Предюбилейна 199-та НЕМСКА тема

  • 34 156
  • 747
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 9 454
Бибит в нашата провинция Хесен ваканцията тази година започва от петък, 28 юни, та моите много няма да спечелят. 😉

# 661
  • Мнения: X
Днес тук беше 29 и не се живееше, представям си 40. Миналото лято стигнаха температурите 38 и се усещаха като малтийските 45.🤯
Въобще, аз нали дойдох на хладно и цивилизовано, какво става тук? 🤣

Знаете ли дали е задължително да се ходи на учишищни екскурзии? От училището на дъщеря ми са организирали през септември екскурзия до Холандия. Четири нощувки в бунгала за шестима и вечеря пица, миниголф, бадмингтон и други такива глупости. Отдавна знаем, но тя каза категорично, че не иска да ходи. Сега й напомнили и казали, че е задължително, което нещо не ми се вярва.

# 662
  • Мнения: 6 597
В нашата гимназия е задължително.  Изключения правят по медицински причини,  като децата, които не могат да отидат на екскурзия,  си карат редовни часове.

# 663
  • Мнения: X
Значи непълнолетно дете е задължително да го пуснеш в чужбина примерно? Като е задължително защо искат съгласие от родители? Пък си и мисля, че задълженията се вменяват със закон, а не с решение на училището. Ако някой знае за такъв нормативен акт, ще съм благодарна ако сподели.

Редактирам се:
В NRW по закон е задължително да се посещават, по изключение може да се подаде антраг и да се чака одобрение. Думи нямам понякога от дървоглавието наоколо. 🙄

Последна редакция: ср, 19 юни 2019, 20:40 от Анонимен

# 664
  • Мнения: 9 454
Ако се нарича "Klassenfahrt" е задължително. Първо се гласува от родителите, дали въобще да се състои, ако повечето кажат да - се приема за задължително. Обикновено се обсъжда половин година по-рано на родителска среща. Дори да не иска да ходи  пак трябва да платите сумата и после непосредствено да се "разболее". Парите ги губите. Някои мероприятия, напр. ски-училище при нас са задължителни и не се обсъждат. Само ти казват кога и колко ще струва + подписване на разни формуляри. Дъщеря ми в 7 клас през април 2020, на 12 г, ще ходи на такава и то в Австрия. Това е. Явно ски-училището там е по-евтино, отколкото в Германия.

Последна редакция: ср, 19 юни 2019, 21:00 от Deni-meni

# 665
  • Мнения: X
Никой нищо не е обсъждал и гласувал. Да, изясни ми се ситуацията, явно ще се разболява, но ще платим, че да няма нужда да се обясняваме. То да един ден, а то четири.

# 666
  • Мнения: 6 597
В 8 клас ходиха в Англия за седмица. Уведомиха ни половин година по-рано.  Не сме гласували. Задължително беше.
1 дете си счупи крака,  остана в училище и загуби сумата за пътуването. 1 семейство не можа да събере  парите, сумата беше покрита от специален училищен фонд и детето замина с всички останали.
В 10 клас ще ходят за седмица в Берлин. Уведомиха ни година по-рано.

# 667
  • Мнения: 9 454
В нашата провинция също можеш да подадеш молба детето да не отиде на екскурзията, но трябва от рано да знаеш за нея и веднага да се обосновеш защо.
Задължителните екскурзии при нас за социалните се плащат от социаламта. Дава се бележка от училището и родителите подават документи в съответната служба.

# 668
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ооо ужас, какво  ме чака ...
Детето сега беше на първи излет до една ферма за животни и две седмици след това още проклина майката дето го организира.

Представям си го на ски училище 😵

Дени, какви аргументи минават? Ако просто детето няма интерес? Какво да аргументирам?

# 669
  • Мнения: X
Преди малко докато търсих закона, който задължава учениците да ходят на всякакви такива мероприятия прочетох, че разходите на учителите за екскурзиите се възстановяват от държавата, тъй че що да не си ги организират? Само дето би следвало да са с образователна, културна или спортна цел поне, а не мини-голф и пица,че и в Холандия. Ако е Амстердам, исторически забележителности или нещо въобще смислено, много добре, но то не е.


Дени, какви аргументи минават? Ако просто детето няма интерес? Какво да аргументирам?

Важни трябвало да бъдат. Чудя се да им напиша ли, че според нашите морални ценности и здрави традиции непълнолетно момиче не може да осъства четири нощи от дома си. Ще ми е безценно ако мога отнякъде да ги видя как мигат. 😂

Последна редакция: ср, 19 юни 2019, 21:22 от Анонимен

# 670
  • Мнения: 9 454
Asyalein,
Аз проблеми с екскурзиите нямам. Децата само чакат някой да предложи и тръгват. Аз само плащам и се подпшсвам, че ще слушат. В началното училище е само една в 3 или 4 клас.

Check Please,
Едно момиче го освободиха, защото заминаваше на посещение в Канада по това време при роднини. Явно минава номерът, но тогава дъщеря ми беше в 3 клас.

# 671
  • Мнения: 6 597
Морални ценности и традиции? Стига бе.

Миналата година по програма в религия и етика имаха посещения на синагога, джамия, будистки религиозен център и църква. Уведомиха ни на РС. Един баща хърватин, чието семейство е било избито от мюсюлмани през войните в бивша Югославия, скочи и каза, че е твърдо против и нява да пусне дъщеря си в джамия.  Било семейна травма и т.н. Обясниха му, че може да пусне писмена молба  с мотивите си, ръководството щяло да прецени.  Друг баща мюсюлманин каза, че според него това била глупава идея и също няма да пусне детето си, противоречало на традициите им. Също го насочиха да пише молби. Специално се поинтересувах после децата били ли са на посещенията в различните храмове.  Били  са. Или не са писали молби, или те са били отхвърлени.

Иначе- да, права си. Да потрошиш маса пари,за да играе детето ти мини-голф в Холандия без грам културна програма, е тъпо.

# 672
  • Berlin
  • Мнения: 11 338
Нашето училище имаше последните 10ина дни Hitzefrei, а температурите да са били макс до 30-32 градуса. До 12ч имат часове и после може да си ходят. Днес беше последният ден, започна ваканцията при нас, а новата учебна година започва на 05.08.😱 Много рано ми се струва и горещо. 😄 Иначе и аз го записах на пътуване с класа, в трети клас ще е, за първи път.

# 673
  • Мнения: 11 336
В Заарланд не е задължително посещението на екскурзия с класа. Големият ми син отказа да ходи на ски и остана в долния клас училище. Въобще не правят проблеми тук за такива неща. За Klassenfahrt с също.

Последна редакция: чт, 20 юни 2019, 02:13 от Вечерница

# 674
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ABS, според свеки, дойде ли август и лятото е свършило. Ходи й обясни, че за нас е в апогея си. 🤣

При моето дете излетът беше образователен, но просто то не се интересува от животни и да води животно на повод не е невероятно преживяване, а тъпо. Животинката не е искала са върви, което също му е направило впечатление.

Тези молби от директора ли се разглеждат?
За мен в основното училище не го виждам като проблем, но в горните класове... 🙄

Общи условия

Активация на акаунт