Райън от Баден-Баден за София са също с много малко пътници  от малцинствата.

ами това летище не се достига толкова лесно с ÖPNV като Франкфурт...
от Хаан и аз обичах да летя - малко летище, всичко става бързо, няма тарпани...
дори пътя до там си е ок след Майнц, няма здръствания.

надявах се да пуснат пак полетите до Пловдив, нали е Културна столица, но не би.
доколкото разбрах проблемът е от бг страна - Сф искат всички полети  Rolling Eyes

# 454
  • Мнения: 6 348
Май ще пробвам да търся полети на Луфтханза на предложение, че поне при тях знам, че като сложат цената, няма да изскочат амнайсе хиляди допълнителни таксички и багажа ми е вътре.
Разгледай им страницата и цените и пак прецени за таксичките и багажа.

От есента пускат полети Щутгарт-София. Цените били доста прилични. Коя беше авиокомпанията... Eurowings  нещо си.

Пловдивските полети много ми липсват.

# 455
  • Мнения: X
В района на Дуисбург и Хан има много български цигани. Мъкнат се открай време един след друг. Иначе наскоро излезе годишен доклад за заплатите в Германия. В първите десет са Франкфурт, Дюселдорф, Бон и Кьолн. За сравнение, Хамбург например не е в десятката. Имам го на pdf и няма как да го кача, но ето извадки от българска статия:

https://money.bg/economics/zaplatite-v-germaniya-prez-2019-a-kolko-poluchavat-rabotnitsite.html?utm_source=news.bg&utm_medium=article&utm_campaign=incontent


Дюселдорф и Франкфурт са на шесто и седмо място като най-добри градове за живеене в света според последната класация на Mercer. Не че Франкфурт е в НРВ. Мюнхен е на четвърто.

https://mobilityexchange.mercer.com/Insights/quality-of-living-rankings

Последна редакция: пт, 17 май 2019, 12:12 от Анонимен

# 456
  • Germany
  • Мнения: 2 003
Ние летим от Меминген с Раян, също има доста роми. Преди Раян да дойдат насам летяхме с Луфтханза, просто нямаше друг избор и наистина пътниците бяха съвсем различни... Тази година много се чудих дали да не купя билети за Луфтханза, защото ще пътуваме само двамата с детето за малко през юнската ваканция , но се замотах и цените се вдигнаха.

# 457
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
и аз съм попадала на ромизирани полети, но проблеми не съм имала. малко по-цветно са облечени, но си зяпат в телефоните и не са кресливи.

виж един път един етн. българин побърка целия самолет  Crossing Arms
стоеше точно зад мен. детето му показа Vögel, добре че не разбра какво значи... Whistling
ужасен полет беше и то само заради този индивид.

# 458
  • Берлин
  • Мнения: 4 413
Имам да пращам подарък за много специално 8-годишно момче. Лего взех, но искам още неща (без дрехи). Детето е с много златни медали по математика,но тукашните игри и подобни са на немски,то не говори.Моля ви за спешна помощ с идеи

# 459
  • София
  • Мнения: 5 546
Имам да пращам подарък за много специално 8-годишно момче. Лего взех, но искам още неща (без дрехи). Детето е с много златни медали по математика,но тукашните игри и подобни са на немски,то не говори.Моля ви за спешна помощ с идеи
Пускаш от анг.Амазон. Ние си взехме миналата година Цитадела от немският, все се мислех че упътването ще е на анг.,ама не, беше си на немски, голяма мъка, намерихме на анг., но и картите са на немски, всичко да се преведе, мъка,мъка.
 Сега преди месец поръчах компютър, и той дойде с немски Уиндоус, хайде пак борби да го прехвърлим на англ.

# 460
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Папурче Мехурче, когато сестра ми беше на някаква сходна възраст, май 9, аз бях в Германия с един хор и й взех за подарък един комплект с 500 игри - има не се сърди човече, табла, карти, домино, всякакви board games. Намерих кутията преди месец в България и затова се сетих, беше на марка Schmidt Spiele, може и Шмит да не се е изписвало точно така. Имаше и за игри на "подводница", бикове и крави, монополи, какво ли не. Инструкциите вътре ги имаше и на английски още тогава, а изработката беше страхотна. Кутията беше с размер на пъзел 2-3000 части и също и със сходна маса, та можеш лесно да го пратиш.

Дори и да не знае езика, пак ще се ориентира, може да играе с приятелчета или семейството. Цената беше човешка тогава.

Ето нещо съвременно, от амазон:

https://www.amazon.de/Schmidt-Spiele-49125-49125-Die-Spielesammlung/dp/B0027IRL2I

https://www.amazon.de/Schmidt-Spiele-Spielesammlung-300-Spielm%C … ten/dp/B01N6P1Y02

# 461
  • Англия
  • Мнения: 1 006
.
При полетите на Виз от Франкфурт за София се забелязва много отчетливо същото. Контингента, летящ с Луфтханза по същата дестинация и на сходни цени е съвсем различен.   Интересно е,  че полетите на Райън от Баден-Баден за София са също с много малко пътници  от малцинствата.
Преди живеехме във Фрайбург и наистина нямам спомен от препълнени с роми полети. Но пък и тогава не бяха паднали ограниченията за работа. Бих летяла с Луфтханза, дори да е по-скъпо, но никое близко летище не изпълнява полети до София.

# 462
  • Немция
  • Мнения: 6 813
През април летяхме до Бг и пред нас имаше едно бълг.семейство(не ромско), изглеждаха леко "изпаднали" и мъжът пред мен миришеше отвратително. А като се изправи накрая да си вземе багажа след кацането, направо беше смрад. Crazy

Трудно може да се предложи нещо на непознато дете.
3ащо не нещо за раздвижване- детето, като чета, достатъчно интелектуални занимания си има, така че може игра , подобна на федербал, но с леко по-тежка ракетка, която вятърът не отнася някъде, тоест Speedminton. Ние имаме такъв, понякога играем с децата, харесва им.

Последна редакция: пт, 17 май 2019, 18:56 от Бибит

# 463
  • Берлин
  • Мнения: 4 413
Благодаря на всички. Поръчах играта и федербала. Познавам детето отлично - любовта на живота ми е (моят племеник). Но първо е ужасно презадволен, второ основните му интереси са математика и лего. Просто вече не успявам с оригиналните изненади и имах нужда от помощ. За имения ден му пратих колело, което го направи безкрайно щастлив. Яд ме е,че пратих наколенките и каската. Щяха да са супер в безидейната ми ситуация. Бях за кратко до Бг скоро и му занесах Зд лампа динозавър - изкефи се. Но ми става все по-трудно, много трудно.

# 464
  • Berlin
  • Мнения: 11 180
Този спийдминтон изглежда интересно. Като федербал ли е или по-скоро каква е разликата?

Общи условия

Активация на акаунт